Είναι μεγαλύτερός μου... με θέλει; Μπορεί να γίνει κάτι;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    Είναι μεγαλύτερός μου... με θέλει; Μπορεί να γίνει κάτι;

    Τους τελευταίους 5 μήνες είμαι μέλος σε ένα συγκρότημα. Περνάμε πολύ καλά σαν παρέα. Το "πρόβλημα" είναι ότι είμαι η μικρότερη στην παρέα...δεν είναι ακριβώς πρόβλημα βέβαια. Μπορούμε να συζητήσουμε πολύ άνετα. Όλοι με περνάνε για μεγαλύτερη και ξεχνάνε κάθε φορά πόσο χρονών είμαι.... λένε ότι το " βλέμα και η ωρημότητά ξεγελάει"... Αλλά όλοι τους είναι φοιτητές, και εγώ είμαι ακόμα στην πρώτη λυκείου! Είναι τραγικό... αλλά, δε μπορώ να πω, τα παιδιά με συμπαθούν αρκετά, και εγώ τους αγαπάω όλους πάρα πολύ. Το θέμα είναι πως τον έναν από αυτούς τον συμπαθώ με έναν ιδιαίτερο τρόπο. Είμαι ερωτευμένη μαζί του. Και δεν πιστεύω πως είναι απλώς ενθουσιασμός, γιατί δεν μου αρέσε έτσι από την αρχή. Σιγά-σιγά, όταν άρχισα να τον γνωρίζω καλύτερα (και έτυχε να βγούμε 3 φορές μαζί) τότε κατάλαβα πως είναι εξερετικό παιδί. Αυτός είναι πολύ φιλικός και ευγενικός μαζί μου, πάντα, όταν κανονίζουν έξωδο, επιμένει να πάω και εγώ μαζί τους..., αυτός πρότηνε να είμαι μόνημα μαζί τους στο συγκρότημα... είχαμε και καποιες ιδιαίτερες στιγμές: σε μία ταβέρνα καθόμασταν δίπλα δίπλα, και εκείνος κοιτούσε με την άκρη του ματιού του, πολύ συχνά, το γόνατό μου, και όταν κατάλαβε ότι τον κοιτούσα γύρισε αλλού..., μία άλλη φορά που με βοηθούσε να βάλω στη θήκη την κιθάρα μου με κοίταξε στα μάτια (ενώ είχαμε σκήψει και οι δύο) και μου χαμογέλασε..., σε μία συναυλία που καναμε, πρόσεξα στο βίντεο ότι υπήρχαν στιγμές που ανταλλάσαμε ματιές... και τότε (όταν είχαμε μαζευτεί να δουμε το βίντεο από τη συναυλία) είχα νιώσει πολύ άβολα (δεν ξέρω αυτός...) γιατί τυχαίνει το βασικό μέλος του συγκροτήματος να είναι Ο ΞΑΔΕΡΦΟΣ μου!!! Αυτό κι αν είναι γκαντεμιά....! Απ' ότι δείχνει ενδιαφέρεται για μένα... αλλά να...είναι που είμαι ανήληκη, και φοβάμαι πως διστάζει να κάνει κάποιο βήμα και ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ (αυτός είναι 23 και εγώ 16) και ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΚΑΙ Ο ΞΑΔΕΦΟΣ ΜΟΥ... θελώ πραγματικά μία συμβουλή.... τι να κάνω; Δεν μπορώ να τον βάλω απο το μυαλο μου... είμαι υπερβολικά προβληματισμένη...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    νοτιοανατ.αττικη
    Posts
    27
    Κοιτα, εισαι μικρουλα ,αλλα κι αυτος δεν ειναι πολυ μεγαλος,μαλον η διαφορα σας δεν ειναι μεγαλη, εχουν υπαρξει παρα πολλα ζευγαρια οπου η διαφορα περνα τα 10 χρονια!! ομως οταν ειναι και οι δυο πανω απο τα 20, αυτο ειναι ισως το κολλημα απο την πλευρα του,γιατι ειναι κι ο ξαδελφος σου! δυστυχως ισως αυτο ειναι το κολλημα.
    Ομως μην απελπιζεσαι μικρουλαμου, πιστευω και ελπιζω να ειναι απο αυτους που στον ερωτα δεν εχουν εμποδια, ξερεις υπαρχουν ανθρωποι οπου ερωτευοντε με παθος! δεν τους τρομαζει ουτε τους απασχολουν τα μικρο εμποδια και τα τυπικα,μακαρι να ειναι ετσι, και αφου λες οτι εχεις δει απο την πλευρα του ενδιαφερον, αφου εχεις δει οτι νιωθει για σενα πραματα οχι απλα φιλικα ε τοτες μπορει να ζησεις αυτο που τοσο θες. και στο ευχομαι απο καρδιας!! γιατι δειχνεις κοριτσι με αγαθα και αληθινα αισθηματα ,πιστευω οτι εχεις να δωσεις αγαπη ζωντανη.
    Προσωπικα δεν με πολυ απασχολουν οι διαφορες ηλικιας, αλλου νομιζω οτι πρεπει να κολλαμε, οχι σε αυτο και μην ξεχνας οτι αυτος ειναι πιο μεγαλος, κατι που ειναι λογικο ειδικα στην Ελλαδα. Οταν ειμουν 26 ειχα σχεση με μια κοπελα που ηταν 6 χρονια πιο μεγαλη απο μενα, επισης τοτε εδειχνα κι πιο μικρος και αυτη λογο του στυλ της, της δουλειας της, ντυνοταν πολυ κιριλε με αποτελεσμα η διαφορα ηλικιας να δειχνει πιο μεγαλη προς τα εξω! Τον πρωτο καιρο δεν μας απασχολουσε καν, ζουσαμε στον κοσμο μας, στον ερωτα μας. Με τον καιρο ομως ,αρχισαμε να το βλεπουμε, αρχισαν τα σχολια απο το περιβαλον μου, αρχισαν και απο την πλευρα της να της λεν οτι πρεπει να παντρευτεις και αυτος δεν κανει για γαμο, ειχαμε πολλα τετοια οπου το τελος αυτης της σχεσης ηρθε μετα απο 2 ,5 χρονια! δυστυχως γιατι την αγαπουσα παρα πολυ! ομως καταλαβα οτι ειμαστε κοινωνικα οντα! πως η αποψη του κοσμου παιζει τεραστιο λογο ! σε μια σχεση.
    Ευχο0μαι μεσα απο την καρδια μου να ζησεις αυτο που λαχταρας! επειδη δειχνεις κοριτσι με καλη καρδια και με αγαθα αισθηματα αξιζεις να ζησεις κατι ομορφο οπως αυτο, καλη τυχη λοιπον.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ο ξαδερφος ειναι δικαιολογια. Δεν καταλαβαινω γιατι ειναι προβλημα. Δεν πατε να κανετε ληστεια τραπεζης ουτε απαγωγη. Αλλο ειναι το προβλημα. Τι σκεπτεται να κανει ο τυπος για σενα γτ μπορει να εχεις παρεξηγησει τα δειγματα και να ναι απλα φιλικος. Ουτε η διαφορα ηλικιας ειναι προβλημα. Αυτα ειναι ολα δικαιολογιες, που αλλωστε δεν ειναι τοσο μεγαλη. Οτι εσυ πας σχολειο και αυτος πανεπιστημιο δε βλεπω γιατι να αποτελει ανασχετικο παραγοντα, εφοσον η σχεσιοδυναμικη 2 ανθρωπων ειναι αψογη. Και νομικα ακομα ειναι καλυμμενος. Το γιατι δεν κανει κινηση ειναι το θεμα και δε φταει ουτε ο ξαδερφος ουτε οι ηλικιες για μενα.

  4. #4
    Το έχω σεφτεί και εγώ το ότι μπορεί να είναι απλά φιλικός... και ότι είναι περίεργο που δεν κάνει κάποια κίνηση, απλά μάλλον στο μυαλό ΗΘΕΛΑ να πιστεύω ότι το κάνει για άλλους λόγους...:(
    Ευχαριστώ πάρα πολύ, όμως!:)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μπορει να θελει αλλα να ναι ντροπαλος. Ολα παιζουν. Κανε εσυ ενα βημα γτ νομιζω οτι αυτα που λες περι ξαδερφου και ηλικιας εσενα μπλοκαρουν πρωτα κ το βγαζεις προς τα εξω και μπορει να μπλοκαρεις τον αλλο με τις ανασφαλειες αυτες και το στρες. Κανε μια κινηση λιγο παραπανω κ βλεπεις. Το συγκροτημα αυτο τι ειναι ομως? Παιζετε καπου? Τι γινεται?

  6. #6
    Μπορεί να υσχίει αυτό... μάλλον δίκιο έχεις. Με το συγκρότημα κάνουμε κάποια live ανά διαστήματα. Δεν παίζουμε σε καποιο συγεκριμένο χωρο, αν και αυτό μπορεί να αλλάξει το καλοκαίρι, και να παίζουμε σε ένα μαγαζί στο κέντρο. Παίζουμε κυρίως έντεχνα τραγούδια... τι κύριως δηλαδή; Μόνο έντεχνα παίζουμε, ή μπορεί να τύχει να παίξουμε κανα ρεμπετικο... αυτά όμως σε τι βοηθάνε;
    Νομίζω πως μπορώ να του ζητήσω να πούμε ένα τραγούδι μαζί στην επόμενη πρόβα... θα το δοκιμάσω. Οχι ότι δεν το θέλω τόσο καιρό, αλλάααα, μάλλον δεν μπορούσα να του το δείξω... είμαι και εγώ φιλική απέναντί του, αλλά μου έχουν κοπεί τα φτερά...

Similar Threads

  1. θα γινει κατι τρελό?
    By gamder11 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 19-03-2013, 20:29
  2. Ποιος ειναι ο μεγαλυτερος φοβος σας?
    By LIA1975 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 61
    Last Post: 24-10-2012, 08:33
  3. Είναι δυνατό να γίνει κάτι... μετά από αυτό;
    By SupernovaNebula in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 77
    Last Post: 03-08-2011, 01:14
  4. θελει να γινει παπας
    By savanina in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 21-04-2011, 13:06
  5. Φοβαται κατι ή απλα δεν με θελει;
    By Fairy_Dust in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 27-08-2007, 00:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •