παρακολούθηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649

    παρακολούθηση

    Με παρακολουθούν πέντε χρόνια είμαι αυτιστικος κ μου λένε ότι εχω διπολική όσοι με βλέπουν αλλάζουν συμπεριφορά είτε παω για δουλειά στην οποία αν με πάρουν με γαμανε κ μετά με απολύουν χωρίς πληρωμή αμα παω σε ένα μαγαζί άλλες μέρες μ φέρονται λες κ είμαι πλούσιος κ άλλες λες κ είμαι σκουπίδι όλοι με κοιτάνε περίεργα λες κ κάτι εχω οι γκόμενες με κοιτάνε κ γελάνε όλοι είναι στο κόλπο μου βάζουν φαρμάκα στον καφέ εχω κόψει τα αντίψυχωτικα εδώ κ κανα μήνα κ δεν εχω ελαφρύνει καθόλου πίνω ένα καφέ κ δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου δεν εχω νεύρα δεν εχω συναισθήματα είμαι άδειος κ όλα αυτα γίνονται για το καλό μου που πριν από αυτούς κανένας δεν ασχολιόταν μαζί μου τώρα είμαι καλύτερα οπτικά κ συμπεριφορικά κ δεν μπορώ να δουλέψω περπατάω δε μπορώ να παω γρήγορα να κάνω δουλειά σερνόμαί
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Αυτίστικος είμαι κ δεν φαίνεται αμα δεν ξέρεις κ έτσι ζούσα 25 χρόνια κ έκανα κάποια πράγματα κ κοπέλες είχα κ καμία δουλειά είχα κ όλα πήγαιναν προσπαθώντας καλά κ με πιάνει αυτός κ μετά από πέντε χρόνια εξωτερικά δεν φαίνεται τίποτα αν δεν ξέρεις αλλά τους λέει τι να κοιτάνε να το βλέπουνέ οπότε τσάμπα η προσπάθεια κ εσωτερικά είμαι άδειος κ χωρίς λειτουργικότητα εξατιασ των φαρμάκων κ έτσι έχουμε δύο κακα που έγιναν στο όνομα του καλού όλοι ξέρουν δεύτερον όλοι αλλάζουν συμπεριφορά κ δεν μπορώ να περάσω απαρατήρητος κ τρίτον είμαι άδειος κ χωρίς λειτουργικότητα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ΑΥΤΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΕΙΜΑΙ Κ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΛΑΘΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΠΑΤΑΝΕ Κ ΠΑΝΕ ΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΟΥ Κ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΧΑΛΑΝΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ Κ ΛΕΚΤΙΚΗ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ΦΑΡΜΑΚΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΓΤ ΟΤΑΝ ΠΑΙΡΝΩ ΜΟΥ ΒΑΖΕΙ Κ ΑΛΛΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΟΝΤΡΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΙ ΘΕΛΈΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ Κ ΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΕΓΩ ΓΑΜΙΕΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΓΑΛΕΙ ΑΥΤΟΣ ΙΣΙΟ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΟΨΕΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ Κ ΓΩ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ Κ ΜΟΥ ΤΑ ΚΟΒΕΙ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ Κ ΚΑΝΕΙ ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΜΕ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΡΥΘΜΙΣΜΕΝΟΙ Κ ΞΕΡΟΥΝ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Κ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΜΠΑΡΜΠΟΥΤΣΑΛΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΑΚΟΥΩ ΜΑΛΑΚΙΕΣ Κ ΕΤΣΙ ΠΩΣ ΤΟ ΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΘΑ ΑΚΟΥΩ ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΜΑ ΘΕΛΕΙ ΜΟΥ ΒΑΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΓΚΟΜΕΝΑ ΓΑΜΑΩ ΓΤ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΣΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΤΗΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΕΙ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΤΟΥΣ ΛΕΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ Η ΟΧΙ ΕΧΟΥΝ ΠΛΑΚΩΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΤΡΟΛ Κ ΓΡΑΦΟΥΝ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΜΕ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΩΣ Κ ΤΑ ΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΑΥΤΟΣ Κ ΓΩ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΟΠΟΥ Κ ΝΑ ΠΑΩ ΟΤΙ Κ ΝΑ ΠΩ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΛΙΜΕΝΟΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΕΓΩ ΓΑΜΙΕΜΑΙ Κ ΑΥΤΟΣ ΛΕΕΙ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ Κ ΤΟΥΣ ΠΕΙΘΕΙ ΟΛΟΥΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ
    ΑΜΑ ΞΕΡΑΤΕ ΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑΤΕ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΟΤΑΝ ΣΕ ΠΙΑΣΟΥΝ Κ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΤΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    καταρχήν ποιοι πιστεύεις ότι σε παρακολουθούν το σύστημα ή γονείς σου; γιατί δεν παίρνεις τα χάπια σου δεν κατάλαβα επειδή σου τα δίνει ο γιατρός και είναι του συστήματος; Σου βάζουν κρυφά τα φάρμακα ποιοι; Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις θέλω να σε βοηθήσω και να καταλάβω τι σκέφτεσαι.
    Είμαστε ένα τίποτα, μέχρι να το συνειδητοποιήσουμε και να προχωρήσουμε στην ζωή, αυτοί είμαστε.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    θα στο πω απλα οταν κοβεισ τα χαπια σου τι γινεται;να σ πω εγω γινεσαι πιο ελαφρυσ κ πιο τρελλοσ εγω τι κανω;εγω ειμαι πιο βαρυσ κ πιο τρελοσ κ δεν εχω κανενα συναισθημα κ ειμαι ηρεμοσ τι γινεται;δεν ξερω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί να τα κόψεις; Πιστεύεις ότι σε κάνει να έρθεις πιο κοντά στην τρέλα σου; Κατά αρχήν όταν κόβεις τα χάπια σου φυσικό είναι να αισθάνεσαι πιο βαρείς πχ είναι σαν να κουβαλάς με τις σκέψεις σου πολλούς ανθρώπους μαζί, έχεις καθαρή σκέψη ούτε αισθάνεσαι γιατί σκέφτεσαι πολύ, είσαι πιο ήρεμος γιατί έχει περάσει μικρό διάστημα, αν όμως συνεχίσεις κάποια στιγμή η ηρεμία σου θα συσσωρευτεί και θα σου δημιουργήσει θυμό, αυτό κάνεις τώρα έχεις θυμώσει με τους ανθρώπους και τον εαυτό σου χωρίς να σημαίνει ότι ξεσπάς, αλλά κάποια στιγμή όταν θα σε εκνευρίσει κάτι τι θα κάνεις; Τώρα απλά αποδέχεσαι τι σου συμβαίνει, αποδέχεσαι το πως σε βλέπουν και τι σου κάνουν, κάποια στιγμή θα θελήσεις να αντιδράσεις και τότε τι;
    Είμαστε ένα τίποτα, μέχρι να το συνειδητοποιήσουμε και να προχωρήσουμε στην ζωή, αυτοί είμαστε.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    πρωτον εγω οταν τα κοβω ελαφραινω κατα δευτερον δεν εχω εντονεσ σκεψεισ να με ζοριζουνε δεν σκεφτομαι κατι κ σκαω οτι θελω σκεφτομαι οτι θελω λεω η ψυχωση αυτο που δεν αντεχεται ειναι οι εντονεσ σκεψεισ εγω αυτο δν το χω επισησ κ τα νευρα ουτε αυτα τα χω θυμο εχω καθε φορα που καταλαβαινω οτι δεν μπορω να λειτουργησω κ μου κοβουν τα ποδια αυτεσ οι μαλακιεσ μονοσ μου θα κανω οτι γουσταρω δε θα μου πεισ κανεισ τι να κανω δεν αποδεχομαι τι μου συμβαινει γτ δε μπορω να κανω αυτα που θελω μεσα σε αυτη την παρανοια εμενα το σκεπτικο μου ειναι κανε οτι θεσ αρκει να βρω κ γω μια χαραμαδα να περασω κ την ψαχνω κ την βρισκω αυτη η χαραμαδα δεν υπαρχει ειναι ολα στημενα το να αποδεχτω πωσ με βλεπουν ειναι ευκολο αρκει να μη με κοιτανε τοσο πολυ το να μη μου δινουν σημασια το χω συνηθισει απο μικροσ γινεται το να λειτουργω μονοσ μου το μαθα λεσ καποια στιγμη θα θελω να αντιδρασω ωραια ρε αμα παει καποιοσ να τρεξει να τ κοψουμε τα ποδια σε περιπτωση που θελει να τρεξει να μη μπορει μπραβο σου οσο δεν λειτουργω μαζευω μαλακια εγω μ δινω κανενα χρονο ακομα αμα παει ετσι δε θα αντεξω κ σασ το λεω να το ξερετε τοσο καιο κρατιομουνα γτ εφτιαχνα τον εαυτο μου τωρα τελειωσε αυτο κ θελω να παρω αυτο που μου ανηκει ασχετα τι νομιζουν οι αλλοι τωρα αμα ειναι για να μην εχω νευρα να σερνομαι κ να θυμωνω κ να υποφερω τι να πω μπραβο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    θα στο πω αλλιωσ εσυ τι μπορεισ να κανεισ που εισαι καλα πεσ μου να σε πω εγω κ να μ πεισ αν ειναι καλα;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Καταρχήν έχω περάσει ψύχωση, το ότι είμαι καλά με κάνει να έχω πιο καθαρές σκέψεις και δεν μου φαίνεται στα μάτια, μπορώ να δουλέψω να περπατήσω, να σκεφτώ με λογική, να είμαι ενεργός πολίτης δυστυχώς εγώ άκουγα φωνές όταν είχα ψύχωση και νόμιζα ότι με παρακολουθούν και εμένα, συν επειδή νόμιζα ότι με παρακολουθούν δημιουργούνταν υποσυνείδητα άγχος και πάθαινα κρίσεις πανικού, οπότε είχα δημιουργήσει με άλλα λόγια μία εικονική πραγματικότητα.
    Είμαστε ένα τίποτα, μέχρι να το συνειδητοποιήσουμε και να προχωρήσουμε στην ζωή, αυτοί είμαστε.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑΝΝΑ3 View Post
    μπορώ να δουλέψω να περπατήσω, να σκεφτώ με λογική.
    ακου να σ πω εγω τι μπορω να κανω δε μπορω να δουλεψω σε ξενη δουλεια γτ ειμαι αργοσ κ δεν ειμαι αποδοτικοσ κ οι υπολοιποια να με συμπαθησουν δε θα δουλευω να περπατησω μπορω κ γω να τρεξω για πανω απο 5 λεπτα στη δικια μου τη δουλεια ειμαι αγροτησ πρεπει να παιδευομαι ολη μερα για να κανω τα βασικα ενω αμα ημουνα καλα σε μιση μερα θα τα κανα συναισθηματα δεν εχω να αγαπησω δε μπορω ενω ειχα συναισθηματα πιο πολλα απο το φυσιολογικο να νευριασω δεν μπορω δηλαδη πεσ οτι πιανω μια γκομενα θαυμα θα ναι αυτη θα θελει λιγο ενεργεια λιγο μπλα μπλα κ γω θα ειμαι σαν το αγγουρι κ αμα με παρατησει θα πληγωθω κι ολα να μη σ πω τι αλλο δε μπορω να κανω αστο αυτο αξιζουν ολα αυτα για μια μαλακια δουλεια κ για να μην αντιδρασω δεν αξιζουν εγω θελω να ειμαι καλα σταθεροσ κ θα δω τι θα κανω μπορει να φυγω μπορει να κατσω οτι θελω θα κανω δε θα μου κοψουν τα ποδια για να μη μπορω να τρεξω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    ασφάλεια εχεις ?
    Γιατι δεν ζητάς να πάρεις αναπηρική σύνταξη με το 67% ? η θεωρείς οτι μπορείς να εργαστείς ?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Δεν εχω κ πολλά ένσημα κ δεν θέλω εγώ θέλω να δουλεύω 4 5 ώρες να βγάζω το μεροκάματο κ μετά να κάθομαι έτσι πως είμαι θέλω διπλό χρόνο από τον κανονικό για να δουλέψω δε βολεύει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    παιδια ξερετε (απο περιεργια ρωταω σχεδον) ποσα ενσημα πρεπει να εχει καποιος ετσι ωστε με ενα 50% να βγαινει στην συνταξη?η εστω με 55-67%?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Παντελη επειδη κι εγω σε ξερω εχω να σου πω κατα την ταπεινη μου αποψη και μην θυμωσεις γι αυτο που θα πω, οτι ενδεχεται να εχεις υποτροπιασει και να τα περνας ολα αυτα επειδη εκοψες τα φαρμακα.. παλιοτερα εγραφες πολυ πιο συγκροτημενα και ειχε ειρμο η σκεψη σου, τωρα γραφεις λιγο πιο "φευγατα" να το πω και με ολα τα αλλα συμπτωματα που λες οτι εχεις ενδεχεται να ειναι υποτροπη της ψυχωσης οφειλομενη στη διακοπη των φαρμακων.. καλοπροαιρετα τα λεω αυτα.. τα φαρμακα γιατι τα εκοψες? συννενοηθηκες με τον γιατρο η μονος σου? περσυ ειχα περασει κι εγω κατι αναλογο με μανια καταδιωξης, νομιζα με παρακολουθει η αστυνομια και εβλεπα παντου αστυνομικους, οτι ελεγχουν τη σκεψη μου και φοβομουν να βγω εξω κτλ, μετα πηρα ρισπερνταλ και εφυγαν αυτα.. μηπως να ξαναρχιζες καποιο φαρμακο?? αφου δεν ηταν βαρυ το σερντολεκτ γιατι ρε συ το εκοψες?? :(
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ...... :(
    By Lacrymosa in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 20
    Last Post: 07-10-2011, 09:44
  2. Αναζήτηση κλινικής/νοσοκομείου για παρακολούθηση πλήρη 24ώρου για άνθρωπο?
    By Petran1980 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 22-06-2011, 00:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •