Lyrica
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Lyrica

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    5

    Lyrica

    Καλημέρα θέλω να κάνω μία ερώτηση για ένα φάρμακο, το Lyrica τι φάρμακο είναι και σε ποιους ανθρώπους χορηγείτε? Το λέω αυτό για τη ο γιατρός τις γυναίκας μου τις χορηγεί εδώ και 6 μήνες με δοσολογία 300 MG ένα κάθε μέρα. Η γυναίκα μου πάσχει από κατάθλιψη και θέλω να ξέρω τι φάρμακο είναι αυτό και κατά πόσο μπορεί να έχει αποτελέσματα σε αυτή την νόσο.
    Εμπιστεύομαι βέβαια το γιατρό τις αλλά δεν είναι καλό να έχω και μία δεύτερη γνώμη.
    Ευχαριστώ

    http://www.drugs.com/imprints/pgn-300-pfizer-2798.html

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    332

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Αντιεπιληπτικό το Λύρικα;;Αμ γι\'αυτό μου έδωσε αντιεπιληπτικό η δικιά μου!!!!!Κάτι μου έλεγε θα σου δώσω σταθεροποιητή και έψαχνα στο φυλλάδιο οδηγιών σταθεροποιητή και βρήκα Περιγραφή:Αντιεπιληπτικό... .....Μια χαρά ενημερωμένο σε βρίσκω Lostre για τα φάρμακα.....

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    5
    Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση παιδιά :)

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    5
    Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που είναι πιο δύσκολο, πρόκειται για ένα χάπι που δυστυχώς δεν έχω το κουτή του ώστε να το αγοράσω από το φαρμακείο. Αν και μπήκα στο site http://www.drugs.com που έχει τρόπο να αναγνωρίσεις ένα φάρμακο από την μορφή του και από αυτά που γράφοι επάνω δυστυχώς δεν το βρήκα για αυτό είπα μήπως (αφού επρόκειτο για την ίδια περίπτωση ) το αναγνωρίσει κανένας από εσάς.
    Είναι μικρό στρογγυλό από την μία πλευρά του έχει το γράμμα m (όπως ακριβώς το γράφω) και από την άλλη πλευρά του έχει το νούμερο 100. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι η τουλάχιστον ξέρει έναν τρόπο που μπορώ να το βρω θα μου δώσει μεγάλη βοήθεια αφού ο γιατρός που μου τα έδωσε δεν μπορώ να επικοινωνήσω μαζί του.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    332

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    5
    Τουλάχιστον άμα το πάω σε κάποιο φαρμακείο γνωστό έχω ελπίδες να το αναγνωρίσουν?? Για παράδειγμα στο κεντρικό τις Αθήνας θα μπορέσω να βρω κάποια άκρη??

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    κι εγω τα περνω στην ιδια δοση
    αν η γυναικα σου εχει πολυ αγχος κ δεν μπορει να ηρεμισει κ αν η γυναικα σου
    .....της το δινουν οπως επισης χορηγηται κ σε εμας τους οριακους κ σαν σταθεροποιητη της διαθεσης
    τα lyrica ομως ειναι καψουλες τωω 300 ασπρες
    ειναι καινιυργιο χαπι στο εμποριο κ η χαρα του ψυχατρου γιατι κανει τη δουλεια κ των αντιψυχωσικων κ των αγχολυτικων
    ειναι ενα χαπι 3 σε ενα ας λεγαμε
    το χαπι μικρο στρογγυλο θυμιζει ταμορ αλλα δες αν αντι για 100 λεει πανω 01
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    5
    Όχι δυστυχώς δεν γράφει 1 αυτό είναι μικρό στρογγυλό άσπρο και από την μία έχει το γράμμα m και από την άλλη το νούμερο 100

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Ρώτα τον φαρμακοποιό ή τον γιατρό σου...Άντε στα τόσα φάρμακα να ξέρουμε τι έχει το καθένα πάνω σαν αρχικό...Ούτε οι χορηγοί ιατροί δεν ξέρουν καλά καλά....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    332

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Προτιμώ να μην πολυμιλώ για τα φάρμακα όπου με παίρνει....Α,γι\'αυτό που ρώτησες πριν μια χαρά τα χορηγούν τα φαρμακεία και όχι οι ιδιώτες γιατροί απλά ο φίλος μας δεν έχει το κουτί για να το δείξει στον φαρμακοποιό...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    ναι ενας φαρμακοποιος μπορει να καταλαβει αρκει να του τοποθετησεις οτι εχει να κανει με ψυχοφαρμακα η αγχολυτικα
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    310
    λυρικα συνέστησαν στο δωδεκάχρονο γιο μου για τις ατονικές κρίσεις επιληψίας που έχει, λιώνει σαν κεράκι...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    189
    Να μας τον συστήσεις. Σε λίγο θα τον χρειαστούμε όλοι και προπάντων αυτή..Υπάρχουν κι άλλοι δρόμοι πριν τον ψυχίατρο. Λεοφώρος Αλεξάνδρας.....

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •