Άδεια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 64

Thread: Άδεια

  1. #16
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Posts
    37
    Και πόσο κλάμα έχω ρίξει σε όλη μου την ζωή.. τόσο πολύ έχω υποφέρει.. τόσα πολλά έχω χάσει..
    εντάξει , κρίμα είμαι κι εγώ σαν άνθρωπος.. Έχω λιώσει..
    δεν μου άξιζε τίποτα καλό. τίποτα θετικό σε αυτή τη ζωή . Τίποτα δεν μου άξιζε τελικά..
    γι΄αυτό και δεν είχα ποτέ κάτι καλό ..
    μία φίλη να με αγαπάει.. ένας άνθρωπος να με κάνει να χαίρομαι , να με πιάσει από το χέρι, να με βοηθήσει.. κάτι ..
    μια χαρά ..
    τίποτα..

  2. #17
    εαν δεν μας δουλευεις κανονικά όλους μακαρι να μπορουσα να σε φέρω μαζι μου στην αθηνα , να δεις τα πραγματικα ζόρια της καθημερινότητας.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by Συνήθεια View Post
    καλά ρε χαζό μιλάμε 2 μέρες τώρα και δεν έχεις δει κάτι αλλιώς από αυτά που σου γράφει ο κόσμος ... ίσως εδώ μέσα δεν έχω συναντήσει πιο όμορφη και ταπεινή γυναίκα . νομίζω πως το φως σου ανήκει. είναι θέμα χρόνου η επανένταξή σου.
    Δεν ξέρω, Συνήθεια μου.. Μακάρι να καταφέρω να κάνω κάτι όπως μπόρεσες κι εσύ ..

  4. #19
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by Συνήθεια View Post
    εαν δεν μας δουλευεις κανονικά όλους μακαρι να μπορουσα να σε φέρω μαζι μου στην αθηνα , να δεις τα πραγματικα ζόρια της καθημερινότητας.
    Δεν ξέρω πώς σου φαίνεται και γιατί υποθέτεις ότι σας δουλεύω.. Όχι, Συνήθεια, εγώ δεν δουλεύω κανέναν.
    Αυτά είναι τα θέματα μου, μπορεί να μην έχει τύχει να έχεις διαβάσει τίποτα παρόμοιο αλλά αυτά είναι η αλήθεια μου.. Τι να κάνω? Φαίνονται τρελά? Ε τρελή είμαι ίσως. Έχω τρελαθεί μπορεί..
    Αυτά είναι μέσα στο μυαλό και την ψυχή μου.. Κανένα δούλεμα. Μακάρι να δούλευα..

    Εγώ απλώς τα γράφω σαν τελευταία απόπειρα να βοηθηθώ.. Μήπως γράψει κάποιος κάτι που με αγγίξει και δω αλλιώς την ζωή .. Μήπως.. Γιατί να μην το κάνω κι αυτό? Μπορεί..

  5. #20
    εγώ πάντως στο διαμέρισμα που διατηρώ στο κέντρο της αθήνας , ψάχνω να βρω έναν συγκάτοικο , εννοείτε πως όσο πιο άσχημος είναι τόσο καλύτερα ,

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Εγω νπμιζω οτι καλα κανεις και αισθανεσαι ετσι. Να σε ρωτησω ομως γιατι δεν εισαι ευχαριστημενη απο το σωμα σου? Οκ το προσωπο δεν πολυαλλαζει. Σωματικα τι προβλημα εχεις? Μηπως εισαι χοντρη?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλυτερα ειμαι εκτος απο ορισμενα καταλαποια της καταθλιψης οπως κοινωνιοφοβια κ τετοια,Να εισαι καλα!

  8. #23
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Εγω νπμιζω οτι καλα κανεις και αισθανεσαι ετσι. Να σε ρωτησω ομως γιατι δεν εισαι ευχαριστημενη απο το σωμα σου? Οκ το προσωπο δεν πολυαλλαζει. Σωματικα τι προβλημα εχεις? Μηπως εισαι χοντρη?

    Να 'σαι καλά, κεράσι , που με ''νιώθεις'' όσο το μπορείς
    Θα το πω ξεκάθαρα και ωμά, έτσι όπως είναι.
    Στο σώμα δεν είμαι ιδιαίτερα χοντρή, δεν είμαι παχύσαρκη . 56 κιλά είμαι ΑΛΛΑ..
    έχω πατσάδες στα πλαϊνά, κρέμονται. To δέρμα μου είναι σάπιο , σαφρακιασμένο. Πώς είναι οι γριούλες που βλέπεις στην παραλία? Ίδιο.
    Έχω σωματότυπο τύπου αχλάδι.
    Στήθος σαν γυναίκα, δεν έχω καθόλου. Καθόλου όμως. Είναι όπως τα κορίτσια των 14 χρονών.
    Ο πισινός μου είναι πεσμένος και πλατύς. Ραγάδες πολλές, η κυτταρίτιδα στον θεό και ψωμάκια και πάρα πολύ λίπος. Έχω σπυριά στα πόδια και στον πισινό -σίχαμα, εξανθήματα γιατί είμαι πολύ άσπρη. Είχα πάει στον δερματολόγο αλλά μου είπε ότι αφού τα έχω από πάντα , δεν πρόκειται να φύγουν αυτά. Μου έδωσε μια κρέμα, την έβαλα αλλά όπως το είπε, δεν έφυγαν.
    Έχω κοκαλιάρικα χέρια και καθόλου βυζί κι από την μέση και κάτω είμαι αρκετά παχιά.

    Εκτός από αυτά, το χειρότερο είναι πως έχω αιμορροιδες -όλα τα 'χε η Μαριωρή..- εκεί να δεις σίχαμα και αηδία.. δηλαδή εντάξει , μέχρι κι αυτό μου έτυχε εμένα.. Και το αιδοίο -συγνώμη, δεν μπορώ να το πω αλλιώς- είναι κι αυτό παραμορφωμένο, έχω αυτό που τα μικρά χείλη είναι μεγαλύτερα από τα μεγάλα και προεξέχουν . Ε μια αηδία σκέτη.... Σίχαμα ..

    Τίποτα δεν είναι κανονικό και φυσιολογικό και ωραίο πάνω μου. Τίποτα.

    Ήθελα να κάνω πλαστικές , μα τα λεφτά είναι τόσα πολλά κι εγώ δεν έχω τόσα.. Και μέχρι να τα μαζέψω , τα χρόνια θα έχουν περάσει.. Βλέπεις, είναι πράγματα που δεν αλλάζουν εύκολα γι' αυτό έχω φτάσει στην απελπισία..


    Και στο πρόσωπο είμαι χάλια.Η μούρη μου είναι στραβή όταν γελάω και όταν μιλάω. Έχω αποκτήσει μέχρι και ρυτίδες από το κλάμα μάλλον ...Μαύροι κύκλοι σίγουρα από τα ξενύχτια -οκ, λίγο μέικ απ κι έφυγε αυτό.. Έχω μεγάλη μύτη και τα δόντια μου είναι στραβά. Βλέπεις οι γονείς μου, ήταν τόσο ηλίθιοι που δεν σκέφτηκαν ποτέ να με πάνε σε έναν οδοντίατρο να μου βάλουν σιδεράκια . Δεν σκέφτηκαν ότι θα είμαι ένα κορίτσι με στραβά δόντια , κρίμα είμαι δηλαδή... Κι από τα πολλά τσιγάρα έχουν κιτρινίσει κιόλας. Και καλά αυτό είναι το λιγότερο. Πάω στον οδοντιάτρο, κάνω λεύκανση και τέλος. Τα υπόλοιπα?

    Ύψος 1.72, γαλάζια μάτια, μαύρα μαλλιά βαμμένα.. αυτά για να φτιάξεις όσο μπορείς όλο το προφίλ..

    Μέχρι και τα χέρια μου είναι κοκκινισμένα γιατί έτρωγα τα πετσάκια στα νύχια μου - όχι τα νύχια γιατί σιχαινόμουν, τα πετσάκια μόνο-από την στεναχώρια και το άγχος, και είναι κάπως λίγο πρησμένα και κοκκινισμένα , λεπτομέρεια είναι αυτό , μπαμ κάνει βέβαια αλλά κι αυτό δεν διορθώνεται , δεν μπορώ να πω ''να τουλάχιστον έχω όμορφα χέρια'' πχ.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ευτυχως που δεν εισαι χοντρη!

  10. #25
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Ευτυχως που δεν εισαι χοντρη!
    Μακάρι να ήμουν χοντρή και όμορφη. Ξέρεις.. η ομορφιά δεν έχει να κάνει με το πάχος

  11. #26
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Posts
    37
    Μυσπ , Εύχομαι να το ξεπεράσεις κι αυτό

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Βοτκα, δν διαβασα και τα τελευταια ποστς, μονο τα 4 πρωτα, οποτε μπορει να πεφτω κ εξω.
    Μηπως ειναι και η ιδεα σου ρε συ λιγο?
    Μηπως εισαι τελειομανης κ εχεις αυστηρες απαιτησεις απο τον εαυτο σου?
    Μηπως εισαι του ολα ή τιποτα?
    Διαβασα παραπανω οτι εισαι 56 κιλα (οσα εγω) και με 1.72 υψος (εγω ειμαι 1.65), και σκεφτηκα καλα μας δουλευεις?
    Που βρισκονται οι πατσαδες και τα αλλα π λες?
    Μηπως απλα σε χει πιασει σπαριλα (αυτο π λεμε νευρα κ κακη διαθεση εν ολιγοις), κ επειδη εισαι χαλια ψυχολογικα σε εκνευριζει κ το σωμα σου?
    Επισης οπως σου εγραψε κ η Συνηθεια, τη βοτκα και την οινοπνευματοποσια να την προσεχεις. Ειναι παροδικος ''φιλος'', αλλα μακροπροθεσμος υπουλος ΕΧΘΡΟΣ.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #28
    Να το πάρουμε λίγο από την αρχή; για μένα τα δυο πιο σημαντικά κι ωραία σημεία σε μια γυναίκα είναι το χαμόγελό της και τα χέρια της. ξεκίνα από αυτά. Σε πρώτη φάση πάρε τηλέφωνο μια καλή αισθητικό και πες για τα χέρια σου, ψάξε το και λίγο στο ιντερνετ , σου κάνουν μια θεραπεία με παραφίνη και πολύ σύντομα θα έχεις αποτελέσματα ίσως κι από την πρώτη επίσκεψη, δεν νομίζω να σου κοστίσει πάνω απο 50 ευρώ και υιοθέτησε συνήθεια μέσα στο μήνα και μικρό έξοδο να βάφεις τα νυχάκια σου με μόνιμο μανό και να να τα χαίρεσαι ωραία και γυαλιστερά για πάνω απο 15 ημέρες.
    Επόμενη κίνηση, έρευνα για σιδεράκια, πήγαινε σε έναν οδοντίατρο, θα σου βρει λύση ίσως απο αυτό στραβώνει το πρόσωπό σου, και πίεσε για οικονομική λύση κι αυτοί ανάγκη και κόψιμο έχουν αυτήν την εποχή, όσο για την λεύκανση μην σκέφτεσαι κατ ευθείαν τις εύκολες λύσεις... στο φαρμακείο υπάρχουν λευκαντικές οδοντόπαστες ,με προσεκτική χρήση μια φορά την εβδομάδα , εγώ χρησιμοποιώ την depurdent , αλλά , θα πρέπει να υιοθετήσεις και σωστές συνήθειες ,κάθε φορά που θα τρως κάτι οπωσδήποτε θα καθαρίζεις τα δοντάκια σου με νήμα , κι οπωσδήποτε το βράδυ καλό βούρτσισμα κυρίως μετά από καφέδες τσιγάρα κι αλκόλια.
    Απο το φαρμακείο μπορείς να πάρεις και λίγο αμυγδαλέλαιο ,εμένα είναι το κρυφό μου μυστικό, θα βάζεις στα ματάκια σου κάθε βράδυ , και στα χέρια σου και στα πόδια σου, εαν το πάρεις σε ποσότητα πάρε κι ενα μπουκαλάκι με αιθέριο έλαιο , προσοχή άλλο είναι για το σώμα κι άλλο αυτό που καίμε στο χώρο, βάλε σε ένα δοχείο μπόλικο αμυγδαλέλαιο και στάξε μερικές σταγόνες, είναι υπέροχο άρωμα για όλο το σώμα.το ίδιο μπορείς να κάνεις με κρέμα σώματος χωρίς άρωμα κι έλαιο. Με πολύ απλές κινήσεις μπορείς να κάνεις τον εαυτό σου να αισθανθεί καλύτερα, έχω έναν σωρό μικρά τέτοια να σου πώ, επίσης για τις ραγάδες , πολύ νερό και πάντα μα πάντα μετά το ντούζ όσο είσαι βρεγμένη μπόλικο baby oil , φτιάξε την κρεβατοκάμαρά σου έτσι ώστε να σε ηρεμεί , έχε ωραία δροσερά σεντονάκια και ξεκίνα....

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Κάπου στην Αθήνα
    Posts
    527
    Αμπσολουτίτσα, σου θυμίζω τη γνωστή φράση "beauty is in the eye of the beholder", που δε θυμάμαι ποιός την είπε. Η ελκυστικότητα ενός ατόμου δε βρίσκεται στην εξωτερική του εμφάνιση, αλλά στη γοητεία του. Ο Σωκράτης ήταν αντικειμενικά άσχημος. Οι μισοί Αθηναίοι ομως ήταν ερωτευμένοι μαζί του (οι άλλοι μισοί ήθελαν να τον σκοτώσουν), συμπεριλαμβανομένου του Αλκιβιάδη, του πιό ωραίου, μορφωμένου και έξυπνου νέου της εποχής. Και όλα αυτά σε μιά κοινωνία που λάτρευε την ομορφιά.

    Καθημερινά βλέπουμε γύρω μας κοπέλες που υστερούν σε εμφάνιση να κυκλοφορούν με κάτι κούκλους σαν τα κρύα τα νερά. Ολόκληρη πριγκήπισα Νταιάνα έβαγε κέρατο από το μουρόχαυλο εξαιτίας μιάς Καμήλας.

    Ομως τα ξέρεις ήδη αυτά, όπως ξέρεις οτι στη φύση δεν επικρατεί το ωραιότερο, αλλά το εξυπνότερο. Απομένει λοιπόν να ξεκολλήσεις από την εμμονή με την εμφάνιση που -κι αυτό το ξέρεις- υποκρύπτει φόβο και ανασφάλεια μπροστά στην ανάληψη της ευθύνης για τη ζωή σου. Κρύβεσαι πίσω από το πρόβλημά σου. Κι αυτό γιατί δε σου δίνουν οι άλλοι την προσοχή και την αξία που πιστεύεις πως δικαιούσαι. Οταν σταματήσεις να το κάνεις και αποφασίσεις πως η εκτίμηση των άλλων δε μας χαρίζεται αλλά τη διεκδικούμε και την κερδίζουμε, πως η ασχήμια δεν είναι στη μορφή αλλά στη στάση μας απέναντι στη ζωή, πως η γκρίνια και η διαμαρτυρία είναι ασχήμια ενώ το χαμόγελο και η θετική στάση ομορφιά, τότε θα είσαι ήδη πιό όμορφη και πιό γοητευτική...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Ευτυχως που δεν εισαι χοντρη!
    Γιατι ευτυχως?? Αν ηταν χοντρη δηλαδη τι θα αλλαζε? Ελεος με κατι τετοιες αντιληψεις..
    Ο καθενας θα ειναι οπως γουσταρει.. οταν αρχισει και σου τρωει το φαι, ή σου πεταει το φαγητο π αγοραζεις, τοτε να μιλησεις..
    μου γινατε ολοι κριτες μη χεσω
    ''που πας μωρη με το τζιν'', ''δες την κοπελιτσα γιατι φοραει αυτο το στενο κ κρεμεται ο σκεμπες''
    τι σε νοιαζει? δικος της ειναι κ τον χαιρεται, κλεμμενο τον εχει?
    δν σου τη δωσαν για γκομενα!
    κ αν σου τη δωσουν μην την παρεις!
    τα ρεστα μου δλδ ελεος!!!!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Αναγνώριση - Άδεια ασκήσεως
    By xpistiana1987 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 06-02-2013, 03:23
  2. Αδεια ασκησεως επαγγελματος
    By XTK in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 14-03-2012, 14:50
  3. Νιώθω άδεια....
    By IRENEMARINA in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 31-07-2011, 15:16
  4. 2 Μέρες Υποχρεωτική Άδεια
    By ex_hus in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 24-06-2007, 01:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •