θεματα για συζητηση με γνωστους,φιλους,φλερτ. - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 60 of 60
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by dark cloud View Post
    επισης το αλλο ειναι οτι εχω και ενα θεματακι με την αντιληψη..συχνα δεν καταλαβαινω τι μου λενε...

    έχεις κάποια διάγνωση??
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  2. #47
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    εκεί απλά πας με το ρεύμα.
    Αλλά εγώ προσωπικά αγχωνομαι... και έχω πρόβλημα με το βλεμμα μου πού να εστιάσω οποτε καταληγω να κοιτάω σαν χαζή από εδώ κι απο εκεί...
    Τον αυτοέλεγχο που έχουν όσοι μιλάνε σε ακροατηρια ποτε δεν καταλαβα πως τον αποκτούν... υπάρχει κάποια εκπαίδευση για αυτό? εγώ μέχρι και τη φωνή μου χάνω...
    Ακροατήριο..........τρομακτική λέξη!

  3. #48
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    έχεις κάποια διάγνωση??
    Απ΄ότι κατάλαβα εγώ όχι......
    Dark Cloud εσύ το χεις συζητήσει αυτό ποτέ με κανέναν ?

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Όταν μιλάω σε ακροατήριο δεν είναι δύσκολο καθόλου, διότι α)είμαι προετοιμασμένη και β) μιλάω επί συγκεκριμένου θέματος που εγώ κατέχω καλά και οι άλλοι όχι.

    Αυτό που με χαλάει είναι να βγω για καφέ πχ με γνωστό/γνωστή που δεν είμαστε φίλοι, δεν ξέρουμε αν έχουμε κοινά και πρέπει συνέχεια να μιλάω/ απαντάω διότι είμαστε μόνο οι 2 μας. Με κουράζει κ το αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι. Συνήθως καλώ και άλλους μαζί να γεμίζουν τα κενά.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Εμένα το ακροατήριο με τρελαινει, η προοπτική δηλαδή οτι θα με κρίνουν και μπορεί να με απορρίψουν με κάνει να φέρομαι σαν νευροσπαστο...
    Ενώ με γνωστούς και φίλους, σιγά, τι είχαμε τί χάσαμε....
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by maevius View Post
    φιλε μου εχω βγει με παρα πολλες κοπελες τελευταια που με βρισκουν ελκυστικο κ συνηθως αυτες κανουν την πρωτη κινηση.αλλα μετα τη πρωτη φορα βλεπω οτι ξενερωνουν κ ξερω οτι ο λογος ειναι οτι δεν εχω να πω τιποτα ενδιαφερον.μετα τα κλασσικα τι κανεις στη ζωη σου και ποσα αδελφια εχεις,το χαος.τιποτα.τελος της κουβεντας.αλλα ακομα κ με την παρεα γνωστων κ μια ξαδελφη μου που βγαινουμε,ειμαι ο αορατος της παρεας.θεματα κ ιδεες για θεματα συζητησης.οποιαδηποτε ιδεα προς συζητηση αποδεκτη.
    πεθανα στο γελιο οταν ειπες "μετα απο τα ποσα αδερφια εχεις..το χαος.."
    νταξ ελιωσα στο γελιο!
    χααχ
    ρε παιδια νομιζω οτι γενικα ειναι πιο απλο..πχ μπορεις να σχολιασεις κατι που βλεπεις..πχ οπως καθεστε καπου να πεις "τι ωραιο μερος εδω?κ ωραια μουσικη ε? αληθεια τι μουσικη ακους? εμενα μου αρεσει..."..
    κ το ενα φερνει το αλλο..η μια κουβενα την αλλη..
    εγω γενικα ειμαι παρλαπιπας..χρειαζομαι μαθηματα σιωπης....το αλλο ακρο απο εσας.

  7. #52
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    πεθανα στο γελιο οταν ειπες "μετα απο τα ποσα αδερφια εχεις..το χαος.."
    νταξ ελιωσα στο γελιο!
    χααχ
    ρε παιδια νομιζω οτι γενικα ειναι πιο απλο..πχ μπορεις να σχολιασεις κατι που βλεπεις..πχ οπως καθεστε καπου να πεις "τι ωραιο μερος εδω?κ ωραια μουσικη ε? αληθεια τι μουσικη ακους? εμενα μου αρεσει..."..
    κ το ενα φερνει το αλλο..η μια κουβενα την αλλη..
    εγω γενικα ειμαι παρλαπιπας..χρειαζομαι μαθηματα σιωπης....το αλλο ακρο απο εσας.
    Εκεί θεωρώ ότι κομπλάρω.
    Ότι χάνω τη γη κάτω από τα πόδια μου,δεν ξέρω τι να πω κλπ.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    430
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Εκεί θεωρώ ότι κομπλάρω.
    Ότι χάνω τη γη κάτω από τα πόδια μου,δεν ξέρω τι να πω κλπ.
    Ο Why έχει δίκιο. Δεν είναι καθόλου τόσο απλό όσο ακούγεται! Οι περισσότερες γυναίκες ξενερώνουν όταν τα βλέπουν αυτά... Μιλάω εκ πείρας (στην αποτυχία φυσικά)!

  9. #54
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    πεθανα στο γελιο οταν ειπες "μετα απο τα ποσα αδερφια εχεις..το χαος.."
    νταξ ελιωσα στο γελιο!
    χααχ
    Κι εγώ !!..............

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    κ εγω οταν παλια εβγαινα με γκομενους κ δεν μου μιλαγαν...ξεκιναγα εγω συζητηση..εβλεπα οτι δεν μπορουσαν..κ ενιωθα σπαστικη, ή βαρετη επειδη ο αλλος δεν μιλαγε κ τοσο..
    ενιωθα εγω πολυ λαθος κ δεν ηθελα μετα να ξαναβγω.

  11. #56
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Quote Originally Posted by rolen View Post
    Ο Why έχει δίκιο. Δεν είναι καθόλου τόσο απλό όσο ακούγεται! Οι περισσότερες γυναίκες ξενερώνουν όταν τα βλέπουν αυτά... Μιλάω εκ πείρας (στην αποτυχία φυσικά)!
    Συμφωνώ.Επίσης στην αρχή της κάθε γνωριμίας παίζει το σημαντικότερο ρόλο το πόσο επιδέξια κρύβεις ή όχι τις αδυναμίες σου.Διαβάζω εδώ μέσα και όχι μόνο απο γυναίκες περισσότερο πόσο τις πλήγωσε κάποιος άντρας κτλ που στην αρχή έδειχνε οκ άτομο και στην πορεία αποκαλύφθηκε..Η μαγκιά λοιπόν αρχικά για να πας μπροστά σε αυτή την ζωή,είναι να φοράς μια μάσκα για να ξεγελάς τους άλλους σε πρώτη φάση και στην επόμενη αν αποκαλυφθούν κάποιες αδυναμίες σου έστω και τρανταχτές και μη διαχειρίσιμες,ευελπιστείς να έχεις πέσει σε άτομο που θέλει να είναι "θύμα".Και κρίνοντας απο αυτά που διαβάζω,υπάρχουν πολλά τέτοια θύματα και αντίστοιχα θύτες

  12. #57
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    έχεις κάποια διάγνωση??
    εχω περασει 2 ψυχωτικα επεισοδια απο την χρηση καναββης..δεν ξερω αν ωφειλεται εκει το προβλημα η αν ημουν απο παλια ετσι..

  13. #58
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Απ΄ότι κατάλαβα εγώ όχι......
    Dark Cloud εσύ το χεις συζητήσει αυτό ποτέ με κανέναν ?
    το εχω συζητησει με 2 ψυχιατρους και εναν ψυχολογο..οι οποιοι δεν μου βρισκουν κανενα απολυτως προβλημα,απλα λενε ειναι θεμα συγκεντρωσης

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by dark cloud View Post
    εχω περασει 2 ψυχωτικα επεισοδια απο την χρηση καναββης..δεν ξερω αν ωφειλεται εκει το προβλημα η αν ημουν απο παλια ετσι..
    ίσως να οφείλεται σε αυτα... δεν ξερω, δεν εχω ιδεα...
    η μανα μου παντως ηταν λαλιστατη με τριτους. Μπορουσε να πιασει κουβεντα απο το τιποτα. Και να δειχνει οτι εχει σωας τα φρενας.
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  15. #60
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by dark cloud View Post
    το εχω συζητησει με 2 ψυχιατρους και εναν ψυχολογο..οι οποιοι δεν μου βρισκουν κανενα απολυτως προβλημα,απλα λενε ειναι θεμα συγκεντρωσης
    Με την μάνα σου όχι ? με κάνα αδερφό .......δεν ξέρω.....που να σε ξέρει κιόλας πως ήσουν παλιά αν άλλαξε κάτι.............

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Θέματα προς συζήτηση και προβληματισμό
    By Lacrymosa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 01-04-2013, 20:17
  2. Kαλοκαιρινο φλερτ
    By pinko8 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 38
    Last Post: 07-03-2013, 09:20
  3. φλερτ στη δουλεια
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 30-03-2012, 12:51
  4. Ταση για φλερτ μεσα σε γαμο.
    By tirogaridaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 24-02-2011, 20:49
  5. Προς συζήτηση
    By John11 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 04-03-2010, 01:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •