Στεναχωριες, αγχος, καταθλιψη,ενοχες κ.α.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    138

    Στεναχωριες, αγχος, καταθλιψη,ενοχες κ.α.

    Συνεχως βασανιζομαστε με ολα αυτα τα ψυχολογικα... και αχ.. γιατι το εκανα αυτο και δεν επρεπε και τωρα τι θα κανω... και ισως να φταιει αυτο ή το αλλο.... και εκεινο δεν το εκανα σωστα και δεν πετυχα αυτο που ηθελα... και οι αλλοι ειναι καλυτεροι απο μενα... και παλι αχ.... τι θα κανω... ειμαι ανικανος, ειμαι ενα σκουπιδι και αλλες τετοιες σκεψεις που μας βασανιζουν καθημερινα και προσπαθουμε να βρουμε λυσεις με διαφορους τροπους.
    Για κοιταξτε λιγακι γυρω σας να δειτε τι συμβαινει... ανθρωποι πεθαινουν καθημερινα, ξαφνικα και αναπαντεχα ενω μεχρι χθες εχαιραν ακρας υγειας. Και για κοιταξτε λιγακι και τις ηλικιες αυτων που παθαινουν ξαφνικα και θα εκπλαγειτε.. προσφατα εμαθα για μια κοπελα υγιεστατη που πεθανε απο ανακοπη στα 21 της χρονια... αλλος στα 27, αλλος στα 35, αλλος στα 40 και ουτω καθεξης.... Για πηγαινετε λιγακι καμια βολτα στα νοσοκομεια να δειτε νεους ανθρωπους να παλευουν με χρονιες και ανιατες ασθενειες, ξεροντας μαλιστα πολλες φορες οτι δεν υπαρχει περιπτωση να θεραπευθουν και οδευουν προς τον θανατο,αργα ή γρηγορα.
    Και εμεις αναλωνομαστε σε οοοοοοτι μαλακια μας καρφωθει στον εγκεφαλο και νομιζουμε οτι ηρθε το τελος του κοσμου...
    ΑΞΙΖΕΙ ΑΡΑΓΕ?????????????????? ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ?????????????????
    Τα χρονια περνουν και πισω δε γυριζουν και αντι να χαιρομαστε τη ζωη με αυτα τα λιγα ή πολλα που μας εχει δωσει, εμεις δε μπορουμε να χαρουμε γιατι μας κολλησε στο μυαλο μια μαλακια οπως π.χ. γιατι η φιλη μου, μου μιλησε ετσι και οχι αλλιως... μηπως θελει να μου δειξει κατι με αυτον τον τροπο της? Και πολλά άλλα τετοια παραδειγματα απο τη προσωπικη μας ζωη ή απο αυτα που διαβαζουμε κατα καιρους εδω...
    ΑΣ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑΤΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ας ζησουμε τη ζωη μας επιτελους οπως και οποιοι κι αν ειμαστε, με τα καλα της και με τα ασχημα της... Μονο να ζησουμε, να ζησουμε, να ζησουμε για να μην ερθει μια μερα οπως εκεινης της κοπελας και φυγουμε ξαφνικα και αναπαντεχα χωρις να εχουμε ζησει και βιωσει, τι σημαινει πραγματικα η λεξη "ΖΩΗ"



    Υ.Γ δεν κανω τον δασκαλο και ουτε ειμαι... ειναι λογια που θελησα να γραψω, για να τ'ακουσω και τα διαβασω πρωτιστα εγω, και επειτα να τα μοιραστω με ολους σας εδω, με την ελπιδα μηπως και μπορεσουμε να δουμε με αλλο ματι τελικα αυτο που λεγεται ΖΩΗ
    \"καταδίκη μιας κατάστασης σημαίνει την ασυνείδητη επιθυμία της\"-Freud-

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Και ναι εδω κολλαει ο στιχος απο το τραγουδι "Πιτσιρικο-πιτσιρικα" Απο Βορεια Αστερια


    "Μην ακους που ΣΕ λενε εχεις τη ζωη μπροστα,βγαλε τα γουστα σου σαν να'ναι η τελευταια φορα"

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    138
    Ωραιος ο Νocash!!!!!!! ;)
    \"καταδίκη μιας κατάστασης σημαίνει την ασυνείδητη επιθυμία της\"-Freud-

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Quote Originally Posted by VanGogh View Post
    Ωραιος ο Νocash!!!!!!! ;)
    Θελεις να συνεχισω;;;
    Οχι δε θα το κανω!

    https://www.youtube.com/watch?v=FHcrh6k3RGM


    Κατσε ακου μονος σου...
    Πολυυυ νοημα λεμεεεε....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    384
    Αυτό που κάνεις σήμερα είναι σημαντικό διότι ανταλλάσσεις μια μέρα της ζωής με αυτό...........
    Ας ξεκλειδώσουμε την σκέψη μας.... http://www.tokleidi.com/

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Quote Originally Posted by Κλειδί Σκέψης View Post
    Αυτό που κάνεις σήμερα είναι σημαντικό διότι ανταλλάσσεις μια μέρα της ζωής με αυτό...........
    Τι ακριβως εννοεις;;;
    Αν θελεις εξηγησε λιγο..!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    138
    Quote Originally Posted by Κλειδί Σκέψης View Post
    Αυτό που κάνεις σήμερα είναι σημαντικό διότι ανταλλάσσεις μια μέρα της ζωής με αυτό...........
    Εξηγησε καλυτερα γιατι κι εγω δεν καταλαβα τι ακριβως εννοεις...
    \"καταδίκη μιας κατάστασης σημαίνει την ασυνείδητη επιθυμία της\"-Freud-

Similar Threads

  1. Replies: 14
    Last Post: 06-10-2020, 13:51
  2. Τι ακριβως φταιει και εχω τετοια συμπτωματα; κυριως ορασης..αλλά και φοβος
    By oskfrez in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 03-11-2019, 15:06
  3. Προβλήματα και στεναχώριες στο σπίτι
    By ΓιάνναΜαρκ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 31-03-2012, 22:09
  4. 2-3 αγχωδεις διαταραχες και μετα απλα αγχος
    By dimcal in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 23-08-2010, 12:34
  5. Προβλημα στο στομαχι, αγχος, πανικος καταθλιψη και αλλα διαφορα.....
    By Mario_Lemon in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-03-2007, 12:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •