ΑΡΧΗ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135

    ΑΡΧΗ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ

    Γεια σας παιδες, χρονια και ζαμανια.

    ξεκινησα πριν κανα μηνα εντατικη ψυχοθεραπεια σε εναν 2ο ψυχιατρο, παραλληλα με αυτον που παω και μ γραφει τα χαπια. θεωρησα πως με εκεινον δν μπορω να κανω ψυχοθεραπεια παρ ολο π ειναι καλος γιατρος, απλα μονο κ μονο επειδη τον ξερω παρα πολλα χρονια και ψυχοθεραπεια δεν καναμε ποτε. σαν φιλο μ τον βλεπω!οποτε με πηγε ο πατερας μ σε εναν αλλο ψυχιατρο μετα απο ενα επισοδειο ν ευρικης κρισης μες στο σπιτι το οποιο τους τρομαξε πολυ και ανησυχησαν.

    καλος ειναι αυτος ο γιατρος, με βοηθαει να καταλαβω πραγματα και να παρω αποφασεις απο μονη μ τις οποιες δεν μπορουσα να παρω πριν, λογω της συναισθηματικης μ ασταθειας. μ εξηγησε πως τα ατομα με διπολικη διαταραχη θα περασουν το μισο της ζωης τους ''πανω'' και το αλλο μισο ''κατω'', με επισοδεια μανιας και υπομανιας εαν δεν ειναι προσεκτικοι με την αγωγη τους , η οποια πρεπει να αλλαζει αναλογα με τις διαθεσεις του ασθενη.

    μου ειπε επισης πως θα με βοηθησει να βαλω σε ταξη την ζωη μου και να προχωρησω μονη μου να κανω δικια μου υπευθυνη ζωη σαν ατομο της ηλικιας μου! επισης ξεκινησα μια τεχνη και φτιαχνω πραγματα με πολυμερη πηλο. τα παω πολυ καλα σε αυτο γιατι εχω και ταλεντο. ειμαι ομως φρεσκια ακομα

    παρ ολα αυτα εχω ακομα, μονιμως αυξομοιωσεις στις διαθεσεις μ. ο καινουργιος γιατρος μ ειπε πως θα μ εβαζ abilify στην αγωγη μ αντι για invega (εχω σταθεροποιητη το lamictal αλλα δεν ειναι αρκετο λεει)
    I m a Good Person With Bad Attitude

  2. #2
    αν μπορουν τα φαρμακα απο μονα τους να σου διωξουν τις διαστρεβλώσεις από τη σκέψη καλώς...
    ζητημα ειναι και το πως εσυ χειρίζεσαι τη σκέψη, ενας καλο ειδικος θα σου υποδείκνυε ενα καλο τροπο να το κανεις αυτο.
    γιάννης

  3. #3
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    London/Thessaloniki
    Posts
    57
    kali arxi horribell elpizw na sou fanei xrisimi i psychotherapia oso fanike kai se emena. to mono pithano provlima pou mporw na dw einai oi 2 psyxiatroi na diafwnoun oso afora tin farmakeutiki agwgi alla tha diksei. Ki egw ousiastika exw enan gia farmaka ki enan gia therapy alla kataligw pia na allaza monos mou tin agwgi analoga me ta symptomata pou erxonte... ypomania... psilokathlipsi kai tetoia... apla zitaw apo ton giatro mou ti na mou grapsei ki autos me empisteuetai. alla thelei na ksereis poly kala ton eauto sou auto kai ta farmaka kai den erxetai efkola. to kyrio stin dipoliki einai na mathei o kathenas tin asthaineia tou kai pws antidra o idios sta farmaka. (sorry gia ta agreenglish dn exw ellinika fonts)
    You don't need to be jewish or gay to make it in Hollywood , just bipolar! :cool:

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    horribel το depekene το έχεις δοκιμάσει; θεωρείται πολύ καλο φάρμακο. βέβαια είναι και τι πάει προσωπικά στον καθένα.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Καλή αρχή και από εμένα Χοριμπελ!!!

    επισης ξεκινησα μια τεχνη και φτιαχνω πραγματα με πολυμερη πηλο.
    :)

  6. #6
    Quote Originally Posted by Boltseed View Post
    Καλή αρχή και από εμένα Χοριμπελ!!!



    :)
    Που χάθηκες βρε Boltseed τοσο καιρό?
    γιάννης

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ευχαριστω παιδια! οχι δν εχω παρει depakin αλλα επαιρνε ο δικος μ κ μ ειχε πει πως τον εριχνε καπως! οντως McHouse διαφωνουνε καπως στα φαρμακα, οποτε ισως αποφασισω να εχω εναν. αλλα θελω να δω πως θα ειναι αυτος για μερικους μηνες! ασε που αυτος δεν ειναι συμβατος νομιζω με ταμειο!!!!θα πρεπει να επιβεβαιωσω!
    I m a Good Person With Bad Attitude

Similar Threads

  1. ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ
    By aisiodoksia in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 01-06-2012, 19:46
  2. διακοπή ψυχοθεραπείας
    By μαρκελα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 07-12-2011, 00:59
  3. αναζητηση ομαδικης ψυχοθεραπειας.
    By amelie74 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 4
    Last Post: 24-02-2011, 12:32
  4. Σταματημα ψυχοθεραπειας
    By melene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 37
    Last Post: 28-09-2009, 21:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •