Σχέση με παντρεμένη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41
  1. #1

    Σχέση με παντρεμένη

    Καλησπέρα στο forum ,

    τα έχω κάνει κάπως μαντάρα και θα ήθελα την γνώμη σας. Το καλοκαίρι γνώρισα στην δουλειά που ήμουν μια παντρεμένη . Με ερωτεύτηκε και έκανε την πρώτη κίνηση για να έρθουμε σε επαφή (36 αυτή με δύο παιδιά 30 εγώ άγαμος) . Είχε αφήσει την οικογένεια της παιδιά και άντρα και ήρθε εκεί που δούλευα από ανάγκη(λεφτά) όπως έλεγε . Στην αρχή το πήρα στο χαλαρό της έλεγα δεν θέλω να το συνεχίσουμε αλλά στην πορεία για 2 μήνες μέναμε και περνούσαμε όλη την μέρα μαζί . Μετά από ένα διάστημα η συμπεριφορά της και όλα όσα έκανε για μένα με έκανε να νιώσω . Ταιριάζουμε σε όλα τα επίπεδα !!!( Πνευματικά , υλικά ,σεξουαλικά... ) . Εκείνη μου είπε ότι κάθετε με τον άντρα της και δεν τον χωρίζει μόνο και μόνο για τα παιδιά . Αφού τελείωσε η σαιζόν και αλλάξαμε κατοικίες η επικοινωνία είναι καθημερινή .Τα Χριστούγεννα βρεθήκαμε ξανά σε ουδέτερο έδαφος περάσαμε άλλη μια βδομάδα μαζί και αυτήν την φορά είχε και το παιδί της μαζί . Εμένα αυτή η κατάσταση δεν μου αρέσει αν την γνώριζα ποιο πριν στάνταρ είναι ο τέλειος άνθρωπος για μένα . Άλλη γυναίκα δεν έχω ακουμπήσει από τότε που την γνώρισα. Δεν ξέρω τι να κάνω . Μέσα μου θέλω μια σχέση φυσιολογική δεν θέλω να κάνω αυτό που κάνω στον άντρα της και στα παιδιά της . Δεν θέλω να την βγάλω από την ζωή μου γιατί την νοιάζομαι πλέον περάσαμε ωραίες στιγμές αλλά πρέπει με κάποιον τρόπο αυτό να κοπεί. Ψέματα δεν της έχω πει ότι νιώθω της το λέω αλλά ότι θέλω με κάποιον τρόπο να το κόψω δεν μπορώ να της το πω . Εγώ και αυτή μένουμε πλέον σε άλλες πόλεις αλλά δεν έχει χαθεί τίποτα σε αισθήματα και στον τρόπο που μιλάω μαζί της .Αν κάποιος έχει μια παρόμοια περιπέτεια ή κάποια συμβουλή θα σας ήμουν ευγνώμων .

    Τι νιώθω μέσα μου ¨ Αγάπη για αυτήν ,
    με ανεβάζει ψυχολογικά αυτή η γυναίκα (με έκανε να ξεπεράσω και να δω πόσο δεν άξιζε η πρώην μου) ,
    ντροπή απέναντι στον άντρα της και τα παιδιά της ,
    φόβο για το πως θα αντιδράσει σε περίπτωση χωρισμού ,
    φόβο να μην μαθαίνω τίποτα για αυτήν αν όλα τελειώσουν ,
    Ντροπή απέναντι στους δικούς μου ανθρώπους για αυτό που κάνω,
    Είμαι χαρούμενος όποτε με νοιάζεται (καθημερινά),
    Ανίκανος να χειριστώ ένα ενδεχόμενο χωρισμού της με τον άντρα της

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Νομιζω πως το μονο που μπορεις να κανεις ειναι μια συζητηση με την κοπελα και να της πεις οτι ακριβως λες και σε εμας εδω , και μετα να το αφησεις πανω της.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τυχερακια παντζε.....εσυ της βγηκες αγαπουλης κι αυτη σε θελει για το κορμι σου χωρις δεσμευσεις!!!...ποσοι θα θελαν να ναι στη θεση σου.....
    Last edited by kerasi; 18-01-2013 at 22:42.

  4. #4
    Καλημέρα , και όμως kerasi από αυτά που έχει κάνει για μένα όσο καιρό μέναμε μαζί δεν είναι μόνο για κρεββάτι . Κόλλησε και συναισθηματικά μαζί μου . Είμαστε χιλιόμετρα μακρυά αν όχι εγώ τότε θα μπορούσε να είχε οποιονδήποτε και να μου το έκοβε τον καιρό που έφευγε . Είναι πολύ εμφανίσιμη και φυσικά ποθητή . Πραγματικά μην νομίζεις ότι είναι όλα τόσο ρόδινα να ζεις τέτοιες καταστάσεις . Βetelgeuse το μπαλάκι είναι ωραίο να φεύγει από πάνω μου αλλά εκεί που ξεκινάω να της το πω στην πορεία αλλάζω τις λέξεις .Δεν νιώθω καθόλου δυνατός για κάτι τέτοιο ...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Ναι αλλα μονο αυτο μπορει να γινει , να το συζητησετε και να βρειτε μια λυση .
    Αν τα κρατας μεσα σου δεν θα αλλαξει κατι , δυστυχως .

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οταν σου λεει οτι δεν χωριζει για τα παιδια, τι εννοει? Γιατι φανταζομαι το να μενεις σε εναν ναυαγισμενο γαμο θα ναι μια δυστυχια. ή ειναι κ αλλοι λογοι?
    Ουτε η πρωτη ειναι ουτε η τελευταια που θα χωρισει. Μεσα στη ζωη ειναι κι αυτο, μια παντρεμενη να βρει την ευτυχια κ τον ερωτα σε εναν αλλο αντρα. Χωριζει κ πατε μαζι να ζησετε την ευτυχια σας. Δηλ τα παιδια ειναι καλυτερα να γινοντε μαρτυρες ενος δυστυχισμενου υποκριτικου γαμου? ή νομιζεις δεν καταλαβαινουν?

  7. #7
    Άργησα πολύ kerasi να σου απαντήσω .Αν και δεν έχει νόημα πλέον γιατί κόπηκε το πράγμα με την μία . Τελικά kerasi θεωρώ άν και 30ρης με αρκετές εμπειρίες στην ζωή σε γυναίκες τελικά είμαι πολύ άχρηστος στο να καταλαβαίνω τον άλλον. Μπορεί να με θεωρεί έξυπνο το περιβάλλον μου τριγύρω αλλά δυστυχώς είμαι αφελής και ευκολόπιστος στον έρωτα . Κρίμα .....

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    νιωθεις μεσα σου ντροπη και θες να τελειωσει? για να τα λες αυτα εγω εχω την εντυπωση οτι δεν την αγαπας... εμενα μου φαινετε αδιανοητο να αγαπω κατι και να θελω να τελειωσει κατα τη γνωμη μου τουλαχιστον...

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by pantzos View Post
    Άργησα πολύ kerasi να σου απαντήσω .Αν και δεν έχει νόημα πλέον γιατί κόπηκε το πράγμα με την μία . Τελικά kerasi θεωρώ άν και 30ρης με αρκετές εμπειρίες στην ζωή σε γυναίκες τελικά είμαι πολύ άχρηστος στο να καταλαβαίνω τον άλλον. Μπορεί να με θεωρεί έξυπνο το περιβάλλον μου τριγύρω αλλά δυστυχώς είμαι αφελής και ευκολόπιστος στον έρωτα . Κρίμα .....
    εγω εχω την εντυπωση οτι πρεπει να δεις λιγο τα πραγματα πιο σοβαρα να σταματησεις να αυτοκατηγορισαι γιατι αυτο δεν εξυπηρετει σε τιποτα αν δε καταλαβενεις τους αλλους πρεπει να ακολουθησεις το ενστικτο σου κατα τη γνωμη μου και να αφεθεις σε αυτην που πραγματικα αισθανεσαι οτι σε ελκει... εγω στη θεση σου αυτα θα εκανα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τι εγινε παντζε? Χωρισατε? Γιατι?

  11. #11
    έχω να μιλήσω κάπου τρεις εβδομάδες μαζί της . Περίμενε ότι θα πήγαινα Αθήνα να την ξαναδώ αλλά μου έτυχε κάτι και δεν μπόρεσα να ανέβω και από τότε είχε την καραμέλα ότι παίζει και άλλη στο παιχνίδι και στην τελευταία επικοινωνία μου είπε είναι πολύ απασχολημένη αυτόν τον καιρό ......Εγώ αν και η ρουφιάνα μου λείπει δεν την ξανάενόχλησα για το καλό όλων μας. Ελπίζω να τα ξαναβρήκε με τον άντρα της αν δεν έβαλε και άλλον στο παιχνίδι. Δεν το ψάχνω γιατί ξέρω ότι θα πληγωθώ (πέσμε δειλέ θα έχεις δίκιο αφού δεν διεκδικώ κάτι που θέλω ...) . Αλέξανδρε νιώθω για την κοπέλα και της το έχω δείξει από τότε που ένιωθα κάτι για αυτήν αλλά δεν μου αρέσουν τα μπλεξίματα με παιδιά και ζευγάρια...

  12. #12
    Αλέξανδρε έχεις σήμερα το βράδυ την τάση να με κυνηγάς σε όλα τα post Μου και να μου λες να βρω κοπέλα και σε αυτό μέχρι να βάλω και αγγελία !!!όχι φίλε μου έχω 3 βδομάδες που χώρισα θέλω τον χρόνο μου .... Παίζω καθημερινώς με αρκετές κοπέλες δεν θέλω ακόμα να κάνω κάτι πως έχεις μπει σε αυτό το τρυπάκι μαζί μου απόψε δεν μπορώ να καταλάβω !!

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by pantzos View Post
    Αλέξανδρε έχεις σήμερα το βράδυ την τάση να με κυνηγάς σε όλα τα post Μου και να μου λες να βρω κοπέλα και σε αυτό μέχρι να βάλω και αγγελία !!!όχι φίλε μου έχω 3 βδομάδες που χώρισα θέλω τον χρόνο μου .... Παίζω καθημερινώς με αρκετές κοπέλες δεν θέλω ακόμα να κάνω κάτι πως έχεις μπει σε αυτό το τρυπάκι μαζί μου απόψε δεν μπορώ να καταλάβω !!
    οκ αφου εχω τη ταση να σε κυνηγαω εγω αποχωρω απο τη συζητιση και καλη σου συνεχεια

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    13
    Εχω και εγω ενα παρομοιο θεμα εδω μπορω να το αναλυσω?

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by stefanos79 View Post
    Εχω και εγω ενα παρομοιο θεμα εδω μπορω να το αναλυσω?
    Για πες μας κι εσυ...

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. gay σχέση ενώ είσαι σε straight σχέση
    By in_flames in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 23-12-2011, 22:23
  2. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 19:34
  3. Πρόβλημα σε σχέση ή προβληματική σχέση;;;
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 12-06-2011, 19:49
  4. Σχέση με παντρεμένη . . . .
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 134
    Last Post: 11-06-2010, 01:04
  5. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •