Νέα γνωριμία....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1

    Νέα γνωριμία....

    Γεία σας παιδία, θα ήθελα τη συμβουλή σας!!! Είμαι 21, γενικότερα δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία από σχέσεις, δε ασχολούμαι γενικά.. Όμως από το νοέμβρη νιώθω κάτι ιδιαίτερο, κάτι που δε μπορώ να το περιγράψω μου συμβαίνει για πρώτη φορά! Έχω πάθει κοκομπλόκο με ένα παιδί από τη σχολή μου, ένα χρόνο μεγαλύτερος και από τότε μέχρι σήμερα δεν έχει παιχτεί τίποτα. Καμία φορά τον κοιτάζω, δε ξέρω αν έχει καταλάβει πως μου αρέσει, δεν έχουμε κανένα κοινό γνωστό, δε τον πετυχαίνω έξω ποτέ παρα μόνο στη σχολή που αυτος λόγω σχολής κλείνει 12ωρα καθημερινά, είναι αρκετά σοβαρός και ήρεμος,πολύ διακριτικό πλάσμα.... Δε ξέρω πως να τον πλησιάσω, πως να τον γνωρίσωωωωω.. Δε μπορώ να σκεφτώ τίποταα απολύτος, θέλω τη συμβουλή σας γιατί αν το χειριστώ μόνη μου θα πάρουμε πτυχίο και δε θα έχουμε καν συστηθεί!!!!!!!!!!! :cool:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    163
    μομπάκι καλησπέρα!!καταρχάς και μόνο που είναι στην σχολή και σε έχει δει και τον έχεις δει ένα απλό γεια μπορείς να πεις δεν είναι κακό!!και σιγά σιγά μπορείς να ανοίγεσαι δλδ να τον ρωτήσεις αφού είναι και ένα χρόνο μεγαλύτερος π.χ. το τάδε μάθημα το έχεις περάσει ;πώς είναι γιατί έχω ακούσει ότι είναι δύσκολο ή είδα ότι πηγαίνεις σε αυτό το μάθημα έχεις σημειώσεις;
    ...μην ντρέπεσαι και μην κολλάς ..
    Στην ζωή μου μπαίνει όποιος θέλει, αλλά μένει όποιος ΘΕΛΩ.

  3. #3
    Quote Originally Posted by vasso82 View Post
    μομπάκι καλησπέρα!!καταρχάς και μόνο που είναι στην σχολή και σε έχει δει και τον έχεις δει ένα απλό γεια μπορείς να πεις δεν είναι κακό!!και σιγά σιγά μπορείς να ανοίγεσαι δλδ να τον ρωτήσεις αφού είναι και ένα χρόνο μεγαλύτερος π.χ. το τάδε μάθημα το έχεις περάσει ;πώς είναι γιατί έχω ακούσει ότι είναι δύσκολο ή είδα ότι πηγαίνεις σε αυτό το μάθημα έχεις σημειώσεις;
    ...μην ντρέπεσαι και μην κολλάς ..
    Καλησπέρα!! :) Δεν έχουμε συστηθεί ποτέ παίζει να μη ξέρει ούτε το όνομα μου, δε μπορώ στο άκυρο να του πω γειααα!! Εμένα αν με χαιρετούσε ένας άγνωστος θα τον κοιτούσα κάπως!!!! Είναι πολύ χαμλών τόνων και δεν είναι πολυ εύκολο να τον προσεγγίσω...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Χαμηλών τόνων άρα διαβάζει άρα έχει σημειώσεις άρα αμα πασ να τ μιλήσεις πιο πολύ θα ντραπεί αυτός
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    122
    μήπως να δήλωνες στο άλλο εξάμηνο καποια μαθήματα μεγαλύτερου εξαμήνου; βασικά απορώ που δεν το κανες το εξάμηνο που μας πέρασε..καμια μέρα που θα στε στον ίδιο χώρο
    ρώτα τον την ώρα ή αν ο τάδε καθηγητής ξέρει που βρίσκεται, όλο και κάτι υπάρχει να "πετάξεις", απλά ντρέπεσαι και βρίσκεις γελοίο οτιδήποτε για να τον προσεγγίσεις. Στις σχολές είναι χύμα τα πράγματα, μια ερωτησούλα σίγουρα θα υπάρχει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by moby View Post
    Καλησπέρα!! :) Δεν έχουμε συστηθεί ποτέ παίζει να μη ξέρει ούτε το όνομα μου, δε μπορώ στο άκυρο να του πω γειααα!! Εμένα αν με χαιρετούσε ένας άγνωστος θα τον κοιτούσα κάπως!!!! Είναι πολύ χαμλών τόνων και δεν είναι πολυ εύκολο να τον προσεγγίσω...
    κοίτα ότι δεν ξέρεις κάποιον αλλά τον έχεις δει τόσες φορές στην σχολή δεν νομίζω να σε κοιτάξει κάπως !ίσα ίσα σημαίνει ότι μπορεί να είσαι ανοιχτός τύπος και δίνεις πράσινο φως!!γιατί μπορεί να θέλει και αυτός να σου μιλήσει αλλά να κολλάει!!μην κολλάς σε αυτά άλλωστε δεν λένε μια καλημέρα είναι αυτή πες την και πέσει κάτω...
    και αυτό με τις σημείωσεις πάντα πιάνει δοκιμάσμενο :cool:
    Στην ζωή μου μπαίνει όποιος θέλει, αλλά μένει όποιος ΘΕΛΩ.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Πως και εφαγες κολημα με το παλικαρι, ενω δεν τον ξερεις ουσιαστικα καθολου? Τι σε ελκυει τοσο πολυ?

  8. #8
    Quote Originally Posted by vasso82 View Post
    κοίτα ότι δεν ξέρεις κάποιον αλλά τον έχεις δει τόσες φορές στην σχολή δεν νομίζω να σε κοιτάξει κάπως !ίσα ίσα σημαίνει ότι μπορεί να είσαι ανοιχτός τύπος και δίνεις πράσινο φως!!γιατί μπορεί να θέλει και αυτός να σου μιλήσει αλλά να κολλάει!!μην κολλάς σε αυτά άλλωστε δεν λένε μια καλημέρα είναι αυτή πες την και πέσει κάτω...
    και αυτό με τις σημείωσεις πάντα πιάνει δοκιμάσμενο :cool:
    Σκαλώνω και γω! Αυτός κάνει πρακτική στο εργαστήριο ενός καθηγητή μας και σκέφτηκα να πάω να τ πω πως ένα παιδι από το έτος του μ είπε πως είναι εκεί και να τον ρωτήσω τι παιζει γιατί σκέφτομαι να πάω και γω! Αλλά αυτος είναι πάντα με έναν φίλο του...

  9. #9
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Πως και εφαγες κολημα με το παλικαρι, ενω δεν τον ξερεις ουσιαστικα καθολου? Τι σε ελκυει τοσο πολυ?
    Πρώτη φορά τον πρόσεξα πέρυσι και μου άρεσε το χαμόγελο του, είναι πολύ γλυκία φυσιογνομία.. Είμασταν στο ίδιο εργαστήριο, εργαζόμασταν σε διαφορετικούς πάγους και μου έκανε κλικ ο τρόπος που μιλουσε με τους αλλους και έφαγα σκάλομα από τότε και μέρα με τη μέρα τ έδινα περισσότερη σημασία και να μαι σήμερα εδώ!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Σου εκανε κλικ ο τροπος που μιλουσε με τους αλλους? Θες να μου το εξηγησεις λιγο παραπανω αυτο? Και να σου προτεινω μετα καμμια ιδεα.

  11. #11
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Σου εκανε κλικ ο τροπος που μιλουσε με τους αλλους? Θες να μου το εξηγησεις λιγο παραπανω αυτο? Και να σου προτεινω μετα καμμια ιδεα.
    Δε μπορώ να στο εξηγήσω δε ξέρω έτσι ξαφνικά τον είχα δει κάποιες φορές, τον πέτυχα και σε ένα εργαστηριο μου έβγαλε κάτι θετικό, κάτι γλυκό βέβαια δεν ερωτοχτυπήθηκα κατευθείαν.. Η σχολή μου οργανώνει κάθε παρασκευη προβολές ταινιών και πάντα τον βλέπω εκει, μου αρέσει ο τρόπος π κινείται είναι πολύ γλυκός και θα ήθελα πολύ να τον γνωρίσω να μάθω και τ τύπος είναι βρε παιδακι μου, παίζει να τον γνωρίσω και ν μη μου αρέσει να μη ταιρίαζουμε αλλα σε πρώτο στάδιο αύτο μου βγαίνει! Εσένα δε σου έχει τύχει να βλέπεις απλά κάποιον και να σου κάνει κουκου, κάτι τέτοιο ας πουμε!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by moby View Post
    Σκαλώνω και γω! Αυτός κάνει πρακτική στο εργαστήριο ενός καθηγητή μας και σκέφτηκα να πάω να τ πω πως ένα παιδι από το έτος του μ είπε πως είναι εκεί και να τον ρωτήσω τι παιζει γιατί σκέφτομαι να πάω και γω! Αλλά αυτος είναι πάντα με έναν φίλο του...
    ότι είναι με τον φίλο του δεν σημαίνει ότι είναι απαγορευτικό να του μιλήσεις...μην κολλάς ...και αυτό που σκέφτηκες είναι πολύ καλό τόλμα το...παίξτο άνετη μην κολλάς...με στο μυαλό σου είναι ...πες ένα απλό γεια αύριο και θα δεις...και αφού κολλάς με τον φίλο του δεν μπορεί κάποια στιγμή θα είναι και μόνος του...
    Στην ζωή μου μπαίνει όποιος θέλει, αλλά μένει όποιος ΘΕΛΩ.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οχι, να βλεπω καποιον και να μου κανει κουκου δε μου χει τυχει ποτε και δε το κοβω να μου τυχαινει στη ζωη αυτη...!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by moby View Post
    Δε μπορώ να στο εξηγήσω δε ξέρω έτσι ξαφνικά τον είχα δει κάποιες φορές, τον πέτυχα και σε ένα εργαστηριο μου έβγαλε κάτι θετικό, κάτι γλυκό βέβαια δεν ερωτοχτυπήθηκα κατευθείαν.. Η σχολή μου οργανώνει κάθε παρασκευη προβολές ταινιών και πάντα τον βλέπω εκει, μου αρέσει ο τρόπος π κινείται είναι πολύ γλυκός και θα ήθελα πολύ να τον γνωρίσω να μάθω και τ τύπος είναι βρε παιδακι μου, παίζει να τον γνωρίσω και ν μη μου αρέσει να μη ταιρίαζουμε αλλα σε πρώτο στάδιο αύτο μου βγαίνει! Εσένα δε σου έχει τύχει να βλέπεις απλά κάποιον και να σου κάνει κουκου, κάτι τέτοιο ας πουμε!
    μα έτσι ξεκινάμε όλοι με την πρώτη ματιά....με τις προβολές δεν σχηματίζονται πηγαδάκια;..εκεί μπορεί να χωθείς να μιλάει μαζί του κανά γνωστός σου....
    Στην ζωή μου μπαίνει όποιος θέλει, αλλά μένει όποιος ΘΕΛΩ.

  15. #15
    Quote Originally Posted by vasso82 View Post
    μα έτσι ξεκινάμε όλοι με την πρώτη ματιά....με τις προβολές δεν σχηματίζονται πηγαδάκια;..εκεί μπορεί να χωθείς να μιλάει μαζί του κανά γνωστός σου....
    Ομολογώ πως είμαι στο κόσμο μου και δε τ έχω σκεφτει, η παρασκευή έφτασε! θα δω... καλο αυτό!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Νεα γνωριμια.Προβλημα :/
    By tHe_V1rus in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 35
    Last Post: 22-01-2013, 13:54
  2. διαδυκτυακή γνωριμία
    By ioannis2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 57
    Last Post: 20-06-2011, 14:33
  3. ΚΟΠΕΛΑ ΓΙΑ ΓΝΩΡΙΜΙΑ Η ΦΙΛΙΑ
    By XRISTOS2612 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 17
    Last Post: 13-01-2010, 13:36
  4. γνωριμια
    By sunset in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 48
    Last Post: 04-09-2009, 13:20
  5. γνωριμια
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 10-05-2008, 16:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •