'Ελκονται οι καθημερινές γυναίκες από τους "φευγάτους" άντρες;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1

    Question 'Ελκονται οι καθημερινές γυναίκες από τους "φευγάτους" άντρες;

    Μία δημοφιλής έρευνα προσφάτως, βάλθηκε να μας πείσει ότι οι γυναίκες έλκονται ΚΑΙ από τους ψυχοπαθητικούς τύπους.

    'Οτι γενικά έλκονται από τις ιδιαιτερότητες δηλαδή...


    Καλές όλες αυτές οι θεωρίες, όμως για ποια πραγματικότητα μιλάμε;

    Μπορεί ποτέ μια καθημερινή ελληνίδα για παράδειγμα, ν'ασχοληθεί με κάποιον άπαξ και υποψιαστεί ότι έχει ιδιαιτερότητες;


    Σημειωτέων ότι εγώ προσωπικά δεν έχω εισπράξει την απόρριψη από τις γυναίκες, ακριβώς επειδή ΔΕΝ κινούμαι σε mainstream χώρους.

    Ωστόσο, όποτε έτυχε να συμπέσω με pop γκόμενες, αναγκάστηκα να στρογγυλέψω υπερβολικά την σκέψη μου, έτσι ώστε να μην παρεξηγηθώ ιδιαίτερα.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Φιλε μου οι γυναικες εχουν τελειως διαφωρετικη σκεψη απο την δικια μας και απο την λογικη, μηλω παντα σχετικα με τον ερωτα και τις σχεσεις. Ετσι λοιπον οπωτες προσπαθουσα να καταλαβω, να βρω δικαιολογία στην αποφαση καποιας κοπελας για το τι εκανε σχεδον παντα εσπαγα το κεφαλι μου!! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΙΚΗ ΣΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ!!
    Μπορει να παρατησει εναν πολυ ομορφδο ανδρα! οπου να ειναι και αψογος οικογενιαρχης, να εχει καλη δουλεια! να της κανει τα χατιρια ! μπορει λοιπον να τον "στειλει" για καποιον που την εχει για τον π,,,,, που δεν εχει στον ηλιο μοιρα, που δεν παιζει να κανει σπιτικο σοβαρο ,και ομως μπορει να ερωτευτει σφοδρα αυτον και να αφησει τον αλλον!!
    Απεναντιας εμεις οι ανδρες - οπου και εμεις κανουμε κατι τετοια ετσι? και ποιος απο εμας που εχουμε περασει τα 30 δεν εχουμε κανει καποια βλακεια? να αφησουμε μια ομορφη και αξιολογη γυναικα για ενα ποτ,,,,??
    Ομως αυτο το πραγμα πιστευω οτι συμβαινει πιο πολυ στις γυναικες παρα στους ανδρες, βεβαια δεν ειναι κανονας ετσι? δεν το κανουν ολες οι γυναικες! καποιες το κανουν, αφου οσο περναν τα χρονια η γυναικα ολο κι βαζει πανω απο την καρδια κι τα αισθηματα της την "καβατσα" , σκεφτετε ολο κι πιο μαθηματικα! λιγοστευει ο καιρος που η γυναικα γουσταρε καποιον επειδη ηταν "αλητης" καποιον που ζουσε μες στην αδρεναλυνη και την περιπέτεια.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Τριων λογιων γυναικες υπαρχουν. Αυτες που γουσταρουν τα λουσα το χρημα και την ανεση, εκεινες που γουσταρουν τα περιεργα και τα μυστηρια της ζωης, και αλλες που θελουν να τις παιδευουν και να τις τρεχουν.

    Για του λογου το αληθες:

    1ο ειδος γυναικας:

    Θέλω τα ώπα μου
    θέλω τις τρέλες μου
    θέλω τις τσάρκες μου
    με γιώτα χι
    Θέλω τις μάσες μου
    θέλω τις φούμες μου
    θέλω τις ξάπλες μου
    στην εξοχή


    2ο ειδος γυναικας:

    Θέλω τ’ αλλιώτικα
    θέλω τ’ απίθανα
    και τα παράξενα
    που ’χει η ζωή

    3ο ειδος γυναικας:

    Θέλω τα γλέντια μου
    και τα ξενύχτια μου
    θέλω τα όργανα
    ως το πρωί
    Θέλω τα χάδια μου
    και την σφαλιάρα μου
    από τον άνθρωπο
    που αγαπώ

    Θέλω τα πείσματα
    θέλω τις ζήλιες μου
    και τις κορδέλες μου
    τις πονηρές
    Θέλω τα όμορφα
    θέλω τα ήσυχα
    θέλω τις τρέλες μου
    τις ζωηρές

    Διαλεξτε και παρτε :p

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    αν και δεν εχω φτασει ακομα τα 30, εγω εχω παρατηρησει πως οι γυναικες ελκονται απο αντρες που εχουν κατι που δεν εχουν οι ιδιες. πχ τωρα λογο κρισης που δεν υπαρχουν λεφτα, οι περισσοτερες ψαχνουν καποιον με δουλεια να μπορει να τις προσφερει μια καλη ζωη. επισης ελκονται απ'τους λιγο πιο εξυπνους τους που καταφερνουν να τις κανουν οτι θελουν. και φυσικα απ'τη μυικη δυναμη σαν πιο αδυναμες που ειναι, γι'αυτο γυμναζονται ολοι να γινουν μπρατσαραδες με κοιλιακους κλπ. παραπερα μετρα το θαρρος, γιατι χωρις αυτο δε παμε μπροστα ετσι κι αλλιως. η ειλικρινεια ισως αλλα οχι οταν ποναει. και η κοινωνικη καταξιωση/αναγνωριση, δηλαδη να μην εισαι ενα αποβρασμα της κοινωνιας, αλλα να μπορεις να κυκλοφορισεις ανετα και να σε παραδεχονται οι αλλοι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Εγω που ειμαι πχ νορμαλ ατομο ελκομαι απο τον προλαλησαντα ΚΕΝΟ ο οποιος ειναι φευγατος :p αρα κατα καποιο τροπο επιβεβαιωνεται ο τιτλος του θεματος :p

    Οπως λεει κ το μαναρι μ πιο πανω, οι γυναικες ελκονται απο αντρες που εχουν κατι π δν εχουν αυτες. ακομα κ απο αντρες π μπορει εμφανισιακα κ ιδεολογικα να ειναι εκ διαμετρου αντιθετοι απ αυτες.. κ αυτο καθε αλλο παρα κακο δν ειναι, διοτι αμα ηταν ιδιοι θα ηταν βαρετη κ μονοτονη η σχεση, ασε π δν θα μπορουσαν να συνυπαρχουν κ να αλληλοσυμπληρωνονται διοτι οπως λεει κ η φυσικη "τα ετερωνυμα ελκονται"

    Παντα ο "φευγατος" αντρας αποπνεει ενα μυστηριο, μια γοητεια, ενα σκοτεινο προφιλ π αυτο εξιταρει τις γυναικες κ τις βγαζει απ τη ρουτινα.. δν ειναι τυχαιο(οχι οτι ειναι αποδεκτο) οτι πολλες γυναικες παρατησαν μια νορμαλ ζωη νοικοκυρας για να βρεθουν στο πλευρο εγκληματιων, ληστων ακομη κ δολοφονων.. ακραιο το τελευταιο παραδειγμα αλλα συμβαινει
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Τριων λογιων γυναικες υπαρχουν. Αυτες που γουσταρουν τα λουσα το χρημα και την ανεση, εκεινες που γουσταρουν τα περιεργα και τα μυστηρια της ζωης, και αλλες που θελουν να τις παιδευουν και να τις τρεχουν.

    [/FONT][/COLOR]Διαλεξτε και παρτε :p
    Όχι ευχαριστώ δεν θα πάρω!

  7. #7
    Τι πάει να πει καθημερινές γυναίκες; Δηλαδή υπάρχουν κι εβδομαδιαίες; Το να θεωρεί κάποιος τον εαυτό του κάτι διαφορετικό είναι πολύ συνηθισμένο και συμβαίνει σε όλους μας Εμένα προσωπικά με έλκουν οι έντονες προσωπικότητες είτε είναι θηλυκές είτε αρσενικές. Εάν το διαφορετικό της προσωπικότητάς τους προέρχεται από κάποια ψυχική ασθένεια αυτό δεν μου λέει κάτι ακριβώς γιατί δεν έχω το μάνιουαλ προσωπικότητας του φυσιολογικού. Δεν ξέρω να σου πω που είναι αυτό το μέτρο που διαχωρίζει τα επίπεδα φυσιολογικού και μη. Το μυστικό είναι να μην φοβάσαι τους ανθρώπους είτε κάνουν τους ταπεινούς είτε τους σπουδαίους και να τους αποδέχεσαι.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Τριων λογιων γυναικες υπαρχουν. Αυτες που γουσταρουν τα λουσα το χρημα και την ανεση, εκεινες που γουσταρουν τα περιεργα και τα μυστηρια της ζωης, και αλλες που θελουν να τις παιδευουν και να τις τρεχουν.

    Για του λογου το αληθες:

    1ο ειδος γυναικας:

    Θέλω τα ώπα μου
    θέλω τις τρέλες μου
    θέλω τις τσάρκες μου
    με γιώτα χι
    Θέλω τις μάσες μου
    θέλω τις φούμες μου
    θέλω τις ξάπλες μου
    στην εξοχή


    2ο ειδος γυναικας:

    Θέλω τ’ αλλιώτικα
    θέλω τ’ απίθανα
    και τα παράξενα
    που ’χει η ζωή

    3ο ειδος γυναικας:

    Θέλω τα γλέντια μου
    και τα ξενύχτια μου
    θέλω τα όργανα
    ως το πρωί
    Θέλω τα χάδια μου
    και την σφαλιάρα μου
    από τον άνθρωπο
    που αγαπώ

    Θέλω τα πείσματα
    θέλω τις ζήλιες μου
    και τις κορδέλες μου
    τις πονηρές
    Θέλω τα όμορφα
    θέλω τα ήσυχα
    θέλω τις τρέλες μου
    τις ζωηρές

    Διαλεξτε και παρτε :p
    Εγω που τα θελω ολα μαλλον ανηκω κ στις 3 κατηγοριες?? Ολα τα παραπανω τα θελω, τι να κανουμε! :p
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Ναι υπαρχει και ο σπεσιαλ τυπος που εχει απ' όλα!! ;)

  10. #10
    εγώ προσωπικά έχουν πιάσει τον εαυτό μου να έλκεται από τα κακά αγόρια. δηλαδή από αυτούς που είναι ελεύθεροι στο να κάνουν οτιδήποτε γιατί ακριβώς μπορούν να κάνουν αυτά που θεωρώ εγώ απαγορευμένο κατά τα όρια μου, και το απαγορευμένο τραβάει εμάς τις γυναίκες (τις περισσότερες δλδ). και ψάχνουμε όντως όπως είπανε και πιο πάνω να έχουν αυτό που δεν έχουμε εμείς. αρά νομίζω πως θα συμφωνήσω με τον τίτλο του θέματος.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Ναι υπαρχει και ο σπεσιαλ τυπος που εχει απ' όλα!! ;)
    Αρα πρεπει να προσδοκω και τον σπεσιαλ συντροφο που να μπορει να ικανοποιησει εστω τα μισα απο τα "θελω" μου! :p Μαλλον στο ραφι με βλεπω για παντα! :p
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Εγω παλι πιστευω πως υπαρχουν μονο 2 ειδη γυναικες - αυτες που ξερουν τι θελουν και αυτες που δεν ξερουν:p

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Κάπου στην Αθήνα
    Posts
    527
    Αλλη μιά προσπάθεια κατηγοριοποίησης των ανθρώπων, ένταξής τους σε κουτάκια. Οι κατηγορίες γυναικών είναι τόσες, όσες και οι γυναίκες. Τι ωφελεί να βάζουμε υπότιτλους στη συμπεριφορά των άλλων? Τι ωφελεί να προσπαθούμε να μαντέψουμε αν και από ποιούς θα γίνουμε αποδεκτοί και αρεστοί? Εμείς αποδεχόμαστε τους άλλους γι αυτό που είναι, ή γι αυτό που πιστεύουμε οτι είναι αφού τους έχουμε κολλήσει την ανάλογη ετικέτα?

    Ας χαλαρώσουμε λοιπόν και ας επικεντρωθούμε στο ποιοί είμαστε πραγματικά και ποιό είναι το μήνυμα που έχουμε για τους άλλους. Αν το μηνυμά μας είναι ξεκάθαρο και ειλικρινές, σίγορα θα βρει αποδέκτες...

  14. #14
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Τριων λογιων γυναικες υπαρχουν. Αυτες που γουσταρουν τα λουσα το χρημα και την ανεση, εκεινες που γουσταρουν τα περιεργα και τα μυστηρια της ζωης, και αλλες που θελουν να τις παιδευουν και να τις τρεχουν.

    Για του λογου το αληθες:

    1ο ειδος γυναικας:

    Θέλω τα ώπα μου
    θέλω τις τρέλες μου
    θέλω τις τσάρκες μου
    με γιώτα χι
    Θέλω τις μάσες μου
    θέλω τις φούμες μου
    θέλω τις ξάπλες μου
    στην εξοχή


    2ο ειδος γυναικας:

    Θέλω τ’ αλλιώτικα
    θέλω τ’ απίθανα
    και τα παράξενα
    που ’χει η ζωή

    3ο ειδος γυναικας:

    Θέλω τα γλέντια μου
    και τα ξενύχτια μου
    θέλω τα όργανα
    ως το πρωί
    Θέλω τα χάδια μου
    και την σφαλιάρα μου
    από τον άνθρωπο
    που αγαπώ

    Θέλω τα πείσματα
    θέλω τις ζήλιες μου
    και τις κορδέλες μου
    τις πονηρές
    Θέλω τα όμορφα
    θέλω τα ήσυχα
    θέλω τις τρέλες μου
    τις ζωηρές

    Διαλεξτε και παρτε :p
    Που είσαι Αλίκη?
    γιάννης

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    η αννα φονσου το τραγουδαγε αυτο :p

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. "Πανεύκολο" το σεξ για τους ομοφυλόφιλους άντρες;
    By dimoskon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 11-05-2013, 10:16
  2. Πως "θέλουν" οι γυναίκες τον άντρα
    By Seduction in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 253
    Last Post: 30-12-2011, 20:58
  3. Replies: 28
    Last Post: 14-09-2011, 22:24
  4. Άντρας/γυναίκα στην "άλλη"τους πλευρά
    By RainAndWind in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 16-01-2010, 14:04
  5. Replies: 4
    Last Post: 13-11-2007, 21:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •