θεματα για συζητηση με γνωστους,φιλους,φλερτ. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 60
  1. #31
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Φιλε θεματοθετη...Χιλια συγνωμη και ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΟΥ!!Εκανα λαθος ναι και επειδη εχω μεγα θεμα με την συνδεση μου και 3 μερες .......ται μην πω την λεξη!!Δεν μπορουσα να μπω!!Λοιπον ειμαι του γιατρου μαλλον :P συγνωμη!!

  2. #32
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Χιλιες τιτανοτεραστιες συγνωμες!!!

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    .................................................. .............................(λαθος) :)

  4. #34
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Φιλε εσβησα και μετα δεν με ξαναβαζε εδω μεσα..Τελος παντων μην χαλασω αλλο το θεμα του ανθρωπου!Εκανα λαθος!Και δεν προλαβα να σβησω και την πρωτη πρωτη λαλακια που εγραψα..

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Φιλε εσβησα και μετα δεν με ξαναβαζε εδω μεσα..Τελος παντων μην χαλασω αλλο το θεμα του ανθρωπου!Εκανα λαθος!
    Οχι λάθος το δικό μου εννοώ....!!!Ειχα 3 καρτελες ανοιχτά και ήθελα να γράψω αλλού και μπερδεύτηκα και το ποσταρα εδώ...!!! :)

  6. #36
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Αναδρομο Ερμη θα εχω η κακομοιρα!!Δεν μπορω να συνεννοηθω..Το ραβω! :P

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Αναδρομο Ερμη θα εχω η κακομοιρα!!Δεν μπορω να συνεννοηθω..Το ραβω! :P
    οκ,να σαι καλα

  8. #38
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Συγνωμη και παλι maevius.

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    27
    καλησπέρα..έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα..μολις βρηκα αυτο το θεμα και μπορω να πω οτι ταυτιζομαι απολυτα..με βασανιζει πολυ γιατι αναγκαζομαι και κλεινομαι σε μια μοναξια η οποια δεν αντεχεται..επισης γινομαι αντικειμενο σχολιασμου σε παρεες γιατι ολοι ειναι περιεργοι γιατι δεν μιλαω...φυσικα δεν τους λεω οτι δεν εχω τι να πω απλα αποφευγω λεγοντας οτι δεν ειμαι και πολυ ομιλητικη..αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι δεν εχω πολλες σκεψεις.οταν ειπωθει κατι δεν κανω δικες μου σκεψεις πανω σε αυτο που ειπωθηκε..αντιθετα νιωθω το μυαλο μου να ειναι κενο.το εχω συζητηση και με διαφορους γιατρους οι οποιοι δεν μου βρησκουν κανενα απολυτως προβλημα και μου λενε οτι ειμαι φυσιολογικη.αλλα εγω δεν νιωθω ετσι.δεν ειναι και πολυ φυσιολογικο ενας ανθρωπος να μην μιλαει η ακομη χειροτερα να μην σκεφτεται.δεν μπορω να θεσω θεματα για συζητηση,γιατι δν σκεφτομαι καποιο θεμα..επισης δεν μπορω να συμμετεχω σε μια συζητηση γιατι δεν εχω κατι να πω.εχω ερθει πολλες φορες σε ασχημη θεση και σε αβολη.ειμαι σε απογνωση με αυτο το θεμα.το αλλο πο εχω παρατηρησει ειναι οτι δεν ειμαι και πολυ ευστροφη..το παρατηρω αυτο απο την καθημερινοτητα μου,εχω ζησει πολλες φορες την εκφραση ΄΄οποιος δεν εχει μυαλο εχει ποδια΄΄.ειναι κατι που με θλιβει βαθεια και με κανει να νιωθω μονη.η επικοινωνια ειναι πολυ σημαντκη για εναν ανθρωπο και εγω την στερουμαι.δεν εχω ποτε κατι ουσιαστικο να πω και αυτο ειναι που δεν με κανει απαραιτητη στην ζωη κανενος ανθρωπου.σιγα σιγα οι φιλοι μου απομακρυνονται.και μενω μονη.ευτυχως εχω την μανα μου η οποια μου μιλαει και δεν αφηνει να φανει το προβλημα..
    σας ευχαριστω.

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by dark cloud View Post
    καλησπέρα..έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα..μολις βρηκα αυτο το θεμα και μπορω να πω οτι ταυτιζομαι απολυτα..με βασανιζει πολυ γιατι αναγκαζομαι και κλεινομαι σε μια μοναξια η οποια δεν αντεχεται..επισης γινομαι αντικειμενο σχολιασμου σε παρεες γιατι ολοι ειναι περιεργοι γιατι δεν μιλαω...φυσικα δεν τους λεω οτι δεν εχω τι να πω απλα αποφευγω λεγοντας οτι δεν ειμαι και πολυ ομιλητικη..αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι δεν εχω πολλες σκεψεις.οταν ειπωθει κατι δεν κανω δικες μου σκεψεις πανω σε αυτο που ειπωθηκε..αντιθετα νιωθω το μυαλο μου να ειναι κενο.το εχω συζητηση και με διαφορους γιατρους οι οποιοι δεν μου βρησκουν κανενα απολυτως προβλημα και μου λενε οτι ειμαι φυσιολογικη.αλλα εγω δεν νιωθω ετσι.δεν ειναι και πολυ φυσιολογικο ενας ανθρωπος να μην μιλαει η ακομη χειροτερα να μην σκεφτεται.δεν μπορω να θεσω θεματα για συζητηση,γιατι δν σκεφτομαι καποιο θεμα..επισης δεν μπορω να συμμετεχω σε μια συζητηση γιατι δεν εχω κατι να πω.εχω ερθει πολλες φορες σε ασχημη θεση και σε αβολη.ειμαι σε απογνωση με αυτο το θεμα.το αλλο πο εχω παρατηρησει ειναι οτι δεν ειμαι και πολυ ευστροφη..το παρατηρω αυτο απο την καθημερινοτητα μου,εχω ζησει πολλες φορες την εκφραση ΄΄οποιος δεν εχει μυαλο εχει ποδια΄΄.ειναι κατι που με θλιβει βαθεια και με κανει να νιωθω μονη.η επικοινωνια ειναι πολυ σημαντκη για εναν ανθρωπο και εγω την στερουμαι.δεν εχω ποτε κατι ουσιαστικο να πω και αυτο ειναι που δεν με κανει απαραιτητη στην ζωη κανενος ανθρωπου.σιγα σιγα οι φιλοι μου απομακρυνονται.και μενω μονη.ευτυχως εχω την μανα μου η οποια μου μιλαει και δεν αφηνει να φανει το προβλημα..
    σας ευχαριστω.
    Μη νομίζεις ότι όποιος μιλάει είναι και έξυπνος....ξέρεις πόσοι λένε λένε και δεν λένε τίποτα?
    Μήπως δεν σε ενδιαφέρουν αυτά που λένε ? Δεν έχετε ίδια ενδιαφέροντα κλπ?

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Μη νομίζεις ότι όποιος μιλάει είναι και έξυπνος....ξέρεις πόσοι λένε λένε και δεν λένε τίποτα?
    Μήπως δεν σε ενδιαφέρουν αυτά που λένε ? Δεν έχετε ίδια ενδιαφέροντα κλπ?
    το εχω σκεφτει πολλες φορες και μου το εχουν πει και οι γιατροι που τους ρωταω οτι ισως δεν βρισκω ενδιαφερον σε κατι γι αυτο δεν μιλαω,αλλα και για κατι που να με ενδιαφερει παλι δεν μπορω να το αναλυσω οσο θα ηθελα σκεφτομαι πολυ λιγα πραγματα..επειδη με απασχολει πολυ παρατηρω εδω και καιρο τους ανθρωπους και τι λενε και το ξερω αυτο που λες...πολλοι μιλανε λεγοντας ανουσια πραγματα,αλλα εγω δεν μπορω να πω ουτε καν αυτα!

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Ναι αλλά και μια συζήτηση , που σε ενδιαφέρει, σιγά σιγά δεν γίνεται? Εχει κανείς ολόκληρη θεωρία που την αναπτύσσει? Καλά κάποιοι έχουν και έχουν βγάλει και συμπεράσματα πριν τη συζήτηση! .....αλλά συνήθως πάει σιγά σιγά........και μην νομίζεις ότι όταν σκέφτεσαι μονίμως τι θα απαντήσεις , είναι και το καλύτερο που μπορείς να κάνεις, όλοι σκέφτονται τι θα πουν και δεν ακούν......
    Αν είσαι με ένα άτομο , όπου αναγκαστικά θα συμμετέχεις , γιατί δεν γίνεται αλλιώς συζήτηση , τι γίνεται εκεί?

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Κλασικά θέματα παντός καιρού:
    o καιρός
    η κρίση
    εργασία-ανεργία-ευκαιρίες-σεμινάρια-εκπαίδευση
    πολιτική
    σελεμπριτις-κουτσομπολια
    σινεμα
    μουσικη-συναυλιες
    διακοπες-νησια


    Και μη νομίζεις ότι χρειάζεται να λες καμια φοβερη ατάκα! μια απλή σταράτη ξεκάθαρη γνώμη και είσαι οκ!
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    27
    οταν ειμαι μονη μου με καποιον,εξαρταται καθαρα απο τον αλλον πως θα εξελιχθει...αν ειναι ομιλητικο το ατομο τοτε μπορω να συμμετεχω με νευματα με ενα ναι η ενα οχι.αν το ατομο δεν κανει μονολογο τοτε θα πεσουμε σε βαθεια σιωπη...κανω προσπαθεια διαρκως να βρω κατι να πω και δεν γινεται παντα επιτυχημενα...επισης το αλλο ειναι οτι εχω και ενα θεματακι με την αντιληψη..συχνα δεν καταλαβαινω τι μου λενε...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Αν είσαι με ένα άτομο , όπου αναγκαστικά θα συμμετέχεις , γιατί δεν γίνεται αλλιώς συζήτηση , τι γίνεται εκεί?
    εκεί απλά πας με το ρεύμα.
    Αλλά εγώ προσωπικά αγχωνομαι... και έχω πρόβλημα με το βλεμμα μου πού να εστιάσω οποτε καταληγω να κοιτάω σαν χαζή από εδώ κι απο εκεί...
    Τον αυτοέλεγχο που έχουν όσοι μιλάνε σε ακροατηρια ποτε δεν καταλαβα πως τον αποκτούν... υπάρχει κάποια εκπαίδευση για αυτό? εγώ μέχρι και τη φωνή μου χάνω...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Θέματα προς συζήτηση και προβληματισμό
    By Lacrymosa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 01-04-2013, 19:17
  2. Kαλοκαιρινο φλερτ
    By pinko8 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 38
    Last Post: 07-03-2013, 08:20
  3. φλερτ στη δουλεια
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 30-03-2012, 11:51
  4. Ταση για φλερτ μεσα σε γαμο.
    By tirogaridaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 24-02-2011, 19:49
  5. Προς συζήτηση
    By John11 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 04-03-2010, 00:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •