Ανασφάλεια ή κάτι άλλο?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545

    Ανασφάλεια ή κάτι άλλο?

    Καλησπέρα παιδιά..!!!Ήρθε η ώρα να μη σας μιλήσω για κατάθλιψη γιατί νομίζω πως 2 μηνες τώρα που ασχολήθηκα και μίλησα για το πρόβλημα,το πολέμησα και δεν είμαι απλώς καλά.Είμαι τέλεια...Δε με απασχολει τίποτα πλέον πάνω στην καταθλιψη και σας ευχαριστώ για τις συζητήσεις που είχαμε πανω σε αυτό το θέμα.Για μένα έχει λήξει ... Εφόσον είμαστε ωραία παρέα εδώ,με άτομα εξυπνα και όρεξη για βοήθεια,θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο.Κατά κάποιο τρόπο,δεν μπορώ να φύγω από το σπίτι (για πάνω από 2 ωρες) αν δεν βεβαιωθώ ότι όλα είναι κλειστά.Βρύσες,κουζίνα,τv,pc. ..και γενικά όλα....Αλλά περισσότερο με απασχολούν αυτά που θα μπορούσαν να κάνουν ζημιά στο σπίτι.Για παράδειγμα η φωτιά...Δεν μπορώ να φύγω από το σπίτι αν εχω καπνίσει έστω κι ένα τσιγάρο 10 λεπτά πριν και για κανένα λογο δεν μπορώ να αφήσω τσιγάρα στο τασάκι.Είτε τα κάπνισα 10 λεπτα πριν,ειτε 3 ωρες πριν.Επίσης αν έχω αναψει κερί δεν υπάρχει περίπτωση να μην κανω το ίδιο μέχρι να βεβαιωθώ ότι εχει περασει καποια ώρα και δεν έχει γίνει τίποτα.Έχει τυχει να φευγω για ταξίδι και μολις κοντεύω να βγω από την πόλη,να γυρναω πίσω να δω αν είναι όλα ενταξει...Τι μπορεί να φταίει?Αν ρωτήσει καποιος αν εγινε κατι και φοβάμαι τη φωτιά...ναι όταν ήμουν στο δημοτικό είχε πάρει φωτιά η κουζίνα στο πατρικό μου.Αλλά αυτό μου έμφανίστηκε πολύ αργότερα(τωρα ειμαι 27 αλλα δεν μπορώ να πω με σιγουρια ποτε εμφανιστηκε,νομιζω πως 2 με 3 χρονια πριν).Δε νιώθω ότι φοβάμαι τη φώτιά,νιώθω απλά ότι δε θελω να συμβεί.....Ευχαριστώ και πάλι ...
    Last edited by Deleted-member-220416; 06-04-2013 at 20:58.

  2. #2
    Member
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    68
    Εγώ πιστεύω πως είναι λογικό πως θες να βεβαιωθείς ότι όλα είναι κλειστά από TV μέχρι βρύσες κλπ, αυτό με την φωτιά δεν το βρίσκω υπερβολή επίσης. Εγώ κάθε μα κάθε φορά θα γυρίσω πίσω για να δω αν κλείδωσα το αυτοκίνητο παρόλο που θυμάμαι καθαρά ότι το έχω κλειδώσει. Μια φορά περπάτησα 1.5 χλμ για τον ίδιο λόγο.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by The_Mechanic View Post
    Εγώ πιστεύω πως είναι λογικό πως θες να βεβαιωθείς ότι όλα είναι κλειστά από TV μέχρι βρύσες κλπ, αυτό με την φωτιά δεν το βρίσκω υπερβολή επίσης. Εγώ κάθε μα κάθε φορά θα γυρίσω πίσω για να δω αν κλείδωσα το αυτοκίνητο παρόλο που θυμάμαι καθαρά ότι το έχω κλειδώσει. Μια φορά περπάτησα 1.5 χλμ για τον ίδιο λόγο.
    Ευχαριστώ πολύ για την απαντηση και νομιζω πως αυτό ειναι το προβλημα.Αυτο που λες..οτι δηλαδή θυμαμαι καθαρα οτι τα εχω κλεισει όλα.Γι αυτό λεω που υπαρχει το πρόβλημα αν υπάρχει ...Αλλο το να μη θυμαμαι κι αλλο να θυμαμαι και να το κανω

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Aυτου του τυπου τις "εμμονες" λιγο πολυ ολοι τις εχουμε..Εγω π.χ εχω κλεισει τον θερμοσιφωνα,θυμαμαι κιολας οτι τον εκλεισα παρ'ολα αυτα παω και το επιβεβαιωνω 2,3 φορες ακομα Αν εχω κλειδωσει μια απο τα ιδια.Φανταζομαι οτι αυτο που φοβομαστε αυτο μας γινεται εμμονη,πχ μια φωτια στην κουζινα ή μια ηλεκτροπληξια στο μπανιο αν μεινει ο θερμοσιφωνας ανοιχτος..

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Aυτου του τυπου τις "εμμονες" λιγο πολυ ολοι τις εχουμε..Εγω π.χ εχω κλεισει τον θερμοσιφωνα,θυμαμαι κιολας οτι τον εκλεισα παρ'ολα αυτα παω και το επιβεβαιωνω 2,3 φορες ακομα Αν εχω κλειδωσει μια απο τα ιδια.Φανταζομαι οτι αυτο που φοβομαστε αυτο μας γινεται εμμονη,πχ μια φωτια στην κουζινα ή μια ηλεκτροπληξια στο μπανιο αν μεινει ο θερμοσιφωνας ανοιχτος..
    Nαι ο θερμοσιφωνας ειναι βασικός παράγοντας και ξέχασα να τον αναφέρω ...χεχεχε

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    Nαι ο θερμοσιφωνας ειναι βασικός παράγοντας και ξέχασα να τον αναφέρω ...χεχεχε
    Εχω βγει και με τις σαπουναδες απο το μπανιο για να ξαναματαδω αν τον εκλεισα...Τρατζικ!Αν ειναι και αλλος στο σπιτι ρωταω "Τον εκλεισα τον θερμοσιφωναααααααααααα"??

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Εχω βγει και με τις σαπουναδες απο το μπανιο για να ξαναματαδω αν τον εκλεισα...Τρατζικ!Αν ειναι και αλλος στο σπιτι ρωταω "Τον εκλεισα τον θερμοσιφωναααααααααααα"??
    axxaaxxaxaxaxaxaxaxaax.................Α οσο ειμαι σπίτι δεν εχω θεμα για τίποτα..Γι αυτο ανέφερα στην αρχή ότι δεν φοβάμαι την φωτιά,δεν νιωθω να φοβαμαι δηλαδή...Το να λειπω με ενοχλεί......

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    axxaaxxaxaxaxaxaxaxaax.................Α οσο ειμαι σπίτι δεν εχω θεμα για τίποτα..Γι αυτο ανέφερα στην αρχή ότι δεν φοβάμαι την φωτιά,δεν νιωθω να φοβαμαι δηλαδή...Το να λειπω με ενοχλεί......
    Ε οπου πας παιρνε και το σπιτι μαζι σου.. :P

    Πλακα κανω ετσι?Ενταξει σου ξαναλεω ολοι τα εχουμε αυτα και ειδικα οταν φευγουμε απο το σπιτι σκεφτομαστε οτι θα γινει πυροτεχνημα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Εχω βγει και με τις σαπουναδες απο το μπανιο για να ξαναματαδω αν τον εκλεισα...Τρατζικ!Αν ειναι και αλλος στο σπιτι ρωταω "Τον εκλεισα τον θερμοσιφωναααααααααααα"??
    Ο ρε φιλεεε!!!
    Και νομιζα οτι μονο εγω εχω τετοιες εμμονες.....


    Ας πουμε εγω οταν παιρνω κατι απτο ψυγειο κλεινω την πορτα του ψυγειου μετα απο 3 λεπτα επιστρεφω να δω αν την εκλεισα.....
    Ενω το ξερω οτι την ειχα κλεισει δεν πιστευω τον εαυτο μου και επιστρεφω για να βεβαιωθω! χαχαχα

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Ε οπου πας παιρνε και το σπιτι μαζι σου.. :P

    Πλακα κανω ετσι?Ενταξει σου ξαναλεω ολοι τα εχουμε αυτα και ειδικα οταν φευγουμε απο το σπιτι σκεφτομαστε οτι θα γινει πυροτεχνημα.
    axaxxaaxxaxaxaxaaxaxaxxaxaxaxaax........ναι βρε μη στεναχωριέσαι δεν παρεξηγώ .....Α το εχουν πολλοί δηλαδή ε?Δεν ειναι κατι που πρεπει να δω...χμμμ

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by Nocash View Post
    Ο ρε φιλεεε!!!
    Και νομιζα οτι μονο εγω εχω τετοιες εμμονες.....


    Ας πουμε εγω οταν παιρνω κατι απτο ψυγειο κλεινω την πορτα του ψυγειου μετα απο 3 λεπτα επιστρεφω να δω αν την εκλεισα.....
    Ενω το ξερω οτι την ειχα κλεισει δεν πιστευω τον εαυτο μου και επιστρεφω για να βεβαιωθω! χαχαχα
    Είμαστε πολλοί τελικά ε?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Την αλλη φορα καθοτανε ο πατερας μου και με κοιταγε που ελεγχα αν εφαρμοζει το λαστιχο απο την πορτα του ψυγειου και αν εχει κλεισει σωστα....

    Βασικα σκεφτομαι οτι αν δεν εχει κλεισει θα χανει ψυξη αρα κατ'επεκταση θα καιει πολυ ρευμα...

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by Nocash View Post
    Την αλλη φορα καθοτανε ο πατερας μου και με κοιταγε που ελεγχα αν εφαρμοζει το λαστιχο απο την πορτα του ψυγειου και αν εχει κλεισει σωστα....

    Βασικα σκεφτομαι οτι αν δεν εχει κλεισει θα χανει ψυξη αρα κατ'επεκταση θα καιει πολυ ρευμα...
    Εσυ εισαι χειρότερα από μενα...αχχααχχα

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Nocash View Post
    Ο ρε φιλεεε!!!
    Και νομιζα οτι μονο εγω εχω τετοιες εμμονες.....


    Ας πουμε εγω οταν παιρνω κατι απτο ψυγειο κλεινω την πορτα του ψυγειου μετα απο 3 λεπτα επιστρεφω να δω αν την εκλεισα.....
    Ενω το ξερω οτι την ειχα κλεισει δεν πιστευω τον εαυτο μου και επιστρεφω για να βεβαιωθω! χαχαχα
    Ο θερμοσιφωνας ειναι η ψυχοπαθεια μου!!Οκ ειναι μερος του εαυτου μου ομως τι να κανω :P

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    Εσυ εισαι χειρότερα από μενα...αχχααχχα
    Ε νταξ τα τικ αυτα με πιανουνε κατα καιρους...!!!
    Οχι συνεχεια!!

    Μνημονιο πρεπει να δεις με το καζανακι τι με πιανει...
    Που τραβαω καζανακι και φευγω...
    Και μετα απο 3 λεπτα γυρναω να τσεκαρω αν ειναι καθαρα... χαχαχαχαχαχα


    Ευτυχως αυτο το τελευταιο το εχω κοψει :P

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Αποπροσωποποιηση η κατι αλλο?
    By Anwnimos in forum Διαταραχές Αποπροσωποποίησης & Αποπραγματοποίησης
    Replies: 14
    Last Post: 15-01-2012, 20:14
  2. Ψύχωση ή κάτι άλλο?
    By MCCoolguy in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 16
    Last Post: 22-08-2011, 19:21
  3. Άγχος ή κάτι άλλο;
    By Elie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 18-05-2011, 12:26
  4. θλιψη η κατι αλλο?
    By sunset in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 18-08-2010, 23:09
  5. Αρρωστοφοβία ή κάτι άλλο...???
    By Fivkoun in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 4
    Last Post: 13-04-2010, 21:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •