φοβάμαι...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    φοβάμαι...

    Φοβάμαι οτι θα μείνω μόνη μου...χωρίς να έχω κανέναν...νιώθω ανεπιθύμητη πλέον σ όλους..εκεί που είχα τόσους φίλους..κ τώρα τους βλέπω έναν έναν να φεύγουν...τρομάζω στην ιδέα οτι κάνω εγώ κτ λάθος γιατί ποτέ δεν το είχα σκεφτεί...φοβάμαι πολύ....

  2. #2
    πόσων χρονών είσαι?
    οι αιτίες συνήθως βρίσκονται σ εμας, ειτε στο χαρακτηρα μας, όπως εχει διαπλαστει μεχρι σημερα ειτε στη σταση μας εναντι των αλλων πχ μπορει να ειμαστε κλειστοί, λιγομίλητοι, να μην βγαζουμε ενθουσιασμο αλλα αρνητισμό, μελαγχολία ή ένταση καταστασεις που απωθουν οσο καλοι χαρακτηρες κι αν ειμαστε κατα βαθος, επειδη ο αλλος βλεπει μονο αυτο που του βγαζεις προς τα έξω. ειτε δεν βρήκαμε τον καταλληλο τροπο συμπεριφορας κι επικοινωνιας για να μπορουμε να κερδιζουμε τους αλλους.
    εκτος κι αν συναναστρεφομαστε με πολύ ακαταλληλα για εμας ατομα.
    όταν λες ότι μπορει να κανεις εσυ κατι λάθος αυτοι τι θα μπορουσε να ήταν?
    γιάννης

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Β612
    Posts
    183
    Καλησπέρα... Μακάρι να υπήρχε ένα καφέ μπαρ στο κόσμο πού θα ήταν για μας όλους πού φοβόμαστε ότι θα μείνουμε μόνοι, πού θα ξέραμε ότι έχουμε παρόμοιο πρόβλημα πού θα μπορούσαμε να βλέπουμε και να μιλάμε χωρίς να κρυβόμαστε πίσω από μάσκες χαράς...
    Δύο ερωτήσεις έχω να σου κάνω πάντως, είσαι μόνη από επί επιλογή η από συγκυρίες;
    Απλώς θα ήθελα να σου πω πώς να είσαι με άτομα πού δε δε εκφράζουν καλύτερα μόνοι.... Εγώ προσωπικά το προτιμώ....και για να χαρητολογισω λίγο,.κάπου είχα διαβάσει....
    ΚΑΜΊΑ ΦΟΡΆ ΦΟΒΆΜΑΙ ΠΏΣ ΘΑ ΣΑΣ ΑΦΉΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΊΝΕΤΕ ΜΌΝΟΙ ΣΑΣ..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    118
    την απελπισια της μοναξιας την εχω βιωσει. στην αρχη δεν με ενοιαζε ελεγα οκ θα περναω καλα και μονη μου. ειχα κανει την αυτοκριτικη μου ειχα βρει που εφταιξα και προσπαθησα να το διορθωσω. τα πραγματα με τις φιλιες δεν ειναι ευκολα. λιγοι ανθρωποι ενδιαφερονται για κατι αληθινο. εγω μετα το λυκειο τους εχασα ολους και οχι απο επιλογη μου. στο σχολειο που θυμαμαι παντα ήμουν το τριτο ατομο σε κολλητες. δεν ξερω γιατι γινοταν αυτο. κακιες ποτε δεν ελεγα προβληματα δεν δημιουργουσα σε κανεναν. πλεον φοβαμαι να μην μεινω μονη. και ειδικα σε περιπτωσεις που χρειαζομαι μια καλη κουβεντα και υποστηριξη απο καποιον. και μεγαλωνει και το αγχος και ο φοβος. προσπαθησε να ξεκινησεις αν μπορεις καποιο χομπυ. οτι εχει σχεση με χορο θα σε φερει σε επαφη με ανθρωπους πιστευω.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    415
    Συμφωνώ, ο χορός θα σε φέρει σίγουρα σε επαφή με πολλάααα κορίτσια!

    Ποιος είναι ο λόγος πιστεύεις που οι άλλοι φεύγουν;

  6. #6
    Συμφωνώ με τον ioanniς2 ... στο πόσων ετών είσαι ; που φοβάσαι ; σε ποιά φάση φάση της ζωής σου είσαι, γιατί θέλω να σε ενημερώσω πως υπάρχουν και άνθρωποι που επιδιώκουν τη μοναξιά ακριβώς γιατί έχουν παλέψει με το φόβο της μοναξιάς. Πάντα βέβαια λείπει η παρέα , αλλά η σιωπή είναι σαν να είσαι σε ένα ψιλό βουνό σ ενα χωριό ,να ακούς τους ήχους της γης, ή σε μια θάλασσα και να αφουγκράζεσαι τη δύναμή της. Θέλω να πω πως η σιωπή θα σε καθοδηγήσει και θα βρεις τους ανθρώπους που σου ταιριάζουν γάντι!

Similar Threads

  1. Φοβάμαι...
    By Agnosth in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 30
    Last Post: 27-06-2012, 17:55
  2. Φοβάμαι.
    By agathi in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 20-05-2012, 03:36
  3. ΦΟΒΑΜΑΙ
    By olga92 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 36
    Last Post: 30-04-2012, 20:06
  4. φοβαμαι.......
    By eftixoula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 20-08-2008, 02:23
  5. Φοβάμαι..
    By Στέλλα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 36
    Last Post: 27-09-2007, 14:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •