Η ΑΚΡΑΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 79
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    158

    Η ΑΚΡΑΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ?

    Παιδια καλησπερα!Με απασχολει ενα θεμα, οταν αντρας σου σε βρισει πρωτη φορα σε λιγοτερο απο ενα χρονο γαμου και αρχιζει να σου πεταει πραγματα πανω σου με ολη την δυναμη δικαιολογειτε αυτην η συμπεριφορα??Και εκτος απο αυτο υπαρχει περιπτωση να το ξανακανει??

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Καλησπέρα... Οι στατιστικές δείχνουν ότι είναι πιθανό να το ξανακάνει. Αν κάποιος δέιχνει τέτοια σημάδια. Μια μορφή βίας είναι κ αυτή. Δε χρειάζεται να σε χτυπήσει για να πούμε... ααα!!!ναι!!!! είναι βίαιος! Εσυ που τον ξέρεις, σου έχει ξαναδείξει κάτι τέτοιο? έστω και λεκτικά? Γιατί τόσος θυμός?
    Ρόδα είναι και γυρίζει... Εγώ φοβάμαι ότι όταν τη δω θα χαρώ και αυτή θα με πατήσει!!! :P

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,621
    και βεβαια δεν δικαιολογειται η βια, ο,τι κι αν προηγηθηκε.
    εγινε κατι εξαιρετικα ακραιο και εφτασε να γινει βιαιος η το εκανε με μια απλη διαφωνια?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    Καλη σας ημερα! ΘΑ προσπαθησω να βοηθησω με την δικη μου λογικη. Αν αυτο ειναι το αποτελεσμα θα επρεπε να δουμε την αρχη του θεματος. Οι συμπεριφορες των ανθροπων πολλες φορες ειναι σαν το ελατηριο. η δραση ειναι μια φορα και η αντιδραση Χ100. Θα θελατε να μας πειτε τι ακριβως συνεβη και φτασατε σε αυτη την ακραια οπως πολυ σωστα λετε συμπεριφορα? Ετσι στα καλα καθουμενα?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    158
    Γενικα δεν μπορει να ελεγξει τα νευρα του !!!Τετοια σημαδια μου εχει δειξει., αλλα στην αρχη μονο λεκτικα...Απλως δεν μπορω να μπω σε λεπτομερειες, παντως ο λογος δεν ήταν και τοσο σοβαρος, ειχαμε μια διαφωνια για κατι..
    Μου εχει ξαναδειξει τετοια σημαδια, οταν τσακωθηκαμε μια φορα και ημασταν λιγο καιρο αρχισε και εβριζε με πολυ ασχημο τροπο, και επειδη ειχε πιει λιγο παραπανω τον δικαιολογησα!!
    Γενικα δεν ελεχει τα νευρα του, αλλα αυτο δεν το εχει ξανακανει ποτε να που πεταξει κατι πανω μου και να με βριζει συγχρονως...
    Μου λεει οτι δεν προκειται να ξανακανει ποτε...Αλλα δεν ξερω..Να το εμπιστευτω???

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    Για μενα ΝΑΙ να τον εμπιστευτεις!!!! χωρις εμπιστοσυνη δεν γινεται τιποτα απολυτως!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    158
    Και εγω ετσι λεω..Αλλα φοβαμαι οτι θα το ξανακανει..Δεν εχουμε κανει ακομα παιδι, αλλα αν μεινω εγκυος και γεννησω το παιδι του κια ξαναγινει κτ τετοιο δεν θα μπορω να φυγω....
    Με απασχολει πολυ αυτο.....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    384
    Η βία, είτε φυσική είτε ψυχική, είναι μια αναζήτηση της ταυτότητας. Όσο λιγότερη ταυτότητα, τόσο μεγαλύτερη βία. Τι σημαίνει πάνω στα νεύρα του??? και τι σημαίνει δεν ελεγχεί τα νευρα του? Αν έχει πρόβλημα με τα νευρα του να πάτε σε έναν ειδικό τώρα που είναι νωρίς.. άποψη μου οτι θα ξαναγίνει γιατί διακρίνω πως υπάρχει αρνητική κλιμάκωση (παλαιότερα βρίσιμο, τώρα και πεταγμα αντικειμένων ...αυριο ξύλο) Να τον εμπιστευεσαι και να τον αγαπάς και για αυτο ακριβώς να πάτε σε ειδικό για να καταλάβει πως η χρήση βίας είναι πολύ φτωχή λύση για κάθε πρόβλημα..
    Ας ξεκλειδώσουμε την σκέψη μας.... http://www.tokleidi.com/

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    158
    Σε ειδικό δεν νομιζω να θελει να παει..Γιατι δυστυχως δεν εχει μαθει να ακουει συμβουλες.....
    Ξερει και δικαιολογαει τα παντα....Μου ειπε οτι δεν προκειται να ξανασυμβει, αλλα ΦΟΒΑΜΑΙ........Γιατι καθε φορα που γινεται κατι τετοιο, ακομα και λεκτικη κακαποιηση μου λεει οτι δεν θα προκειται να το επαναλαβω και μετα παλι τα ιδια...Θα αλλαξει 1 εβδομαδα, 2 εβδομαδες, αντε 2 μηνες αλλα ποσο θα αντεξει?????Θα του ξαναβγει αυτη η συμπεριφορα, καποια στιγμη στο μέλλον πιστευω γιατι αυτο πηγαζει απο εσωτερικα, και δεν μπορει να το ελέγξει..Ουτε ο ιδιο δεν γνωριζει τα ορια του εαυτου του...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Χτυπα τον και συ! Πλακα θα χει! Παντως λενε οτι μετα τον καβγα, το ζευγαρι κανει το καλυτερο σεξ. Πιστευω να καλοπερασες νικουλα....! Και μετα ουτε νευρα ουτε τιποτα! Μεχρι την επομενη! Τυχερουλα...!;)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Χτυπα τον και συ! Πλακα θα χει! Παντως λενε οτι μετα τον καβγα, το ζευγαρι κανει το καλυτερο σεξ. Πιστευω να καλοπερασες νικουλα....! Και μετα ουτε νευρα ουτε τιποτα! Μεχρι την επομενη! Τυχερουλα...!;)
    Ρε φιλε σοβαρα τωρα... Γινεσαι κουραστικος καποιες φορες...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    158
    Κerasi μ'αρεσει πολυ το χιουμορ σου..Αμα αρχισουμε να χτυπαμε ο ενας τον άλλον δεν θα ειμαστε οικογενεια αλλα ενα τρελοκομειο.........

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Quote Originally Posted by ΝΙΚΙ View Post
    Κerasi μ'αρεσει πολυ το χιουμορ σου..Αμα αρχισουμε να χτυπαμε ο ενας τον άλλον δεν θα ειμαστε οικογενεια αλλα ενα τρελοκομειο.........
    Νικη η κανεις πισω και τα υπομενεις...
    Η του δινεις ΜΙΑ και ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ευκαιρια...
    Του εξηγεις πως αν σε ξαναχτυπησει θα τον χωρησεις...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    158
    Nocash αυτο ειναι σιγουρο αμα ξαναγινει κατι τετοιο θα φυγω..Ακομα και να μου κανει λεκτικη κακοποιηση δν θα το ανεκτω........
    Γιατι δεν αξιζω αυτην την συμπεριφορα και γενικα καμια γενικα δεν αξιζει να την χτυπανεη οποιαδηποτε μορφης κακοποιησης. Τον ανδρισμο να το δειχνει αλλου και οχι πανω σε μια γυναικα, δεν εισαι αντρας ετσι.....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Υπαρχει και η λυση να αγορασει καποιο σταν γκαν ξερεις αυτο που εχουνε στην αμερικη με το ρευμα...
    Η να του αγορασεις ενα κολαρο σαν αυτο που βαζουν στα σκυλια με το τηλεχειρηστιριο και μολις κανει μαλακια να τον βαραει ρευμα...
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Παντως εχεις απολυτο δικιο η βια στην οικογενεια δεν ειναι καθολου καλο ουτε για το ανδρογυνο ουτε για τα παιδια που προφανως δεν παιρνουν σωστη ανατροφη... :/

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γνώμη για τη συμπεριφορά του
    By Blue1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 128
    Last Post: 28-12-2011, 17:25
  2. Παραβατική Συμπεριφορά ???
    By Rain in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 10
    Last Post: 01-02-2010, 12:41
  3. Επιθετική συμπεριφορά
    By unlucky in forum Κακοποίηση
    Replies: 11
    Last Post: 07-01-2010, 21:36
  4. 19 χρονος και συμπεριφορα
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 15-04-2009, 02:42
  5. Συμπεριφορα
    By Wintertimes in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 02-12-2006, 20:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •