Τρολ......
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Τρολ......

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Β612
    Posts
    183

    Τρολ......

    O τίτλος μου τα λέει όλα πιστεύω,στο φόρουμ
    αν και είμαι λίγο καιρό μέλος έχω.διαβάσει
    και γω δε ξέρω πόσες φορές ότι o άλλος τρολαρει
    είναι τρολ κλπ...αυτό δε το ξέρει κανείς όποτε
    δε μπορεί να μιλάει όπως θέλει και να βρίζει...
    Προσωπικά σε άλλο φόρουμ τέτοια δεν είχε...έτρωγε
    μία μπαναρα και συνερχόταν...από κει και πέρα
    αν κάποιοι είναι τρολ πραγματικά θα έπρεπε
    τουλάχιστον να ντρέπονται γιατί εδώ πραγματικά
    υπάρχουν άνθρωποι ευαίσθητοι που δίνουν
    το χρόνο τους για να δώσει o ένας κουράγιο στον
    άλλον όποτε ας βρουν άλλη παιδική χαρά να παίξουνε.
    Και αυτή πάλι η τρολολογια; έλεος πια όλοι ειδήμονες
    έχετε γίνει και τα ξέρετε όλα...
    Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.....μόνο με την καρδιά κανείς
    μπορεί να δει καθαρά...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Αν κ εχει τεθει πολλες φορες το συγκεκριμενο θεμα κ μαλιστα ειχα ανοιξει κ ενα θεμα σχετικο παλιοτερα, οπου εξηγουσα τη διαφορα αναμεσα στο συνειδητο κ το ασυνειδητο τρολ, τεσπα επειδη εισαι καινουργιος λογικο καποια πραγματα να σε ξενιζουν κ να θες να εκφρασεις τη δυσαρεσκεια σου η την αγανακτηση σου, καλα κανεις.. απλα με τον καιρο μν δινεις σημασια κ παιρνε τα πραγματα πιο χαλαρα κ μν ασχολεισαι τοσο με το τι λεει ο καθενας, απαντα εκει π θες να απαντησεις, γραψε τα θεματα π θες να γραψεις κ απο κει κ περα, αν καποιος ειναι κολλημενος η θελει να πουλησει πνευμα κατι θα βρει να πει..

    Εγω ειχα κανει τον εξης διαχωρισμο σε ενα θεμα π ειχα ανοιξει.. (αν κ δν νομιζω οτι αξιζει πλεον να αναλυουμε τετοια θεματα ενω εχουμε κ υπαρχουν τοσα αλλα δικα μας σοβαρα κ αλλονων να ασχοληθουμε) συνειδητο τρολ = πχ το 15χρονο που θα ανοιξει θεματα του στυλ ''τον παιζω ολη μερα'', ''θελω να το κανω με τη μανα μου'', ''φασωθηκα με τον ξαδερφο'' κτλ, κ οσο του απαντανε τοσο γελαει κ περναει την ωρα του. ασυνειδητο τρολ = ατομο π μπορει να εχει ενα θεμα, αλλα με τη συμπεριφορα του απεναντι στους αλλους δινει την εντυπωση οτι τους δουλευει ολους κ γινεται εκνευριστικος κτλ..

    Τεσπα το θεμα το χουμε εξαντλησει, διαβαζεις ενα θεμα κ κρινεις αν πρεπει να απαντησεις η οχι κ τι να πεις.. απο κει κ περα εμενα ακομη κ θεματα του στυλ που προανεφερα προσωπικα δν με χαλανε ουτε μου κανουν καμια αισθηση.. ας γραψει ο καθενας ο,τι θελει.. πολλες φορες μπορει οπως σε ενα προσφατο θεμα π συζητουσαμε να γινεται καποιος τρολ ασυνειδητα.. αυτο εννοουσα παραπανω.. δλδ μπορει πχ να εχει ενα προβλημα το οποιο να ειναι η δυσκολια του στις ερωτικες σχεσεις, κ αντ αυτου να ανοιγει θεματα συνεχεια για υποθετικες γκομενες κτλ.. εμενα προσωπικα δν με χαλαει, ας γραψει ο,τι θελει, προσωπικα αυτος ζημιωνεται κ οχι εγω π θα κατσω να του απαντησω, διοτι με το να αναλωνεται σε πραγματα ανυπαρκτα εθελοτυφλει απο το πραγματικο προβλημα το οποιο δν λυνεται ποτε..

    Απ την αλλη κ εμεις απλες εικασιες κ αποψεις εκφραζουμε, διοτι οπως ειπες δν μπορουμε να αποδειξουμε οτι καποιος ειναι ''τρολ'' κ στην τελικη τι μας νοιαζει κ γιατι δινουμε τοση βαρυτητα? καλο ειναι να χρησιμοποιουμε τους χαρακτηρισμους με φειδω αλλα δυστυχως συμβαινει πολλες φορες να βγαζουμε ευκολα συμπερασματα.. κ στην τελικη ας γραψει ο αλλος ακομη κ οτι το κανε κ με γαιδαρο, δν μ κανει αισθηση, αρκει να μν με βρισει πχ, κατα τ αλλα θα του ευχηθω την επομενη φορα κ με κατσικα..

    Επισης οπως ειπα μετα απο ενα σημειο μια εννοια κατανταει γραφικη.. οπως πχ ειναι στα social media η λεξη Swag αν εχεις υποψην.. (αν παρακολουθεις μπραφ θα καταλαβεις..) απορω πως δν το ειδα ακομα κι εδω γραμμενο το swag.. καποια πραγματα ειναι εξυπνα κ ευφανταστα, αλλα απο ενα σημειο κ μετα καταντανε βαρετα κ γραφικα..

    Μ αρεσει π ειπα στην αρχη οτι δν υπαρχει λογος αναλυσης κ παλι αναλυση κανω.. ειμαι πολυλογου εχω κουσουρι στην εκφραση γμτ :p
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Β612
    Posts
    183
    Πάλι καλά ρε συ που δεν το ανελυσες....lol
    Κοίτα δεν διαφωνώ σε αυτά που έγραψες
    απλά είναι κουραστικό κάθε φορά να διαβάζεις
    Είναι τρολ ρε σεις τι ασχολείστε!!!!!βασικά
    υποτιμά την νοημοσύνη μου λέγοντας το
    ότι εγώ λόγω ανικανότητας δε μπορώ να το
    καταλάβω και μπορεί o επιστήμονας...τες πα
    μην το αναλύσω σαν και σένα το θέμα....: P
    Ναι όντως πολλά με ξενίζουν είναι η αλήθεια
    και ειδικά o τρόπος και το ύφος γραφής κάποιον
    εδώ μέσα,που αν ήμουν mod θα τους είχα στείλει
    αδιάβαστους....
    Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.....μόνο με την καρδιά κανείς
    μπορεί να δει καθαρά...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Η απολυτη δυσπιστια και ελλειψη εμπιστοσυνης με κουρασε εδω μεσα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athenz
    Posts
    338
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Επισης οπως ειπα μετα απο ενα σημειο μια εννοια κατανταει γραφικη.. οπως πχ ειναι στα social media η λεξη Swag αν εχεις υποψην.. (αν παρακολουθεις μπραφ θα καταλαβεις..) απορω πως δν το ειδα ακομα κι εδω γραμμενο το swag.. καποια πραγματα ειναι εξυπνα κ ευφανταστα, αλλα απο ενα σημειο κ μετα καταντανε βαρετα κ γραφικα..
    Ο ΚΕΝΟ είναι ο επίσημος swagger του φόρουμ, ρώτα τον.

    #swag
    Last edited by Άγνωστος; 12-05-2013 at 03:12.
    Υou don't know the power of the darkside...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    να δω αμα μεινετε τα τρολ ποιον θα τρολαρετε φιλικα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Άγνωστος View Post
    Ο ΚΕΝΟ είναι ο επίσημος swagger του φόρουμ, ρώτα τον.

    #swag
    Παιδες μην αρχισετε ΚΑΙ εδω μεσα το swag, γιατι θα αποχωρησω να το ξερετε, κ ξερω οτι θα στενοχωρηθειτε κ θα με ψαχνετε! :PPP

    Παντου το ακουω εγινε μοδα, πας καφε, πας σχολη "α δες ο τυπος ειναι κ πολυ swagger"!

    ΦΤΑΝΕΙ!! ιουυ

    Λεω να το αλλαξουμε το μοτιβο κ οταν καποιος ειναι τρολ να λεμε απο δω κ στο εξης :" Καλα ο τυπος μας δουλευει dafuq !! Ξερναω αιμα απ τα ματια, παω τωρα να ξερασω κ το ενα νεφρο! Ειναι τρολ μην του απαντατε.... και πολυ swag δικε μου!"

    (ειδες τα ξερω τα μοντερνα αυτα δν ειμαι καμια ασχετη :p)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    τι είναι αυτό το swag καινούργιο; τι σημαίνει; εγώ μέσα στους 4 τοίχους αν και μικρή είμαι άσχετη

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by skata View Post
    τι είναι αυτό το swag καινούργιο; τι σημαίνει; εγώ μέσα στους 4 τοίχους αν και μικρή είμαι άσχετη
    Κι εγω μικρη ειμαι ιδια ηλικια εχουμε αλλα ειμαι κ τρεντυ τρομαρα μου χαχα!
    Ψαξε κανενα επεισοδιο μπραφ κ θα καταλαβεις τι ειναι ολα αυτα τα μοντερνα!! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    παιδια εχετε μπερδεψει για πολλοστη φορα τη πουτσ@ με τη βουρτσα παλι εδω μεσα και εγω θα τη πληρωσω.

    το swag ειναι ο ορισμος του στυλ στη χιπ-χοπ κουλτουρα. οπου βλεπεις καπελακια γυαλια κλπ αυτο ειναι!

    δεν εχει σχεση με τρολλ και λοιπες μαλακιες του διαδικτυου. αλλα προφανως η Lacrymosa το εμαθε μονο απο εδω. αμα πας σε κανα Αθηναϊκο κλαμπακι τυπου Rack City στο LIV αποκλειεται να μη το δεις.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Απο το μπραφ το εμαθα καταρχην ρε κενο, κ ως ορισμος ειναι αυτο π λες, κατι αναλογο του hipster, αλλα πλεον επειδη κυκλοφορω αρκετα οποιονδηποτε ''περιεργο'' βλεπουν ειτε απο εμφανιση ειτε απο ο,τι αλλο λενε ''και πολυ swag ο τυπος''. δν ειναι απλα inside joke, ειναι καραμελα κ εχω βαρεθει να το ακουω.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athenz
    Posts
    338
    Kάτι τέτοιο, yo.
    http://www.hiphopnetonline.com/wp-co...ick-rick_0.jpg

    Quote Originally Posted by KENO View Post
    παιδια εχετε μπερδεψει για πολλοστη φορα τη πουτσ@ με τη βουρτσα παλι εδω μεσα και εγω θα τη πληρωσω.

    το swag ειναι ο ορισμος του στυλ στη χιπ-χοπ κουλτουρα. οπου βλεπεις καπελακια γυαλια κλπ αυτο ειναι!

    δεν εχει σχεση με τρολλ και λοιπες μαλακιες του διαδικτυου. αλλα προφανως η Lacrymosa το εμαθε μονο απο εδω. αμα πας σε κανα Αθηναϊκο κλαμπακι τυπου Rack City στο LIV αποκλειεται να μη το δεις.
    Aυτό λέμε ρε, εσύ έλεγες θα γούσταρες να ήσουν swagger στην Αμερική και πως το έχεις γυρίσει στο trap.
    Χαλάρωσε, όλα στα σοβαρά τα παίρνεις. :P
    Υou don't know the power of the darkside...

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    αυτο που ποσταρες ειναι για niggerz. εγω κατι τετοιο ελεγα:
    http://db2.stb.s-msn.com/i/9D/3ADF35..._ccypCwVLo.jpg
    ακουω και ψαχνω σχεδον τα παντα απο μουσικη, αλλα τελευταια απο ξενο χιπ-χοπ ναι μονο τραπ.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athenz
    Posts
    338
    Ε ναι, είμαι oldschoolιάρης για αυτό.
    Τέσπα, από το τρολ αρχίσαμε και καταλήξαμε στο swag.
    Υou don't know the power of the darkside...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    παιδια εχετε μπερδεψει για πολλοστη φορα τη πουτσ@ με τη βουρτσα παλι εδω μεσα και εγω θα τη πληρωσω.

    το swag ειναι ο ορισμος του στυλ στη χιπ-χοπ κουλτουρα. οπου βλεπεις καπελακια γυαλια κλπ αυτο ειναι!

    δεν εχει σχεση με τρολλ και λοιπες μαλακιες του διαδικτυου. αλλα προφανως η Lacrymosa το εμαθε μονο απο εδω. αμα πας σε κανα Αθηναϊκο κλαμπακι τυπου Rack City στο LIV αποκλειεται να μη το δεις.
    Οκ κατάλαβα...ευχαριστώ

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΛ
    By chris athens in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 21-05-2012, 00:38
  2. ΤΡΟΛ ΜΕ ΨΕΥΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    By Remedy in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 88
    Last Post: 04-10-2011, 12:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •