Βρήκα το πρόβλημα...τη λύση όχι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    29

    Βρήκα το πρόβλημα...τη λύση όχι

    Νομίζω ότι το βρήκα αυτό που αισθάνομαι είναι ζήλια και ώρες ώρες νομίζω θα σκάσω από αυτή. Ποτέ μου δε ζήλευα και ειδικά σε σχέσης, ήθελα πάντα την ευτυχία του άλλου. Σε αυτή τη σχέση είναι όλα διαφορετικά. Τον ζηλεύω αφόρητα, πετάω σπόντες μόνο και μόνο για να δω την αντίδραση του. Ξέρω ότι αν δει κάτι όμορφο από το ωραίο φύλλο τα μάτια του θα καρφωθούν εκεί και τα δικά μου στο βλέμμα του. Τα νεύρα μου φουντώνουν και αμέσως είμαι έτοιμη να πατήσω τα κλάματα ενώ την ίδια στιγμή θέλω να εξαφανιστώ. Τώρα τελευταία τις σπόντες τις έχω περιορίσει αλλά όμως τα ίδια βλέμματα τα ρίχνω. Χτες έγινε ένα τέτοιο σκηνικό και ήθελα αμέσως να εξαφανιστώ από προσώπου γης. Για καλή μου τύχη ερχόταν το λεωφορείο ούτε καν τον φίλησα, έφυγα σα κυνηγημένη.Επίσης και το βραδινό τηλεφώνημα το απέφυγα στέλνοντας μόνο ένα μήνυμα. Επίσης, δεν ξέρω αν η ζήλια πηγάζει από έλλειψη εμπιστοσύνης; Τόσους μήνες μαζί και δεν τον εμπιστεύομαι ακόμα. Έχω την αίσθηση ότι μιλάει και με άλλες. Ο τηλεφωνικός του κατάλογος έχει πόσα ονόματα για τα οποία ούτε καν αναφέρω κάτι ούτε πετάω σπόντες. Μία φορά, πολύ καιρό πριν, μου είχε δώσει το τηλέφωνό του να του φτιάξω το ξυπνητήρι και είχε αφήσει ανοικτό ένα μήνυμα κάποιας. του το έδωσα, έσκυψα το κεφάλι μου είπε ότι ήταν παλιό μου το έδειξε κιόλας αλλά εγώ δεν ήθελα καν να το δω.Ο λόγος που δεν του έχω εμπιστοσύνη, μάλλον καλύτερα οι λόγοι είναι ότι 1)στο παρελθόν άλλοι τύποι μου είχαν φερθεί πολύ σκάρτα 2) ο τρόπος που γνωριστήκαμε (έγινε μέσα από το διαδίκτυο) 3) αυτό το μήνυμα που σας περιέγραψα 4) η δουλειά του η οποία απαιτεί να απουσιάζει για κάποια διαστήματα. Δε ξέρω πως να το διαχειριστώ. Ο ίδιος βέβαια έχει καταλάβει ότι δεν του έχω εμπιστοσύνη και που και που μου πετάει σπόντες γιατί δε μπορώ ακόμα;Αλλά εγώ εκείνη τη στιγμή θέλω να εξαφανιστώ.Νιώθω ενοχές που δε μπορώ και πόσο μάλλον που δε μπορώ να το διαχειριστώ. όλο αυτό είναι μεγάλο πρόβλημα και αρχίζω να λυγίζω και να μην μπορώ άλλο.Ήθελα να σας το εκφράσω και κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    αν και τα γραψαμε και στο αλλο θεμα, οταν δεν εχετε κανει ακομα σεξ/δεν σε ικανοποιει/δε ξερεις καν αν εχει αλλη ή παει στις πουτανες, αλλα παραμενετε στα αθωα και ρομαντικα (οπως εγραψες) σαν τα παιδακια του δημοτικου, πως περιμενεις να νιωσεις ασφαλεια και να μη ζηλευεις ?

    το οτι ειχες ασχημες εμπειριες στο παρελθον με αλλους, δε σημαινει οτι κι αυτος ειναι ιδιος. και το οτι τον γνωρισες μεσω διαδικτυου δεν ειναι μειονεκτικο, πλεον ετσι ξεκιναν οι περισσοτερες σχεσεις γιατι το φλερτ εξω κοντευει να χαθει.

    λογικο ειναι να ζηλευεις λοιπον, γιατι δεν εχετε προχωρησει για να τον ξερεις 100%, ετσι ωστε να τον εμπιστευεσαι κι ολας. ορμα και δωστου λιγο χρονο να ανταποκριθει. αλλιως παρτο αποφαση και χωρισε.
    Last edited by deleted-member30-03; 07-04-2013 at 03:58.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αφου εχεις αμφιβολιες τσεκαρε την κατασταση. Πες του να σου δωσει το κινητο, τον κωδικο στο φατσοπαπυρο ή παρακολουθα τον. Αν δεν εχει κατι επιληψιμο γιατι να μη το κανει? Αυτα σε πρωτη φαση. Επεται και συνεχεια.

Similar Threads

  1. βρηκα τη λυση!!!!!
    By elis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 07-01-2019, 02:00
  2. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΧΩΡΙΣ ΛΥΣΗ!
    By babis1925 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 17-04-2012, 14:41
  3. ΛΥΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΦΟΒΙΑΣ.........
    By Remedy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 09-09-2010, 09:24
  4. Βρηκα το προβλημα αλλα δεν ξερω πως να το αντιμετοπισω.
    By pickles in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 24-10-2009, 01:27
  5. Υπάρχει μόνιμη λύση στο πρόβλημα της ΙΨΔ? Δεν αντέχω άλλο...
    By interzone in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 01-03-2009, 02:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •