Εξωτερική εμφάνιση - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 33 of 33
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Επαθες εμμονη πιστευω.. δλδ εχεις ακριβως τον παθολογικο τροπο σκεψης των ατομων με δδ.. δν λεω οτι εχεις δδ (διατροφικη διαταραχη) διοτι στο πρακτικο κομματι της υποθεσης δεν εχεις κανενα συμπτωμα κ ευτυχως π δν εχεις, αλλα αυτο π σ συνεβη εχει συνεβη κ σε αλλα ατομα, τα οποια υπηρξαν καποτε παχυσαρκα κ απο τοτε π αδυνατισαν παθαν τεραστια εμμονη κ φαγαν τρελη φρικη για να το πω στην αργκω, εννοω δν ειναι κατι ασυνηθιστο η περιπτωση σου.. πιστευω θες εναν ψυχολογο εστω για καποιες συνεδριες.. γνωριζω ατομα πρωην παχυσαρκα π πλεον εχουν αδυνατισει κ η εμμονη π εχουν με το σωμα τους ειναι χειροτερη απο οταν ηταν με τα πολλα κιλα.. δν εχω υπαρξει σ αυτη τη θεση για να ξερω, μιας κ η μεγαλυτερη αυξηση π ειχα ηταν +10 κιλα, π σημαινει οτι εφτασα ιδια κιλα με το υψος μ, ενω λενε οι περισσοτεροι (ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΟ Κ ΑΠΟΔΕΚΤΟ), οτι πρεπει να εισαι -10 κιλα απο το υψος. σημασια φιλε μ εχει να νιωθεις εσυ καλα με τον εαυτο σου οσα κιλα κ να εισαι. ασχετα αμα πηρες την αποφαση να αδυνατισεις για γυναικα, σημασια εχει το αποτελεσμα. αν κ θελω να πω κ σε σενα κ σ αλλους οτι πρωτιστως χανουμε κιλα για την υγεια μας, επειτα για την ομορφια μας, κ τριτον για την ευεξια μας. που σημαινει εχει να κανει με μας. το να χασεις κιλα η να ξεκινησεις διαιτα με κινητρο καποιο ερωτικο ενδιαφερον ειναι παγιδα, διοτι φαντασου τι θα γινει αν δν πανε ολα οπως τα θες κ το ερωτικο ενδιαφερον μεινει απλα ενας ανεκπληρωτος ποθος.. παντως να ξερεις συμβαινει σε πολλα ατομα αφοτου χασουν εναν μεγαλο αριθμο κιλων να τους πιανει εμμονη με το σωμα τους κ να αναρωτιουνται κ να μν μπορουν να προσδιορισουν αν ειναι χοντροι η οχι.. ισως επειδη φρικαρουν διοτι ξερουν οτι πρεπει να προσπαθησουν σκληρα για να διατηρησουν τη νεα κατασταση κ φοβουνται μην επανελθουν στον προτερο ευτραφη βιο.. οπως σ ειπα δν εχω ζησει τετοια μορφη διατροφικης (αλλη ειναι η δικη μ), οποτε απλες εικασιες κανω συμφωνα με τα οσα εχω δει, ακουσει κ διαβασει.. καλη τυχη
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Β612
    Posts
    183
    Χριστός Ανέστη και από μένα...φίλε μου οκ έχασες τα κιλά αλλά o διατροφολόγος σαν
    επιστήμονας δε σου επισήμανε ότι θα έχεις χαλαρότητα;Τα κιλά έπρεπε να τα χάνεις
    αργά σε συνδυασμό με γυμναστική ώστε να πετύχεις και τη μέγιστη σύσφιξη....
    ξεκινά ένα γυμναστήριο να τονωθεί λίγο το σώμα σου και να χτίσεις λίγους
    μυς γιατί με την απώλεια τόσον κιλών δυστυχώς έχασες και μυική μάζα κάτι λογικό
    δεν σου λέω πώς θα γίνουν θαύματα αλλά κάτι θα κερδίσεις....
    Συνέχισε τη διατροφή σου πλούσια σε πρωτεϊνούχα γεύματα απέφυγε
    τα κορεσμένα λιπαρά,ζάχαρη ποτά κλπ...
    Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.....μόνο με την καρδιά κανείς
    μπορεί να δει καθαρά...

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Β612
    Posts
    183
    Και κάτι σημαντικό... Η διατροφή δεν είναι για ένα μήνα,χρόνο...για μακροχρόνια
    αποτελέσματα η διατροφή πρέπει να συνεχίζει ώστε να μπορεί o οργανισμός
    να αυξήσει το μεταβολισμό...
    Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.....μόνο με την καρδιά κανείς
    μπορεί να δει καθαρά...

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Ποσο μετράει πια η εξωτερική εμφάνιση;
    By thomas98 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 81
    Last Post: 01-04-2012, 11:53
  2. Εξωτερική εμφάνιση: τι την επιρεάζει και τι αυτή επιρεάζει
    By Driver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 29
    Last Post: 24-12-2011, 20:25
  3. Το κομπλεξ μου με την εξωτερικη μου εικονα
    By deleted-member30-03 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 22-12-2010, 10:16
  4. εξωτερικη εμφανιση και ψυχολογικα..
    By melene in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 31
    Last Post: 14-01-2010, 16:21
  5. ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ
    By tolis1976 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 13-02-2007, 14:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •