προβλημα με το πως θα το πω στους γονεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    6

    προβλημα με το πως θα το πω στους γονεις

    ειμαι 19 χρονων,απο μικρη εχω καταλαβει οτι ελκομαι απο ατομα ιδιου φυλου!δεν το παραδεχομουν ομως μεχρι περσυ οποτε αρχισα να ψαχνομαι κ μεσω chat γνωρισα 2 κοπελες,με τη μια χωρισαμε με την αλλη εχω σχεση κ νιωθω πραγματα γι αυτη!ειχα κανει σχεση κ με ανδρες αλλα δεν ενιωθα κ βαριομουν...η μαμα μ δεν ηξερε κατι,3 μερες πριν ομως την πηρε λεει καποιος τηλ και της ειπε οτι ειμαι λεσβια τα εχω με λεσβια κ να κοιταξει να με μαζεψει...εγω εντωμεταξυ επειδη φοβαμαι δεν το εχω πει σε κανεναν κ ποσεχω μν με δουν.ειδα το τηλεφωνο κ δεν υπηρχε κληση οπως μ ειπε..δεν ειχα σκοπο να της το πω ακομα γτ ψαχνομαι αλλα δεν μ μιλαει κ ειναι πολυ στενοχωρημενη...εγω τα αρνηθηκα ολα οταν μ τα ειπε γτ φοβηθηκα κ ντραπηκα...αυτος ο κυριος με πηρε μολις τηλ,δεν το πιστευω....εψαχνε τη μαμα μ τ ειπα οτι ειμαι εγω δεν με πιστεψε κ ειπε θα παρει αργοτερα.τι να κανω?ποιος μπορει να ναι αυτος?δεν το χω πει σε κανεναν

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    16
    Ποσο χρονων ειναι η αλλη η κοπελα?το εχεις συζητησει μαζι της?μηπως τ εμαθε αυτηνης ο μπαμπας κ θελει να τ πει στη δικη σ μαμα?ψαξε και αυτο το σεναριο..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Και γιατι η μανα σου το πιστεψε αμεσως? Αμα την καλεσω εγω και της πω οτι φτιαχνεις πυρηνικα στο ιραν πρεπει να το πιστεψει?
    Και στο τηλεφωνο επρεπε να ρωτησεις τον τυπο ποιος ειναι. Παντα στο τηλεφωνο ρωταμε ποιος. Ρωτησες και την κοπελα σου μηπως παιζει κατι απο κει?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    16
    Εμ και γω αυτο ειπα γτ αν δν εχει πει πουθενα η δε τους ειδε καποιος γνωστος μαλλον απο την αλλη κοπελα κατι παιζει..

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    6
    χθες αναγκαστηκα κ μιλησα μ τη μαμα μ...η αλλη κοπελα δεν το χει πει απ δω κ απο κει για μας κ δεν μας εχουν δει γτ δεν εκφραζομαστε εξω...δεν μπορουμε να φανταστουμε καν ποιος ειναι..το οτι θελει να κανει κακο ειναι προφανες...οι γονεις της δν ξερουν τπτ,τους εχει πει οτι τα χει με αγορι...δεν υπηρχε περιπτωση να ψαξουν λοιπον...ποιος μπορει να ναι??ακουστηκε σοβαρος κ μεγαλος σε ηλικια παντως,δεν ηταν κανενα πιτσιρικι π κοροιδευε...εκεινη τη στιγμη κομπλαρα γι αυτο κ δεν ρωτησα ποιος ειναι...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    6

    ταραχη

    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Και γιατι η μανα σου το πιστεψε αμεσως? Αμα την καλεσω εγω και της πω οτι φτιαχνεις πυρηνικα στο ιραν πρεπει να το πιστεψει?
    Και στο τηλεφωνο επρεπε να ρωτησεις τον τυπο ποιος ειναι. Παντα στο τηλεφωνο ρωταμε ποιος. Ρωτησες και την κοπελα σου μηπως παιζει κατι απο κει?
    η μανα μ ταραχτηκε,περασαν πολλα απ το μυαλο της...ο κυριος αυτος ηταν μεγαλος κ σοβαρος...κ οχι κακοηθης...εγω δεν εχω προηγουμενα με κανεναν για ν μ κανει κακο,οποτε η μανα μ υποψιαστηκε οτι ισως τρεχει κατι γτ δεν παιρνεις ετσι τηλεφωνο κ μεσα στις γοιρτες για ενα τοσο λεπτο ζητημα...τωρα ομως π μιλησα μ τη μαμα μ ξερω οτι δν τν εβαλε η ιδια κ επισης οτι δν τν εχει βαλει καποιος απ την μερια της κοπελας μ...:confused:

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Καταρχην να το απενοχοποιησεις μεσα σου κ να μην το θεωρεις ντροπη ουτε μιασμα ουτε κατι κακο.. ασχετα αμα το επελεξες η γεννηθηκες ετσι (αν κ για μενα σημασια εχει το παρον, κ οχι πως προεκυψε κατι, δν ειμαι τοσο της αναλυσης κ ας φαινεται το αντιθετο), να εισαι περηφανη γι αυτο, κ στους γονεις σου θα το πεις αποφασιστικα, δυναμικα, χωρις ντροπες κ κλαψες. κ αμα τους αρεσει. κ αμα το παρουν στραβα θα τους περασει να σαι σιγουρη. εισαι μικρουλα η ζωη ειναι μπροστα σου ορμα κ ζησε κ μην δηλητηριαζεις το μυαλουδακι σου με περιττες εγνοιες κ αγχη :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    6
    [QUOTE=Lacrymosa;436534]Καταρχην να το απενοχοποιησεις μεσα σου κ να μην το θεωρεις ντροπη ουτε μιασμα ουτε κατι κακο.. ασχετα αμα το επελεξες η γεννηθηκες ετσι (αν κ για μενα σημασια εχει το παρον, κ οχι πως προεκυψε κατι, δν ειμαι τοσο της αναλυσης κ ας φαινεται το αντιθετο), να εισαι περηφανη γι αυτο, κ στους γονεις σου θα το πεις αποφασιστικα, δυναμικα, χωρις ντροπες κ κλαψες. κ αμα τους αρεσει. κ αμα το παρουν στραβα θα τους περασει να σαι σιγουρη. εισαι μικρουλα η ζωη ειναι μπροστα σου ορμα κ ζησε κ μην δηλητηριαζεις το μυαλουδακι σου με περιττες εγνοιες κ αγχη :)[/QUOTτε
    ευχαριστω για τις συμβουλες...αλλο ειναι το θεμα τωρα...ποιος ειν αυτος π παιρνει τηλ...

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by dimitris89 View Post
    Ποσο χρονων ειναι η αλλη η κοπελα?το εχεις συζητησει μαζι της?μηπως τ εμαθε αυτηνης ο μπαμπας κ θελει να τ πει στη δικη σ μαμα?ψαξε και αυτο το σεναριο..
    δεν ξερουν τπτ απο την αλλη μερια...

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    18
    Παίζει η μάνα σου για Χ λόγους να έχει καταλάβει πράγματα και να το έστησε η ίδια όλο αυτό για να της το επιβεβαιώσεις;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by lol View Post
    Παίζει η μάνα σου για Χ λόγους να έχει καταλάβει πράγματα και να το έστησε η ίδια όλο αυτό για να της το επιβεβαιώσεις;
    Καλη ερωτηση :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    6

    οχι

    Quote Originally Posted by lol View Post
    Παίζει η μάνα σου για Χ λόγους να έχει καταλάβει πράγματα και να το έστησε η ίδια όλο αυτό για να της το επιβεβαιώσεις;
    οχι μιλησα μαζι της,δεν υπαρχει τετοια περιπτωση λοιπον..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athenz
    Posts
    338
    Κανονικά έπρεπε να του πεις να πάει στο διάολο και να μην ξαναπάρει τηλέφωνο.
    Ασχολείσαι τώρα με τον κάθε κομπλεξικό κουτσομπόλη ρουφιάνο που δεν έχει δουλειά να κάνει.
    Και μετά σου λέει να σε μαζέψει, λες και σκότωσες κανέναν...
    Δεν πάει καλά ο κόσμος...
    Υou don't know the power of the darkside...

  14. #14
    Πρόσεχε τις παρέες σου. Είσαι πάρα πολύ μικρή και καλά κάνεις και ψάχνεσαι σεξουαλικά. Πρόσεχε, κάτι δεν πάει καλά. Μιλάς σε λάθος ανθρώπους , κάνεις κάτι λάθος, έχε το νου σου κοριτσάκι.

  15. #15
    Δεν υπάρχει βιασύνη να δηλώσεις κάτι στους γονείς σου, δεν πρέπει να βάλεις ταμπέλα επειδή τα γεγονότα σε πιέζουν ,μάλλον κάποια από τις φίλες σου έκανε την ζημιά. Ψάξε και βρες ποια είναι .

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ένας στους 100 πάσχει από σχιζοφρένεια
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 22-10-2012, 00:10
  2. πρόβλημα με γονείς
    By stef221 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 16-06-2012, 23:48
  3. προβλημα με γονεις
    By antonis1 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 17
    Last Post: 23-05-2011, 12:09
  4. Replies: 31
    Last Post: 03-12-2010, 20:31
  5. Ερώτηση στους administrators
    By BIKY30 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 52
    Last Post: 12-09-2008, 20:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •