ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    8

    ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?

    θα ηθελα να μοιραστω καποιες εφηβικες ανυσηχιες που ειχα μικροτερος μια και δεν εχω επισκευτει ψυχολογο.

    εχω εναν μικροτερο αδερφο που στη εφηβεια μας μας αρεσε να συγκρινομαστε και να αυνανιζομαστε παρεα.απο τοτε εννοειτε εχουμε και οι 2 μια φυσιολογικη ζωη με οικογενειες και εγγονια ,αλλα καμια φορα σκευτομαι αν ημουν φυσιολογικοπς τοτε.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μηπως καπιος απο τους γωνεις σου ο πατερας σου σε πετυχε να αυνανιζεσαι και σου μιλησε ασχημα? ηταν μια αντιδραση προς το πατερα σου που σου φαιροταν ασχημα...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Πρέπει να ρωτήσεις ειδικό...Ας μην μπαίνουμε σε εικασίες γιατί κι εσύ ήσουν παιδάκι....!!!Κι εφόσον δεν ξαναέγινε τίποτα,τι σε έπιασε τώρα 20+ χρόνια μετά?Δε μπορεί έτσι στα ξαφνικά...Τύψεις κι έτσι?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    8
    ναι τυψεις.δε ξερω.βασικα ειμαι ενοχικος ανθρωπος.το πιστευω ομως μεσα μου.πιστευω δηλδη οτι οτι μας συμβαινει φταιμε και μας συμβαινει.οσο για αν με ειχανε πιασει νομιζω ναι .δε θυμαμαι ομως να με ενοχλησε κατι τετοιο.περισσοτερο θυμαμαι τη βια στο σπιτι.δεν ηταν σεξουαλικη βια.απο το μπαμπα ηταν σωματικη,απο τη μαμα ψυχολογικη.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Επιμένω ότι πρέπει να μιλήσεις με ειδικό.Δεν ειμαι ειδικός αλλά σίγουρα όλα αυτά που ένιωσες παιδί,επιρεάζουν τη συνέχεια της ζωής.Γιατί δεν πήγες νωρίτερα και το άφησες τόσα χρόνια?Αλλά αν θέλεις την προσωπική μου άποψη,χωρίς να είμαι ειδικός ξαναλέω,όχι δεν είσαι διαστροφική.Ησουν 10 χρονων και η μόνη αγάπη που ένιωθες κι ασφάλεια,ήταν η αδερφή σου κι οπως είπες δεν ξαναγινε τίποτα σε όλη τη ζωή σου.....Αν ήσουν 20 άλλαζε το θέμα πιστεύω.Οποτε η όλη κατάσταση νομίζω,σε οδηγεί στο συγκεκριμένο περιστατικό....Είναι άλλα πράγματα απο πάνω δηλαδή που ''μεγαλώνουν'' το συγκεκριμένο στο μυαλό σου

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    Επιμένω ότι πρέπει να μιλήσεις με ειδικό.Δεν ειμαι ειδικός αλλά σίγουρα όλα αυτά που ένιωσες παιδί,επιρεάζουν τη συνέχεια της ζωής.Γιατί δεν πήγες νωρίτερα και το άφησες τόσα χρόνια?Αλλά αν θέλεις την προσωπική μου άποψη,χωρίς να είμαι ειδικός ξαναλέω,όχι δεν είσαι διαστροφική.Ησουν 10 χρονων και η μόνη αγάπη που ένιωθες κι ασφάλεια,ήταν η αδερφή σου κι οπως είπες δεν ξαναγινε τίποτα σε όλη τη ζωή σου.....Αν ήσουν 20 άλλαζε το θέμα πιστεύω.Οποτε η όλη κατάσταση νομίζω,σε οδηγεί στο συγκεκριμένο περιστατικό....Είναι άλλα πράγματα απο πάνω δηλαδή που ''μεγαλώνουν'' το συγκεκριμένο στο μυαλό σου
    η κοπελα σου λεει το προβλημα της και εσυ της την ψιλολες του στιλ γιατι δε πηγες νοριτερα κλπ αυτο σε τι εξυπηρετει ακριβως να μαζεψει περισοτερες ενοχες επιδη δε πιγε
    Last edited by αλεξανδρος_77; 03-04-2013 at 15:20.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    λυπον απο οτι εγω καταλαβα το θεμα σου δεν ειναι τοσο αυτο οσο οτι εχεις πολες τυψεις και ενοχες επιδη σου εμινε αυτη η εμπειρια στο μυαλο απο τοτε που ελεγες οτι σε ειχανε πιασει... ειχα παθει και εγω κατι παρομοιο εχει κοψει το δαχτυλο μου σε μικρη ηλικια ειχα λυποθυμισει και μου φωναζε η μανα μου και μετα για χρονια χωρις να εχω καταλάβει καν τι εχω οποτε εβλεπα κοψιματα κοντευα να λιποθυμισω και ειχα λυποθυμισει 3 φορες μεχρι που θυμιθηκα τι ακριβως ειχε συμβει...απο τη στιγμη που θυμασαι τη βια οπως λες επιδη το ξερω αυτο το εργο αυτο θα σου εχει διμιουργησει φοβο...εγω ειχα γνωρισει στη ζωη μου πολες τετοιες κοπελες και για καπιο λογο ειχα διαπιστωσει οτι υπηρχε μεταξυ μας μια αμοιβαια εκτιμηση.. ισως ειναι πιθανο να αισθανεσε γενικα φοβισμενη με τον εαυτο σου και για αυτο να σου εχει μινει ενας φοβος για οτι κανεις...επιδη εχω ζησει και εγω καπιο αναλογο περιστατικο με τη κοπελα οχι ιδιο μου πραγματικα εχω διαπηστωσει οτι τη φοβιζει φοβερα οτι εχει μια ταση προς το ιδιο φυλο.ακριβως αυτο που λες αισθανοταν ενοχη τοσο ενοχη που καθε φορα που επιχειρησα να ανιξω διαλογο πανω σε αυτο το θεμα εσπασα τα μουτρα μου σε ενα ακαμπτο τοιχο αδιαλαξιας. με ενοχες και τυψεις κανεις δε μπωρει να γινει καλυτερος καλυτερος γινετε οταν διαπιστοσει οτι υπαρχουν και αλλοι σαν αυτον για να μοιραστει τους φοβους του τις ανασφαλειες του το καλυτερο που μπωρεις να πεις σε καπιον ειναι οτι υπαρχουν χιλιαδες αλλοι σαν αυτον...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    8
    ευχαριστω ολα τα παιδια που ασχοληθηκατε με το θεμα μου χωρις να με ειρωνευτητε η να με κοροιδεψετε.πραγματικα νιωθω καλα και για μενα που εκθεσα το προβλημα μου αλλα και για ολους οσους ζητουν ενα χερι βοηθειας εδω.πραγματικα το εχουν.ευχαριστω ΟΛΟΥΣ.

    μολις βρω μια σταθερη δουλεια θα το κανω,θα παω και σε εναν ειδικο.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το οτι εγινες κοινωνικη παντως θα σε βοηθησει
    Last edited by αλεξανδρος_77; 03-04-2013 at 15:23.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Ειχες μια αδερφη? τωρα δεν εχεις?

    Σε μικρη ηλικια καμια φορα κανουμε λαθοι που μπορει να τα εχουμε βαρος για το υπολοιπο της ζωης μας .. Εαν δε δημιουργηθηκε καποιο προβλημα , τοτε πορχωρα παρακατω... Ολοι οι ανθρωποι εχουν διαφορετικο τροπο σκεψης οσον αφορα την σεξουαλικη τους ζωη....

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    η κοπελα σου λεει το προβλημα της και εσυ της την ψιλολες του στιλ γιατι δε πηγες νοριτερα κλπ αυτο σε τι εξυπηρετει ακριβως να μαζεψει περισοτερες ενοχες επιδη δε πιγε
    Δεν νομίζω Αλέξανδρε να την ''είπα'' σε κανέναν.Μαλλον εσύ το πήρες έτσι :) Δε τη ''λεω'' σε κανέναν γενικά στη ζωή μου,πόσο μάλλον σε ένα φόρουμ...Η παρατήρησή μου ήταν απλά γιατί 20+ χρόνια μετά.Αν έγινε κάτι παρόμοιο δηλαδή...

  12. #12
    Τρολιά μου φαίνεται.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    415
    ^ Θέλω να πιστεύω ότι έστειλες το μνμ σου πριν κάτι μήνες και απλά άργησε να έρθει!
    Το ενδεχόμενο να έψαχνες στο φόρουμ για "διαστροφή" και "αυνανισμό" δε θέλω να το σκέφτομαι!

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    η κοπελα σου λεει το προβλημα της και εσυ της την ψιλολες του στιλ γιατι δε πηγες νοριτερα κλπ αυτο σε τι εξυπηρετει ακριβως να μαζεψει περισοτερες ενοχες επιδη δε πιγε
    'ΑΛεξ σε ψάχνουνε ακόμα....?Γιατί μάλλον είσαι ο μόνος που βλέπει ότι την ''λέω'' σε κάποιον,,,,

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    ayto einai ena palio minima pou den dikaiousai na antigrafeis
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΟΡΙΑΚΗ,ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘ ΛΗΠΤΙΚΗ...ΤΙ ΕΙΜΑΙ??
    By tokokkinofoustani in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 16-02-2012, 09:22
  2. Ειμαι χειροτερα απ ολους.Ειμαι τελειωμενη απλα
    By maria921 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-02-2012, 12:18
  3. μενω Αθήνα αλλά είμαι από νησί νιώθω πως πρέπει να γυρίσω αλλά δεν είμαι σίγουρη
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 03-11-2011, 03:21
  4. ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης ειμαι σε μια φαση τραγικη
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2008, 11:36
  5. Γιατί είμαι έτσι όπως είμαι...
    By Manos88 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-2008, 13:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •