Συμφωνώ με τον vagpap απόλυτα, δεν θα ξεχάσω ποτέ τον πανικό που βίωσα μόνη μου όταν κατάλαβα πως έχω πρόβλημα. Ηταν ένας ίλιγγος Η κάθε μέρα πια είναι διαφορετική και μοναδική. Είμαι σε πολύ καλύτερη φάση από την ημέρα που έκανα την εγγραφή εδώ και την ανάρτηση. Δεν έχω παρουσιάσει ακόμα βουλιμικό, ευτυχώς , περπατάω πολύ και κάνω πολύ sex, μα πάρα πολύ sex :) μετά θα χω νέο θέμα , θα γω γίνει σεξομανής :) με βοηθάει πολύ η συντροφιά του νέου μου εραστή, ο οποίος δεν γνωρίζει, δεν έχει εικόνα για το πρόβλημα κι έτσι η μόνη μου επικοινωνία με το αλκοόλ είναι 1 ποτήρι λευκό κρασί , όταν καθόμαστε να φάμε. Ευτυχώς ο ίδιος δεν πίνει ούτε καπνίζει. Αυτό δεν σημαίνει ότι το πρόβλημα έφυγε. Ισως να είναι στη γωνία και να με περιμένει με την πρώτη δυσκολία. Ελπίζω να φανώ δυνατή και να τρέξω τόσο γρήγορα όταν βγω στη γωνία και να το προσπεράσω. Βήμα βήμα κάθε μέρα. Οι δικές μου αναστάσιμες ημέρες δεν θα έχουν παρέες , αηδιαστικά τραπέζια με βαρετούς συγγενείς , φαγητά και ποτά. Αποφάσισα να καθίσω μόνη μου και να συγκεντρωθώ στους στόχους μου.Τώρα είμαι εγώ με εμένα αγκαλιά. Παρεμπιπτόντως , καλή προσωπική ανάσταση στον καθένα σας.