Με εγκατελειψαν ολοι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    15

    Με εγκατελειψαν ολοι

    Γεια σας θα ηθελα να σας πω την ιστορια μου και να με βοηθησετε γιατι θα τρελαθω δεν εχω εμπιστοσυνη σε κανεναν.Ειμαι 29 ετων και ειχα μια σχεση με ενα παιδι 6 χρονια μικροτερο μου για 4 χρονια.Στους γονεις δεν ειχα πει τιποτα γιατι ανακατευονται πολυ στη ζωη μου και ειδικα ο πατερας μου γιατι λεει οτι οσους βρισκω εγω με πλησιαζουν για τα λεφτα του.Περνουσα καλα μαζι του ως που μια μερα περνουν τηλεφωνο ενα αγαπημενο μου προσωπο και του λενε οτι αυτος με κοροϊδευει και ειπε με εχει κανει ετσι ωστε να μην μπορω να φυγω απο κοντα του και οτι η γυναικα η δικη του εχει πολυ χρημα.Το μαθαινω και τρελενομαι δεν του λεω τιποτα.Το λεω στην κολητη μου και επειδη παει σε μια καφετζου και οτι της λεει εχει πεσει μεσα της λεω να παμε να μου πει τι γινεται.Πηγαμε και μου ειπε η γυναικα οτι με κοροϊδευει οτι αποσκοπει σε καποια ακινητα που εχουμε και οτι αν μεινω μαζι του θα γινει χαμος στο σπιτι μου γιατι θα το μαθουν οι δικοι μου,οτι εχει γκομενες και μου ειπε και αλλα διαφορα που δεν βγηκε τιποτα απο αυτα.Για να μην τα πολυλογο τον χωρισα δεν με αφηνε σε ησυχια στην αρχη αλλα μετα τον παρακαλεσα να με αφησει να ηρεμησω λιγο και το εκανε.Η κολητη μου δεν με αφησε μονη μου ουτε στιγμη βγαιναμε πηγαιναμε παντου.Με το που τα ξαναβρηκε με τον πρωην της με παρατησε ουτε για καφε ουτε για ποτο ουτε τιποτα.Δεν ειπα βεβαια να ειμαστε καθε μερα μαζι θελει να μεινει και λιγο με το αγορι της λογικο.Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι με το που χωρισα με εγκατελειψαν ολοι και φοβαμαι μηπως το εστησε αυτη ολο αυτο για να με χωρισει ή ενας φιλος του αγοριου μου που με γουσταρε?Με βασανιζει πολυ αυτο το θεμα ας μου πει καποιος μια γνωμη.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    132
    μα γιατι πηγες σε καφετζου και αφησες ενα ηλιθιο τηλεφωνημα να κατευθυνει τη ζωη σου ; μπορουσες να το ψαξεις με καποιον τροπο μονη σου και να το συζητησεις και μαζι του για να κοψεις κινηση.... εσυ μετα απο ολα αυτα που εγιναν και αφου χωρισες κιολας πιστευεις πως ηταν αληθεια αυτα που ειπωθηκαν ; το εχεις ψαξει ;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    15
    Το ιδιο μου ειπε και αυτος οταν του το ειπα γιατι δεν μου το ειπες να το συζητησουμε?αυτα που ειπαν στο τηλεφωνημα και για να παρουν τον συγκεκριμενο ανθρωπο και να τα πουν μονο 2 ατομα τον ηξεραν η φιλη μου και ο φιλος του.και αργοτερα που ηρεμησα το σκεφτομουν συνεχεια και ακομα το σκεφτομαι αλλα δεν εμπιστευομαι κανεναν πλεον.και ποτε δεν μου εδειξε το αγορι μου κατι τετοιο παντου μαζι δεν με αφηνε ποτε μονη και ενοιωθα πως με αγαπαει δεν ξερω πως εκανα αυτο το λαθος και τα εκανα χαλια.και συν οτι τωρα που βλεπω οτι με εγκατελειψαν ολοι πιστευω οτι μου την εστησαν.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ηταν παντρεμενος? Τι εννοεις η γυναικα του εχει πολυ χρημα? Ποια γυναικα?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    15
    Οχι δεν ηταν παντρεμενος εμενα με ελεγε ετσι αντι για κοπελα του με ελεγε γυναικα του και επειδη ο πατερας μου εχει χρηματα ειπε η γυναικα μου εχει πολυ χρημα δηλαδη για μενα.Και επειδη πολλοι με εχουν πλησιασει για τα λεφτα του πατερα μου για αυτο τα πιστεψα.Και εκει που εβγαινα πηγαινα παντου το τηλεφωνο μου δεν σταματαγε να χτυπαει τωρα εχω μεινει μονη στο σπιτι ολοι εξω και εγω μεσα.Δεν μπορω να καταλαβω γιατι μου το κανουν αυτο?Τι τους εχω κανει?Σε ολους τους φιλους μου τους εχω σταθει δεν τους εχω κανει κακο και αυτοι γιατι με παρατησαν?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    1. Και επειδη ειπαν τηλεφωνικα σε ενα προσωπο δικο σου οτι ο γκομενος σε πλησιαζει για τα λεφτα, εσυ γιατι το δεχτηκες αυτο? Θα μπορουσες να συνεχιζεις με καποια επιφυλαξη που ουτως ή αλλως πρεπει να την εχεις στις σχεσεις. Αρα φταις παρα πολυ σ αυτο γιατι αγεσαι και φερεσαι απ τους αλλους και δειχνεις οτι δεν εχεις δικη σου κριση.

    2. Η κολητη σου εφοσον τα ξαναβρηκε με τον πρωην ειναι λογικο να αφιερωνει πολυ χρονο μαζι του, δε βρισκω ομως το λογο να ηθελε να σε χωρισει. Πιστευεις εχει καποιο κινητρο να σε χωρισει? Αλλωστε εσυ πηρες την αποφαση να χωρισεις, δε σε διεταξε να το κανεις.

    3. Ο φιλος του γκομενου που σε γουσταρει πως θα μπορουσε να το κανει? Να πηρε αυτος τηλεφωνο? Παλι εσυ φταις. Τωρα στην πεφτει? Γενικοτερα νομιζω οτι το φταιξιμο ειναι δικο σου και μονο δικο σου. Απο ενα τηλεφωνημα τα κανες μανταρα. Παρε τον τυπο και ζητα του συγνωμη και βρες ποιος εκανε τη δουλεια.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Κολλητες και σχεση δεν πανε μαζι, ειδικα αν επηρεαζεσαι ευκολα γιατι παντα κανουν τον δικηγορο του διαβολου και δημιουργουν θεματα εκει που δεν υπαρχουν. :)

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    15
    Το ξερω οτι εκανα μεγαλη βλακεια που τα πιστεψα ολα αυτα και δεν το εψαξα τωρα το βλεπω που ειμαι ηρεμη.Η κολητη μου με τον δικο της εχουν χωρησει και τα εχουν ξαναβρει παρα πολλες φορες και το σεβομαι οτι θελουν και μονοι τους.Παλια δεν ηταν ετσι βγαιναμε ολη την ωρα και με το αγορι της μαζι και τωρα ξαφνικα τι εγινε?Δεν μπορουσε μια μερα απο αυτες να μου πει να παμε για καφε ενω ξερει οτι ειμαι μονη μου?Σε αλλες και αλλους λεει.
    Ο φιλος του γκομενου ειμαι ο μονος που μου μιλαει οταν με βλεπει και συν οτι εκοψε να βγαινει με τον πρωην μου γενικος εχει αλλαξει πολυ η συμπεριφορα του.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Μηπως βλεπεις πολλα τουρκικα? Αποφασεις να λαμβανονται απο λογια καφετζους, να φανταζεσαι ιντριγκες και δολοπλοκιες απο την κολλητη σου, θεωριες συνωμοσιας οτι ολοι θελανε να χωρισεις για να σε εγκαταλειψουν, να χωριζεις το αγορι σου απο το οποιο δεν ειχες κανενα παραπονο για ενα αμφιβολο τηλεφωνημα. Παρε το μαθημα σου απο τις χαζομαρες που εκανες να μην τις ξανακανεις, και προσπαθησε με οπιο τροπο σου λεει το κεφαλι σου, οχι η καφετζου, ή η γειτονισσα να φτιαξεις την κατασταση. Κοινως, μεγαλωσε.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    132
    η φιλη σου συμπαρασταθηκε ειπες οταν χωρισες , οποτε δικαιουται κ αυτη τωρα που τα ξαναβρηκε με το αγορι της να το χαρει λιγο... και στην τελικη αμα συναντιεστε και της κλαιγεσαι ολη την ωρα λογικο μου φαινεται να την κουρασες κιολας... μην τα ριχνουμε παντα ολα στους αλλους και μην εχεις τοσες απαιτησεις..

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    15
    Οχι καθολου δεν της κλαιγομαι καθολου δεν της εχω πει τιποτα γιαυτο το θεμα.Και δεν ειπα να μην χαρει με το αγορι της το σεβομαι αυτο και παρα πολυ μαλιστα.Εχω μεγαλωσει αποτομα εχω περασει μια πιο δυσκολη κατασταση απο αυτη και την περασα μονη μου χορις κανεναν διπλα μου.Για αυτο δεν εχω και εμπιστοσυνη σε κανεναν.Ο πρωην μου με θελει ακομα και χτυπιεται και λεει οτι δεν ειπε τιποτα τετοιο και οτι με αγαπαει ακομα.Εγω τι να κανω?Το θεμα ειναι οτι δεν τον θελουν οι δικοι μου και θελουν να μου κανουν προξενιο με καποιον που δεν θελω οχι με το ζορι βεβαια.Τους εχω πει να μην ανακατευονται στη ζωη μου αλλα αυτοι εκει.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Να γυρισεις στον πρωην αφου του ζητησεις συγνωμη πρωτα. Το πιο πιθανο απο ολα εινα οι δικοι σου βα σκαρφιστηκαν ολη αυτη την ιστορια για να σε παντρολογησουν με κανεναν πλουσιο, το συνηθιζουν οι λεφταδες αλλωστε. Γυρνα στον πρωην σου.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    15
    Μα ουτε ο πρωην ουτε αυτος που θελουν οι δικοι μου ειναι πλουσιοι.Φτωχα παιδια ειναι και οι δυο μονο τη δουλεια τους εχουν και βγαζουν αυτα που πρεπει για να ζησουν.Εγω ομως με ποιο τροπο μπορω να το ψαξω για το ποιος εκανε το τηλεφωνημα?

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Βρε λουις , δλδ εσυ θα ηθελες να εισαι με καποιον μονο επειδη το θελουν οι δικοι σου? Δε σε νοιαζει η δικια σου ευτυχια? Ασε τον πρωην σου , ο πρωην και η φιλη σου μαλλον κοιτουσαν το συμφερον τους... Εσυ ομως γιατι δε κοιτας να εχεις καποιον που να σε κανει ευτυχισμενη και να ειναι μαζι σου , γιατι πολυ απλα αγαπαει εσενα και οχι τα λεφτα των γονιων σου

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    15
    Μα ημουν ευτυχισμενη μεχρι που εγιναν ολα αυτα.Και δεν ξερω γιατι τα πιστεψα ολα αυτα χωρις να το ψαξω.Ισως γιατι επειδη καποιος που αγαπουσα πιο πριν με προδωσε και πονεσα πολυ,μπορει να ηθελα να φυγω πριν περασω τα ιδια αλλα τωρα που ηρεμησα βλεπω πιο καθαρα τα πραγματα σκεφτομαι οτι μπορει να εκανα λαθος.Απο τη μια θελω να γυρισω πισω απο την αλλη φοβαμαι και δεν θελω να μιλησω σε κανεναν γιαυτο γιατι δεν εμπιστευομαι πλεον κανεναν τους.Και οσο τα κραταω μεσα μου τοσο σκαω.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΦΥΓΕΤΕ ΟΛΟΙ!!
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 21-11-2012, 12:06
  2. Γιατί εγώ και όχι όλοι
    By Kat711 in forum Κακοποίηση
    Replies: 47
    Last Post: 10-12-2011, 02:55
  3. Που πήγαν όλοι?
    By carrot in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 07-04-2011, 00:37
  4. ...ολοι εσεις..κι εγω..
    By Adzik in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 475
    Last Post: 01-08-2010, 23:19
  5. Όλοι Με Πληγώνουν...
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 25-11-2007, 17:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •