Aγαπα τον εαυτο σου!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    12

    Aγαπα τον εαυτο σου!

    Απο ολους γυρω μου ακουω το ιδιο πραγμα!

    "Αγάπα τον εαυτό σου για να σ'αγαπησουν και οι αλλοι"

    Ακομα δεν εχω καταλαβει γτ και πως θα γινει αυτο εφοσον παντα με ενοιαζε να ικανοποιω τους αλλους για να νιωσω και εγω χαρουμενη! Αλλα για να το λενε....

    πως λοιπον μπορεις να αγαπησεις τον εαυτο σου?
    να αισθανεσαι πληρης και απο μόνος σου χωρις αναγκαστηκα να χρειαζεσαι την επιβεβαιωση των αλλων?
    πως ανεβασεις την αυτοπεποιθηση σου?
    πως καλυτερευεις την καθημερινότητα σου?


    Ακουω! ιδέες να πέφτουν στο τραπέζι! Η ζωη είναι όντως μικρή και αφού η ψυχολογία μπορει αργα ή γρήγορα να αλλάξει ας βάλουμε ενα χερακι! ενας μικρος στόχος την φορα!
    εγώ π.χ. ξεκινησα γυμναστική στο σπίτι (αφου no money no honey) και θα με υποχρεωσω να μη βαρεθω και να το συνεχισω! :/

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Ναι η αλήθεια είναι ότι είναι γνωστή καραμέλα,αλλά όταν είσαι σε μία κατάσταση (χαμηλής αυτοεκτίμησης...κλπ) είναι δύσκολο να το κάνεις!!!Καλά έκανες με τη γυμναστική....Όσον αφορά την καθημερινότητά σου,κάνεις πράγματα που σε γεμίζουν..!!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    Ναι η αλήθεια είναι ότι είναι γνωστή καραμέλα,αλλά όταν είσαι σε μία κατάσταση (χαμηλής αυτοεκτίμησης...κλπ) είναι δύσκολο να το κάνεις!!!Καλά έκανες με τη γυμναστική....Όσον αφορά την καθημερινότητά σου,κάνεις πράγματα που σε γεμίζουν..!!!!
    Ελα ρε σοβαρα;;;;
    Πλακα κανεις :P

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by Nocash View Post
    Ελα ρε σοβαρα;;;;
    Πλακα κανεις :P
    χεχεχε...Τρολάρεις αλλά σου απαντήσω σοβάρα...Ναι είναι δύσκολο να το κάνεις αλλά μόλις βγεις από αυτή την κατάσταση,τότε θα καταλάβεις πόσο λάθος έκανες τόσο καιρό κι ότι τελικά ήταν εύκολο...!!!Οπότε ξύπνα... ;)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    χεχεχε...Τρολάρεις αλλά σου απαντήσω σοβάρα...Ναι είναι δύσκολο να το κάνεις αλλά μόλις βγεις από αυτή την κατάσταση,τότε θα καταλάβεις πόσο λάθος έκανες τόσο καιρό κι ότι τελικά ήταν εύκολο...!!!Οπότε ξύπνα... ;)
    Haha not trolling just being sarcastic :)

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    Ναι η αλήθεια είναι ότι είναι γνωστή καραμέλα,αλλά όταν είσαι σε μία κατάσταση (χαμηλής αυτοεκτίμησης...κλπ) είναι δύσκολο να το κάνεις!!!Καλά έκανες με τη γυμναστική....Όσον αφορά την καθημερινότητά σου,κάνεις πράγματα που σε γεμίζουν..!!!!
    γι'αυτον ακριβως τον λογο το λεω! ακομα και αν δεν το βλεπουμε τωρα για ποιο λογο μας το λενε ολοι αυτο τι χανουμε να δοκιμασουμε? Οταν εισαι σε μια κατασταση (οτιδηποτε και αν ειναι) πιεζεις τον εαυτο σου για τοσα.. όχι εσυ προσωπικα.. μιλαω γενικα! παίρνω παραδειγμα και απο μενα! προτιμω να με πιεσω για κτ που μου λενε οτι θα μου κανει καλο παρα να με πιεζω με μονο με το συνεχες αγχος, την υπεραναλυση και την καταθλιψαρα μου! και μη με βλεπεις οτι μιλαω ετσι τωρα... το βραδυ παλι μπορει να κλαιω την μοιρα μου!


    απλα όσο πιο πολλες ιδέες και εναυσματα τοσο το καλύτερο πιστεύω! οποτε ψαξε μεσα σου και πες μου και συ κατι που θα μπορούσες να κάνεις και θα ενοιωθες εστω ενα τσακ καλυτερα... και ας βαριεσαι να το κανεις! απλα πες το!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Εμενα πλεον δε με γεμιζει τπτ...
    Και επισης τελευταια ξεσπαω σε ολους.....

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by filanma View Post
    γι'αυτον ακριβως τον λογο το λεω! ακομα και αν δεν το βλεπουμε τωρα για ποιο λογο μας το λενε ολοι αυτο τι χανουμε να δοκιμασουμε? Οταν εισαι σε μια κατασταση (οτιδηποτε και αν ειναι) πιεζεις τον εαυτο σου για τοσα.. όχι εσυ προσωπικα.. μιλαω γενικα! παίρνω παραδειγμα και απο μενα! προτιμω να με πιεσω για κτ που μου λενε οτι θα μου κανει καλο παρα να με πιεζω με μονο με το συνεχες αγχος, την υπεραναλυση και την καταθλιψαρα μου! και μη με βλεπεις οτι μιλαω ετσι τωρα... το βραδυ παλι μπορει να κλαιω την μοιρα μου!


    απλα όσο πιο πολλες ιδέες και εναυσματα τοσο το καλύτερο πιστεύω! οποτε ψαξε μεσα σου και πες μου και συ κατι που θα μπορούσες να κάνεις και θα ενοιωθες εστω ενα τσακ καλυτερα... και ας βαριεσαι να το κανεις! απλα πες το!
    Έχω περάσει από αυτή τη φάση κι ίσως είμαι ακόμη μέσα σε αυτή.Απλά αυτή τη στιγμή,έχω βγει από το σπίτι κι βγάζω όλη μου την ενέργεια στη γυμναστική.Κάνω πράγματα για μένα γενικά που με κάνουν να νιώθω καλύτερα και δεν κλεινομαι στον ευατό μου...!!!Μα σε τετοιες καταστάσεις δεν υπάρχει το βαριέμαι ή το δε θέλω.Υπάρχει το δε μπορώ απλά εμείς λέμε ''βαριεμαι'' και τέτοια..!!!!

Similar Threads

  1. ΜΙΣΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 03-11-2018, 21:00
  2. εχω χασει τον εαυτο μου
    By astanapane in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 19-03-2013, 14:05
  3. ΔΕΝ ΑΓΑΠΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ!!
    By liodaraki_23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 05-08-2011, 02:46
  4. Aγάπα την ευθύνη
    By John11 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 22-07-2011, 06:40
  5. εχω χασει τον εαυτο μου..
    By kyknos25 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 05-07-2011, 12:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •