'Όταν γίνεσαι ο ''στόχος'' της παρέας τι κάνεις...?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    'Όταν γίνεσαι ο ''στόχος'' της παρέας τι κάνεις...?

    Είμαι άτομο το οποίο μου αρέσει να πειράζω κάποιους φίλους μου και να κάνω διάφορες βλακείες με στόχο το να γελάσουμε..Προφανώς,οι ''σοβαροί και ώριμοι'' της παρέας θα μου την πουν η θα μου ρίξουν καμιά κλοτσιά για να σταματήσω(παρόλο που δεν σταματάω :Ρ)...Όταν όμως αυτοί οι σοβαροί επηρεάζουν όλα τα άτομα μίας παρέας και στρέφονται όλοι εναντίον μου αποκαλώντας με : ανώριμο,άσχημο,καθυστερημέ νο'' και γενικά αρνητικά πράγματα που σου ρίχνουν την ψυχολογία και την αυτοεκτίμηση..εκεί τι κάνω? Οκ,το να μου την λένε μια-δύο δεν με πειράζει καθόλου γιατί τους τις λέω και εγώ μερικές φορές..αλλά πολλές φορές όλοι στρέφονται εναντίον μου ''χτυπώντας'' με στα αδύναμα μου σημεία όπως :το γεγονός ότι δεν έχω κοπέλα,το ότι δεν διαβάζω,το ότι φοβάμαι να κάνω κάποια πράγματα.Στην χειρότερη και πολύ σπάνια περίπτωση, με κάνουν ρεζίλι δημοσίως φωνάζοντας ότι είμαι άσχημος,καθυστέρι και άλλες τέτοιες βλακείες(αυτό γίνεται με δύο συγκεκριμένα άτομα της παρέας)..Το ποίο ενοχλητικό είναι όταν κάθομαι σοβαρός και δεν κάνω βλακείες που πάλι μου την λένε..Να προσθέσω ότι σαν άτομο δεν αντιδράω..μπορεί ο άλλος να με πειράζει μερικές φορές ή να μου την λέει και εγώ να μην αντιδράω,γιατί δεν βρίσκω τον λόγο να μπω στην διαδικασία κοροϊδία και μετά (στην χειρότερη) τσακωμός..Σπάνια αντιδράω όταν το παρακάνουν και με νευριάζουν..Εκεί όμως που με κάνουν πραγματικά να νιώθω χάλια,είναι όταν στην παρέα φέρνουμε και κορίτσια..εκεί για να δείξουν και καλά ότι είναι αστείοι,την λένε συνεχώς σε εμένα ή αναφέρουν διάφορες βλακείες που έκανα και μετά που μου την λέγανε.Α, επίσης να προσθέσω,ότι εξαιτίας όλου αυτού,νιώθω μηδενικό σε πολλούς τομεές(μου χουν ρίξει την αυτοεκτίμηση στο 0,μάλιστα,μερικές φορές νιώθω ότι μισώ τον εαυτό μου)..Επειδή καταντάει κουραστικό,είπα να γράψω εδώ..να μου προτείνετε τι θα μπορούσα να κάνω...τι θα μου προτείνατε λοιπόν?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Kατι κανεις και γινεσαι στοχος της παρεας...

    Και εμενα μ την εχουνε πει για διαφορους λογους και στον καθενα θα τυχει,κανεις δεν ειναι αλανθαστος....
    Αλλα δεν κανουνε αυτη τη δουλεια οποτε βγαινω...

    Οποτε κατι λαθος κανεις και δινεις δικαιωμα...
    Κουλαρε και νιωσε οτι ο κοσμος δεν περιστρεφεται γυρω απο εσενα...

  3. #3
    Quote Originally Posted by Nocash View Post
    Kατι κανεις και γινεσαι στοχος της παρεας...

    Και εμενα μ την εχουνε πει για διαφορους λογους...
    Αλλα δεν κανουνε αυτη τη δουλεια οποτε βγαινω...

    Οποτε κατι λαθος κανεις και δινεις δικαιωμα...
    Κουλαρε και νιωσε οτι ο κοσμος δεν περιστρεφεται γυρω απο εσενα...
    Ουτε καν το πιστευω αυτο που ειπες..αντιθετως πολλες φορες πιστευω οτι κανεις δεν θα μου δωσει σημασια..το δικαιωμα που μπορει να τους δινω ειναι το οτι δεν αντιδραω πολλες φορες..αλλα και παλι δεν θα επρεπε να χουν καταλαβει οτι ειναι ενοχλητικο?Μηπως πρεπει να σταματησω να κανω βλακειες και να την λεω στους αλλους?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    Μηπως πρεπει να σταματησω να κανω βλακειες και να την λεω στους αλλους?
    Ρε φιλε μας δουλευεις μου φαινεται...

  5. #5
    Quote Originally Posted by Nocash View Post
    Ρε φιλε μας δουλευεις μου φαινεται...
    Εμενα μου φένετε δεν διαβασες καλα ολο αυτο που εγραψα..ειπα ναι τους πειραζω και εγω αλλα για πλακα και οχι σε θεματα ''αδυναμα'' και κανω και βλακειες.αλλα με μετρο..Αυτοι οταν πει καποιος αλλος μια κακια για εμενα θα το συνεχισουν ολοι και δεν θα σταματανε

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Φιλε μου οταν γινεσαι πριξαρχιδης σε μια παρεα τυπου κλικα τοτε δεν θελει και πολυ να γινει αυτο π λες....
    Οποτε η αλλαζει παρεες η αλλαζεις συμπεριφορα....

Similar Threads

  1. Οταν σου πανε ολα σ...α τι κανεις.....?
    By πιεσμενη in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 19
    Last Post: 28-08-2016, 18:20
  2. Τι κανεις όταν..
    By Fire in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 03-02-2013, 11:17
  3. όταν μιλάει το ποτό...ή όταν γίνεσαι ρεζίλι...
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 50
    Last Post: 30-11-2012, 17:55
  4. Ένα παιχνίδι (όταν δεν έχει τι να κάνει κανείς...:)
    By vince in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 13-10-2007, 05:07
  5. γεννιεσαι η γινεσαι;
    By stefanos in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 54
    Last Post: 03-06-2007, 22:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •