Ερωτηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13

Thread: Ερωτηση

  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    38

    Ερωτηση

    Ποσες μερες αντεχει ο οργανισμος χωρις να φαει..?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Aν συνδυασω το ψευδωνυμο σου με την ερωτηση που κανεις , βγαζω συμπερασματα που δεν μου αρεσουν καθολου . . .
    Αν θελεις να αδυνατισεις καντο με τον σωστο τροπο και οχι με εξαντλητικη διαιτα.
    Και εγω παλευω με το βαρος μου και κατα καιρους κανω πολλες μαλακιες σαν αυτη που σκεφτεσαι να κανεις , και εννοειται πως ετσι οχι μονο δεν εχω δει αποτελεσμα αλλα πιο σκατα τα κανω.
    Αν θες μειωσε λιγο τις μεριδες που τρως αρχισε να περπατας εστω και για ενα μισαωρο την ημερα , και αν αντεχεις οικονομικα πηγαινε σε διαιτολογο και γυμναστηριο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    το λογικό είναι να τρώμε κάθε μέρα για να μπορούμε και να ζούμε και να έχουμε και ενέργεια κλπ τα γνωστά...
    γιατί δλδ να μη φάς?! :/
    εκτός αν δεν εχεις καθόλου χρήματα, αλλά και πάλι δε θα μπορέσεις να βρείς έστω και κάτι απο σισίτιο?
    αλλά μιας και το ανεφερε κ η μπετελ, είναι λίγο 'υποπτο' το νικνειμ σου...

  4. #4
    Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    38
    Ο σωστος τροπος επρεπε να εχει γινει καιρο τωρα... Πλεον ειναι εμμονη... Ποσες μερες;; Μεχρι τωρα αντεχα 4 κ μετα ετρωγα αλλα οχι επειδη πειναγα... Χωρις λογο... Απο αυριο δεν θελω να φαω τιποτα μεχρι τις 28.. Η πεινα φευγει την 2η μερα η ζαλαδα την 3η προς 4η...την τεταρτη νιωθω κουρασμενη απλα... Τις επομενες τι γινεται;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    ελα τώρα ρε συ σοβαρέψου, καταστρέφεις τον οργανισμό σου! και το ξέρεις.
    Προσπάθησε να τρώς κάθε μέρα φυσιολογικά!
    γιατί δε τρώς καθε μέρα φυσιολογικά? πρωινό-μεσημεριανο κλπ... ξέρεις..

  6. #6
    Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    38
    Δεν μπορω.. Και δεν με πειραζει που τον καταστρεφω

  7. #7
    Σπάνια βρίζω στο forum αυτό αλλά με έβγαλες εκτός εαυτού. Είσαι ένα σκατόπαιδο που δεν σέβεται τίποτα. Ειλικρινά θα σε χαστούκιζα. Εάν αντιμετωπίζεις πρόβλημα με το βάρος σου κάνε κάτι ουσιαστικό που θα σε βοηθήσει να χάσεις κιλά. Αυτό που είναι να φας για μεσημέρι βάλτο σε ένα ταπεράκι βγες στο κέντρο της πόλης που είσαι και δώσε το σε αυτόν που θα βρεις μπροστά σου και πεινάει , μην φοβάσαι δεν δαγκώνει . Ειλικρινά πιστεύω πως αυτό θα σε βοηθήσει να αδυνατίσεις και να νιώσεις καλύτερα εάν βέβαια δεν είσαι τεμπέλα και φοβάσαι να το κάνεις.

  8. #8
    Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    38
    Δεν με ξερεις για να με χαρακτηρισεις "σκατοπαιδο". Δεν με ξερεις καθολου! Νομιζεις οτι μαρεσει; Νομιζεις οτι αρεσει σε κανεναν να νιωθει ετσι; Εχω ξαναπει οτι δεν εχω προβλημα με τα κιλα οπως αλλοι ανθρωποι.. Υπαρχουν ατομα με σοβαρα προβληματα! Το ξερω! Μην κρινεις καποιον που δεν ξερεις... Με λες σκατοπαιδο και τεμπελα χωρις να εχεις ιδεα πως ειμαι, τι εχω περασει..

  9. #9
    κάνε αυτό που σου είπα σήμερα για να δούμε την μαγκιά σου ...θα τα καταφέρεις;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Κάπου στην Αθήνα
    Posts
    527
    Fatpig, βάλε το ερώτημα στο google και θα βρεις την απάντηση. Το θέμα σου όμως δεν είναι αυτό. Δε σκοπεύεις να καταστρέψεις τον εαυτό σου. Σταμάτα λοιπόν να επαναλαμβάνεις τα ίδια και κάνε κάτι. Επισκέψου ένα διατροφολόγο, βάλε ένα στόχο και σπάσε τον σε μικρά βήματα. Οπλίσου με θέληση και επιμονή και ξεκίνα. Μαγικές λύσεις δεν υπάρχουν
    Last edited by nick cave; 20-05-2013 at 16:02.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Κοψε τις μαλακιες κ συνελθε.. οσο για την ερωτηση σου, πηγαινε στη Σιερα Λεονε οπως πηγε κ ο Κανακης κ καντους την ιδια ερωτηση.. ελεος! σε γιατρο σκοπευεις να πας??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by Fatpig View Post
    Ο σωστος τροπος επρεπε να εχει γινει καιρο τωρα... Πλεον ειναι εμμονη... Ποσες μερες;; Μεχρι τωρα αντεχα 4 κ μετα ετρωγα αλλα οχι επειδη πειναγα... Χωρις λογο... Απο αυριο δεν θελω να φαω τιποτα μεχρι τις 28.. Η πεινα φευγει την 2η μερα η ζαλαδα την 3η προς 4η...την τεταρτη νιωθω κουρασμενη απλα... Τις επομενες τι γινεται;
    Το πρόβλημά σου είναι αλλού και ξεσπάς έτσι...!!!Κοίταξέ το...(φιλικά πάντα έτσι?) ...Όσο γι αυτα που γράφεις,εννοείται πως είναι λάθος και δεν χρειάζεται καν να το κουβεντιάσουμε.Αλλά αν θέλεις και το τι γίνεται,θα σου πω.Θα μαυρίσουν ξαφνικά όλα γύρω σου και θα ξυπνήσεις σε κάποιο νοσοκομείο με ορό και θα ρωτάς τι έγινε...!!!Σοβαρέψου....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ολα ειναι σχετικα καλη μου... δν υπαρχει στανταρ.. μπορει καποιος να αντεχει κ 10 μερες, κ αλλος 1 μερα.. δν κανουμε πειραματα μ αυτα.. σαν να μ λες ποσο μπορει κανεις να κρατησει την αναπνοη του κατω απ το νερο.. δν ειναι ολοι οι οργανισμοι ιδιοι.. αλλα το θεμα σου οπως σ ειπε ο ντουμπ δν ειναι αυτο.. πρεπει να σκεφτεις αν θες να απαλλαγεις απ το προβλημα κ να ψαξεις γιατρο ειδικευμενο στις δπτ
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Similar Threads

  1. ΕΡΩΤΗΣΗ...
    By m86 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 24-04-2013, 02:30
  2. Ερώτηση
    By Billaras in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 16-03-2013, 00:34
  3. ερώτηση για σεξ
    By empar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 28-04-2011, 00:14
  4. ΕΡΩΤΗΣΗ-
    By ioli in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 03-09-2010, 11:49
  5. Ερώτηση
    By lloyd555 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 15-05-2010, 01:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •