Παρακαλώ τα φώτα σας!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    188

    Παρακαλώ τα φώτα σας!

    Ως γνωστον εγω η φρεσκοχωρισμενη (3 μηνες) αναζητω νεες καταστασεις, νεους ανθρωπους, καινουριες φατσες γενικως!!! Μεχρι στιγμης τα παω μια χαρα! Εχω ενταχει σε μια παρεουλα, εχω τις απαραιτητες προτασεις για εξοδους η φλερτ, δινω ευκαιριες... Ανταποκρινομαι σε ολους και σε ολες.Δεχομαι το καμακι και τα κοπλιμεντα αρκετα θερμα και δινω ευκαιριες να γνωριστω καλυτερα με τον κοσμο γυρω μου... Ομως μεχρι στιγμης δεν μπορω να νιωσω ερωτευμενη με κατι. Με ζητανε, με θαυμαζουν, κολακευομαι αλλα εγω μεσα μου βαθια δεν νιωθω τιποτα αντιστοιχο για οτι με διεκδικει, νιωθω λες και μιλαω σε φιλαρακια μου. Ουτε καν στον δρομο, δεν μπορω να δω κατι που να με ενθουσιασει... Τοσοι πεζοι, τοσα αυτοκινητα.. Ειτε στην θαλασσα τοσα κορμια σχεδον γυμνα... Τι γνωμη εχετε για αυτο? Δεν θα επρεπε ανοιξιατικα η καρδουλα μου και εμενα να φτερουγιζει με κατι?? Ειναι επειδη εχω ακομη αναμνησεις απο την πρων σχεση μου, η μηπως εχω πεσει σε καταθληψη και δεν το ξερω??
    Ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    μηπως ειναι νωρις ακομα ? δωσε ευκαιρια στον εαυτο σου να ξεδωσει, περνα καλα με εναν ανθρωπο ακομα κι αν ειναι κατι παροδικο. κι οταν ξεχαστεις και δε κυνηγας την αντικατασταση πλεον, θα εισαι ετοιμη να ξαναερωτευτεις. αυτα τα πραγματα δε τα προγραμματιζουμε, τυγχαινουν.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Aννα επειδη ο χωρισμος σου ειναι προσφατος και επειδη ως γνωστον τα συμπτωματα ενος χωρισμου ειναι να νιωθεις αδειος , νομιζω οτι αυτος ειναι και ο λογος που βλεπεις τα πραγματα λιγο γκριζα.. Δωσε λιγο ακομα χρονο στον εαυτο σου και θα δεις οτι με την παροδο , σταδιακα θα αλλαζει η διαθεση σου... Δεν ειναι καταθληψη αυτο το κενο που εχεις , ειναι πολυ απλα το γεγονος οτι εδωσες ενα μεγαλο κομματι των συναισθηματων σου στην πρωην σχεση σου... Ασε το χρονο να κυλισει και θα δεις τις αλλαγες

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    188
    Η αληθεια ειναι πως δεν νιωθω ομορφα οταν καποιος πχ με πλησιαζει για ενα ποτο η ενα φαγητο και εγω βγαινω αλλα στην ουσια δεν επιθυμω να δωσω οτι μου ζητανε. Νομιζω οτι δινω ελπιδες χωρις στην ουσια να ειμαι σε θεση να δωσω κατι παραπανω. Και αυτο με προβληματιζει.. Αφου δεν κανω κεφι 100% νομιζω οτι κοροιδευω τον εαυτο μου και τους αλλους που επενδυουν σε εμενα. Και τι να πω? Ε ξερεις δεν με καλυπτεις αλλα δεν ξερω γιατι σου αφηνω το πατημα να βγουμε οι δυο μας ? Απο την αλλη νομιζω οτι αν δεν βγω, θα χασω την παρεα... τι διλημμα ...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    ε τοτε κατσε για λιγο μονη σου, να εκτιμησεις τη παρεα και τον ερωτα, να αποφασισεις καλυτερα τι περιπου ψαχνεις, κι οταν εισαι ετοιμη ξαναβγαινεις στο κυνηγι.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    αννα οταν τον βλεπεισ φιλικα πρεπει να φαινεται κ οταν τον βλεπεισ ερωτικα παλι πρεπει να το δειξεισ καποτε τωρα αμα εσυ πασ για καφε κ τον αρχιζεισ στα καυλερα κ δεν τον κοβεισ οταν παιρνει φορα τι περιμενεισ να γινει;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Συνήθως μετά από βαρύ χωρισμό υπάρχει μια διαδικασία που λέει ότι για κάνα τρίμηνο-πεντάμηνο κυλιόμαστε στα ξένα κρεβάτια ανελέητα - μετά στο σπίτι κάνουμε ταβανο θεραπεία μέχρι να επιστρέψουμε πάλι στον εαυτό μας. Θέλω να πω οτι πρέπει να δίνουμε χρόνο στον εαυτό μας να είμαστε συγκροτημένοι πριν την επόμενη μεγάλη συνάντηση. Σιγά σιγά , σε ανύποπτο χρόνο και τόπο θα έρθει πάλι το 10 το καλό.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Aννα δεν ξέρω πως να το πω,χωρίς να παρεξηγηθεί....Έχεις ''ιδιαίτερη'' σχεση εσύ και γενικά ήσουν και πολλά χρόνια με την πρώην σου σχέση.Είναι λογικό όταν έχεις ζήσει τόσο κάτι ουσιαστικό,αυτό που θα σε ξανακερδίσει να είναι εξίσου δυνατό...!!!Ειναι διαφορετικες οι ομοφυλοφιλικές σχέσεις και δεν μιλάω για ταμπού αλλά για λογική...!!!

Similar Threads

  1. Τα φώτα σας
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 10-08-2011, 17:42
  2. Πολυ τρομακτικο παιδια τα φωτα σας
    By flower in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 19-04-2010, 00:54
  3. Τα φώτα σας παρακαλώ...
    By Alobar in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 02-09-2009, 01:59
  4. χρειάζομαι τα φώτα σας ...
    By vasilikiser in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 1
    Last Post: 15-06-2007, 20:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •