ΘΕΜΑ ΓΕΝΟΥΣ ΘΗΛΥΚΟΥ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 69
  1. #31
    [QUOTE=giannis94;437467]εσείς λέτε βρισιές στο σεξ;

    Εγώ λέω ναι, κι ακούω κι άλας. Όμως έχω περάσει (μόλις :) )τα σαράντα κι είμαι πιο εξοικειωμένη .Επίσης βασική προϋπόθεση για να ακουστούν βρισιές είναι να έχεις οικειότητα με τον άλλον να γνωρίζεσαι τρόπο τινά .Να έχεις την διαβεβαίωση πως οι βρισιές είναι μέρος της ερωτικής διαδικασίας κι όχι της καθημερινότητάς σας και της υπόλοιπης ζωής σας. Για ένα νέο κορίτσι δεν είναι εύκολο, γιατί ακόμα γνωρίζει τον εαυτό του , βουλιάζει πολλές φορές στο συναίσθημα κι αναζητά μια υγιή σχέση κι αντιμετώπιση. Πολλές φορές δεν συμβαδίζει το συναίσθημα με την σαρκική επιθυμία , αυτό είναι όμως κάτι που το ανακαλύπτεις μέσα στο χρόνο και δεν μπορείς να έχεις απαίτηση από μια νεαρή σύντροφο να το ξέρει.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    234
    ααα, οκ, δεν σε είχα για γιαγιούλα
    http://lewforeio31.blogspot.com κάτι παραπάνω από ένα απλό λεωφορείο

  3. #33
    giannis 94 τι εννοείς; μια γυναίκα στα σαράντα της σου φαίνεται γιαγούλα; :(

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    Quote Originally Posted by Συνήθεια View Post
    giannis 94 τι εννοείς; μια γυναίκα στα σαράντα της σου φαίνεται γιαγούλα; :(
    Eγώ είμαι πενήντα
    και δε δίνω δεκάρα τσακιστή τι φαίνεται πώς και σε ποιον!
    Κι επειδή η πραγματικότητα απέχει πολύ
    από τη διαστρεβλωμένη εικονική πραγματικότητα μέσα σε μια πολύ μικρή
    - ή και μεγάλη - διαδικτυακή κοινότητα,
    μη δίνεις σημασία στα ρατσιστικά σχόλια περί ηλικίας
    που σ' αυτό το forum περισσεύουν
    φτάνοντας και υπερβαίνοντας συχνότατα την προσβολή.
    Μια μικρή παρέμβαση ήθελα να κάνω,
    όχι να πω κάτι πάνω στο θέμα,
    που είναι χαριτωμένο,
    αλλά η λόξα μου είναι τα πολιτικά!
    (σε σχέση με την ψυχολογία πάντα!) ;)
    Τα μελισσάκια θα γυρνούν γύρω απ' τις πολυθρόνες
    και το νερό το κρύσταλλο θα ρέει απ’ τις οθόνες.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Συνήθεια View Post
    Lacrυ, Σαββατόβραδο, μπαίνουμε στο μπαρ, βλέπουμε κάποιον των προδιαγραφών τον πλησιάζουμε και λέμε…καλησπέρας σας, με συγχωρείτε για την ενόχληση, ξέρετε αγαπητέ, πειραματίζομαι σε μια άγνωστη μέχρι στιγμής για εμένα μέθοδο που αφορά σε γυναικείο full body orgasm. Είναι η μέθοδος squirting που ανακάλυψε ο ελληνικής καταγωγής doctor S. P.Xisopoulos. Θα θέλατε να συμβάλλετε στην έρευνα που κάνω βάση της οποίας θα κάνω την διατριβή μου, έχει ρίσκο βέβαια γιατί εάν είναι μόνος του θα μείνει μαλάκας, εάν είναι με φίλο του θα πέσει γιουχάρισμα.
    (Αστειεύομαι βέβαια :D) Καλημέρες,
    Χαχαχαχαχα α ρε Συνηθεια δεν παιζεσαι!! Ο Δοκτωρ Χυσοπουλος ολα τα λεφτα!!
    :) :p
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by giannis94 View Post
    εσείς λέτε βρισιές στο σεξ;
    Εγω γενικα λεω βρισιες, ασχετως σεξ :p Φυσικα στο σεξ θα ειναι αλλο το υβρεολογιο π θα χρησιμοποιησεις απο αυτο π θα χρησιμοποιησεις οταν μιλας με τις φιλες σου η με τον κολλητο σου.. θα ειναι πιο κινκυ, πιο dirty να το πω.. μπορει να ειναι κ σοκιν, αλλα ξερεις καμια φορα πανω στην πραξη κ στην κορυφωση κ σε ολα αυτα π συντελουνται κατα τη διαρκεια της ερωτικης επαφης (επειδη παιζουν κ κατι ενδορφινες κ σετοτονινες στον εγκεφαλο, γι αυτο κ το σεξ λειτουργει ως αντικαταθλιπτικο, αλλα βεβαια αμα παιρνεις αντικαταθλιπτικα εχεις σεξουαλικα προβληματα), λογικο σε ολη την ενταση να σου ξεφυγει κ κατι πιο "απρεπες" που υπο αλλες περιπτωσεις δν θα ελεγες.. πιστευω το υβρεολογιο τονωνει τη σεξουαλικη θεληση κατα τη διαρκεια της πραξης, αλλα φυσικα πρεπει να υπαρχει οικειοτητα μεταξυ των συντροφων, να μην παρεξηγειται ο ενας πχ, κ επισης να ειναι αμφιπλευρο, δλδ ο τελειος συνδυασμος ειναι το dirty talking και απο τους δυο, οχι μονο ο ενας.. κ φυσικα πρεπει να βγαινει κ αυθορμητα, διοτι αμα το προσπαθεις βγαινει επιτηδευμενο κ το καταλαβαινει ο συντροφος η ο εραστης.. καποιος μπορει να θελει πιο ρομαντικο σεξ, δν ειναι κακο, σημασια εχει το αποτελεσμα.. η και το ιδιο ζευγαρι αλλες φορες να επιλεγει πιο αγριο κ εντονο κ αλλες φορες να θελει πιο ηρεμο κ ρομαντικο.. δν υπαρχει κανονας σ αυτο, αρκει να νιωθουν καλα και οι δυο, γιατι μην ξεχναμε οτι το σεξ ειναι και για τους δυο, οχι μονο για τον εναν :p
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    234
    η συγκεκριμένη γενικά κάνει διάφορα αστεία για αυτό προφανώς και δεν θα την ενοχλούσε. σε καμμία περίπτωση δεν υπήρχε ρατσιστικη προθεση πισω απο το ποστ.
    http://lewforeio31.blogspot.com κάτι παραπάνω από ένα απλό λεωφορείο

  8. #38
    Quote Originally Posted by giannis94 View Post
    η συγκεκριμένη γενικά κάνει διάφορα αστεία για αυτό προφανώς και δεν θα την ενοχλούσε. σε καμμία περίπτωση δεν υπήρχε ρατσιστικη προθεση πισω απο το ποστ.
    πράγματι γιάννη κάνω αστεία δεν μπορώ να ζω χωρίς να γελάω, όμως ο γραπτός λόγος πάντα χάνει κι υστερεί στην επικοινωνία όταν δυο άνθρωποι δεν γνωρίζονται (θυμήσου πόσες παρεξηγήσεις έχουν συμβεί στα φατσοβιβλία και στα chat )γι αυτό προσπαθούμε να είμαστε επεξηγηματικοί στα γραπτά ,όταν δεν έχουμε την συγγραφική ικανότητα έκφρασης , δεν είμαστε νομπελίστες :) εννοώ δεν λέμε απλά αυτό που σκεφτόμαστε σαν να είμαστε απέναντι στον άλλον , βάζουμε και κάτι παραπάνω... ένα νεύμα, μια φράση σε παρένθεση, δεν παρεξηγήθηκα καλό μου!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Παιδια να θεσω ερωτημα σχετικο με το θεμα! Το χω παρατηρησει σε μενα να συμβαινει κ θελω να μ πειτε αμα ειναι φυσιολογικο κ αμα συμβαινει κ σε σας.. Εχω παρατηρησει οτι οταν εχω φαει πχ παγωτο η κατι γλυκο η γενικα ειμαι σε φαση π τρωω νορμαλ κ απ'ολα κ δν κανω τις διατροφικες ακροτητες, τοτε λοιπον εχω περισσοτερη ορεξη για σεξ! Σημερα ας πουμε εφαγα 2 παγωτα κ ειχα κ@υλες (σορρυ για την εκφραση!). Αυτο εξηγειται με τιποτα ενδορφινες κ σεροτονινες κ ντοπαμινες απο τον εγκεφαλο, κ οτι οταν τρως γλυκο υποτιθεται οτι ανεβαινουν τα επιπεδα αυτων των ορμονων αρα κ η διαθεση για σεξ? επισης οταν ημουν πιο ελλιποβαρης κ δν ετρωγα τοσο, ειχα παρατηρησει οτι ημουν ενα κρυο ανεραστο κ μυγιαγγιχτο πλασμα π φοβομουν κ σιχαινομουν το σεξ κ οταν το εκανα μ προκαλουσε εκνευρισμο... τωρα π ειμαι σε φυσιολογικα κιλα κ τρωω κ τα παγωτα μ εχω πολυ περισσοτερη διαθεση για σεξ! το χει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Mε την ανορεξια μειωνεται η διαθεση για σεξ. Και γενικα οταν εισαι στρεσσαρισμενη πεφτει η λιμπιντο.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ναι αλλα δν εννοω για ανορεξια, πχ το φθινοπωρο αρχες ημουν 47 κιλα.. κ δν ηθελα να κανω σεξ εκνευριζομουν.. κ δν πολυετρωγα... τωρα ειμαι 55 κ νιωθω πιο σεξι πιο γυναικα να στο πω.. κ εχω διαθεση για σεξ περισσοτερη.. αυτο εχει να κανει με σεροτονινη κ ντοπαμινη στον εγκεφαλο? εχει σχεση με τα αντικαταθλιπτικα? με τι εχει να κανει? να φανταστω λιλιουμ κ σε σενα συνεβη κατι αναλογο οταν περασες ανορεξια κ μετα την ξεπερασες, ε?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #42
    Δεν έχω ιδέα, έχω να φάω ζάχαρη έναν χρόνο , βάζω στέβια σε όλα , που να τους καεί το βίντεο και πάλι γραμμάριο δεν έχασα, βέβαια παίρνω ζάχαρη από τα φρούτα κι από το αλκοόλ κατά καιρούς , κι αραιά και πού, σπάνια, από καμιά σοκολάτα που χτυπάω σε μεγάλη δόση . Εμένα η λίμπιντο μου ανεβαίνει όταν η κρεβατοκάμαρά μου είναι ωραία, δροσερή, την έχω φροντίσει , καθαρή, αέρινη , χωρίς περιττά γύρω γύρω με ελεγχόμενο φως ημέρας . Καθαρά σεντόνια , αεράκι , ξήλωσα το air condision και πήγα κι έβαλα ανεμιστήρα οροφής , πάμφθηνος κι ωραίος. Oύτε τηλεόραση ούτε ραδιόφωνο μέσα στον ναό μου. Ένας μόνο καθρέφτης απέναντι να καταγράφει τις "σημαντικές στιγμές". τρία μπαμπουδάκια και 2 κεράκια από κάτω. Τίποτε άλλο ούτε μπλουζάκι δεν ανέχομαι να κυκλοφορεί. .Oταν μπαίνω σε αυτό το δωμάτιο έχω πάντα διάθεση για sex.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Ναι αλλα δν εννοω για ανορεξια, πχ το φθινοπωρο αρχες ημουν 47 κιλα.. κ δν ηθελα να κανω σεξ εκνευριζομουν.. κ δν πολυετρωγα... τωρα ειμαι 55 κ νιωθω πιο σεξι πιο γυναικα να στο πω.. κ εχω διαθεση για σεξ περισσοτερη.. αυτο εχει να κανει με σεροτονινη κ ντοπαμινη στον εγκεφαλο? εχει σχεση με τα αντικαταθλιπτικα? με τι εχει να κανει? να φανταστω λιλιουμ κ σε σενα συνεβη κατι αναλογο οταν περασες ανορεξια κ μετα την ξεπερασες, ε?
    ε ειπα κι εγω οταν ειναι στρεσαρισμενος ο οργανισμος πεφτει η λιμπιντο. δεν ειχες ορεξη, ειχες εκνευρισμο, ησουν μυγιαγγιχτη, ησουν ελλιποβαρης, ολα αυτα στρες ειναι!

    γενικα οποτε πεφτει η διαθεση μου εξαφανιζεται και η λιμπιντο μαζι.

  14. #44
    Επίσης εάν αυτό βοηθάει ως αδύνατη ήμουν άρρωστη, ως γεμάτη, με πάνω του φυσιολογικού 6 με 7 κιλά νιώθω μια χαρά ,το τρώω το φαί μου κι ευχαριστιέμαι και την κρεβατοκάμαρά μου , κατά καιρούς με πιάνει κι εμένα η κρίση του δυτικού πολιτισμού για κορμάρα, αλλά μου περνάει γρήγορα ευτυχώς.;)

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Κι εμενα με πιανει ωρες ωρες η εμμονη να ειμαι skinny, αλλα οσο κ να το χω παλεψει εκτος απο την μεγαλη ανορεξια στα 17, εκτοτε εχω αυξομειωσεις κ δν μπορεσα ποτε να διατηρησω σε φυσιολογικα επιπεδα τα κιλα μου, ειτε ηταν πολλα ειτε ηταν λιγα.. δλδ στα 48-50 δν μπορουσα να τα διατηρησω, κ ενω το φθινοπωρο-χειμωνα ημουν τοσα, πλεον ειμαι 55 κ δν εχω καταλαβει ρε γμτ πως μπηκανε.. αφου κ γυμναζομαι κ προσεχω τι τρωω, απλα δν κανω τις ακροτητες κ τα αλλα τα χαζα (καταλαβαινετε τι εννοω).. ισως ο οργανισμος μ απο ενα σημειο κ μετα δν μπορει να τα διατηρησει.. ισως μετα απο την ανορεξια στα 17 να χαλασε ο μεταβολισμος μου δν ξερω.. παντως ειναι κ θεμα σωματοτυπου.. πχ καποιες κοπελες εχουν πιο μαζεμενα κοκκαλα κ γενικα πιο ''παδικο'' σωματακι.. ε αυτες κ 45 κιλα να γινουν δν θα φαινεται ασχημα ουτε θα εξεχουν τοσο τα κοκκαλα.. αν εγω ομως π εχω πιο στραβη λεκανη κ ανοιχτες πλατες απο την κολυμβηση παω 45, θα πετανε τα κοκκαλα κ θα τσιμπανε γτ δν θα βρισκουν κρεας.. ακομα κ περσυ οταν ειχα φτασει 60κατι κιλα, μπορει να ειχα μπουτια κ κωλο, αλλα τα κοκκαλα στους ωμους κ στο στερνο πετουσανε κανονικοτατα.. ειναι κ θεμα κατασκευης..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. θέμα με τον αέρα
    By Instant in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 18
    Last Post: 05-01-2012, 17:35
  2. IΔΨ με θέμα την κοπέλα μου
    By Michaelgr in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 19-10-2011, 13:19
  3. θέμα εμφάνισης
    By Γάτος in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 47
    Last Post: 30-11-2010, 21:17
  4. Τί θέμα??
    By GreenPeyote in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 109
    Last Post: 08-10-2008, 04:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •