Μια νεα περιπετεια!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    2

    Μια νεα περιπετεια!!!

    Καλησπερα με λενε Παναγιωτη και ειμαι 30 χρονων . Η ψυχικη περιπετεια μου ξεκινησε πριν απο ενα μιση μηνα περιπου . Ξαφνικα ενα βραδυ εκει που ημουν τελειος χαλαρος και ετοιμαζομουν να δω τηλεοραση με επιασε για πρωτη φορα στην ζωη μου ενα σφιξημο στο στηθος μια πιεση μαζι με ενα χαλαρο μουδιασμα τον αριστερον μου ακρων . Αφου περασα ενα πολυ τρομακτικο βραδυ και με φοβο για καποιο καρδιακο επεισοδιο μιας και ειμαι αρκετα παχυσαρκος την επομενη μερα πηγα σε καρδιολογο εκανα τα κλασικα που κανουν ολοι και αφου με ηρεμησε πηγα την επομενη για check up αιματος ολα καλα μην τα πολυλογο μονο ο θυροειδης ειχε ενα θεμα και αυτο με εστειλε αμεσος σε ενδοκρινολογο ολα αυτα σε 4 μερες . Μεχρι τοτε ημουν αρκετα χαλια ψυχολογικα . Ο ενδοκρινολογος αφου του ειπα ολη την ιστορια μου ειπε την θαυματουργες για μενα λεξεις κριση πανικου σαν διαγνωση γιατι μεχρι τοτε δεν ηξερα τι ειχα (Πριν απο 2 μερες διαγνωστικε υποθυρεοειδισμος και πλεον περνω Τ4) . Μεσα σε 10 λεπτα χωρις υπερβολη μου περασαν ολα . Τις επομενες 3 εβδομαδες σχετικα καλα τα πιο πολλα μεχρι που πλεον ανα μερες και ωρες (Οταν γυμναζομαι η κανω προπονηση γενικα σχεδον παντα ηρεμο) εχω μια σχετικη δυσφορια το μυαλο δεν μπορει να ηρεμησει ευκολα το βραδυ ο υπνος γινεται πιο ευκολος μετα απο ενα ποτηρακι κρασι . Βασικα δεν ξερω αν εχω ανχος καποια μορφη καταθλιψης η καποια αλλη ψυχολογικη παθηση . Το μονο που ελπιζω αυτο που εχω πλεον να με βοηθησει στο τεραστιο προβλημα που εχω που λεγεται παχυσαρκια . Ελπιζω να μην κουρασα !!! Καλο κουραγιο και δυναμη σε ολους μας !!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Β612
    Posts
    183
    Καλησπέρα.... Διάγνωση παλικάρι μου δε μπορεί να γίνει μέσω νετ...
    Αν θέλεις για το θέμα διατροφής και άσκησης μπορώ να σε βοηθήσω....

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    2
    Βασικα ηταν ρητορικο αυτο που ειπα στο τελος για το τι εχω απλα ψαχνω παρομοιες εμπειριες στο θεμα της ψυχολογιας οταν καποιος δεν μπορει να ηρεμησει . Ευχαριστω για την προταση εχω κανει της απαραιτητες ενεργειες στο θεμα του φαγητου ελπιζω πως μολις θα ειμαι και καλυτερα ψυχολογικα να τα παω καλυτερα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλα πρεπει να εντοπισεις ποια ακριβως στην καθημερινοτητα σου ειναι η πηγη του αγχους που αντιμετωπιζεις επειδη πιστευω πως αυτο προκεται κ πρεπει να δεις τι σε κανει να νιωθεις ετσι κ αν μπορεις να το αντιμετωπισεις,Καλο επισης ειναι να μπεις σε καποιο προγραμμα γυμναστικης κ θα εκτονωθεις κ θα χασεις κιλα,Επειδη το παχος επηραζει την καρδια κ παροτι εισαι υγιης πρεπει να το κοιταζεις

Similar Threads

  1. Replies: 12
    Last Post: 19-10-2011, 13:56
  2. ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ Η \"ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ\" ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ..ΩΣ ΠΟΤΕ;
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 22-07-2010, 23:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •