ΤΥΧΕΡΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ,ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΑ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 42
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by vagpap View Post
    ntoubroutza,οκ. λαθος καταλαβα,παντως εχεις δικιο,(κι εσυ keep walking)οτι υπαρχουν παιχνιδια που απαιτουν δεξιοτητες,και οχι τυχη, πχ δεν ειναι συμπτωση οτι καθε χρονο φτανουν οι ιδιοι παικτες στο τελικο του ποκερ.Αυτο που εννοω keep walking με το ασπρο-μαυρο βασιζεται στην αρχη,ειναι οτι οσες περισσοτερες φορες ριχνεις κορωνα-γραμματα,τοσο περισσοτερο το αποτελεσμα πλησιαζει στο απολυτο 50-50.Ριξε το 100 φορες,αντε ναρθη 60-40.Ριξε το 300 φορες,θαρθη στην χειροτερη 47%-53%.Μια δοκιμη θα σε πειση!Αυτα ταχω μαθει στην στατιστικη(εχω σπουδασει οικονομικα),Παντως βρισκω χαζο να παιζεις ασ πουμε τζοκερ,μιας και οι πιθανοτητες να το 'πιασεις'ειναι 1 στα 24,000,000(τοχω υπολογισει).Φιλικα
    vagpap ποσες φορες περιμενες να πεσει κοκκινο συνεχομενα για α παιξεις μαυρο μετα?η και αντιστροφα?

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by jimmaras View Post
    vagpap ποσες φορες περιμενες να πεσει κοκκινο συνεχομενα για α παιξεις μαυρο μετα?η και αντιστροφα?
    Καλά μας δουλεύεις ρε φίλε?Ανοίγεις θέμα για το πως θα το καταπολεμήσεις και τώρα ρωτάς για μαθηματικές στρατηγικές ρουλέτας?Μη χειρότερα....Τεσπα...

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Αθηνα
    Posts
    265
    ntoubroutza,με συγχωρεις αλλα οταν με ρωταει καποιος κατι το θεωρω αγενεια να μην απαντησω.Τζιμη,να μην σου βαζω ιδεες,ειναι το τελευταιο που θελω,αλλα για ναπαντησω,περιμενα 6 φορες τουλαχιστον για να παιξω το αλλο χρωμα,δλδ με τον νομο των πιθανοτητων(εχω κανει την διατριβη μουστο θεμα οταν σπουδαζα οικονομικα)εχω 1πιθανοτητα στις 128 να ξαναερθη το ιδιο χρωμα (να χασω)Βεβαια εχω δει να ερχεται το ιδιο χρωμα 10 φορες (1 στις 1024)αλλα αν ηταν τοσο σιγουρο αυτο που εκανα,καθε φορα θα κερδιζα.Κερδισα ομως τις 21 φορες απο τις 32 που πηγα.Εχω και την ικανοποιηση οτι 'κερδισα' το ανικητο καζινο.Αλλα ειπαμε για νο τα κανεις αυτα πρεπει ναχεις συγκεκριμενα στοιχεια στο χαρακτηρα σου.Τελος.Φιλικα.

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by vagpap View Post
    ntoubroutza,με συγχωρεις αλλα οταν με ρωταει καποιος κατι το θεωρω αγενεια να μην απαντησω.Τζιμη,να μην σου βαζω ιδεες,ειναι το τελευταιο που θελω,αλλα για ναπαντησω,περιμενα 6 φορες τουλαχιστον για να παιξω το αλλο χρωμα,δλδ με τον νομο των πιθανοτητων(εχω κανει την διατριβη μουστο θεμα οταν σπουδαζα οικονομικα)εχω 1πιθανοτητα στις 128 να ξαναερθη το ιδιο χρωμα (να χασω)Βεβαια εχω δει να ερχεται το ιδιο χρωμα 10 φορες (1 στις 1024)αλλα αν ηταν τοσο σιγουρο αυτο που εκανα,καθε φορα θα κερδιζα.Κερδισα ομως τις 21 φορες απο τις 32 που πηγα.Εχω και την ικανοποιηση οτι 'κερδισα' το ανικητο καζινο.Αλλα ειπαμε για νο τα κανεις αυτα πρεπει ναχεις συγκεκριμενα στοιχεια στο χαρακτηρα σου.Τελος.Φιλικα.
    Μωρέ εσύ ξέρεις...Αλλά το ότι μου μιλάς για πιθανότητα 1/128 για ρουλέτα ή πχ 1/222 για να παρω ΑΑ στο χέρι ή μπλα μπλα % για χρωμα και τα σχετικα,πάει να πει ότι έχεις μελετήσει καποια βασικά πράγματα στο παιχνίδι και μετά στα μαθηματικά κι εχεις μια εικόνα και μία μαθηματική καταρτιση.Ο άνθρωπος μιλάει σαν ένας εξαρτημένος από τυχερά παιχνίδια...Τέσπα Eννοείται φιλικά ....

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν ισχυει αυτο που λεει ο vagpap , οπως προειπα για καθε ριξια ας πουμε οτι εχεις 50% για μαυρο και 50% για κοκιννο για χαρη ευκολιας (υποθετω ζυγιασμενη ρουλεττα κλπ κλπ)

    Το να ερθει το επιθυμητο χρωμα την πρωτη φορα ναι οι πιθανοτητες 1/2*100=50% , για να ερθει δυο φορες το επιθυμητο χρωμα ειναι 1/2*1/2*100=25% , για να ερθει τρεις φορες το ιδιο χρωμα 1/2*1/2*1/2*100=12,5% και ουτο καθεξης.

    (ελπιζω να μην κανω κανα λαθος αλλα νομιζω ετσι ειναι)

    Απο κει και περα ομως εστω οτι εχεις ερθει το ιδιο χρωμα τρεις φορες...ποσες ειναι οι πιθανοτητες να ερθει τεταρτη φορα το ιδιο? Παλι 50% ειναι. Ναι εαν υπολογισεις την διαδικασια απο την αρχη ειναι 1/2*1/2*1/2*1/2*100=6,25% ... αλλα απαξ και εχει γινει η ενεργεια του ερχομαι τρεις φορες ιδιο χρωμα και ειναι πλεον παρελθον... παλι 50% εχεις για την τεταρτη.

    Οποτε το καζινο παραμενει αητηττο (νομιζω η ρουλετα εχει ενα σημειο με ουδετερο χρωμα...ουτε κοκκινο ουτε μαυρο και απο κει κερδιζει ουσιαστικα στο κοκκινο-μαυρο....δεν ξερω απο ρουλετα ) ...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Αθηνα
    Posts
    265
    ntoubroutza.εχεις δικιο,,αυτο εννοουσα οταν ειπα πρεπει ναχεις συγκεκριμενα στοιχεια στον χαρακτηρα του,για να κανει (επιτυχως)αυτα τα πραματα,δλδ αυτοπειθαχια,πληρη συναισθηματικο ελεγχοκλπ.κλπ.Γι αυτο η προτελευταια μου λεξη (πριν το φιλικα)εινα 'Τελος'.Φιλικα.

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Δεν ισχυει αυτο που λεει ο vagpap , οπως προειπα για καθε ριξια ας πουμε οτι εχεις 50% για μαυρο και 50% για κοκιννο για χαρη ευκολιας (υποθετω ζυγιασμενη ρουλεττα κλπ κλπ)

    Το να ερθει το επιθυμητο χρωμα την πρωτη φορα ναι οι πιθανοτητες 1/2*100=50% , για να ερθει δυο φορες το επιθυμητο χρωμα ειναι 1/2*1/2*100=25% , για να ερθει τρεις φορες το ιδιο χρωμα 1/2*1/2*1/2*100=12,5% και ουτο καθεξης.

    (ελπιζω να μην κανω κανα λαθος αλλα νομιζω ετσι ειναι)

    Απο κει και περα ομως εστω οτι εχεις ερθει το ιδιο χρωμα τρεις φορες...ποσες ειναι οι πιθανοτητες να ερθει τεταρτη φορα το ιδιο? Παλι 50% ειναι. Ναι εαν υπολογισεις την διαδικασια απο την αρχη ειναι 1/2*1/2*1/2*1/2*100=6,25% ... αλλα απαξ και εχει γινει η ενεργεια του ερχομαι τρεις φορες ιδιο χρωμα και ειναι πλεον παρελθον... παλι 50% εχεις για την τεταρτη.

    Οποτε το καζινο παραμενει αητηττο (νομιζω η ρουλετα εχει ενα σημειο με ουδετερο χρωμα...ουτε κοκκινο ουτε μαυρο και απο κει κερδιζει ουσιαστικα στο κοκκινο-μαυρο....δεν ξερω απο ρουλετα ) ...
    Το 0,00 ...Ξεχνάς να υπολογίσεις τις πιθανότητες στα ποσοστά πληρωμές,στις στήλες και ολα αυτά Δηλαδή σε ενδεχόμενο κόκκινο δε θα πληρωθεί μόνο κοκκινο ή θα χάσει μόνο το μαύρο...Τεσπα δε μπαίνω σε λεπτομέρειες...χεχεχε

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by vagpap View Post
    ntoubroutza.εχεις δικιο,,αυτο εννοουσα οταν ειπα πρεπει ναχεις συγκεκριμενα στοιχεια στον χαρακτηρα του,για να κανει (επιτυχως)αυτα τα πραματα,δλδ αυτοπειθαχια,πληρη συναισθηματικο ελεγχοκλπ.κλπ.Γι αυτο η προτελευταια μου λεξη (πριν το φιλικα)εινα 'Τελος'.Φιλικα.
    Σου είπα σε εβαλα για καλο παράδειγμα.Με μία λέξη τα είπες όλα αυτα.Αυτή ήταν η λέξη ''απληστος'' ..!!!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    Το 0,00 ...Ξεχνάς να υπολογίσεις τις πιθανότητες στα ποσοστά πληρωμές,στις στήλες και ολα αυτά Δηλαδή σε ενδεχόμενο κόκκινο δε θα πληρωθεί μόνο κοκκινο ή θα χάσει μόνο το μαύρο...Τεσπα δε μπαίνω σε λεπτομέρειες...χεχεχε

    Τα μαθηματικα της ρουλετας ειναι εξαιρετικα απλα, ειναι μαθηματικως αδυνατο να κερδισεις βασει πιθανοτητων σε διαρκεια χρονου. Εκτος εαν ειναι ελαττωματικη η ρουλεττα , εκτος εαν χρησιμοποιεις αλλα μεσα.... μαγνητισμος στο μπαλακι κλπ. Καποιοι ειχαν φτιαξει ενα συστημα που υπολογιζε την τροχια της μπαλας κανοντας πολυπλοκους μαθηματικους υπολογισμους καθως κυλουσε το μπαλακι...ειχα διαβασει καπου.... δλδ αξιοποιωντας το μηχανικο συστημα της μηχανης της ρουλεττας , αλλα με τα θεωρητικα μαθηματικα ειναι ναι προγραμματισμενο το συστημα να χανεις.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Αθηνα
    Posts
    265
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    Σου είπα σε εβαλα για καλο παράδειγμα.Με μία λέξη τα είπες όλα αυτα.Αυτή ήταν η λέξη ''απληστος'' ..!!!
    ntoubroutza,παλι εχεις δικιο,αλλα στην λεξη 'αυτοπειθαρχια' υπεθεσα οτι συμπεριλαμβανεται η απληστια.Η ρουλεττα ηευρωπαικη εχει ενα 0.

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Τα μαθηματικα της ρουλετας ειναι εξαιρετικα απλα, ειναι μαθηματικως αδυνατο να κερδισεις βασει πιθανοτητων σε διαρκεια χρονου. Εκτος εαν ειναι ελλατωματικη η ρουλεττα , εκτος εαν χρησιμοποιεις αλλα μεσα.... μαγνητισμος στο μπαλακι κλπ. Καποιοι ειχαν φτιαξει ενα συστημα που υπολογιζε την τροχια της μπαλας κανοντας πολυπλοκους μαθηματικους υπολογισμους καθως κυλουσε το μπαλακι...ειχα διαβασει καπου.... δλδ αξιοποιωντας το μηχανικο συστημα της μηχανης της ρουλεττας , αλλα με τα θεωρητικα μαθηματικα ειναι ναι προγραμματισμενο το συστημα να χανεις.
    Μαγνητική ρουλέτα είχαν σε ενα καζίνο στην Β.Ελλαδα κοντά στην Θεσσαλονίκη και τους έπιασαν.Για όφελος του καζίνο εννοείται....Επίσης νομίζω συμφωνώ σε αυτό που λες για διάρκεια χρόνου.Εκτός αν κερδίζεις μερικά κερδισμένα του καζίνο από την χασούρα των άλλων.Κοιτα πολλοί προσπαθησαν αλλά το καζίνο δε μπορείς εύκολα να το κερδίσεις.Γι αυτό κι αυτοί που το κάνουν (κανανε) ειναι μετρημένοι στα δάχτυλα.Γι αυτό και υπάρχουν ακόμη...

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by vagpap View Post
    ntoubroutza,παλι εχεις δικιο,αλλα στην λεξη 'αυτοπειθαρχια' υπεθεσα οτι συμπεριλαμβανεται η απληστια.Η ρουλεττα ηευρωπαικη εχει ενα 0.
    Δεν παιζω ρουλέτα,αλλοστε ξεκινάς με αρνητική τιμή...Τα ξέρεις αυτά!!!Δεν είναι αναγκη να τα αναλύσουμε

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Αθηνα
    Posts
    265
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Τα μαθηματικα της ρουλετας ειναι εξαιρετικα απλα, ειναι μαθηματικως αδυνατο να κερδισεις βασει πιθανοτητων σε διαρκεια χρονου. Εκτος εαν ειναι ελαττωματικη η ρουλεττα , εκτος εαν χρησιμοποιεις αλλα μεσα.... μαγνητισμος στο μπαλακι κλπ. Καποιοι ειχαν φτιαξει ενα συστημα που υπολογιζε την τροχια της μπαλας κανοντας πολυπλοκους μαθηματικους υπολογισμους καθως κυλουσε το μπαλακι...ειχα διαβασει καπου.... δλδ αξιοποιωντας το μηχανικο συστημα της μηχανης της ρουλεττας , αλλα με τα θεωρητικα μαθηματικα ειναι ναι προγραμματισμενο το συστημα να χανεις.
    keep walking,να πω οτι πηγα 2-3 φορες και κερδισα,ΟΚ καθαρη τυχη.Αλλα να πας 32 φορες,και να φυγεις με 18500,τυχαιο?δεν νομιζω!Δεν διατεινομαι οτι ειμαι πιο εξυπνος απο αλλους,απλως εχω στοχεια στο χαρακτηρα μου(πιστευω)που μου επιτρεπουν να κανω τετοια πραματα.Και ναι τα μαθηματικα της ρουλεττας ειναι απλα.Φιλικα

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    Μαγνητική ρουλέτα είχαν σε ενα καζίνο στην Β.Ελλαδα κοντά στην Θεσσαλονίκη και τους έπιασαν.Για όφελος του καζίνο εννοείται....Επίσης νομίζω συμφωνώ σε αυτό που λες για διάρκεια χρόνου.Εκτός αν κερδίζεις μερικά κερδισμένα του καζίνο από την χασούρα των άλλων.Κοιτα πολλοί προσπαθησαν αλλά το καζίνο δε μπορείς εύκολα να το κερδίσεις.Γι αυτό κι αυτοί που το κάνουν (κανανε) ειναι μετρημένοι στα δάχτυλα.Γι αυτό και υπάρχουν ακόμη...
    Για την ρουλετα , πρεπει με καποιο τροπο να ειναι ατελες το συστημα υπερ σου , ειτε απο αβλεψεια του καζινο (σχεδον αδυνατο) , ειτε κλεβοντας. Το καζινο εχει πολλα παιχνιδια και για το καθενα εχει χυθει πολυ μελανι.... αλλα ναι θα υπαρχουν και οι λιγοι που κερδισαν ακομα και σε διαρκεια χρονου.... και παιρνουν στο λαιμο τους χιλιαδες αλλους που προσπαθουν να κανουν το ιδιο:P
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by vagpap View Post
    keep walking,να πω οτι πηγα 2-3 φορες και κερδισα,ΟΚ καθαρη τυχη.Αλλα να πας 32 φορες,και να φυγεις με 18500,τυχαιο?δεν νομιζω!Δεν διατεινομαι οτι ειμαι πιο εξυπνος απο αλλους,απλως εχω στοχεια στο χαρακτηρα μου(πιστευω)που μου επιτρεπουν να κανω τετοια πραματα.

    Ναι οκ αλλα το συστημα που περιγραφεις δεν εχει λογικο νοημα. Και το τζοκερ ειναι δυσκολο να το κερδισεις , αλλα καποιοι κερδιζουν.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Βία και ηλεκτρονικά παιχνίδια
    By birdhed in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 25-07-2022, 12:50
  2. σχέση vs ηλεκτρονικά παιχνίδια!!
    By amelie_poulain in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 30-11-2012, 09:40
  3. Προβλημα η απλα παιχνιδια του μυαλου
    By Deleted-member171215 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 11-02-2012, 10:54
  4. Στοιχήματα - Διακοπή τσιγάρου
    By carrot in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 41
    Last Post: 13-07-2011, 18:46
  5. το μυαλό μας...και τα τρελλά του παιχνίδια...
    By Fleur in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-02-2011, 10:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •