Vivid Dreams
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6

Thread: Vivid Dreams

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    23

    Vivid Dreams

    Vivid dreams=μία κατάσταση στην οποία έχουν βρεθεί άνθρωποι και δεν μπορούν να εξηγήσουν ούτε στον ίδιο τους τον εαυτό. Η κατάθλιψη, το zoloft, η διατροφή είναι οι αιτίες των vivid dreams.
    Πώς αισθάνεται κάποιος;
    Όνειρα, τα οποία είναι τόσο έντονα και ''ζωντανά'' που δεν μπορείς να τα ξεχωρίσεις απ την πραγματικότητα.
    Ξυπνάς και δεν είσαι σε θέση να καταλάβεις τι ανήκει στην πραγματικότητα και τι όχι. Κοιμάσαι, αλλά στην ουσία δεν κοιμάσαι.
    Όσο ζωντανά μοιάζουν άλλο τόσο δυσάρεστα είναι.
    Φτάνεις σε σημείο να μη θες να κοιμηθείς.
    Ο ύπνος γίνεται διακεκομμένος διότι ξυπνάς απ τα όνειρα/εφιάλτες και αδυνατείς να συνέλθεις.
    Το άγχος σε κυριεύει μέχρι και στον ύπνο σου.

    Η κατάθλιψη είναι ο συνηθέστερος λόγος αυτής της νοσηρής, ουσιαστικά, κατάστασης.

    Ο ψυχίατρος μου, όταν του μίλησα για ο,τι βιώνω μου ανέλυσε τα vivid dreams. Δεν υπάρχει κάποια λύση, παρά μόνο ο έλεγχος της αγχώδους διαταραχής.

    Ευχαριστώ σε όσους μπήκαν στον κόπο να με διαβάσουν.
    Ελπίζω να βοήθησα.

  2. #2
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    London/Thessaloniki
    Posts
    57
    ki egw exw entona vivid dreams se simio na mn ksexwrizw ti einai pragmatikotita kai ti oxi otan ksypnaw. alla dn itan aparetita arnitika... eidika se ypomaniaki fasi -exw dipoliki- ta antikatathliptika ta kanoun pio entona auto einai sigouro.
    You don't need to be jewish or gay to make it in Hollywood , just bipolar! :cool:

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    23
    McHouse, ναι όντως δεν είναι απαραίτητα αρνητικά, αλλά είναι τόσο επώδυνη η κατάσταση που υποβάλλεσαι.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    αθηνα
    Posts
    300
    εγω δεν καταλαβα τι ειναι αυτο. εξηγησε το καλυτερα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Με το λαντοζ το εχω αυτο σε μεγαλο βαθμο , αλλα δεν εχω μονο εφιαλτες . Μερικα ειναι ευχαριστα ονειρα , αλλα ειναι τοσο ζωντανα που ξυπνας και νιωθεις σαν να μην εχεις κοιμηθει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Δεν θα μπορουσες να το περιγραψεις καλυτερα! θεματοθετρια σου βγαζω το καπελο!

    Ακριβως αυτο βιωνω τωρα που παιρνω ζολοφτ, βεβαια σε πολυ μικροτερο βαθμο απ οταν επαιρνα λαντοζ, το οποιο ειναι το νουμερο1 σε αυτο π αποκαλουμε "vivid dreams". προκειται για πολυ εντονα κ ζωηρα ονειρα, π νιωθεις οτι ειναι αληθινα κ συμμετεχεις με ολες σου τις αισθησεις στο ονειρο, επισης μπορει να δεις ονειρο 'οτι βλεπεις ονειρο' (αλλιως λεγεται 'ονειρο μεσα στο ονειρο'), πολλες φορες συμπεριλαμβανονται κ εντονοι ηχοι κ ψυχεδελικα χρωματα, νιωθεις με ολες τις αισθησεις οτι εισαι πχ σε κλαμπ, κ το νιωθεις τοσο εντονα π οταν ξυπνας εισαι κουρασμενος κ νιωθεις οτι ουσιαστικα δν κοιμηθηκες (οπως ακριβως θα ενιωθες κ αν στην πραγματικοτητα επεστρεφες απο το κλαμπ). ωρες ωρες ειναι καλη φαση, σαν να την ακους, αλλα ωρες ωρες ειναι κουραστικο κ τρομαχτικο, ειδικα αν συμβαινει καθε μερα κ συνδυαζει κ πιο εντονα πραγματα. μονο καποιος π το χει ζησει μπορει να το νιωσει κ να καταλαβει. γι αυτο π παρολο π η κοπελα το εξηγησε τελεια, ορισμενοι παλι δν καταλαβαν, κ γι αυτο εξηγω κ εγω οσο μπορω. δν ειναι κ οτι καλυτερο αυτη η εμπειρια κρατηστε αυτο σαν επιστεγασμα
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •