πολιτική άποψη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61
  1. #1

    πολιτική άποψη

    Δεν ξέρω, σύμφωνα με την επιστήμη, με την βούλα δηλαδή , εάν χρίζω ιατρικής παρακολούθησης. Ζούμε διχασμένη εποχή σε συνέχεια δυστυχώς .Κάποτε είχαμε τους βασιλικούς με τους βενεζελικούς , μετά τους κομουνιστές με τους εθνικόφρονες , μετά τους μνημονιακούς με τους αντιμνημονιακούς. Η ιστορία ζει στην επανάληψη χωρίς να έχει να προτείνει κάτι άλλο. Την συνέπεια και την συνέχεια. Όταν οι άνθρωποι έφευγαν για εργάτες χειρωνακτικοί , στην Γερμανία ,υπήρχε ανάπτυξη, μερική. Σήμερα το μεταναστευτικό κλίμα έχει αλλάξει κι αντί για χειρωνάκτες στέλνουμε επιστήμονες ως άλλο μεταναστευτικό ρεύμα. Εάν δεν υπάρξει συνέπεια και συνέχεια χωρίς τα κόμματα που ψηφίζετε ως άλλοι νοσταλγοί της αλλαγής , καραμέλα που σε κάποιους αποφέρει κέρδη στις πίσω πόρτες των κρατικών ταμείων , τότε όλους μας, μας έχουν για ψυχίατρο. Με τις υγείες μας.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δοξα και τιμη παιδια, μη κανετε μαλακιες και ψηφισετε παλι τα ιδια. κι εγω μπορει να μη με αφηνουν να γινω μελος τους, αλλα χρυση αυγη θα στηριξω.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Χουντα και των γονεων...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athenz
    Posts
    338
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    δοξα και τιμη παιδια, μη κανετε μαλακιες και ψηφισετε παλι τα ιδια. κι εγω μπορει να μη με αφηνουν να γινω μελος τους, αλλα χρυση αυγη θα στηριξω.
    Kρίμα, και μου ήσουνα συμπαθής. :(
    Υou don't know the power of the darkside...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    συγνωμη αλλα η αληθεια ειναι παντοτε πιο σκληρη απ'οτι φαινεται στην οθονη.
    τι αλλο μπορει να ψηφισει κανεις στο ελλαδισταν σημερα ? με το τσυρλιζα θα διαλυθει η χωρα και θα πεθανουμε, τα υπολοιπα κομματα ειναι ολα σαπια, δεν βλεπω αλλη λυση.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Mε το τσυριζα γιατι θα διαλυθει η χωρα? Ασε που δεν παει πιο πολυ, αλλα λεμε τωρα...

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    γιατι δε στηριζει καν τους ελληνες αλλα τους αλλοδαπους. γιατι δε προκειται να ζητησει διαγραφη του μνημονιου αλλα επαναδιαπραγματευση. γιατι ειναι οτι ηταν το πατσοκ του αντρεα. και γιατι απο πισω κρυβεται η αμερικη κι ο σορος (οπως ακουω τελευταια).

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    δοξα και τιμη παιδια, μη κανετε μαλακιες και ψηφισετε παλι τα ιδια. κι εγω μπορει να μη με αφηνουν να γινω μελος τους, αλλα χρυση αυγη θα στηριξω.
    αδερφε αν δεν εισαι μουφα ψυχασθενησ θα ηξερεσ οτι η χρυση αυγη εχει σχεσεισ με εξωτερικο ναζι κλπ κ χρηματοδοτειται απο αυτουσ για να κανει το και καλα κοινωνικο τησ εργο για να παρει ψηφουσ στην ελλαδα
    επιβαλεται με το ξυλο κ τισ δηθεν αγαθοεργιεσ γτ ειναι του συστηματοσ μολισ ανεβει τα σκαλια του συστηματοσ θα ειναι πολυ χειροτερη απο αυτουσ που ηδη εχουμε κ τρωνε γτ αυτοι κ πεινασμενοι ειναι κ λυσασμενοι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    ο συριζα θα μασ γυρισει στη δραχμη γι αυτο εκανε κομμα ο αλαβανοσ που θελει δραχμη για να ειναι μεσα στη νεα ταξη πραγματων
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athenz
    Posts
    338
    Δεν είναι θέμα επιλογής δεν μου κάνει ο ένας θα ψηφίσω τον άλλο, κάτι τέτοια μας φέρανε στην κατάσταση που είμαστε σήμερα.
    Και δεν πιστεύω πως θα βγει κάποιος μεσσίας που θα σώσει τον λαό, από όπου κι αν προέρχεται αυτός.
    Απλά διαφωνώ κάθετα με τη πολιτική της χα, τώρα αν εσένα σε βρίσκει σύμφωνο δικό σου θέμα.
    Σε ένα φόρουμ είμαστε, δεν θα παίξουμε και ξύλο.
    Απλά θα φροντίζω να μη συζητάω μαζί σου για πολιτικά. :)
    Υou don't know the power of the darkside...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    καλυτερα με δραχμη πιστευω θα ειναι καλυτερα οχι οτι ειμαι συριζα δε παω να ψηφισω ειναι η αρνηση μου προσ το συστημα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    τι προτιμασ μνημονιο η πολεμο με την τουρκια;αμα θεσ μην το υπογραφεισ
    καθε φορα που θελουν να μασ πουλησουν καμια σαβουρα οι αμερικανοι κουνιεται η τουρκια χαμπαρι δεν πηρεσ εσυ;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by elis View Post
    αδερφε αν δεν εισαι μουφα ψυχασθενησ θα ηξερεσ οτι η χρυση αυγη εχει σχεσεισ με εξωτερικο ναζι κλπ κ χρηματοδοτειται απο αυτουσ για να κανει το και καλα κοινωνικο τησ εργο για να παρει ψηφουσ στην ελλαδα
    επιβαλεται με το ξυλο κ τισ δηθεν αγαθοεργιεσ γτ ειναι του συστηματοσ μολισ ανεβει τα σκαλια του συστηματοσ θα ειναι πολυ χειροτερη απο αυτουσ που ηδη εχουμε κ τρωνε γτ αυτοι κ πεινασμενοι ειναι κ λυσασμενοι
    πρωτον δεν μου αρεσουν οι ταμπελες, κρατατες για τον εαυτο σου και χαρακτηρισου οπως θες.
    δευτερον ποιος σου ειπε οτι εχω προβλημα με τους ναζι ?
    τριτον οι χρυσαυγιτες πλεον και οι ιδιοι γυρνανε κατα της γερμανιας. μη κοιτας αυτα που υποστηριζαν παλιοτερα.

    Quote Originally Posted by Άγνωστος View Post
    Δεν είναι θέμα επιλογής δεν μου κάνει ο ένας θα ψηφίσω τον άλλο, κάτι τέτοια μας φέρανε στην κατάσταση που είμαστε σήμερα.
    Και δεν πιστεύω πως θα βγει κάποιος μεσσίας που θα σώσει τον λαό, από όπου κι αν προέρχεται αυτός.
    Απλά διαφωνώ κάθετα με τη πολιτική της χα, τώρα αν εσένα σε βρίσκει σύμφωνο δικό σου θέμα.
    Σε ένα φόρουμ είμαστε, δεν θα παίξουμε και ξύλο.
    Απλά θα φροντίζω να μη συζητάω μαζί σου για πολιτικά. :)
    το οτι τωρα μου φαινονται η σωστοτερη επιλογη (χωρις να συμφωνω με ολα, πχ δεν ειμαι καν χριστιανος), δε σημαινει οτι δε μπορω να αλλαξω αποψη αυριο μεθαυριο. απλα παρακολουθω λιγο τις εξελιξεις, και απο οοοοοολα τα αλλα τα σαπια κομματα, βρισκω αυτους σωστοτερους.
    ξαναλεω δεν ειμαι μελος τους και δε μπορω να γινω κι ολας γιατι εχω Ι5 απ'τον στρατο.

    Quote Originally Posted by elis View Post
    τι προτιμασ μνημονιο η πολεμο με την τουρκια;αμα θεσ μην το υπογραφεισ
    καθε φορα που θελουν να μασ πουλησουν καμια σαβουρα οι αμερικανοι κουνιεται η τουρκια χαμπαρι δεν πηρεσ εσυ;
    αν ρωτας εμενα, συμμαχια με τη ρωσια. ειτε κανουμε πολεμο ειτε παραμεινουμε στο μνημονιο, μονο θυματα θα εχουμε τιποτε παραπανω.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    η ρωσια μαλλον θα παρει την τουρκια
    την τουρκια ξεχνα την εσβησε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    τεσπα δε συνεχιζω δεν εχει νοημα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
    By mia27 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 30-03-2013, 00:18
  2. Την άποψη σας παρακαλώ
    By deladrian in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 27-01-2013, 15:51
  3. Μια αποψη
    By theodorosGR in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 11-05-2012, 10:35
  4. ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ....
    By x.ps. in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 1
    Last Post: 18-11-2008, 10:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •