Ο χρόνος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6

Thread: Ο χρόνος

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595

    Ο χρόνος

    Ο χρόνος στην περιπτωση της ψυχωσης ειναι ο καλυτερος γιατρος ή οχι? Η ψυχωση αν την αφησεις χωρις φαρμακα εξελισσεται αρνητικα ή οχι?
    Εγω παντως κρινοντας απο τον εαυτο μου ο χρονος και τα φαρμακα με βοηθησαν πολυ.Αυτο που θελω να πω ειναι οτι τα φαρμακα αργουν να δρασουν και πρεπει να περασει ορισμενο χρονικο διαστημα μεχρι να δεις αν σε βοηθανε τα φαρμακα ή οχι.
    Επομενως εγω λεω οτι ο χρονος με τα φαρμακα ειναι ο καλυτερος γιατρος,εσεις τι γνωμη εχετε?

  2. #2
    me to perasma των δεκατιων και τα συνεχη φαρμακα καταλαγιαζει η ψυχωση στην καλυτερη περιπτωση.πραμα δλδ για το οποιο δεν λες και καλυτερο γιατρο το χρονο.ΜΑλλον τον λες αντι για καλυτερο γιατρο ξερωγω οδοντιατρο μικρων ζωων...αλλα τι να κανουμε αυτον εχουμε και με αυτον πρεπει να βολευτουμε.ας παρουμε λοιπον την αποψη αυτουνου(μιας και μονο αυτη εχουμε) μπορει να ειμαστε υπερτυχεροι και να μας σωσει...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    συμφωνω μαζι σου Μιχαλη κ σε μενα ο χρονος λειτουργησε θετικα..μαζι με φαρμακα φυσικα...ειμαι 5 χρονια χωρις σοβαρο επισοδειο...παρολα αυτα νομιζω πως αν κοψω τα φαρμακα θα υποτροπιασω...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Αυτο με τα 5 χρονια ρε σεις για την διακοπη των φαρμακων ειναι οροσημο κατα καποιο τροπο?? Γτ εμενα η γιατρος μ ειπε οτι σε 5 χρονια αμα δεν εχω κανενα συμπτωμα τα κοβω, σταδιακα φυσικα! Παντως και τωρα που παιρνω δεν με πειραζει ιδιαιτερα, μιας και ειμαι λειτουργικη και εχω καλο βαθμο κοινωνικοτητας, δραστηριοποιησης, συμμετοχης κτλ.. Εσας σας εχουν πει τιποτα για τα 5 χρονια? Φυσικα με την ιδια αγωγη, διοτι αν αλλαξεις, αρχιζεις ξανα απο την αρχη να μετρας για τα 5 χρονια... :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    δε νομιζω προσωπικα πως ειμαι σε θεση να κοψω φαρμακα εστω κ αν δεν εχω παθει επισοδειο 5 χρονια τωρα..αφου ποσες φορες το μαυλο κανει παιχνιδια κ τρωω φλας μπακ...ψιλα πραματα βεβαια αλλα μην ξεχνατε πως ειμαι κατω απο αγωγη σκεψου να τα κοψω εστω κ σταδιακα...θα γινω παλι 3 πουλακια καθονται κ κανουν τσιου τσιου...να λειπει το βυσσινο ,
    να σημειωσω εδω πως δεν εχω παθει ενα ψυχωσικο επισοδειο πριν 5 χρονια μονο, εχω παθει γυρω στα 5-6....απλα το τελευταιο ηταν πριν 5 χρονια τωρα αν ειχα παθει μονο ενα κ ημουν ασυμπτωματικος για τοσο καιρο ισως να δοκιμαζα να κοψω
    Last edited by Soulfly; 05-04-2013 at 22:08.

  6. #6
    Quote Originally Posted by Soulfly View Post
    εχω παθει γυρω στα 5-6....απλα το τελευταιο ηταν πριν 5 χρονια τωρα αν ειχα παθει μονο ενα κ ημουν ασυμπτωματικος για τοσο καιρο ισως να δοκιμαζα να κοψω
    Soulfly απο κάπνισμα κάναβης επαθες τα επισοδεια σου?

Similar Threads

  1. Πάει ένας χρόνος...
    By pinko8 in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 0
    Last Post: 01-03-2013, 16:40
  2. τρέχει ο χρόνος και φοβάμαι
    By zouzounitsaaa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 11-10-2011, 00:57
  3. 19 χρονος και συμπεριφορα
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 15-04-2009, 02:42
  4. χρονος με τα παιδια
    By manous73 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 19-08-2008, 15:18
  5. χρονος θεραπειας
    By zinovia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 08-08-2008, 14:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •