zanax
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5

Thread: zanax

  1. #1
    painkiller2121
    Guest

    zanax

    θελω να μιλησουμε λιγο για το zanax.πασχω απο κρισεις πανικου,οχι τις ευρεως γνωστες με ταχυκαρδιες και τα λοιπα σχετικα,απλως οταν μιλαω με καποιον που δεν γνωριζω καλα ή ειμαι με πολυ κοσμο με πιανει ενα τρεμουλο,η φωνη μου αρχιζει να τρεμει και ιδρωνω,εχω δοκιμασει πολλα αλλα το μονο που εφερε καποιο αποτελεσμα ηταν το ζαναξ.θελω να ρωτησω και οποιος γνωριζει να μου πει:1ον:γινεται να το αγοραζω απο το φαρμακειο χωρις συνταγη γιατρου-αυτην με την κοκκινη γραμμη,για καποιο λογο που δεν θελω να αναλυσω τωρα δεν θελω να φαινονται τα στοιχεια μου οταν θα παρω αυτο το φαρμακο,2ον:οσον αφορα το θεμα της εξαρτησης αν για ενα μηνα περνω και τον επομενο το σταματαω και τον επομενο ξαναπερνω και παει λεγοντας δεν γλιτωνω τον εθισμο;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    384
    xanax χωρις συνταγή δεν γίνεται (νόμιμα) Οι βενζοδιαζεπίνες και η χρήση των φαρμάκων που της περιεχουν πέρα των λίγων εβδομάδων, προκαλεί φυσική εξάρτηση με βάρβαρο συνδρομο στέρησης.
    Ας ξεκλειδώσουμε την σκέψη μας.... http://www.tokleidi.com/

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    384
    Ας ξεκλειδώσουμε την σκέψη μας.... http://www.tokleidi.com/

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    294
    Αγαπημένε, δεν γίνεται χωρίς συνταγή με κόκκινη γραμμή.κ εγώ τώρα ξεκίνησα ζαναξ μετά απο πολλά χρόνια που είχα να το πάρω.πάιρνω 4 φορές την ημέρα απο μισό των 0.25.αυτό που έχω παρατηρήσει είναι οτι τις πρώτες μέρες δεν με έπιανε.πλέον,(μπορεί επειδή αισθάνομαι καλύτερα λόγω αντικαταθλιπτικού),νιώθω μια ελαφρά υπνηλία συνέχεια.επίσης ο γιατρός ήδη μου έχει κάνει πρόγραμμα και για να το κόψω.δηλαδή αυτή τη δόση θα τη παίρνω για ένα μήνα και μετά σιγά σιγά διακοπή τις επόμενες 15 μέρες.μπορεί να το επισπεύσω κιόλας αν αισθάνομαι καλύτερα γιατί δημιουργούν εξάρτηση.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    68
    Όντως, οι βενζοδιαζεπίνες μπορούν να προκαλέσουν φυσική και ψυχολογική εξάρτηση, Καλύτερα να επισκεφτείς κάποιον κατάλληλο να σου γράψει την κατάλληλη δόση αν και προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν τις χρειάζεσαι - δεν είναι μείζων το πρόβλημα σου.

Similar Threads

  1. SOS ZANAX και αλλα φαρμακα
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 15-03-2011, 23:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •