Χωρισμός
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    22

    Χωρισμός

    Καλησπέρα,από τα μέσα Μαρτίου είμαι σε σχέση με ένα παιδί..με είπε από την αρχή 'να το δοκιμάσουμε να είμαστε μαζί' .....σε αυτή τη σχέση όλο αυτό το διάστημα μπορώ να πω πως έδωσα τον καλύτερο εαυτό μου..συμπεριφερόμουν πολύ καλά στον ίδιο στην παρέα του κτλ...δεν γκρίνιαζα και δεν τον έφερα ποτέ σε δύσκολη θέση,δεν τον πίεζα για τίποτα..επίσης δεν είχαμε καβγαδίσει καθόλου μέσα στο διάστημα της σχέσης μας...παρόλο που εγώ προσπαθούσα να κάνω με αυτό τον τρόπο καλύτερη την σχέση μου και να τον γνωρίσω καλύτερα έβλεπα πως αυτός από την αρχή ήταν κάπως στον 'κόσμο του'....δεν μου έδινε και ιδιαίτερη σημασία...είπα 'εντάξει ίσως να είναι και στον χαρακτήρα'..όταν συναντιόμασταν τον έβλεπα για 2-3 ώρες και σαν δεν έφτανε αυτό μου έλεγε συνεχώς 'πρέπει να φύγω θα έρθει ο τάδε φίλος σπίτι μου' 'θα πάω με αυτά τα παιδιά εκεί σε λίγη ώρα πρέπει να φύγω'... ξενέρωνα πολύ που ήταν στον κόσμο του τις στιγμές που περνούσαμε μαζί...έβλεπα δεν είχαμε πολύ καλή επικοινωνία..ακόμα και το λεωφορείο σκέφτονταν που πέρασε και το έχασε και θα αργούσε!!!! στεναχωριόμουν πολύ με την συμπεριφορά του αλλά από την στιγμή που έχει πολλούς φίλους είπα πως αφού τον θέλω θα τον αποδεκτώ έτσι και δεν θα απαιτήσω περισσότερα...έβλεπα πως με'έκοβε' ακόμα και από τις συζητήσεις του fb...δηλαδή λέγαμε πότε θα βρεθούμε και που και αργότερα μου πετούσε ένα 'πρέπει να βγω να φάω πρέπει να βγω κτλ' όχι 1 φορά αλλά τις περισσότερες δηλαδή δεν είχαμε ούτε σωστή επικοινωνία μέσω διαδικτύου...είχαμε κάποια σεξουαλικά θέματα σε μια φάση αλλά τα συζητήσαμε,σκεφτήκαμε και είπαμε πως συνεχίζουμε κανονικά...εγώ όσο περνούσε ο καιρός κολλούσα...την επόμενη βδομάδα μετά από αυτή τη συζήτηση που είχαμε και είπαμε πως συνεχίζουμε κανονικά με πήρε τηλέφωνο και με είπε 'δεν νιώθω τίποτα για εσένα...δεν κολλάμε σε προσωπικότητες και σε στυλ...είσαι πολύ ήσυχος χαρακτήρας για μένα ...δεν φταις εσύ εγώ φταίω...του είπα αυτά που με απασχολούσαν σχετικά με τον χρόνο κτλ και του λέω δώσε μια ευκαιρία να τα βρούμε γτ φταις και εσύ...αυτός είπε πως είδε αρκετά και η απόφαση του είναι οριστική..με λίγα λόγια έβγαλε συμπεράσματα τελείως διαφορετικά από αυτό που είμαι χωρίς να με γνωρίσει όσο θα έπρεπε με αποτέλεσμα να με απογοητεύσει πολύ...είμαι αρκετά απογοητευμένη γτ εγώ τα έδωσα όλα για την σχέση μου ενώ αυτός ήταν μόνο στον κόσμο του...έχω απογοητευτεί πολύ τις τελευταίες μέρες...δεν έχουμε μιλήσει καθόλου από εκείνη την μέρα..ήδη πέρασε μια βδομάδα...θα ήθελα απλά γνώμες σχετικά με αυτή την συμπεριφορά του...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Β612
    Posts
    183
    Τι δεν καταλαβαίνεις;;
    Απλά πράγματα ρε κορίτσι δεν νιώθει όπως θα ήθελε για σένα...για τους δικούς.του λόγους...και απόδειξη ότι την έκανε από κοντά σου συνεχώς....
    Αν υπάρχει κάποια περίπτωση να τον κερδίσεις είναι η αδιαφορία,βασικά από τη στιγμή που δε σε γέμιζε και δεν ένιωθες αγάπη δίπλα του γιατί δε χαίρεσαι που χωρίσατε;;;

  3. #3
    Γάμησέ τον τον παλιομαλάκα, υποπτεύομαι ότι σε ηλικία πρέπει να είναι μεταξύ 22 με 30. Η πιο άχαρη ηλικία για τον άντρα, μην διανοηθείς να βάλεις στο ραδιόφωνο καψουροτράγουδα και να πέσεις , ούτε αναρτήσεις ηττοπάθειας στο φατσοβιβλίο , ντύσου, βγες έξω αλλά μην του ξαναδώσεις καμία σημασία, αυτά τα παιδάκια μόλις τα αγνοήσεις λίγο έρχονται πίσω από εγωισμό και μόνο. Τόσο χαμηλά δηλαδή, αμόρφωτα χαζά που βλέπουν όλη μέρα μπάσκετ … Εάν όλο πρέπει να φύγει και να φύγει , έχει τόσες δουλειές, φύγε εσύ μια και καλή. Εξαφανίσου (πάλι θα πω τα γνωστά, η αξιοπρέπεια μας πάνω από όλα!!)
    Smile μόλις γλίτωσες από ένα μαλακιστήρι που πάει βόλτες μόνο με τους φίλους του .(άσχετο αλλά δεν έχω ξαναβρίσει εδώ μέσα , πιπέρι….:rolleyes:)

  4. #4
    Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Πουθενά
    Posts
    65
    Γιατι παντα να κολλαμε με τα λαθος ατομα γαμω την πανακολαση..;Ρε κοπελια αν σε γουσταρε πραγματικα στ @@ του θα εγραφε φιλους κτλ και θα καθονταν μια γαμημενη ωρα παραπανω μαζι σου....Μην ασχολεισαι και δινεις σημασια στο παπαρι....Μην τον σκεφτεσαι τον παλιομαλακα και βγες εξω να βρεις κανενα αξιολογο παιδι να εισαι ευτυχισμενη......
    I have no life.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Β612
    Posts
    183
    Σαν τα γραμματόσημα είμαστε....όσο μας φτύνουν κολλάμε..

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    νοτιοανατ.αττικη
    Posts
    27
    λυπαμαι για οτι σου ετυχε! δυστυχως ετσι ειναι ο ερωτας!! πολλες φορες παει σε ανθρωπους που δε μας αξιζουν!!
    θα βρεις καποιον που θα σε αγαπησει, που σου τα δωσει ολα , μην σε παρει απο κατω, εισαι κοπελα που το αξιζεις και θα βρεις αυτον που θα σε αγαπησει.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by The_Little_Prince View Post
    Σαν τα γραμματόσημα είμαστε....όσο μας φτύνουν κολλάμε..
    πραγματικά αυτό ακριβώς έγινε και με την περίπτωση μου, αφοσιώθηκα τόσο πολύ στην σχέση μας και το μόνο που κέρδισα είναι η απογοήτευση...ήταν τόσο στον κόσμο του που πραγματικά δεν ασχολούνταν καν..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Β612
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by deladrian View Post
    πραγματικά αυτό ακριβώς έγινε και με την περίπτωση μου, αφοσιώθηκα τόσο πολύ στην σχέση μας και το μόνο που κέρδισα είναι η απογοήτευση...ήταν τόσο στον κόσμο του που πραγματικά δεν ασχολούνταν καν..
    Σε όλους όχι μόνο σε σένα,από κει και πέρα πρέπει να δεις μπροστά...
    Συνήθως μετά το χωρισμό βλέπουμε μόνο τα θετικά.... Δε θα σου πω οκ δε τρέχει τπτ και τέτοια, όπως και να έχει ένας χωρισμός πονάει, ειδικά όταν δεν τον θέλουμε... Πάρε τον χρόνο σου και μην πιέζεσαι.... Μόνο o χρόνος η ένας νέος έρωτας....θα σε κάνουν να νιώσεις καλύτερα....όσο για το δεύτερο μη το βιαστείς....

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by The_Little_Prince View Post
    Σε όλους όχι μόνο σε σένα,από κει και πέρα πρέπει να δεις μπροστά...
    Συνήθως μετά το χωρισμό βλέπουμε μόνο τα θετικά.... Δε θα σου πω οκ δε τρέχει τπτ και τέτοια, όπως και να έχει ένας χωρισμός πονάει, ειδικά όταν δεν τον θέλουμε... Πάρε τον χρόνο σου και μην πιέζεσαι.... Μόνο o χρόνος η ένας νέος έρωτας....θα σε κάνουν να νιώσεις καλύτερα....όσο για το δεύτερο μη το βιαστείς....
    πραγματικά είναι πολύ άσχημο να δίνεσαι σε μια σχέση και να μην σου το ανταποδίδει...νιώθω απογοήτευση γτ ήταν και η πρώτη μου σχέση και την περίμενα αλλιώς...επίσης αυτό που με ενόχλησε ήταν το ότι με χώρισε από το τηλέφωνο..το θεωρώ πολύ απρόσωπο...επίσης μια ερώτηση....σχετικά με τα προφιλ στο fb...είναι καλό να τον διαγράψω ή θα φανεί πως με πείραξε πολύ? (γτ δεν θέλω να δώσω αυτή την εικόνα)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Καλημέρα σου!! Μη στενοχωριέσαι κορίτσι μου, όποιος δε μπορεί να καταλάβει τι είσαι, χάνει εκείνος! Γενικά, όταν βλέπεις ότι ο άλλος δεν έχει και ιδιαίτερη σκοτούρα να σε μάθει καλά, να είναι μαζί σου, να κάνει πράγματα με σένα... sorry! δε φταίς εσύ που μπορείς να τα κάνεις αλλά ο άλλος που δεν έχει αυτή την ικανότητα... Το να ξεκινάει κάποιος και να σου λέει, ότι ας προσπαθήσουμε.. και να δούμε πως θα πάει.. κτλ κτλ και μετά να τη κάνει λέγοντας ότι: εεε.... δε ταιριάζουμε και όλες αυτές τις πίπες... άστο!!! Μυρίζει ανωριμότητα! Να σου πω κάτι.. κάπως έτσι ξεκίνησε μια δική μου κατάσταση... ένα παιδί που με κυνηγούσε.. όλα μια χαρά, μια ωραία πρωία εξαφανίστηκε... όταν ξαναμιλήσαμε για εξηγήσεις κτλ.. μου είπε ότι δε τρέχει τίποτα μωρέ και να τα λέμε... και π@@τσες μπλε, με το συμπάθειο! εεε... όταν εγώ ξενέρωσα τελείως, άρχισε εκείνος πάλι το κυνηγητό!!! μιλάμε όλη την ώρα μηνύματα και τηλέφωνα για να βρεθούμε! Τι να το κάνω καλέ το ανισόρροπο??!!! Ας παέι σε άλλη παιδική χαρά! άσε μας κουκλιτσα μου που θα κάτσω να στενοχωρηθώ για άτομα που δε ξέρουν τι θέλουν!!! Το έκανα πολλές φορές και δε βγήκε πουθενά!!! Η ζωή συνεχίζεται και όταν ξέρεις τι θες, δε μπαίνεις και σε μπερδέματα!!!
    Ρόδα είναι και γυρίζει... Εγώ φοβάμαι ότι όταν τη δω θα χαρώ και αυτή θα με πατήσει!!! :P

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by The_Little_Prince View Post
    Σαν τα γραμματόσημα είμαστε....όσο μας φτύνουν κολλάμε..
    Κολλάει αυτός που δεν εκτιμάει τον εαυτό του.
    Όποιος τον εκτιμάει φεύγει έγκαιρα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οταν λες ειχατε ορισμενα προβληματα σεξουαλικης φυσεως τι εννοεις? Και πως γνωριστηκατε αρχικα? Μπορει τα πραγματα να μην ειναι ετσι οπως φαινοντε.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    22
    γνωριστήκαμε μέσω της ξαδέρφης του το προηγούμενο καλοκαίρι ...δεν είμασταν και πολύ φίλοι απλοί γνωστοί...μόνο στα πάρτι των κοινών γνωστών μας λέγαμε ένα γεια σου τι γίνεται....μετά από κάποιους μήνες μιλήσαμε λίγο περισσότερο μέσω της ξαδέρφης του...ενθουσιαστήκαμε και οι 2 και λέει 'ας το προσπαθήσουμε...στον σεξουαλικό τομέα απλά δεν ολκληρώσαμε γτ δεν ήμουν έτοιμη παρά τις προσπάθειες που κάναμε..είμασταν μια κρύο μια ζέστη και οι 2 πλευρές.....αυτό πιστεύω μας ξενέρωσε και τους 2 παρα πολύ....το πιέσαμε αρκετά μπορώ να πω το θέμα....έκατσα και σκέφτηκα κάποια πράγματα και του εξήγησα πως πρέπει να πάμε χαλαρά χωρίς άγχος και μου είπε οκ συνεχίζουμε...μετά από 1 βδομάδα αφότου του είπα αυτό με είπε να χωρίσουμε γτ δεν νιώθει πλέον τπτ πως δεν φταίω εγώ κτλ.....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δεν μπορω να καταλαβω τι εγινε οσον αφορα το σεξουαλικο κομματι. Δηλαδη ηθελε αυτος αλλα οχι εσυ? Και αυτο επαναληφθηκε? Εσυ γιατι να μη θελεις αφου σου αρεσε ο φιλος? Μετα με μπερδευεις στο οτι αρχικα παραπονιεσαι οτι ηταν καπως στον κοσμο του, καπως χαλαρος αλλα τωρα λες οτι εσυ η ιδια του πες να το πατε χαλαρα. Αν θες εξηγησε μου να καταλαβω καλυτερα και να σου πω και καποια αλλα ερωτηματα μετα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Β612
    Posts
    183
    Από τα λίγα πού κατάλαβα είναι ότι εσύ δεν ήσουν
    έτοιμη...σωστά;;;αν συμβαίνει αυτό καλή μου τότε
    εσύ έχεις το θέμα...εν μέρη έδειχνες ότι δεν ήσουν
    έτοιμη για αυτή τη σχέση όποτε μην απορείς γιατί
    την έκανε με ελαφρά....
    ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΤΑΚΡΊΝΩ...ΚΑΛΆ ΈΚΑΝΕΣ ΌΠΩΣ ΈΠΡΑΞΕΣ
    ΑΦΟΎ ΑΥΤΌ ΈΝΙΩΘΕΣ ΝΑ ΚΆΝΕΙΣ...
    Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.....μόνο με την καρδιά κανείς
    μπορεί να δει καθαρά...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Χωρισμος
    By Stel. in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 21
    Last Post: 24-01-2013, 16:21
  2. χωρισμος.....???
    By aliki23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 19-10-2012, 19:48
  3. χωρισμός
    By zouzounitsaaa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 21-07-2010, 00:31
  4. ΧΩΡΙΣΜΟΣ
    By kely in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 27
    Last Post: 04-06-2010, 00:13
  5. ΧΩΡΙΣΜΟΣ
    By kimkara in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 31-01-2010, 15:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •