ΤΥΧΕΡΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ,ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΑ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Για την ρουλετα , πρεπει με καποιο τροπο να ειναι ατελες το συστημα υπερ σου , ειτε απο αβλεψεια του καζινο (σχεδον αδυνατο) , ειτε κλεβοντας. Το καζινο εχει πολλα παιχνιδια και για το καθενα εχει χυθει πολυ μελανι.... αλλα ναι θα υπαρχουν και οι λιγοι που κερδισαν ακομα και σε διαρκεια χρονου.... και παιρνουν στο λαιμο τους χιλιαδες αλλους που προσπαθουν να κανουν το ιδιο:P
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Ναι οκ αλλα το συστημα που περιγραφεις δεν εχει λογικο νοημα. Και το τζοκερ ειναι δυσκολο να το κερδισεις , αλλα καποιοι κερδιζουν.
    Δεν εχει να κάνει η ρουλετα με το τζοκερ.Δεν είναι ίδια τα μαθηματικά και ίδια η διαδικασία επιλογής.Δηλαδή αυτό που κερδίζει και πιο συγκεκριμένα ή το ένα ή το άλλο.Εκεί εχεις αλλες ..''μεταβλητές'' ...Αλλο 1/2 κι αλλο 1/ ....000 .!!!!χεχε ναι οπως είδες κατα καιρους πολυς κοσμός έχει προσπαθησει να κλέψει το καζίνο αλλά δεν γίνεται.Αυτο που ανέφερα για το καζίνο ήταν υπερ του καζίνο ρυθμισμένο απο ''πανω''.Σε αυτη την περιπτωση ήταν το καζίνο απληστο

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    Δεν εχει να κάνει η ρουλετα με το τζοκερ.Δεν είναι ίδια τα μαθηματικά και ίδια η διαδικασία επιλογής.Δηλαδή αυτό που κερδίζει και πιο συγκεκριμένα ή το ένα ή το άλλο.Εκεί εχεις αλλες ..''μεταβλητές'' ...Αλλο 1/2 κι αλλο 1/ ....000 .!!!!χεχε ναι οπως είδες κατα καιρους πολυς κοσμός έχει προσπαθησει να κλέψει το καζίνο αλλά δεν γίνεται.Αυτο που ανέφερα για το καζίνο ήταν υπερ του καζίνο ρυθμισμένο απο ''πανω''.Σε αυτη την περιπτωση ήταν το καζίνο απληστο

    Ναι για αυτο ανεφερα το τζοκερ , γιατι ειναι σχεδον απιθανο να κερδισεις αλλα καποιοι κερδιζουν παρολα αυτα. Δεν σημαινει οτι επειδη συμπληρωσαν μια στηλη και τους ετυχε οτι βρηκαν το μαγικο τροπο να κερδιζουν το τζοκερ , οταν δεν στεκει το ολο σκεπτικο. Εγω δεν κατηγορω τον vagpap απλως λεω οτι το σκεπτικο του για να κερδισει δεν ειναι αποτελεσματικο. Απο κει και περα σιγουρα αλλα παιχνιδια , αλλα μαθηματικα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Ναι για αυτο ανεφερα το τζοκερ , γιατι ειναι σχεδον απιθανο να κερδισεις αλλα καποιοι κερδιζουν παρολα αυτα. Δεν σημαινει οτι επειδη συμπληρωσαν μια στηλη και τους ετυχε οτι βρηκαν το μαγικο τροπο να κερδιζουν το τζοκερ , οταν δεν στεκει το ολο σκεπτικο. Εγω δεν κατηγορω τον vagpap απλως λεω οτι το σκεπτικο του για να κερδισει δεν ειναι αποτελεσματικο. Απο κει και περα σιγουρα αλλα παιχνιδια , αλλα μαθηματικα.
    Οχι δεν κατηγορεί κανείς κανέναν.Κουβέντα κάνουμε.Απλά ο vagpap μιλάει για αλλο.Στην ουσία δηλαδή,από ότι κατάλαβα,έβαλε ενα μέτρο.Μακροπρόθεσμα ίσως ήταν και χαμένος.Αλλά πήγε με το σκεπτικό να κερδισει λίγα χρήματα,χωρίς ''κολλημα'' ...Δε το εκανε τροπο ζωής.Απλά προσπαθησε με τη μελετη καποιων απλών πιθανοτήτων,να δοκιμασει την ΤΥΧΗ του μερικές φορές.Και του εκατσε.Αυτό δε σημαινει οτι μπορεί να το κανει παντα....Προσωπικα δεν πιστευω στην τύχη.Επισης δεν ασχολουμαι με ρουλετα και γενικα με τετοια.Απλα ετυχε να τα εχω μελετησει σε καποια φαση της ζωής μου...Ενα παραδειγμα ''διαδυκτιακής ρουλέτας'' που προσπαθησαν πολλοι να μελετήσουν κι έχασαν τον χρόνο τους,είναι το ΚΙΝΟ....κι εκτος απο χρονο εχασαν και χρημα

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Αθηνα
    Posts
    265
    ntoumproutza,μπορει ναχεις δικιο,οι κινεζοι εχουν μια ρηση'καλυτερα ενα γραμμαριο τυχης,παρα ενας τονος σοφιας'.Η αληθεια ειναι οτι μου προκαλει απεχθεια η ατμοσφαιρα του καζινο(αποπνεει 'αρρωστημενες δονησεις')Με το που εμπαινα δεν εβλεπα την ωρα να φυγω.Και ναι σε βαθος χρονου θα ημουν σιγουρα χαμενος.Η εξυπναδα ειναι να 'την κοπανησεις' οσο κερδιζεις.Αν θεωρω τον εαυτο μου εξυπνο?'η ταπεινοφροσυνη ειναι η χειροτερη μορφη επαρσης'λεει μια σπουδαια ρηση.Μαρεσει ομως να αποκτω εμπειριες καθε ειδους,εστω και αρνητικες.Μπορει ναναι και αυτο το νοημα της ζωης(ολοι αυτο ψαχνουν).Εμπειριες.

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    Καλά μας δουλεύεις ρε φίλε?Ανοίγεις θέμα για το πως θα το καταπολεμήσεις και τώρα ρωτάς για μαθηματικές στρατηγικές ρουλέτας?Μη χειρότερα....Τεσπα...
    μαθε να μιλας και να συζητας πολιτισμενα ntoubroutza

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κουραγιο φιλε μου πρεπει να σταματησεις οπωσδηποτε εαν δεν θελεις να χρεωσεις εσενα κ την οικογενεια σου,Καλο ειναι αν εχεις γενικοτερα μανια με τα παιχνιδια να ασχοληθεις με επιτραπεζια για ενηλικες που δεν εχουνε χρηματα η εχουνε ψευτικα χρηματα η να παιζεις εδωπερα στο φεισμπουκ ποκερ κ τετοια ετσι να εκτονωνεσαι,Εγω κ το αγορι μου παιζουμε αρκετα επιτραπεζια για ενηλικες κ ειναι απολυτως ψυχαγωγικα

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Λεφτα που βρισκεις τζιμαρα? Παντως υπαρχουν μεθοδοι να κερδισεις, τα χει κανει και ο ταραμας αυτα και αλλοι στο εξωτερικο και με μεγαλυτερη επιτυχια. Αμα εχεις λεφτα να παιζεις δε το βρισκω κακο.

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Αθηνα
    Posts
    265
    Quote Originally Posted by jimmaras View Post
    μαθε να μιλας και να συζητας πολιτισμενα ntoubroutza
    jimmara,εισαι αρκετα μεγαλος πιστευω για να παιρνεις τις αποφασεις μονος σου.Μην ακους κανεναν,ουτε εμενα ,και κανε αυτο που νομιζεις αγορι μου.Ειδες ομως με μια ερωτησουλα που εκανες,ανοιξες 3σελιδο θεμα!Παντως με πικραινει το γεγονος οτι επειδη 'τολμησα' να πω οτι νικησα το ανικητο καζινο μου την πεσανε.Φιλικα

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by vagpap View Post
    jimmara,εισαι αρκετα μεγαλος πιστευω για να παιρνεις τις αποφασεις μονος σου.Μην ακους κανεναν,ουτε εμενα ,και κανε αυτο που νομιζεις αγορι μου.Ειδες ομως με μια ερωτησουλα που εκανες,ανοιξες 3σελιδο θεμα!Παντως με πικραινει το γεγονος οτι επειδη 'τολμησα' να πω οτι νικησα το ανικητο καζινο μου την πεσανε.Φιλικα

    Ποιος στην επεσε? Το συστημα που περιγραφεις δεν εχει βαση και αυτη ειναι η αποψη μου. Εαν το θεωρεις πεσιμο οκ....
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Αθηνα
    Posts
    265
    keep walkiing,ηθελα να σου πω ωρισμενα πραματα(μου τακοψε το κειμενο το forum,ειλικρινα,και δικαιως.διοτι αναφερομουνα σε πολλλα χρηματα με τα οποια εχω εμπλακει)ΟΚ ΦΟΡΟΥΜ.Λοιπον keep walking,φιλε μου, σε σεβομαι διοτι με το σκεπτικο σου,δειχνεις οτι εισαι σκεπτικιστης(αυτος που αμφισβητει).Πολυ καλα κανεις.Το καζινο ειναι φτιαγμενο για να χανεις,το παραδεχομαι.Παρολα αυτα πρεπει να σε παραπεμψω στην τελευταια ενοτητα μου(29/5 17.01)που δεχομαι ωρισμενα πραματα,Δεν ειμαι ισχυρογνωμων,αλλα αν εχεις συγκεκριμενο ψυχολογικο προφιλ,μπορει,ξαναλεω μπορει και να εισαι απο τους κερδισμενους.Δεν εχω τιποτα εναντιον σου,αλλοιμονο,,εισαι(και ειμαι) στο φορουμ για την καταθλιψη,οχι για το τζογο.Με ρωτησε ο jimmaras μια ερωτηση, και απο εκει αρχισε μια ατερμων συζητηση.Δεν λεω ειναι ενδιαφερον το θεμα,αλλα δεν το κλεινουμε να τελειωνουμε?Σε συμπαθω,,αλλα ΤΕΛΟς.Φιλικοτατα.
    Last edited by vagpap; 31-05-2013 at 13:33.

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    1
    vagpap,
    Δεν αμφισβητώ ότι μπορεί να λες αλήθεια για την προσωπική σου εμπειρία με το καζινο και την ρουλέτα. Σε διαβεβαιώ όμως οτι το κέρδος σου πιο πολύ από όλα το οφείλεις στην τύχη. Ναι, ο χαρακτήρας σου σε βοήθησε να μην παρασυρθείς, αλλά τα χρήματα στα έδωσε η τύχη. Το σύστημα που έπαιξες αποτυγχάνει 9 φορές στις δέκα. Κατά βάθος το ξέρεις κι εσύ. Αλλιώς θα συνέχιζες να το παίζεις -πειθαρχημένα πάντα.
    Εδώ μπορείς να βρεις όλες τις στατιστικές και τις εξηγήσεις γιατί το σύστημά σου κέρδισε λόγω τύχης και μόνο: www.roulette30.com

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by kav13 View Post
    vagpap,
    Δεν αμφισβητώ ότι μπορεί να λες αλήθεια για την προσωπική σου εμπειρία με το καζινο και την ρουλέτα. Σε διαβεβαιώ όμως οτι το κέρδος σου πιο πολύ από όλα το οφείλεις στην τύχη. Ναι, ο χαρακτήρας σου σε βοήθησε να μην παρασυρθείς, αλλά τα χρήματα στα έδωσε η τύχη. Το σύστημα που έπαιξες αποτυγχάνει 9 φορές στις δέκα. Κατά βάθος το ξέρεις κι εσύ. Αλλιώς θα συνέχιζες να το παίζεις -πειθαρχημένα πάντα.
    Εδώ μπορείς να βρεις όλες τις στατιστικές και τις εξηγήσεις γιατί το σύστημά σου κέρδισε λόγω τύχης και μόνο: www.roulette30.com


    O VAGPAP ειμαι , αλλαξα nickname , που το ξεθαψες αυτο το θεμα , εχει κλεισαι προ πολλου !!!1!!!! αλλωστε η ολη ιστορια ηταν να παρω μια μοτο , κ την πηρα . Αν συνεχιζα να παιζω στο καζινο , το οποιο δεν μου αρεσει , θα ημουν χαμενος . Το καζινο εκει βασιζεται , στο οτι ο κερδισμενος γλυκαινεται κ συνεχιζει να παιζει . Δεν επεσα στην παγιδα αυτη , κ μαγκια μου . Μολις συμπληρωσα το απαιτουμενο ποσο , δεν ξαναπατατησα . Υπαρχουν πολλοι που θα διαφωνησουν μαζι μου , αλλα οπως προειπα στις προηγουμενες παραγραφους , το ειδα σαν προκληση , κ βτηκα δικαιωμενος .
    Last edited by Macgyver; 09-09-2013 at 01:26.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Βία και ηλεκτρονικά παιχνίδια
    By birdhed in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 25-07-2022, 12:50
  2. σχέση vs ηλεκτρονικά παιχνίδια!!
    By amelie_poulain in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 30-11-2012, 09:40
  3. Προβλημα η απλα παιχνιδια του μυαλου
    By Deleted-member171215 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 11-02-2012, 10:54
  4. Στοιχήματα - Διακοπή τσιγάρου
    By carrot in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 41
    Last Post: 13-07-2011, 18:46
  5. το μυαλό μας...και τα τρελλά του παιχνίδια...
    By Fleur in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-02-2011, 10:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •