Να ανησυχώ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    52

    Να ανησυχώ;

    Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολά!
    Βρίσκομαι αντιμέτωπη με ένα θέμα που με έχει προβληματίσει πάρα πολύ και δεν ξέρω
    ούτε πώς να το χειριστώ ούτε σε ποιόν να το εκμυστηρευτώ! Καταφεύγω λοιπόν σε εσάς να μου πείτε
    τη γνώμη σας. Επειδή το θέμα είναι πολύ σοβαρό για μένα, θα σας παρακαλούσα να μου δώσετε
    υπεύθυνες απαντήσεις και μόνο από άτομα που πράγματι γνωρίζουν επί του θέματος.

    Είμαι 22 χρονών και σε σχέση με ένα παιδί εδώ και ένα χρόνο. Σε γενικές γραμμές τα πάμε πολύ
    καλά μαζί, υπάρχει συναισθηματικό δέσιμο, κατανόηση, οικειότητα και σεξουαλικό πάθος. Φυσικά
    τυγχάνουν και μικροπροβλήματα όπως σε όλες τις σχέσεις αλλά ξεπερνιούνται.
    Τις προάλλες έμαθα κάτι για το φίλο μου όμως που με σόκαρε. Μου εκμυστηρεύτηκε πως προτού
    τα φτιάξουμε (είχε πάντα σχέσεις με κοπέλες και μόνον,και μακροχρόνιες.είναι κοντά στην ηλικία μου),
    πάνω σε μια νύχτα ξέφρενου μεθυσιού, είχε φιληθεί με έναν φίλο του. Το έφερε
    η κουβέντα που είχαμε και μου είπε πως γενικότερα το φιλί δεν το θεωρεί κάτι σημαντικό και πως
    δεν τον απωθεί η ιδέα να φιλήσει έναν ωραίο άντρα (αναφέρθηκε και σαν παράδειγμα σε
    δυο γνωστούς μας) ούτε το παίρνει υποτιμητικά για τον ίδιο, σαν κάτι δηλαδή το "αδερφίστικο".
    Τον ρώτησα περαιτέρω και μου είπε πως σεξ δε θα έκανε με άντρα γιατί πολύ απλά δεν είναι γκέι.
    Απλά αυτό συνέβη μία φορά πάνω στο μεθύσι και πως δεν το θεωρεί κάτι κακό να τύχει σε έναν άντρα
    να τον ελκύει κάποιος άλλος άντρας μία φορά στη ζωή του.

    Ενδέχεται να υπάρχει εδώ κάποια περίπτωση κρυπτοομοφυλοφιλίας; Να σημειώσω ότι επειδή υποψιάστηκε πως
    αυτή η κουβέντα με πείραξε, προσπάθησε στη συνέχεια με διάφορους τρόπους να μου δείξει ότι είναι σ'εμένα, ενώ
    πάνω σε μια μικρή πλάκα που πήγα να του κάνω σχετικά με κάτι τέτοιο, κατάλαβα πως βρέθηκε σε αμηχανία.

    Τί να κάνω; HELP!

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    18
    Να μη φτιάχνεις δράμα εκεί που δεν υπάρχει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Συμφωνω με τον λολ. Μην τα μεγαλοποιεις κ μην πλαθεις σεναρια κ δρακους στο μυαλο σου. Αλλο το τι θα ηθελε κ τι εχει σκεφτει οτι θα του αρεσε κ αλλο τι κανει. Η φαντασιωση απεχει κατα πολυ απο την πραξη. Ηρεμησε κ μην πανικοβαλλεσαι, δν τρεχει τιποτα :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    52
    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Όποιος έχει κάποια άλλη ιδέα, ευπρόσδεκτη.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Συμφωνω με τα παιδια , δεν υπαρχει θεμα.....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Just be cool and take it easy girl :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Similar Threads

  1. Ανησυχω με αυτα που ακουω
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 04-05-2012, 11:10
  2. Έγινα υποχόνδριος λόγω της αρρώστειας του πατέρα μου; ή ανησυχώ διακαιολογημένα;;
    By jonstam in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 4
    Last Post: 30-09-2011, 04:23
  3. ΑΝΗΣΥΧΩ!!!!!!!!
    By SpyrosGR21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 29-10-2006, 19:52
  4. Ανησυχώ
    By aporia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 11-06-2005, 02:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •