Η πρωτη μου φορα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1

    Η πρωτη μου φορα

    Καλησπερα σας!ειμαι 17 χρονων και πριν δυο μερες εκανα για πρωτη φορα ερωτα με το αγορι μου. αλλα διηρκησε πολυ λιγη ωρα γιατι στην αρχη επειδη ειχε στεγνωσει το προφυλακτικο κ πονουσα το σταματησε αλλα μετα το ξανακαναμε χωρις προφυλακτικο αλλα σταματησαμε γιατι φοβοταν οτι θα τελειωνε μεσα μου. αυτα που θελω να ρωτησω ειναι το εξης: δεν ετρεξε καθολου αιμα και ο πονος δεν ηταν και τοσο πολυ οσο περιμενα. αυτο σημαινει κατι? επισης υπαρχει περιπτωση να παθω κατι που μπηκε μεσα μου (για 1 λεπτο) χωρις προφυλακτικο? ξερω οτι ειχε παει με αλλες 3,με τις οποιες 2 ειχε μακροχρονια σχεση. απο εδω και περα τι εξετασεις πρεπει να κανω? και γενικα τι πρεπει να προσεξω?
    ευχαριστω εκ των προτερων!

  2. #2
    Quote Originally Posted by makedreams View Post
    Καλησπερα σας!ειμαι 17 χρονων και πριν δυο μερες εκανα για πρωτη φορα ερωτα με το αγορι μου. αλλα διηρκησε πολυ λιγη ωρα γιατι στην αρχη επειδη ειχε στεγνωσει το προφυλακτικο κ πονουσα το σταματησε αλλα μετα το ξανακαναμε χωρις προφυλακτικο αλλα σταματησαμε γιατι φοβοταν οτι θα τελειωνε μεσα μου. αυτα που θελω να ρωτησω ειναι το εξης: δεν ετρεξε καθολου αιμα και ο πονος δεν ηταν και τοσο πολυ οσο περιμενα. αυτο σημαινει κατι? επισης υπαρχει περιπτωση να παθω κατι που μπηκε μεσα μου (για 1 λεπτο) χωρις προφυλακτικο? ξερω οτι ειχε παει με αλλες 3,με τις οποιες 2 ειχε μακροχρονια σχεση. απο εδω και περα τι εξετασεις πρεπει να κανω? και γενικα τι πρεπει να προσεξω?
    ευχαριστω εκ των προτερων!
    Ουάου τι φοβερο θεμα! Κοιτα αν και σιγουρα δεν εχεις κατι αν προληπτικα θες να κανεις οι εξετασεις ειναι για HIV Και αλες ερωτικες μεταδοτικες ασθενειες, και ξερουν οι γιατροι, εγω ειχα παει σε μια ιδιοτικη κλινικη και δε ξερω που αλου πας αλα σιγουρα εχει και ολοι ξερουν να σου απαντησουν αν ρωτισεις και σε κρατικα νοσοκομεια! Αντε καλη αρχη! χαχαχα

  3. #3
    Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Πουθενά
    Posts
    65
    Quote Originally Posted by makedreams View Post
    δεν ετρεξε καθολου αιμα και ο πονος δεν ηταν και τοσο πολυ οσο περιμενα. αυτο σημαινει κατι? επισης υπαρχει περιπτωση να παθω κατι που μπηκε μεσα μου (για 1 λεπτο) χωρις προφυλακτικο? ξερω οτι ειχε παει με αλλες 3,με τις οποιες 2 ειχε μακροχρονια σχεση. απο εδω και περα τι εξετασεις πρεπει να κανω? και γενικα τι πρεπει να προσεξω?
    ευχαριστω εκ των προτερων!
    Δε σε σφάζουν μωρέ τί πόνο περίμενες :P ..Πάντως το να τρέξει αίμα οφείλεται από το πως είναι σχηματισμένος ο παρθενικός σου υμένας και σε αρκετά μεγάλο ποσοστό γυναικών τυχαίνει να μην τρέξει αίμα, οπότε δε χρειάζεται να ανησυχείς επ αυτού. Ρε κοπελιά προσέχουμε με ποιον πηγαίνουμε.Αν είναι υγιής ο άλλος σαν τι να πάθεις;

    Βασικά έπρεπε προτού ολοκληρώσετε να έχεις πάει σε γυναικολόγο νομίζω για να σου κάνει έναν υπέρηχο (κάτι για τις ωοθήκες αν δεν κάνω λάθος), καθώς και τώρα που ξεκίνησες τη σεξουαλική σου ζωή σε ΄λίγο καιρό πρέπει να πας όπως και να χει...


    (ας σου απαντήσουν και γυναίκες όμως για να σου δώσουν καλύτερες απαντήσεις..)
    I have no life.

  4. #4
    καλό ξεκίνημα.... μην ανησυχεις, δεν έπαθες τίποτα! ειναι απλα οι ανησυχίες της πρώτης φοράς.
    με πεπειραμενο πήγες (δυο μακροχρονιες σχεσεις και δεν ξέρεις πόσες άλλες της μιας νυχτας). άρα ήξερε τον τροπο πως να σε χειριστει σωστα, τοσο σε συναισθηματικο επιπεδο, ώστε να δεθεις μαζι του (απο την πλευρα του μαλλον προσωρινα όπως και με τις προηγουμενες του) και να ειναι αυτός απο τους πολλους με τον οποίο θα κατεληγες στο κρεβάτι, όσο και στο σεξουαλικο επίπεδο (κι εκει σε χειρίστηκε σωστά).
    "αγόρι σου".. χμ.. προς το παρόν! πάντως ανηκεις τωρα στις επιτυχίες του.
    για τυχον αλλες απορίες και δη γυναικολογικής φύσης θα σου απαντησουν οι γυνικες του φορουμ. άντε...
    γιάννης

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by makedreams View Post
    Καλησπερα σας!ειμαι 17 χρονων και πριν δυο μερες εκανα για πρωτη φορα ερωτα με το αγορι μου. αλλα διηρκησε πολυ λιγη ωρα γιατι στην αρχη επειδη ειχε στεγνωσει το προφυλακτικο κ πονουσα το σταματησε αλλα μετα το ξανακαναμε χωρις προφυλακτικο αλλα σταματησαμε γιατι φοβοταν οτι θα τελειωνε μεσα μου. αυτα που θελω να ρωτησω ειναι το εξης: δεν ετρεξε καθολου αιμα και ο πονος δεν ηταν και τοσο πολυ οσο περιμενα. αυτο σημαινει κατι? επισης υπαρχει περιπτωση να παθω κατι που μπηκε μεσα μου (για 1 λεπτο) χωρις προφυλακτικο? ξερω οτι ειχε παει με αλλες 3,με τις οποιες 2 ειχε μακροχρονια σχεση. απο εδω και περα τι εξετασεις πρεπει να κανω? και γενικα τι πρεπει να προσεξω?
    ευχαριστω εκ των προτερων!
    καλη διασκεδαση στην ερωτικη σου ζωη, αλλα μην συνεχισεις τις δοκιμες, γιατι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΡΚΕΙ και για την εγγυμοσυνη και για καποια ασθενεια.
    αν ο φιλος σου ειναι υγιης, φυσικα και δεν κινδυνευεις, αλλα αυτο δεν μπορεις να το ξερεις .
    εφοσον ξεκινησες σεξουαλικες επαφες και δεν εχεις αποφασισει ακομα τον τροπο προφυλαξης σου, η καλυτερη κινηση που εχεις να κανεις ειναι να κανεις και την πρωτη επισκεψη στον γυναικολογο σου.
    αυτος θα σε ενημερωσει για αντισυλληψη, θα σου προτεινει ενα παπ τεστ για πιθανες μολυνσεις, το οποιο θα επαναλαμβανεις καθε χρονο και θα σου λυσει ολες τις αποριες σχετικα με ασθενειες και προφυλαξεις.
    οσο για το αιμα, δεν υπαρχει παντα και καποιες φορες υπαρχει σε επομενη φορα και οχι στην πρωτη. μπορει ακομα ο υμενας να ειναι ελαστικος και να μην σπασει ποτε η να σπασει οταν γεννησεις. και αυτο θα στο πει με ακριβεια ο γυναικολογος.
    περα απο ολα αυτα, μην αγχωνεσαι, αλλα μην αφηνεις και τις προφυλαξεις, για να ειναι παντα το σεξ, ηδονη και οχι προβλημα..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Ααααααχ, εγώ δεν είχα πρώτη φορά με φυσιολογικό τρόπο και δεν ξέρω ούτε πόνους ούτε αίματα... ούτε το όμορφο συναίσθημα της πρώτης φοράς και ούτε θα μου μείνει ευχάριστα σαν σκέψη. Όσο για τα υπόλοιπα τις απαντήσεις τις έχεις ήδη πάρει!
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    O πονος και το αιμα δεν ειναι απαραιτητα.
    Το προφυλακτικο δε , ειναι απαραιτητο . Οι ασθενιες κολλανε απο την πρωτη φορα και δεν κανουν διακρισεις , και κανεις δεν μπορει να εγγυηθει οτι ο συντροφος σου δεν ειναι φορεας.
    Για αυτο λοιπον παντα με προφυλακτικο , εκτος να γινουν πρωτα οι απαραιτητες εξετασεις και βρεις αλλο τροπο αντισυλληψης.
    Last edited by betelgeuse; 26-04-2013 at 19:36.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Προτείνετε τίτλους για το θέμα αρχίζω
    παρθενίας το ανάγνωσμα
    ταυλωσαμε κ τώρα ανησυχούμε
    Virginator
    Διακορευτης παρθενών
    παρθένες νήσοι
    Cock tail
    virgin islands
    Πείτε κ αλλά να χει ενδιαφέρον :-)
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Σε θέλω στα τέσσερα κ ας είσαι δεκατέσσερα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Σε θέλω στα τέσσερα κ ας είσαι δεκατέσσερα
    Πολύ ανώμαλο....
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Αγαπητό δεκαεφτά χρόνο δε χρειαζόμαστε τόσες πληροφορίες είναι φόρουμ ψυχολογίας εσυ μας το κανες τσοντοσαιτ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Αγαπητό δεκαεφτά χρόνο δε χρειαζόμαστε τόσες πληροφορίες είναι φόρουμ ψυχολογίας εσυ μας το κανες τσοντοσαιτ
    ... απλά ήθελε κάπου να το πει γι αυτο μπήκε εδω. βλέπεις από τη μερα που ανοιξε το θεμα δεν ξαναασχολήθηκε.
    μάλλον ενθουσιασμό της προκάλεσε το συμβαν παρά ανησυχία ....
    γιάννης

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    επιδειξη κανει μωρε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by elis View Post
    επιδειξη κανει μωρε
    χαχαχαχα :)

Similar Threads

  1. Πρωτη φορα σε ψυχιατρο...
    By redwood in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 16-03-2013, 21:09
  2. καταρρεω για πρώτη φορά....
    By kokkinoskoufitsa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 29
    Last Post: 10-05-2012, 17:15
  3. πρώτη φορά
    By TTK in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 16-11-2010, 17:48
  4. η πρώτη φορά
    By geiasas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 06-08-2008, 12:50
  5. Πρώτη μου φορά
    By siga_siga in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 214
    Last Post: 31-03-2008, 11:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •