Καλησπέρα σας/Μια ερώτηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    14

    Καλησπέρα σας/Μια ερώτηση

    Είμαι παλιό μέλος του φόρουμ αλλά έχω κάποια χρονάκια να μπω και έχω ξεχάσει το κωδικό μου, και έτσι έκανα ένα νέο λογαριασμό. Λοιπόν πριν χρόνια είχα πέσει κατάθλιψη και ήμουν νοσοφοβικός σε μεγάλο βαθμό ώστε να παθαίνω κρίσεις πανικού , πήγα σε έναν γιατρό που μου συνέστησε ένα άλλο μέλος του φόρουμ με βοήθησε αρκετά, βέβαια έπαιρνα και cipralex kai xanax , αν και τώρα πίνω μόνο xanax μισο μιλιγκραμ την ημέρα αν το θυμηθώ καμια φορά το ξεχνάω, αλλά πάντα έχω μαζί μου στο πορτοφόλι μερικά να υπάρχουν μην μου τύχει τίποτα. Ας πάμε στο θέμα μου, την άλλη εβδομάδα πάω ταξίδι στο εξωτερικό είναι το πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό, πρώτη φορά σε αεροπλάνο και όσο να ναι μπορεί να φοβηθώ λιγάκι αν και το ελέγχω για την ώρα. Θέλω να ρωτήσω κάποιο φίλο του φόρουμ που να έχει ταξιδέψει με το αεροπλάνο εάν είχε πρόβλημα να πάρει πχ και τα χάπια μαζί του η αν θα έχω κάποιο πρόβλημα στο έλεγχο εξάλλου θα πάρω μαζί μου χάπια και για την πίεση και για θυροειδή , και κάτι σταγόνες για την μύτη επειδή με έχω την αλεργία μου αυτό το καιρό με τα φυτά. η να τα βάλω όλα μέσα στην βαλίτσα και να μην το αναφέρω καν... εντάξει μάλλον είναι ανόητη η ερώτηση που έκανα , αν είναι δυνατόν να μην σε αφήσουν να πάρεις τα χάπια σου μαζί, αλλά ξέρω εγώ με τέτοια τρομοκρατία που έχουν πέρασει στο κόσμο σκέφτομαι και τα χειρότερα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    Quote Originally Posted by anxotikos View Post
    Είμαι παλιό μέλος του φόρουμ αλλά έχω κάποια χρονάκια να μπω και έχω ξεχάσει το κωδικό μου, και έτσι έκανα ένα νέο λογαριασμό. Λοιπόν πριν χρόνια είχα πέσει κατάθλιψη και ήμουν νοσοφοβικός σε μεγάλο βαθμό ώστε να παθαίνω κρίσεις πανικού , πήγα σε έναν γιατρό που μου συνέστησε ένα άλλο μέλος του φόρουμ με βοήθησε αρκετά, βέβαια έπαιρνα και cipralex kai xanax , αν και τώρα πίνω μόνο xanax μισο μιλιγκραμ την ημέρα αν το θυμηθώ καμια φορά το ξεχνάω, αλλά πάντα έχω μαζί μου στο πορτοφόλι μερικά να υπάρχουν μην μου τύχει τίποτα. Ας πάμε στο θέμα μου, την άλλη εβδομάδα πάω ταξίδι στο εξωτερικό είναι το πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό, πρώτη φορά σε αεροπλάνο και όσο να ναι μπορεί να φοβηθώ λιγάκι αν και το ελέγχω για την ώρα. Θέλω να ρωτήσω κάποιο φίλο του φόρουμ που να έχει ταξιδέψει με το αεροπλάνο εάν είχε πρόβλημα να πάρει πχ και τα χάπια μαζί του η αν θα έχω κάποιο πρόβλημα στο έλεγχο εξάλλου θα πάρω μαζί μου χάπια και για την πίεση και για θυροειδή , και κάτι σταγόνες για την μύτη επειδή με έχω την αλεργία μου αυτό το καιρό με τα φυτά. η να τα βάλω όλα μέσα στην βαλίτσα και να μην το αναφέρω καν... εντάξει μάλλον είναι ανόητη η ερώτηση που έκανα , αν είναι δυνατόν να μην σε αφήσουν να πάρεις τα χάπια σου μαζί, αλλά ξέρω εγώ με τέτοια τρομοκρατία που έχουν πέρασει στο κόσμο σκέφτομαι και τα χειρότερα.
    εφοσον το φαρμακο ειναι νομιμο κ στο χει δωσει γιατρος κιολας που κολλας?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    θελει συνταγη να εχεισ μαζι σου για τα αγχολυτικα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    14
    2 αποψεις διαφορετικες, ο ενας φιλος λεει απο την στιγμη που το εχω παρει απο το γιατρο τι προβλημα να εχω, και απο την αλλη λεει ο φιλος οτι θα πρεπει να εχω συνταγη... η αποψη μου ειναι οτι εαν τα βαλω μεσα στα ρουχα στην βαλιτσα δεν θα καταλαβουν τιποτα, εξαλλου τα μηχανηματα τους δεν κανουν ανιχνευση για χαπια αλλα για εκρηκτικές ύλες και σιδερικά... θα προσπαθήσω να πάρω και μια συνταγή μαζί μου βέβαια...
    Στο μεταξύ είμαι μια εβδομάδα τώρα που ήμουν με χάλια, ετρεχε η μύτη μου κλαίγανε τα μάτια μου και 3 μέρες τώρα έχω βήχα και πονά το στήθος , πήγα σε 2 γιατρούς παθολόγους και οι 2 δεν μου βρήκαν τίποτα , αλλά πως γίνεται να έχω βήχα και να πονά το στήθος μου οταν βήχω, μήπως έχω καμια αλεργία μου είπε ο γιατρός... αν έχω αλεργια ποσες μέρες θα κάνει να φύγει άραγε...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    118
    έχοντας ταξιδέψει στο εξωτερικο,κανένας και πουθενά δεν μου ζήτησε συνταγή. τουλάχιστον στο ελ.βενιζέλος δεν υπάρχει περίπτωση να σου ανοίξουν βαλίτσα για να δουν τα χάπια. ακόμα και σε χειραποσκευή να τα έχεις χεστηκαν . ο πόνος στο στήθος μήπως είναι απο το άγχος? αφού πήγες σε δύο γιατρούς αν ήταν κάτι θα το είχαν βρει. όσο για την αλλεργία κάνε λίγο υπομονή είναι λόγω της άνοιξης.υπάρχουν διάφορα σκευάσματα αλλα καλύτερα να πας σε αλλεργιολόγο που θα σε κατευθύνει. είναι αρκετά σπαστικές οι αλλεργίες αλλα δεν είναι κάτι κακό.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    14
    χειραποσκευη θα παρω, ο πονος στο στηθος ειναι απο το βηχα, σαν καψιμο νιωθω οταν βηχω... μου εχει ριξει την ψυχολογια το ολο θεμα..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    118
    αν πήγαινες σε αλλεργιολόγο θα σε έκανε να αισθανθεις καλύτερα? τουλάχιστον θα πάρες απάντηση απο αρμόδιο γιατρό.λογικό να σου έχει ρίξει την ψυχολογία. εγώ με έχει ταράξει το στομάχι μου και τα έχω δει όλα.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    14
    πειρα τηλεφωνο, σε μια υπηρεσια που εχω γινει μελος με γιατρους, και ρωτησα εαν εχει αλλεργιολογο να παω να με δει... και περιμενω να με παρουν τηλεφωνο να μου πουν...
    τουλαχιστον να μου εδινε κανα σπρει για το βηχα ρε αυτο ειναι το ποιο σπαστικο μου εχει ριξει ολη την ψυχολογια γαμωτο...

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    14
    Σήμερα σηκώθηκα κάπως περίεργα, με ενα μικρό βάρος στο στήθος και σιγά σιγά να υποχωρεί και μετά να έρχεται, αλλά είναι εντελώς διαφορετικό από ότι ένιωθα τις προηγούμενες μέρες, ίσως να υποχωρεί σιγα σιγα τι να πω... το εύχομαι.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Καταθλιψη και αγχος για ποιο λογο επαθες πιστευεις?

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    14
    Εχω αδερφό με ιδεοψυχαναγκασμο, ισως αυτο να με επηρεασε που τον εβλεπα, και επισης η συμπεριφορα των γονιων μου που δεν τους νοιαζει τιποτα...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Εισαι κατω των 18?

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    14
    28 eimai...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Με τον αδερφο σου τι γινεται? Γιατι δεν πατε σε ειδικους να γινει καλα? Δεν ειναι και τοσο φοβερο αυτο που εχει. Ακομα υποφερεις γι αυτο? Δε σε ωφελει σε κατι.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    14
    Εχει παει σε ειδικο, αλλα τα φαρμακα που πινει ειναι πανακριβα μονο το ενα που παιρνει κανει πανω απο 100 ευρω και δεν εχουμε ταμειο και συνεχεια τσακωνονται στο σπιτι επειδη παραπονιεται ο πατερας μου που δεν εχει να του δωσει και εχουμε τσακωμους.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Καλησπέρα
    By Frog in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 29-03-2013, 21:02
  2. Καλησπέρα
    By Kal in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 13-05-2012, 00:18
  3. καλησπέρα σας
    By ΠΕΤΡΑΝ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 24-01-2012, 15:24
  4. Καλησπέρα σας...
    By kotzanastas in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 02-12-2011, 18:23
  5. καλησπερα
    By katerinamar in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 28-05-2008, 17:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •