μοναξιά
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: μοναξιά

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    315

    μοναξιά

    στην κυριολεκτική της σημασία.Πρέπει να βρώ τρόπους να επικοινωνήσω με άλλους ανθρώπους.Αλλά ήρθα στην Αθήνα και ψάχνω για δουλειά αλλά δεν περνάνε εύκολα οι νύχτες.Την μέρα θα πάω καμιά βόλτα θα πάω να τρέξω, αλλά τη νύχτα δεν έχω να κάνω κάτι και αυτό με θλίβει και περνάνε δύσκολα οι νύχτες.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    φεησμπουκ δεν εχεις ? υπαρχουν κι αλλα sites για γνωριμιες, αν δυσκολευεσαι τοσο να ξεκινησεις κατι απ'το μηδεν εκει εξω. προθυμη να εισαι κι ολα ερχονται.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    φεησμπουκ δεν εχεις ? υπαρχουν κι αλλα sites για γνωριμιες, αν δυσκολευεσαι τοσο να ξεκινησεις κατι απ'το μηδεν εκει εξω. προθυμη να εισαι κι ολα ερχονται.
    με το fb τί μπορώ να κάνω?Απλά ήρθα για δουλειά στην αθήνα και δεν έχω παρέες οι γνωστούς και όλα αυτά με θλίβουν κάπως.Την μέρα πάω καμιά βόλτα θα μαγειρέψω, αλλά την νύχτα είναι πιό δύσκολα.Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Που δουλευεις?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Που δουλευεις?
    δεν δουλεύω κάπου.Απλά χωρίς να εργάζομαι κάπου πώς μπορώ να κοινωνικοποιηθώ?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Εχεις σπουδασει κατι?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Εχεις σπουδασει κατι?
    ναι έχω σπουδάσει, και τώρα είμαι στην φάση που στέλνω βιογραφικά, αλλά είναι δύσκολο και εκεί όπως ξέρεις.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ψαχνεις για δουλεια οτιδηποτε ή μονο πανω στο αντικειμενο που σπουδασες? Και ποιο ειναι αυτο?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Ψαχνεις για δουλεια οτιδηποτε ή μονο πανω στο αντικειμενο που σπουδασες? Και ποιο ειναι αυτο?
    πάνω στο αντικείμενο ψάχνω.Καλύτερα να μήν το πώ εδώ δεν θέλω.Το θέμα είναι η κοινωνικοποίηση.:-)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ναι ενταξει μη το λες ακριβως, απλα εννοω ειναι ας πουμε καθηγητικη σχολη, τουρισμος, μηχανικος, υγεια? Ποιος τομεας ειναι?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Ναι ενταξει μη το λες ακριβως, απλα εννοω ειναι ας πουμε καθηγητικη σχολη, τουρισμος, μηχανικος, υγεια? Ποιος τομεας ειναι?
    πληροφορική

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οκ σε ρωταω γτ αναλογως το αντικειμενο εχω καποιες ιδεες για να κανεις γνωριμιες. Μπορεις να πας στο δημο της περιοχης και να δηλωσεις συμμετοχη στο κοινωνικο φροντιστηριο. Οχι πολλες ωρες, λιγες θα κανεις αν θελεις. Ετσι και θα εχεις καποια απασχοληση λιγων ωρων, θα παρεις και μια εμπειρια και το κυριοτερο θα γνωρισεις τους αλλους καθηγητες. Εγω το κανα αυτο και γνωρισα καποια ατομα. Επισης μπορεις να κανεις και μαθηματα επι πληρωμη πανω στην πληροφορικη, αεππ ας πουμε, ειτε ιδιαιτερα ειτε σε φροντιστηρια μεχρι να βρεις κατι αλλο. Εδω που μενω εγω μαλιστα, το εκαναν 3 φορεις και δηλωσα και στα 3 και πολλοι καθηγητες ειναι μικροι σε ηλικια οπως εγω. Απο λιγες ωρες ομως, δε σου λεω να τρελαθεις.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Μαρια ποσο καιρο εχεις Aθηνα ?
    A και σε ποια περιοχη μενεις ( αν θες απαντας)?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Οκ σε ρωταω γτ αναλογως το αντικειμενο εχω καποιες ιδεες για να κανεις γνωριμιες. Μπορεις να πας στο δημο της περιοχης και να δηλωσεις συμμετοχη στο κοινωνικο φροντιστηριο. Οχι πολλες ωρες, λιγες θα κανεις αν θελεις. Ετσι και θα εχεις καποια απασχοληση λιγων ωρων, θα παρεις και μια εμπειρια και το κυριοτερο θα γνωρισεις τους αλλους καθηγητες. Εγω το κανα αυτο και γνωρισα καποια ατομα. Επισης μπορεις να κανεις και μαθηματα επι πληρωμη πανω στην πληροφορικη, αεππ ας πουμε, ειτε ιδιαιτερα ειτε σε φροντιστηρια μεχρι να βρεις κατι αλλο. Εδω που μενω εγω μαλιστα, το εκαναν 3 φορεις και δηλωσα και στα 3 και πολλοι καθηγητες ειναι μικροι σε ηλικια οπως εγω. Απο λιγες ωρες ομως, δε σου λεω να τρελαθεις.
    βασικά σπούδασα πληροφορική αλλά θέλω να κάνω κατατακτήριες στην ψυχολογία, οπότε ούτε αυτό με γεμίζει πολύ.Το έχω σκεφτεί για τα φροντηστήρια γι΄αυτό στο λέω.Περισσότερο να συναρμολογώ υπολογιστές(format και τέτοια) θέλω να δουλέψω.Σαν τεχνικός δλδ.:-)

  15. #15
    Υπαρχει μια δουλεια στην Αθηνα στην οποια θα βγαζεις πολλα λεφτα , θα γνωριζεις νεα ατομα καθημερινα και καθως θα δουλευεις τις νυχτες δε θα βαριεσαι . Χιχι

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. μοναξια..
    By κλεο in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 18-02-2013, 11:47
  2. μοναξιά....
    By mina@@ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 20-08-2012, 02:46
  3. ΙΔΨ - Μοναξια
    By ds8 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 12-08-2012, 01:52
  4. Μοναξια...
    By Giannakos23 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 26-05-2012, 13:43
  5. μοναξιά
    By coma in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 30-05-2009, 12:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •