Οριακη διαταραχη προσωπικοτητας - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    ....βρε τον χαρακτηρα darth vader λεμεεε!χαχαχα καλα τα λες!τωρα θα πιασουμε ολες τις ταινιες ε;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Μωρέ εντάξει....Ας πιάσουμε τις ταινίες αλλά ας πιάσουμε και κανέναν ασθενή.....Η πλάκα είναι ότι αυτή την επική σειρά Πόλεμος των άστρων λέγεται;δεν την έχω δει....οπότε ούτε Darth Vader ξέρω ούτε τίποτα..Α!Μόνο ότι οι Σιθ είναι οι κακοί και ότι οι Τζεντάι οι καλοί....Σινεφίλ το φόρουμ Αλκ....

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    ....α να μην ξεχασουμε και την ’’ολεθρια σχεση’’ οπως και την τριλογια του Ταραντινο οπου και εκει περιγραφονται οριακες προσωπικοτητες!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Ε αν είναι οριακές οι προσωπικότητες να τις πάρω να τις δω.....Ολέθρια Σχέση ε;;;Χμμμ...
    Η τριλογία του Ταραντίνο;;Μια \"διλογία\" ξέρω στυλ Κιλ Μπιλ...Φοβερή ταινία και έμπνευσή μου η πρωταγωνίστρια....Φοβερός ο Ταραντίνο...Λέω να πάρω ξανά το Κιλ Μπιλ να εντρυφήσω...Η τριλογία του ποιά είναι παρακαλώ;;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    375
    Originally posted by Remedy
    θα ηθελα να ρωτησω καποιον πασχοντα η καποιον θεραπευτη
    εαν στην διπολικη διαταραχη υπαρχει καποιος μεσος ορος χρονικης εναλλαγης των δυο καταστασεων, ειτε με φαρμακα ειτε χωρις φαρμακα...
    μιλαμε για φασεις που μπορει να κρατανε 1-2 μηνες η κΑΙ περισσοτερο, η για συντομες εναλλαγες και ποσο συντομες?
    ακομα θα ηθελα αν μπορειτε να μου πειτε εαν και στην περιπτωση της σχιζοφρενειας παρατηρουνται οι φασεις καταθλιψης και μανιας που υπαρχουν στην διπολικη διαταραχη και αν υπαρχει μεσος ορος χρονικης διαρκειας τους.
    ευχαριστω για τον κοπο σας..
    remedy κι εγώ ακριβώς την ίδια απορία έχω.Εδώ και 3μιση μήνες μου έχουν χορηγήσει καποια φαρμακα,αλλα δεν βλεπω αποτελεσμα.Πιστευω οτι ειναι μεγαλο λαθος να βασιζομαστε μονο σε αυτα χωρις να εχουμε την κλινικη βοηθεια ψυχολογου.Εγω επισκεπτομαι εναν ψυχιατρο,ο οποιος μου χορηγει συνεχεια φαρμακα,επειτα βεβαια απο συμφωνη γνωμη των γονιων μου.
    Το ζορι που τραβαει καποιος ομως,το τραβαει παντα μονος του.Εχω βαρεθει απο τα 18 μου να ακουω οτι ειμαι καταθλιπτικη,να μην στεναχωριεμαι κλπ.
    ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΩ NA ΣΥΧΑΙΝΟΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ.Γι\'αυτό σου λέω,ότι πρέπει την άκρη να την βρούμε μόνοι μας,άντε και με μερικους φιλους οι οποιοι μας αγαπανε πραγματικα και το μονο που θελουν ειναι το καλο μας.
    Αν νομιζεις οτι και αυτοι σε πιεζουν,αλλαξε παρεες,προσπαθησε να βρεις καινουριες ασχολιες και γενικα κανε οτι νομιζεις οτι θα σε κανει να νιωσεις καλυτερα.
    Εγω ,τέλος,αυτο θα κανω απο δω και περα.Και το πρωτο βημα γι\'αυτο πιστευω οτι ειναι να επισκεφτω εναν ψυχολογο-ψυχοθεραπευτη,ο οποιος θα με καταλαβει και θα με νιωσει πραγματικα..
    Σε συμβουλεύω να κανεις κι εσυ το ιδιο φιλε μου,αν δεν το εχεις ηδη κανει.Καλή τύχη σε όλους μας λοιπόν και Vaya con Dios!!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    ...την τριλογια pulp λεω-reserv dogs,true romance[αν και εδω ηταν σεναριογραφος,ο Σκοττ το σκηνοθετησε ] και pulp fiction! Α ναι και το κιλλ μπιλ θα βαζαμε αυτο ειναι μεταγενεστερο !

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Οκ..Θα το έχω στα υπ\'όψη....Σινεφίλ ψυχιατρική σκοπιά...Πράγματι ενδιαφέρουσα η ενημέρωσή σου...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    ...ε ξερεις τωρα,ειναι en vogue η borderline...εχουν γραφτει ουκ ολιγες μελετες!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Ε ναι....μωρέ..Λίγη βία,λίγο σεξ και λίγο όριο.....Να μην βαριόμαστε με τα πανταχού τριγύρω μας υγιή μοντέλα ανθρώπων....

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by Alkmeon
    ....α να μην ξεχασουμε και την ’’ολεθρια σχεση’’ οπως και την τριλογια του Ταραντινο οπου και εκει περιγραφονται οριακες προσωπικοτητες!

    Είδα ολέθρια σχέση...Στην αρχή είδα το ζευγάρι και λέω μα δεν μου κάνουν για οριακοί...Μετά βγήκε η ξανθιά στην μέση και κατάλαβα.....Ναι μια οριακή πίκρα...Σκέψεις πολύ αντιπροσωπευτικές.....Δεν μπορείς να με .........και να φεύγεις!Θα πληρώσεις...Θα αναλάβεις τις ευθύνες!!Ολέθρια ήταν για την ίδια....στο τέλος!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Δεν έλεγα πως θα ήθελα να την ξαναδώ αυτή την ταινία...Με πόνεσε.....

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •