καλή τύχη , αντίο.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 68
  1. #1

    καλή τύχη , αντίο.

    Εντάξει παιδάκια, κι εγώ την κάνω από εδώ μέσα, έδωσα τον καλύτερό μου εαυτό και κατέθεσα τις μεγαλύτερες μου αλήθειες, αλλά δεν γίνεται έτσι για πλάκα ο άλλος 23 ετών να μου λέει πάει σε ψυχίατρο , εντάξει να είναι μόδα να χαπακόνεστε και να ανταλλάσετε απόψεις. Μου αρέσουν οι άνθρωποι που ξυπνούν στις εφτά την ώρα το πρωί και πάνε στη δουλειά τους. Δεν μπορώ άλλο. Δεν έχω πάρει ποτέ φάρμακα στη ζωή μου και μάλλον δεν σας καταλαβαίνω. Αντίο φιλαράκια. Καλή κατάθεση να έχετε στους ψυχιάτρους σας και καλή τύχη.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Γεια σου ρε συνηθεια , θα μας ληψεις... Καλη συνεχεια σε οτι κανεις και ευχομαι ολα να σου πανε οπως εσυ θελεις

  3. #3
    Quote Originally Posted by Συνήθεια View Post
    Εντάξει παιδάκια, κι εγώ την κάνω από εδώ μέσα, έδωσα τον καλύτερό μου εαυτό και κατέθεσα τις μεγαλύτερες μου αλήθειες, αλλά δεν γίνεται έτσι για πλάκα ο άλλος 23 ετών να μου λέει πάει σε ψυχίατρο , εντάξει να είναι μόδα να χαπακόνεστε και να ανταλλάσετε απόψεις. Μου αρέσουν οι άνθρωποι που ξυπνούν στις εφτά την ώρα το πρωί και πάνε στη δουλειά τους. Δεν μπορώ άλλο. Δεν έχω πάρει ποτέ φάρμακα στη ζωή μου και μάλλον δεν σας καταλαβαίνω. Αντίο φιλαράκια. Καλή κατάθεση να έχετε στους ψυχιάτρους σας και καλή τύχη.
    ...σε αυτή την περίπτωση αν ένα παιδάκι 5 χρονών έχει καρκίνο δεν πρέπει να κάνει χημειοθεραπείες ?
    Εγώ θα σου έλεγα να μη φύγεις, αλλά να καταρτιστείς περισσότερο σε τόσο ευαίσθητα θέματα και να μη γράφεις ότι σου έρχεται στο μυαλό γιατί δεν ξέρεις ποσο μεγάλη ζημιά μπορείς να κάνεις σε ανθρώπους με σοβαρά προβλήματα.

  4. #4
    για μένα δεν υπάρχει λόγος ένα παιδί να πάει σε ψυχίατρο και να γράφει εδώ μέσα, είχα σχέση με άνθρωπο ανάπηρο σε σοβαρό βαθμό εδώ δεν μιλάμε για ανθρώπους με εκ γενετής βαθμό αναπηρίας εδώ μιλάμε για σκατόπαιδα που δεν ξέρουν τι τους φταίει και πάνε σε ψυχίατρο όπως πάνε λύκειο

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    δε παίρνουν όλοι όσοι γράφουν εδώ φάρμακα! και δε νομιζω πως δε συναινοούμαστε με καποιον που παιρνει φαρμακα, ίσως το αντιθετο να συμβαινει, χωρίς να ξερω.

  6. #6
    συνηθεια βλεπω χωρις να θελω να σε προσβαλω την αγνοια για το τι ειναι πραγματικα ψυχικη ασθενεια σε ολο της το μεγαλειο

  7. #7
    δημήτρη δες το όπως θες, εγώ εγκαταλείπω , δεν μεν ενδιαφέρει η ψυχική ασθένεια με ενδιαφέρει η ψυχική χαρά .

  8. #8
    ok kalh tyxh

  9. #9
    Quote Originally Posted by Συνήθεια View Post
    για μένα δεν υπάρχει λόγος ένα παιδί να πάει σε ψυχίατρο και να γράφει εδώ μέσα, είχα σχέση με άνθρωπο ανάπηρο σε σοβαρό βαθμό εδώ δεν μιλάμε για ανθρώπους με εκ γενετής βαθμό αναπηρίας εδώ μιλάμε για σκατόπαιδα που δεν ξέρουν τι τους φταίει και πάνε σε ψυχίατρο όπως πάνε λύκειο
    ..γι αυτό σου λέω ότι είσαι παντελώς άσχετη.
    Οι ψυχικές παθήσεις είναι όπως όλες οι παθήσεις στο σώμα και ένα παιδί 23 χρονών το τελευταίο που θέλει είναι να χαπακώνεται.
    Έλεος!

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Συνήθεια View Post
    Εντάξει παιδάκια, κι εγώ την κάνω από εδώ μέσα, έδωσα τον καλύτερό μου εαυτό και κατέθεσα τις μεγαλύτερες μου αλήθειες, αλλά δεν γίνεται έτσι για πλάκα ο άλλος 23 ετών να μου λέει πάει σε ψυχίατρο , εντάξει να είναι μόδα να χαπακόνεστε και να ανταλλάσετε απόψεις. Μου αρέσουν οι άνθρωποι που ξυπνούν στις εφτά την ώρα το πρωί και πάνε στη δουλειά τους. Δεν μπορώ άλλο. Δεν έχω πάρει ποτέ φάρμακα στη ζωή μου και μάλλον δεν σας καταλαβαίνω. Αντίο φιλαράκια. Καλή κατάθεση να έχετε στους ψυχιάτρους σας και καλή τύχη.
    ορεβουαρ...

  11. #11
    .γι αυτό σου λέω ότι είσαι παντελώς άσχετη.
    Οι ψυχικές παθήσεις είναι όπως όλες οι παθήσεις στο σώμα και ένα παιδί 23 χρονών το τελευταίο που θέλει είναι να χαπακώνεται.
    Έλεος!
    ίσως κάνω λάθος και γι αυτό πρέπει να φύγω , διάβασα εδώ ιστορίες ανθρώπων που εκτίμησα αλλά δεν θέλω να θυμάμαι , όταν οι άνθρωποι αυτοί έχουν την ικανότητα να δημαγωγήσουν πολιτικά , να πέσουν στο λάθος δηλαδή , ένα παιδί 23 ετών είναι υποκινούμενο να χαπακωθεί κι ευτυχώς που δεν είναι το παιδί μου .Εύχομαι στο δικό σου καλή τύχη.

  12. #12
    Quote Originally Posted by Συνήθεια View Post
    ίσως κάνω λάθος και γι αυτό πρέπει να φύγω , διάβασα εδώ ιστορίες ανθρώπων που εκτίμησα αλλά δεν θέλω να θυμάμαι , όταν οι άνθρωποι αυτοί έχουν την ικανότητα να δημαγωγήσουν πολιτικά , να πέσουν στο λάθος δηλαδή , ένα παιδί 23 ετών είναι υποκινούμενο να χαπακωθεί κι ευτυχώς που δεν είναι το παιδί μου .Εύχομαι στο δικό σου καλή τύχη.
    Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια, απόφθευγμα που στην δική σου περίπτωση ταιριάζει γάντι.
    Σε ρώτησα και πριν αλλα φυσικά δεν πήρα απάντηση: αν ένα παιδάκι 5 χρονών πάσχει από καρκίνο, δεν θα κάνει χημειοθεραπείες?
    Αυτού του είδους οι απόψεις θυμίζουν νοοτροπία περασμένου αιώνα σε κατσικοχώρια που δεν υπήρχαν καν σχολεία και οι ψυχικά ασθενείς αντιμετωπίζονταν ώς "οι τρελλοί του χωριού".
    Αν κρίνω από την ηλικία σου είναι πολύ αργά για να ανοίξει το μυαλό σου και ναι, αν είχα παιδί και χημειοθεραπείες θα του έκανα και αγωγή για να το κάνω καλά.

  13. #13
    καλό μου κορίτσι άλλο σου λέω, δεν μπορώ να κάνω αγωγή σε παιδί που βλέπει μενεγάκη ή όποια άλλη και συγκρίνει, δεν μπορώ εάν οι γονείς δεν έχουν προετοιμάσει το έδαφος , εαν ένα παιδάκι πάσχει απο καρκίνο θα κάνει χημειοθεραπεία και θα είμαι κι εγώ κι εσύ δίπλα του , ξεμπερδέψου κι έλα μαζί μας.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Φιλεμου, πιστεψε με, δεν υπαρχει πιο βασανιστικο ξυπνημα απο αυτο των 6΄15, και καλα το καλοκαιρακι, τον χειμωνα ομως ειναι μεγα πικρα!!

  15. #15
    Quote Originally Posted by Συνήθεια View Post
    Εντάξει παιδάκια, κι εγώ την κάνω από εδώ μέσα, έδωσα τον καλύτερό μου εαυτό και κατέθεσα τις μεγαλύτερες μου αλήθειες, αλλά δεν γίνεται έτσι για πλάκα ο άλλος 23 ετών να μου λέει πάει σε ψυχίατρο , εντάξει να είναι μόδα να χαπακόνεστε και να ανταλλάσετε απόψεις. Μου αρέσουν οι άνθρωποι που ξυπνούν στις εφτά την ώρα το πρωί και πάνε στη δουλειά τους. Δεν μπορώ άλλο. Δεν έχω πάρει ποτέ φάρμακα στη ζωή μου και μάλλον δεν σας καταλαβαίνω. Αντίο φιλαράκια. Καλή κατάθεση να έχετε στους ψυχιάτρους σας και καλή τύχη.

    Quote Originally Posted by Συνήθεια View Post
    καλό μου κορίτσι άλλο σου λέω, δεν μπορώ να κάνω αγωγή σε παιδί που βλέπει μενεγάκη ή όποια άλλη και συγκρίνει, δεν μπορώ εάν οι γονείς δεν έχουν προετοιμάσει το έδαφος , εαν ένα παιδάκι πάσχει απο καρκίνο θα κάνει χημειοθεραπεία και θα είμαι κι εγώ κι εσύ δίπλα του , ξεμπερδέψου κι έλα μαζί μας.

    Συνήθεια, κατά την προσφιλή σου ...συνήθεια, μόλις στριμώχνεσαι και καταλαβαίνεις την πατάτα που ξεφούρνισες, τη μαζευεις κάνοντας την κινέζα.
    Τα γραπτά-ευτυχως-μενουν.
    Ελπίζω να ασχοληθεί κανενας μοντ από το φορουμ. Εγώ ότι ειχα να πω το ειπα.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. H "Τύχη" βοηθάει τους τολμηρούς
    By Elena Episkeptis in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 20
    Last Post: 23-07-2012, 20:56
  2. το φορουμ ειναι μια μικρογραφια της ζωης...ΑΝΤΙΟ
    By amelie74 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 69
    Last Post: 03-05-2010, 22:50
  3. Replies: 19
    Last Post: 13-01-2010, 00:27
  4. αντιο
    By PSYCHOANS in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 17-06-2008, 16:58
  5. ΑΝΤΙΟ!
    By mariza in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 14-10-2006, 07:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •