ΤΕΛΟΣ ΜΙΑΣ ΣΧΕΣΗΣ Η ΟΧΙ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    17
    Δεν μου αρεσει να γκρινιαζω και κυριως τωρα που βρισκεται και αυτος σε μια δυσκολη φαση.Γενικοτερα μου αρεσει να διατηρω οσο μπορω καλο το κλιμα.Στο τηλεφωνο δεν τον παιρνω τις τελευταιες ημερες,οχι επιτηδευμενα αλλα νιωθω οτι δεν εχω να του πω κατι.Αυτος οταν με παιρνει δειχνει χαρουμενος που μιλαμε αλλα εγω δεν μπορω να νιωσω ετσι παρα μονο αν υποκριθω για να μην με ρωταει τι εχω.Δεν ειναι καθολου ευκολο να το διαλυσω ολο αυτο αλλα δεν αισθανομαι ουτε ευτυχισμενη αλλα ουτε και ασφαλης.Εσενα πως σου φαινεται η αντιδραση του (οτι θα τα παρατησει εαν χωρισουμε)?Δεν ειναι λιγο εκβιαστικο?

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    384
    Πέρα από κάθε υπολογισμό οικονομικό κ.α. Θα πρέπει να δεις αν αυτό είσαι ερωτευμένη με αυτόν τον άνθρωπο... τι νιώθεις? όχι τι δεν νιώθεις !!!!! Επίσης οι σύμβουλοι γάμου κ σχέσεων λένε πως η ιδέα του χωρισμού θα πρέπει να υπάρχει στο κεφάλι σου τουλάχιστον 4 μήνες (άλλοι λένε και 6 μήνες) ... εγώ προσωπικά δεν το έχω καθόλου με την απόσταση!!!
    Δες εδώ μπορεί να σε βοηθήσει http://tokleidi.wordpress.com/2013/0...F%CF%83%CF%89/
    Ας ξεκλειδώσουμε την σκέψη μας.... http://www.tokleidi.com/

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Ειναι συναισθηματικος εκβιασμος ρε συ. Επισης κατι που δε μ αρεσε ειναι οτι τον κοβω για ανασφαλη που σε κοψε απ τη δουλεια λογω ζηλειας. Ειναι κακος οιωνος για το μελλο αν μεινετε μαζι. Σου ειπα, και ολα τελεια να ηταν, πρεπει να δει τι θα κανει στη ζωη του. Δεν εχει σχεση με σενα, οποια και να βρει στο μελλον, αυτα τα μεγαλα κενα απουσιας χαλανε τα παντα. Και για σενα ειναι δυσκολο γτ ειναι πολλα τα χρονια, ειναι συνηθεια κλπ αλλα πρεπει να το συγκρινεις με τα διαστηματα απουσιας. Εμενα με κουραζει αφανταστα. Πες του σ αγαπαω σ εκτιμαω αλλα δε το αντεχω αυτο. Οπως σου πε κι αυτος, οτι δεν αντεχει να δουλευεις γκαρσονα βου και να σε χαλβαδιαζει ο καθε λυγουρης. Τι να κανουμε? Πρεπει να βρει μια χρυση τομη.
    Last edited by kerasi; 13-04-2013 at 21:31.

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    17
    Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια γιατι πραγματικα ειχα αρχισει να πιστευω οτι εγω ειμαι λαθος.Απο την αρχη ηταν καπως ανασφαλης χωρις ομως καμια αφορμη αλλα να πω την αληθεια δεν ειχα δωσει μεγαλη σημασια.Εχει αναφερει πανω στην πλακα μαλιστα οτι εαν καναμε οικογενεια δεν ηθελε να δουλευω..δεν το πηρα ποτε στα σοβαρα αλλα μαλλον πρεπει να το σκεφτω καλυτερα το θεμα αυτο γιατι κατι τετοιο δεν υπαρχει περιπτωση να συμβει!

    Κλειδι Σκεψης ευχαριστω πολυ για την αποψη σου και το αρθρο ηταν αρκετα βοηθητικο!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. άδοξο τέλος της σχέσης μου
    By manios77 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 26-06-2013, 07:06
  2. Το τέλος μιας σχέσης που λέγαμε πως θα κρατήσει για πάντα...
    By alexm in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 12-04-2013, 23:41
  3. ο μεγαλυτερος εχθρος μιας σχεσης η ρουτινα... πολεμηστε τον!
    By αλεξανδρος_77 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 11-04-2013, 21:06
  4. το τελος μιας σχεσης κ οι επιπτωσεις πανω μου.
    By Παναγιώτης11 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 39
    Last Post: 29-03-2013, 13:58
  5. Το τέλος μιας σχέσης...
    By Φωτεινη! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 58
    Last Post: 22-07-2012, 23:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •