Μου λειπει..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    Μου λειπει..

    Να σου λείπει και να μην ξέρεις γιατί.. να αναγνωρίζεις ένα εκατομύριο λόγους που ήταν λάθος.. να μετράς άλλο ένα εκατομύριο πληγές στο σώμα και την ψυχή σου.. Κι όμως πάλι να σε τρώει το γιατί... πάλι να έχεις σβήσει απο το μυαλό σου τα άσκημα .. πάλι να θυμάσαι μόνο τα καλά.. και να μην περνά.. μέσα σε όσα γυναικέια κορμιά και να βουτήξεις για να σβήσεις την ανάμνηση της να μην περνά.. Να ξυπνάς κάθε μέρα με την σκέψη της.. να είσαι σίγουρος ότι την ονειρευόσουν.. ακόμη και αν το 'όνειρο ήταν εφιάλτης..
    Κι όμως με διέλυσε.. με έκανε κομμάτια.. δεν έμεινε κακάσχηγμη εμπειρία που να μην μου την χαρίσει.. με ρεζίλεψε.. με κεράτωσε.. επιτέθηκε σε όλα μου τα δημιουργήματα και τα έκανε κομμάτια.. μειωσε τα πάντα.. ασφυκτιούσα μαζί της.. γιατί να μου λείπει;;; Γιατί ενα χρόνο σχεδον μετά να μην μπορώ να προχωρήσω.. να μην μπορώ να φανταστώ .. να ονειρευτώ κάποιαν άλλη δίπλα μου.. πόσο να αντέξω..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Καλησπέρα!

    Ίσως επειδή ένιωσες πολλά για εκείνη... και μετά παραμένοντας με όλα τα γιατί να σου κρατάει αναμνήσεις και συναισθήματα που ένιωσες για εκείνη. Θρηνείς! Θα περάσει απλά χρειάζεσαι χρόνο..
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Γι'αυτό ακριβώς ''νομίζεις'' ότι σου λείπει...!!!Επειδή αναρωτιέσαι το γιατί...Δε σου λείπει,είσαι ευάλωτος...Δεν γίνεται μια σχέση να μας ''σκοτώνει'' μέρα με τη μέρα και στο τελος να μας ''λειπει''!!!Σου το ξαναλέω απόλυτα...!!!ΕΙΣΑΙ ΕΥΑΛΩΤΟΣ....Μην το αφήσεις να σε πάρει κι άλλο απο κάτω.Προχωρα και κάνε πράγματα για σένα.Όχι απο άυριο αλλά απο σήμερα.Από τώρα που θα το διαβάσεις.Μην ανακυκλώνεσαι σε σκέψεις και μην φαντάζεσαι το να είστε ξανα μαζί.Το ξεχνάς..Θα πιέσεις τον ευατό σου να το ξεχάσεις.Θα πονέσεις αλλά θα το ξεχάσεις και μετά απο καιρό που θα κυριαρχήσει η λογική και όχι η καρδιά στη σκέψη σου,θα καταλάβεις ότι άργησες κι ολας...!!!Μη το αφήσεις ....ΤΕΛΟΣ ΚΙ ΑΠΟΛΥΤΑ...!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    206
    Είναι κι αυτό μια εμμονη, άρα ξεκόλλα απο αυτή τη σκέψη μη την καλλιεργείς. Πάντος ξέρω ότι για να δώσεις αγάπη πρέπει και να πάρεις..κάνε υπομονή και θα δεις, όλα θα πάνε καλά απλά περίμενε να περάσει και βοήθα το κι εσυ χωρις να σκέφτεσε.

Similar Threads

  1. Μου λειπει...
    By kramel36-has-been-deleted in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 1
    Last Post: 21-02-2013, 03:39
  2. Μου λείπει!
    By aura in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 03-01-2012, 07:00
  3. μου λειπει
    By change in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 2
    Last Post: 04-08-2011, 12:08
  4. τι μου λείπει?????
    By dream in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 27-06-2010, 17:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •