Υπάρχουν άνθρωποι που δεν έχουν τίποτα μέσα τους;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    5

    Υπάρχουν άνθρωποι που δεν έχουν τίποτα μέσα τους;

    Καλημέρα.
    Χαίρομαι πολύ που ανακάλυψα τυχαία από το forum γιατί θέλω να βγάλω από μέσα μου κάποια πράγματα τα οποία δεν μπορώ να βγάλω γενικότερα λόγω μιας ιδιαιτερότητας.

    Μέχρι πριν λίγους μήνες ήμουν ένας συνηθισμένος νέος ο οποιός είχε σχέσεις κανονικά με κοπέλες. Πριν κανά χρόνο μου είχε περάσει η ιδέα να κάνω κάτι με άτομο του άλλου φύλου αλλά την ίδια στιγμή που το σκεφτόμουν, μου έφευγε από το μυαλό καθώς είναι εντελώς "έξω από εμένα". Δεν αρνούμαι ότι με ελκύουν άτομα του ίδιου φύλου αλλά δεν πίστευα ότι θα το προχωρήσω ποτέ.

    Πριν μερικούς μήνες, λοιπόν, έτυχε να γνωρίσω έναν τύπο μέσω του διαδικτύου. Έπιασε από την πρώτη στιγμή το ότι είμαι άπειρος και ότι δεν είμαι από εκείνους που κάθε βράδυ κάνουν κάτι με άλλον. Μιλούσαμε πολύ, είπαμε πάρα πολλά, και ένα απόγευμα μετά από πολλή κουβέντα, και πολύ πείραγμα, κατάφερε να με κάνει να βρεθούμε. Όταν ξεκίνησα να πάω να τον γνωρίσω αισθανόμουν περίεργα, ένιωθα ότι έκανα μια τρέλα της στιγμής και ότι σε μια ώρα θα είχαμε ξεμπερδέψει, απλά θα είχα γνωρίσει έναν άνθρωπο, και θα γυρνούσα στο σπίτι χωρίς να αλλάξει κάτι στη ζωή μου ή την καθημερινότητά μου.

    Όταν λοιπόν τον είδα, ήταν εμφανίσιμος και πολύ καλύτερος από όσο τον περίμενα, το πρώτο που σκέφτηκα ήταν "ρε συ αυτός είναι ωραίος, σιγά μην ασχοληθεί μαζί μου".
    Περπατήσαμε πάρα πολύ και μετά καθήσαμε και μιλούσαμε. Μου είπε ότι αυτό που ψάχνει είναι έναν φίλο σταθερό για να περνάνε καλά όταν το θέλουν. Δεν ήθελε κάτι παραπάνω. Χάρηκα που το άκουσα αυτό, γιατί μου άρεσε όπως το σκέφτηκε, δεν θα μπορούσα ούτε εγώ να δώσω κάτι παραπάνω.

    Με το πέρασμα της ώρας, προχωρήσαμε λίγο την κατάσταση αλλά όχι πολύ. Στο γυρισμό, μου ξανατόνισε ότι είναι πολύ πιθανό να μπερδευτεί το όλο κομμάτι, καθώς δύο άνθρωποι που μοιράζονται κάποια πράγματα ερωτικά, είναι λογικό να μπλεχτεί και το συναίσθημα. Αλλά δεν θα μπορούσε να το κάνει αυτό.

    Τέλος πάντων με το παιδί συνεχίσαμε να μιλάμε και να βρισκόμαστε. Ο καιρός περνούσε και ένιωσα ότι άρχισα να δένομαι μαζί του. Δεν το σταμάτησα γιατί μου άρεσε και γιατί νόμιζα ότι άρχισε να γίνεται το ίδιο από την απέναντι πλεύρα. Βρισκόμασταν αρκετές φορές την εβδομάδα, όχι μόνο για το ερωτικό κομμάτι, αλλά και για έναν καφέ, ένα ποτό και μόνο. Μιλούσαμε στο τηλέφωνο άπειρες ώρες, είχαμε και οι 2 αυτή την ανάγκη, ή τουλάχιστον έτσι νόμιζα. Όλη αυτή η κατάσταση συνεχίστηκε για 3 μήνες και ήταν όλα πολύ όμορφα.

    Ώσπου κάποια στιγμή άρχισε να απομακρύνεται και να αλλάζει συμπεριφορά. Τον ρώτησα άπειρες φορές τι συμβαίνει και η απάντηση που έπαιρνα είναι ότι έχει τύψεις. Ότι έχει τύψεις γιατί φοβάται ότι ίσως μου έκανε κακό, τότε, όταν επέμενε τόσο πολύ να γνωριστούμε. Του επιβεβαίωσα πολλές φορές ότι δεν μου έκανε κάποιο κακό, ίσα ίσα το αντίθετο.
    Τον ρώτησα αν έχει αλλάξει κάτι, αν θέλει να το αφήσουμε, αν βαρέθηκε, αν θέλει να ψάξει να βρει κάτι άλλο ερωτικά. Με διαβεβαίωσε ότι είναι μια χαρά μαζί μου και ότι δεν υπάρχει κάποιος τέτοιος λόγος.

    Τέλος πάντων, αφού αρχίσαμε να αραιώνουμε, ενώ με επιβεβαιώνει ότι δεν έχει αλλάξει κάτι, μου μπήκαν ψύλλοι στα αυτιά. Έκανα κάτι για το οποίο δεν είμαι υπερήφανος αλλά αν δεν το έκανα θα έσκαγα. Έφτιαξα δεύτερο λογαριασμό στο site που γνωριστήκαμε και προσπάθησα να πιάσω κουβέντα μαζί του. Δεν ήταν δύσκολο. Του έπιασα κουβέντα και μπήκε στο παιχνίδι κατευθείαν. Είπε ότι ψάχνει ένα φίλο κλπ κλπ. Εγώ έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου. Λέω δεν μπορεί να είναι ο πιο ειλικρινής άνθρωπος που έχω γνωρίσει και να με κοροϊδεύει.

    Όταν βρεθήκαμε του είπα το τι έκανα. Ενοχλήθηκε αλλά ήταν ήρεμος. Μου τόνισε ότι από την πρώτη στιγμή ήταν ξεκάθαρος μαζί μου. Ότι ξέρει να κρατήσει το όριο σε τέτοιες καταστάσεις και ότι το όλο κομμάτι μεταξύ μας το έβλεπε καθαρά και μόνο σαν παιχνίδι. Δεν θα μπορούσε να το δει ώς κάτι παραπάνω. Επίσης μου είπε ότι δεν σταμάτησε ποτέ να μιλάει με άλλον κόσμο από το site γιατί ήθελε να έχει μια... έτοιμη γνωριμία για το μέλλον. Μου ακούστηκε τόσο ρηχό όλο αυτό. Επίσης μου ξεκαθάρισε ότι το ερωτικό κομμάτι μεταξύ μας έχει τελειώσει.

    Ακόμα και τώρα που θα γράψω αυτό που θα γράψω, δεν το πιστεύω. Αλλά φοβάμαι ότι την έχω πατήσει άσχημα μαζί του. Κάθε φορά που σκέφτομαι ότι κάνει κάτι με κάποιον άλλον, φρικάρω και βουρκώνω. Ξέρω ότι δεν είναι και τόσο "αντρίκιο" αυτό που λέω αλλά έτσι συμβαίνει. Είναι ένας άνθρωπος ο οποίος μου έβγαλε πράγματα τα οποία δεν ήξερα ότι έχω μέσα μου. Νιώθω απίστευτα πράγματα για εκείνον και την όλη κατάσταση. Αλλά όταν του τα είπα αυτά, η απάντηση που πήρα είναι ότι θέλω ψυχίατρο.

    Πώς μπορεί να είναι ένας άνθρωπος τόσο κενός; Είναι δυνατόν να λες σε κάποιον πράγματα μέσα από την καρδιά σου και η αντίδρασή του να είναι αυτή;
    Πώς θα ξεκολλήσω από την κατάσταση; Το ξέρω ότι μου κάνει κακό αλλά δεν μπορώ να σταματήσω από το να τον έχω συνέχεια στη σκέψη μου, να αναρωτιέμαι που είναι, τι κάνει, πώς περνάει, αν χαμογελάει, τι σκέφτεται. Είναι κάτι που με διαπερνάει, δεν μπορώ να το διαχειριστώ...

  2. #2
    Μ...καταρχήν πρέπει να αποστασιοποιηθείς από το θέμα γκει σχέση στρειτ σχεση.
    Ολες οι σχέσεις έχουν τον ίδιο παρανομαστή: τον έρωτα ως συναίσθημα.
    Απ' ότι φαίνεται στη δική σου ιστορία, ο μόνος που είχε συναίσθημα ησουν εσύ.
    Ο τύπος είναι πολύ συνηδειτοποιημένος σε όλο αυτό.
    Του αρέσει να ζει ερωτικές περιπέτειες και όταν βαριέται πάει για άλλα.
    Το κακό είναι πως ήταν η πρώτη σου σχέση και γι αυτό και νιώθεις τόσο άσχημα για την άδοξη κατάληξη της.
    Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα, πέρα από το να αφήσεις το χρόνο να δουλέψει υπερ σου και κάποια στιγμή να σταματήσεις να υποφέρεις :)
    Μη μπεις στην ψυχοφθόρα διαδικασία να τον γυρίσεις πίσω ή να ελπίζεις ότι μπορεί να ξανά ζήσετε τα ίδια γιατί θα ξοδέψεις άδικα και το χρόνο και το συναισθημα σου.

  3. #3
    Διάβασα την ιστορία σου με μεγάλο ενδιαφέρον. Συμφωνώ απόλυτα με την θεοφανία. Να προσθέσω ότι τον άντρα δεν τον κάνει το πουλί του και οι ερωτικές του προτιμήσεις αλλά το ποιόν του. Ο χαρακτήρας και η συμπεριφορά του. Και δέξου το γεγονός ότι μπορεί να είσαι συγκρινόμενος ,πιο άντρας από κάθε άλλον στρέιτ. Δώσε χρόνο στον εαυτό σου, ξεπέρασέ το , θρήνησέ το και στη γωνία σε περιμένει μια πιο ουσιαστική σχέση. Έχω γίνει γραφική να το γράφω συνέχεια,αλλά πάνω από όλα είναι η αξιοπρέπειά μας

  4. #4
    Το πιο πιθανό είναι μόλις τον αγνοήσεις να τρέξει πίσω σου, συμπεριφορές γυναικουλίστικες που αρμόζουν σε δεκάχρονα και που εάν θέλουμε να λεγόμαστε άνθρωποι προσπαθούμε να δαμάσουμε. Είσαι όμως ξεκάθαρος και δεν σου αρμόζουν τέτοιες συμπεριφορές και παιχνίδια. Μην πέσεις στην παγίδα της καψούρας , είναι ψυχοφθόρα διαδικασία και ανασύρει τα πιο ποταπά συναισθήματα. Τράβα το δρόμο σου με το κεφάλι ψηλά.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Β612
    Posts
    183
    Τα παιδιά τα είπαν όλα πιο πάνω...o τύπος θέλει
    κύκλο....μεγάλο κύκλο..γνωριμίες και ότι βγει...
    Δε το κατακρίνω, o καθένας κάνει αυτά που νιώθει...
    Πρέπει να είσαι αρκετά ευαίσθητος...απορώ πάντως
    που σου κάνει εντύπωση....εδώ η άλλη παντρεμένη
    με παιδάκι λέει των άντρα της ΣΕ ΛΑΤΡΕΎΩ...ΕΊΣΑΙ Η
    ΖΩΉ ΜΟΥ......και το ίδιο βράδυ βγάζει τα μάτια της....
    Εσύ σε αυτόν κόλλησες;
    Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.....μόνο με την καρδιά κανείς
    μπορεί να δει καθαρά...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    5
    Αρχικά θέλω να σας ευχαριστήσω όλους για το χρόνο σας και τις απαντήσεις σας.

    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα, πέρα από το να αφήσεις το χρόνο να δουλέψει υπερ σου και κάποια στιγμή να σταματήσεις να υποφέρεις :)
    Μη μπεις στην ψυχοφθόρα διαδικασία να τον γυρίσεις πίσω ή να ελπίζεις ότι μπορεί να ξανά ζήσετε τα ίδια γιατί θα ξοδέψεις άδικα και το χρόνο και το συναισθημα σου.
    Το κακό της υπόθεσης είναι ότι έχει περάσει πάνω από 1 μήνας. Δεν θα έπρεπε να έχω αρχίσει να ξεκολλάω; Αντιθέτως νιώθω όλο αυτό να δυναμώνει και με πιάνει το παράπονο.
    Η αλήθεια είναι ότι βρισκόμαστε ακόμα αλλά μόνο για καφέ ή φαγητό. Δεν υπάρχει τίποτα παραπάνω, ούτε καν υπονοούμενο. Αν με ρωτήσεις γιατί το κάνω αυτό, θα σου πω ότι το επιδιώκω επίτηδες. Γιατί κάθε φορά που τον βλέπω ξενερώνω και αισθάνομαι καλύτερα... Μέχρι να με πιάσουν πάλι οι βλακείες μου...

    Quote Originally Posted by Συνήθεια View Post
    Έχω γίνει γραφική να το γράφω συνέχεια,αλλά πάνω από όλα είναι η αξιοπρέπειά μας
    Υπάρχουν στιγμές που σκέφτομαι ακριβώς αυτό. Τι ακριβώς, δηλάδή, προσπαθώ να πετύχω; Έχω απέναντί μου έναν άνθρωπο στον οποίο έχω πει τα πιο όμορφα πράγματα που έχω πει ποτέ και η απάντησή του είναι γελοία. Αξίζει να προσπαθώ; Γιατί να προσπαθώ; Για έναν άνθρωπο που από ότι φαίνεται δεν με εκτιμά καν;


    Quote Originally Posted by Συνήθεια View Post
    Το πιο πιθανό είναι μόλις τον αγνοήσεις να τρέξει πίσω σου, συμπεριφορές γυναικουλίστικες που αρμόζουν σε δεκάχρονα και που εάν θέλουμε να λεγόμαστε άνθρωποι προσπαθούμε να δαμάσουμε. Είσαι όμως ξεκάθαρος και δεν σου αρμόζουν τέτοιες συμπεριφορές και παιχνίδια. Μην πέσεις στην παγίδα της καψούρας , είναι ψυχοφθόρα διαδικασία και ανασύρει τα πιο ποταπά συναισθήματα. Τράβα το δρόμο σου με το κεφάλι ψηλά.
    Εδώ μου τον θύμισες λίγο...Κάτι τέτοιο μου είχε πει... Ότι δηλαδή έμπλεξα μέσα μου την καλοπέραση με το συναίσθημα και συμπεριφέρομαι σαν γυναίκα, και να χαλαρώσω λίγο...χαχα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τα χεις μπλεξει νομιζω. Τι δεν καταλαβες? Σου ειπε απ την αρχη οτι θελει ελευθερη σχεση και συμφωνησες. Τωρα γιατι απορεις? Αφου ξερεις οτι δε το χεις το ελευροσχετιζεσθε αλλη φορα μακρια. Και κοφτο μαχαιρι τα καφεδακια και τις βολτες. Κοιτα την προσωπικη σου αναπτυξη. Ο τυπος ειναι πολυ ξεκαθαρος, εσυ εισαι αιθεροβαμων.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    384
    Δεν υπάρχει ομοφυλόφιλος ή ετεροφυλόφιλος. Υπάρχουν μόνο ομοφυλόφιλες και ετεροφυλόφιλες πράξεις... Αρά μην σταματάς εκεί. Αυτό το άτομο σου ξεκαθάρισε από την αρχή πως δεν θέλει κάτι παραπάνω (αν αυτό είναι καλό η κακό δεν μας ενδιαφέρει είναι όμως ειλικρινές και το παίρνω σαν δεδομένο) στην συνέχεια μάλλον κατάλαβε πως εσύ νιώθεις κάτι παραπάνω και άρχισε να παίρνει αποστάσεις για να μην μπλεχτεί συναισθηματικά το θέμα.
    Και φυσικά θα συνεχίζει να ψάχνεται γενικά αφού αυτό σου είπε εξ αρχής πως θέλει... αν εσύ θέλεις αυτό που θέλει και αυτός συνέχισε.
    Αν θέλεις έστω και λίγα ''πράγματα'' παραπάνω προσπάθησε το αλλά να έχεις πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού σου πως μπορεί και να φας τα μούτρα σου και να πληγωθείς πολύ...
    Ας ξεκλειδώσουμε την σκέψη μας.... http://www.tokleidi.com/

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Τα χεις μπλεξει νομιζω. Τι δεν καταλαβες? Σου ειπε απ την αρχη οτι θελει ελευθερη σχεση και συμφωνησες. Τωρα γιατι απορεις? Αφου ξερεις οτι δε το χεις το ελευροσχετιζεσθε αλλη φορα μακρια. Και κοφτο μαχαιρι τα καφεδακια και τις βολτες. Κοιτα την προσωπικη σου αναπτυξη. Ο τυπος ειναι πολυ ξεκαθαρος, εσυ εισαι αιθεροβαμων.
    Ναι...Εγώ τα έμπλεξα...Εγώ ζήτησα συχνή επικοινωνία, εκδρομούλες τα weekend κ.α. (???)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    306
    Είχες σχέσεις με γυναίκες πριν; Για αυτές τι ένιωθες; Σεξουαλικά σε έλκυαν;
    Το χειρότερο που μπορεί να κάνει κάποιος είναι να μην ελκύεται από το αντίθετο φύλο και να κάνει σχέσεις μόνο για να είναι συμβατός κοινωνικά. Οι κοπέλες τι φταίνε αν κάποιος τις διαλέγει σα βιτρίνα ή μέσο για τη δημιουργία οικογένειας; Απλά σκέψεις..
    Μπορεί εσύ να μην ήξερες οπότε είσαι δικαιολογημένος απλά αν τώρα ξεκαθάρισες τις προτιμήσεις σου θα ήθελα να μην μπεις στο τρυπάκι της βιτρίνας είναι πολύ άδικο για την κοπέλα.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    5
    Ναι με έλκυαν και με ελκύουν

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    306
    Quote Originally Posted by MidnightMan View Post
    Ναι με έλκυαν και με ελκύουν
    Σε έλκυαν οι γυναίκες αλλά τόσα χρόνια ένιωσες τώρα μεγάλο έρωτα με άντρα. Ξεκαθάρισε το λίγο μέσα σου γιατί έτσι πως τα έγραψες με γυναίκα δε θα σαι ποτέ πλήρως καλυμμένος όπως είσαι με έναν άντρα. Μην παντρευτείς και βγαίνεις κρυφά ραντεβού με άντρες..

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    5
    Όχι ρε φίλε, δεν παίζει τέτοιο ενδεχόμενο... Δεν παίζει να κάνω αυτά που κοροϊδεύω

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    306
    Quote Originally Posted by MidnightMan View Post
    Όχι ρε φίλε, δεν παίζει τέτοιο ενδεχόμενο... Δεν παίζει να κάνω αυτά που κοροϊδεύω
    Χαίρομαι τότε..είναι μωρέ λεπτά τα όρια σε αυτά τα θέματα. Ξέρω γκευ και φανερούς και κρυφούς. Νομίζω ότι όλοι οι άντρες που ξέρω είναι γκέυ:p
    Οι φίλοι μου που έχουν αποδεχτεί την ταυτότητα τους είναι μια χαρά και ευτυχισμένοι. Μπορεί να έτυχαν τέτοια περιστατικά σαν και σένα αλλά αργότερα βρήκαν την ευτυχία σε κάποιο πρόσωπο που μοιράζονταν συναισθήματα.
    Οι άλλοι οι κρυφοί βλέπουν τους άντρες σαν ξερολούκουμα ενώ ψάχνουν σχέσεις με γυναίκες. Οι γυναίκες μπορεί να είναι και κούκλες παρόλα αυτά αυτοί τις επιλέγουν με βάση τη λογική και όχι την έλξη για να κάνουν μία σχέση βιτρίνα. Λένε ότι δεν τρελαίνονται για σεξ ενώ στην ουσία διαλέγουν σεξ με λάθος φύλο.
    Συμβουλή μου αυτό που έζησες ήταν κάτι θετικό. Έζησες τον έρωτα έστω μονόπλευρα και έμαθες τι είναι δυνατά συναισθήματα. Οι άντρες που δεν κάνουν αυτό το βήμα απλά είναι δυστυχισμένοι και καταστρέφουν τη δική τους ζωή, της κοπέλας και των παιδιών τους στο μέλλον.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Η συχνη επικοινωνια και οι εκδρομες ειναι αποδειξεις σοβαρης σχεσης και οχι ελευθερης? Ουτως ή αλλως σου ειπε το παλικαρι τι θελει απο σενα. Αφου αποκλινουν τα θελω σας καλυτερα να φυγεις. Παρτο αλλιως....

Similar Threads

  1. Υπάρχουν στο φόρουμ ομοφυλόφιλοι/λες? Ας ερθουν μοιραστουν την εμπειρια τους.
    By jimmaster in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 10-12-2012, 16:26
  2. Άνθρωποι. Έρμαια του θυμικού τους?
    By PETRAN in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 79
    Last Post: 01-12-2011, 22:24
  3. Δύο άνθρωποι μέσα στο ίδιο σώμα...
    By sasa... in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 09-06-2011, 15:15
  4. Υπάρχουν καλοί άνθρωποι σε αυτό τον κόσμο?
    By carrot in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 216
    Last Post: 08-01-2011, 01:16
  5. Υπάρχουν γυναίκες που τους αρέσει αυτός ο τύπος άντρα;
    By Jane in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 115
    Last Post: 03-07-2009, 11:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •