ο μεγαλυτερος εχθρος μιας σχεσης η ρουτινα... πολεμηστε τον!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042

    ο μεγαλυτερος εχθρος μιας σχεσης η ρουτινα... πολεμηστε τον!

    γεια σας και απο μενα...σκεφτηκα να ανεβασω αυτο το θεμα με τα χρονια οι σχεσεις και οι ανθρωποι φθειρονται.. τι θα κανουμε λυπον για αυτο ??7
    να μερικες ιδεες...

    μια καλη ιδεα που με βοηθησε οταν βρεθηκα σε μια πολυ δυσκολη φαση στη ζωη μου αλλαξα τη θεση των επιπλων στο δωματιο μου αλλαξα σχεδον τα παντα σε σημειο που να μου θυμιζε αλλο δωματιο με βοηθησε πολυ να ανανεωθω...

    αλαξτε εμφανιση ανανεωστε την εμφανιση σας αλλαξτε ρουχα χρωμα μαλιων βαλτε κατι διαφωρετικο πανω σας θα σας βοηθησει να κανετε μια νεα αρχη εμενα πχ μου αρεσει να ντυνομαι με 2 τροπους εναν χυμα και εναν με καλα ρουχα μου αρεσει να βλεπω τον εαυτο μου μεσα σε 2 πλευρες..

    (αν μπωρειτε) αλαξτε τοπο κατοικιας οτι καλυτερο μεινετε καπου αλλου για μερικες μερες επισκεφθητε καπιον

    αλαξτε το αρωμα σας η μοιρωδια σε μια σχεση ειναι το αλφα και το ωμεγα εγω βαζω οτιδηποτε μυριζει και αρεσει στη κοπελα μου βαζω μια το ενα και μια το αλλο για αλλαγη

    ευχαριστω για την αναγνωση:cool:....

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Μαλιστα....Κατάλαβα το σκεπτικό σου αλλά μαλλον μπερδεψες την έννοια ρουτίνα :)

  3. #3
    Συμφωνω , εγω καθε μερα αλλαζω μποξερακι

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    Μαλιστα....Κατάλαβα το σκεπτικό σου αλλά μαλλον μπερδεψες την έννοια ρουτίνα :)
    αν και δε το επιασα θα χρειαστω μεταφραστη
    Last edited by αλεξανδρος_77; 10-04-2013 at 11:38.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    188
    Κατα την ταπεινη μου γνωμη ο μοναδικος εχθρος μιας σχεσης (οποιασδηποτε φυσεως) Ειναι η εξουσιαστικη συμπεριφορα. Δηλαδη? Να προσπαθω να αλλαξω αυτο που εχω διπλα μου. Η ρουτινα ερχετε οταν εχεις εξαντλησει πια τις προσπαθειες στο να καταφερεις να επιβληθεις στον αλλον και να τον αλλαξεις. Καπου εκει μιζεριαζεις γιατι δεν τα καταφερες,η ο αλλος βαρεθηκε πια να σε ακουει να μοιαζεις με κασετοφωνο, και απλα χωριζουν οι δρομοι σας.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Anna M. View Post
    Κατα την ταπεινη μου γνωμη ο μοναδικος εχθρος μιας σχεσης (οποιασδηποτε φυσεως) Ειναι η εξουσιαστικη συμπεριφορα. Δηλαδη? Να προσπαθω να αλλαξω αυτο που εχω διπλα μου. Η ρουτινα ερχετε οταν εχεις εξαντλησει πια τις προσπαθειες στο να καταφερεις να επιβληθεις στον αλλον και να τον αλλαξεις. Καπου εκει μιζεριαζεις γιατι δεν τα καταφερες,η ο αλλος βαρεθηκε πια να σε ακουει να μοιαζεις με κασετοφωνο, και απλα χωριζουν οι δρομοι σας.
    μοιαζεις με κασετοφωνο χαχαχαχα μου εχει τυχει και αυτο και αλλαξα στρατηγικη και αρχισα να μιλω μια αλλη γλωσσα για να το αντιμετοπισω αυτο που λες πηρα ενα αλλο στιλ του τυπου εγω ειμαι εδω αλλα εσυ δε βλεπω να κανεις κατι και οποτε θες καντο καπως ετσι.. το θεμα ειναι ομως τι κανεις οταν κανεις προσπαθειες που αποδιδουν ενω παραληλα αισθανεσαι τον εγκεφαλο σου να καιει φλατζες και να τριζει απο τη πολυ ψυχαναλυση?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    188
    Ο καθε ανθρωπος αλλαζει μονο αν το θελει ο ιδιος ανεξαρτητα απο τους λογους που τον οδηγησαν σε αυτη την αλλαγη. Εγω επιλεγω αν θα αλλαξω οπως μου ζητας να κανω. και θα αλλαξω για οσο διαστημα επιθυμω.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Anna M. View Post
    Ο καθε ανθρωπος αλλαζει μονο αν το θελει ο ιδιος ανεξαρτητα απο τους λογους που τον οδηγησαν σε αυτη την αλλαγη. Εγω επιλεγω αν θα αλλαξω οπως μου ζητας να κανω. και θα αλλαξω για οσο διαστημα επιθυμω.
    ναι αλλα ετσι μπωρεις να πεις σε καπιον εγω καθομαι εδω στα αβγα μου και απλα παρακολουθω και οποτε μου δωσεις το οκευ σε βοηθω σα να θες να του πεις αφου υποφερεις και πονας αναγκαστικα θα αλαξεις (θα χρειαστω σε λιγο τη πυροσβεστικη για να σβησει τη φωτια απο τον εγκεφαλο μου:D)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    384
    όλα κάποια στιγμή γίνονται ρουτίνα !!! Μα όλα ...
    Για μένα το πιο σημαντικό είναι να μην χάσεις ποτέ τον έρωτα και τον θαυμασμό για τον άνθρωπο που έχεις πλάι σου...
    Ας ξεκλειδώσουμε την σκέψη μας.... http://www.tokleidi.com/

Similar Threads

  1. Το τέλος μιας σχέσης που λέγαμε πως θα κρατήσει για πάντα...
    By alexm in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 12-04-2013, 23:41
  2. το τελος μιας σχεσης κ οι επιπτωσεις πανω μου.
    By Παναγιώτης11 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 39
    Last Post: 29-03-2013, 13:58
  3. Το τέλος μιας σχέσης...
    By Φωτεινη! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 58
    Last Post: 22-07-2012, 23:23
  4. ΟΙ ΚΟΠΟΙ ΜΙΑΣ ΖΩΗΣ......ΛΗΣΤΕΙΑ ΜΙΑΣ ΣΤΙΓΜΗΣ........
    By Lacrymosa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 02-04-2012, 21:58
  5. Πολεμήστε την πείνα με ένα «κλίκ»
    By Sad in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 18-11-2007, 21:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •