Δεν θα παντρευτώ. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 98
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Τι σημαινει ''κολαουζος'' βρε κενο?

    Παιδια ο γαμος δν πρεπει να ειναι αυτοσκοπος στη ζωη! δν σημαινει πως οποιος δν παντρευεται ειναι αποτυχημενος κ δν αξιζει να ζει πχ!

    Ουτε αυτοσκοπος (πρεπει να) ειναι, ουτε μονοδρομος. Αν ειναι να ερθει, θα ερθει. Κι αν θελουμε να ερθει, φυσικα προσπαθουμε κι εμεις λιγο προς αυτην την κατευθυνση. Κανενα συμπαν δν θα συνομωτησει προκειμενου να επιτυχουμε οτιδηποτε, την προσπαθεια εμεις την καταβαλλουμε. Επισης οσο πιο εμμονικα κυνηγας κατι, τοσο πιο δυσκολη κατανταει η επιτευξη του.. οποτε don't panic and go on!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Αθηνα
    Posts
    265
    Iσως και ναχει δικοιο ,μου εβαλε ιδεες το 'Ολγακι'(σορρυ ολγακι για το θαρρος,δλδ που σε αποκαλω ολγακι)αλλα μουβαλες ιδεες.Πιστευω παντως οτι καπου φταις κιεσυ.(Μιλαειι η πειρα,τρομαρα μου)Κατι πρεπει να κανεις λαθος.Σκεψου το(για την Ολγα μιλαω)
    Last edited by vagpap; 03-06-2013 at 22:29.

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Τι σημαινει ''κολαουζος'' βρε κενο?

    Παιδια ο γαμος δν πρεπει να ειναι αυτοσκοπος στη ζωη! δν σημαινει πως οποιος δν παντρευεται ειναι αποτυχημενος κ δν αξιζει να ζει πχ!

    Ουτε αυτοσκοπος (πρεπει να) ειναι, ουτε μονοδρομος. Αν ειναι να ερθει, θα ερθει. Κι αν θελουμε να ερθει, φυσικα προσπαθουμε κι εμεις λιγο προς αυτην την κατευθυνση. Κανενα συμπαν δν θα συνομωτησει προκειμενου να επιτυχουμε οτιδηποτε, την προσπαθεια εμεις την καταβαλλουμε. Επισης οσο πιο εμμονικα κυνηγας κατι, τοσο πιο δυσκολη κατανταει η επιτευξη του.. οποτε don't panic and go on!!
    αν εκανες μια αναζητηση στο γκουγκλ το πρωτο αποτελεσμα που θα εβρισκες θα ηταν αυτο http://el.wiktionary.org/wiki/%CE%BA...B6%CE%BF%CF%82 το οποιο δινει τρεις διαφορετικες ερμηνειες, εγω προφανως εννοουσα το δευτερο: ο φορτικος ανθρωπος. κι οπου φορτικος = ο επιβαρυντικος.
    σκεψου το και για τον εαυτο σου, εαν την επεφτες σε καποιον και ηταν αρνητικος, δε θα τον απαλασσες στο τελος απο τη παρουσια σου να μη του εισαι αλλα και να μη σου ειναι βαρος ? εφοσον ουτε να τον δοκιμασεις για σεξ δεν ειναι διαθεσιμος, τι αλλο να τον κανεις να κατσεις να τον κοιταζεις ?

    οσον αφορα τον γαμο, αυτα πεστα στο περιγυρω σου που περιμενει παντρειες και οικογενειες. και δεν ειναι μονο οι γονεις που τα λενε, αλλα και οι συγγενεις, και οι γειτονες μας αντιμετωπιζουν καπως απο τα 25 και μετα αν δεν εχουμε εξελιχθει στα ερωτικα.

    καλως ή κακως η κοινωνια τις επιτυχιες κοιτα και επικροτει, τις αποτυχιες τις σχολιαζει ασχημα και προτιμα να τις θαβει κατω απ'το χαλακι για να μη δινουν το κακο παραδειγμα στα παιδια τους.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Το οτι ειχες προτασεις γαμου και τις απεριψες δεν σημαινει οτι επραξες λαθος. Ουτε ειναι ο γαμος αυτοσκοπος. Βεβαια ειναι ωραιο να βρεις ενα ταιρι και να μοιραζοσαστε τα βαρη της ζωης , να επικοινωνειται και να διωχνεται αυτο που λεγεται μοναξια. Ισως και κανα παιδι να γεμιζε τις ζωες σας. Ακολουθεις μια πορεια στη ζωη που ειναι πολλες φορες μικροι μονοδρομοι, ή θα κανω αυτο ή θα κανω το αλλο και σε οδηγουν καπου. Ισως να ειναι ανθρωπινο να λες αμα ειχα διαλεξει αυτη την πορεια τι θα γινοταν και πως θα μουν τωρα και να μετανιωνεις για ολους τους δρομους που δεν πηρες. Δυστυχως δεν μπορεις να παρεις ολους τους δρομους και η ζωη ειναι μικρη ,οποτε βουρ κανε οτι γουσταρεις και μη σκεφτεσαι αρνητικα. Εαν θες να βρεις τον συντροφο της ζωης σου ψαξε για αυτο , ενα θες να κανεις κατι αλλο καντο , αλλα μη μιζεριαζεις με αρνητικες σκεψεις.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    ουτε κι εγω θα παντρευτω απο τι φαινεται. που να βρεθει η καταληλη οταν ολες τη ψωνισαν μεχρι το θεο στο ελλαδισταν ? και να ελεγες οτι αξιζουν παει στο διαολο, αλλα εδω περα εχουμε γιομισει μπαζα που εμφανισιακα μοιαζουν με γυναικες, αλλα απο συμπεριφορα και χαρακτηρα γαμησε τα χειροτερα κι απο νταλικεριδες.
    ..και η πρωτη και μεγαλυτερη αρνητικη συνεπεια του γεγονοτος οτι οι γυναικες εχουν γινει αντρακια και σαν νταλικερηδες, ειναι ότι οι αντρες έγιναν σα γυναικουλες. Μουρμουρα, κλαψα, δραση μηδεν, τα θελουν ολα ετοιμα, κτλ κτλ κτλ.

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    τι αλλο μπορει να κανει ενας αντρας που βρισκεται σε ηλικια γαμου σημερα ? να παντρευτει με το ζορι δε γινεται. οταν εχει χαθει η προθυμια στις γυναικες και προτιμουν να μενουν μονες τους σαν γεροντοκορες, τοτε λογικο βρισκω και οι αντρες να μουρμουριζουν και να γκρινιαζουν.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Δε θα διαφωνησω. Ειναι λιγο δυσκολο παντως να ξαναγυρισει η γυναικα στο πλυσταριο και στην κουζινα και στην πολυτεκνια και να φυγει δλδ απο την αγορα εργασιας. Πρεπει μια αλλη λυση να βρεθει, όπως να ειναι γυναικα και να παριστανει τον αντρα, οχι να ειναι αντρακι και να παριστανει τη γυναικα, οπως γινεται σημερα. Μεχρι να γινει αυτο, αντρες σε ηλικια γαμου, υπομονη! Παντως ακομα παντρυεται κοσμος, δε μπορει, θα εχουν ξεμεινει και μερικες θηλυκες μαλαγανες

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    αν εκανες μια αναζητηση στο γκουγκλ το πρωτο αποτελεσμα που θα εβρισκες θα ηταν αυτο http://el.wiktionary.org/wiki/%CE%BA...B6%CE%BF%CF%82 το οποιο δινει τρεις διαφορετικες ερμηνειες, εγω προφανως εννοουσα το δευτερο: ο φορτικος ανθρωπος. κι οπου φορτικος = ο επιβαρυντικος.
    σκεψου το και για τον εαυτο σου, εαν την επεφτες σε καποιον και ηταν αρνητικος, δε θα τον απαλασσες στο τελος απο τη παρουσια σου να μη του εισαι αλλα και να μη σου ειναι βαρος ? εφοσον ουτε να τον δοκιμασεις για σεξ δεν ειναι διαθεσιμος, τι αλλο να τον κανεις να κατσεις να τον κοιταζεις ?

    οσον αφορα τον γαμο, αυτα πεστα στο περιγυρω σου που περιμενει παντρειες και οικογενειες. και δεν ειναι μονο οι γονεις που τα λενε, αλλα και οι συγγενεις, και οι γειτονες μας αντιμετωπιζουν καπως απο τα 25 και μετα αν δεν εχουμε εξελιχθει στα ερωτικα.

    καλως ή κακως η κοινωνια τις επιτυχιες κοιτα και επικροτει, τις αποτυχιες τις σχολιαζει ασχημα και προτιμα να τις θαβει κατω απ'το χαλακι για να μη δινουν το κακο παραδειγμα στα παιδια τους.
    Που ζεις ρε ΚΕΝΟ πραγματικα αναρωτιεμαι δλδ!
    Εμενα προσωπικα ο περιγυρος μου δν εχει τετοιες προσδοκιες αμεσα τουλαχιστον, ουτε εκδηλωνει τετοιες ανησυχιες!
    Μ αρεσει π το παιζεις γενικα 3 λαλουν κ 2 χορευουν, αλλα σε κατι θεματα οπως αυτο εχεις ακρως συντηρητικες αποψεις!
    Κ πες μ τωρα ειλικρινα (στον εαυτο σου δλδ να το πεις), εισαι ατομο για γαμο εσυ? εδω μια σχεση δν μπορεις να στεριωσεις κ παντου ολα σου φταινε κ βρισκεις ελαττωματα ''οι γυναικες ειναι ετσι κ ειναι αλλιως", ασε δε που δν βγαινεις απο το σπιτι π περιμενεις να σου πεσει απο το τζακι με αποτελεσμα να μενεις με το πουλι στο χερι, κ θα αντεξεις εσυ ολα τα βασανα κ τις υποχωρησεις κ τις συννενοησεις που περιλαμβανει ενας γαμος?
    Σου φταινε οι γυναικες κατα τ αλλα, αλλα μολις σου κανουν κινηση ψωνιζεσαι κ ''ο κενο ειναι ετσι κ ειναι γιουβετσι".
    Σταματα λοιπον να εισαι αρνητικος αν θες να βρεις κοπελα (για σχεση πρωτα, να δοκιμασεις τις αντοχες σου, κ ο γαμος ερχεται για αργοτερα).
    Καποια πραγματα πρεπει να τα ανεχτεις κ να τα υπομεινεις (σε λογικα παντα πλαισια), καποιες συμπεριφορες σου ενδεχομενως να τις αλλαξεις, αλλιως μονος σου θα μενεις μια ζωη.
    Να πω οτι εμενες σε κανα χωριο της επαρχιας π εχει μετρημενες κοπελες οκ, αλλα Αθηνα ζεις ρε Κενο να πουμε π εχει τοοοοσο κοσμο κ τοοοσες πολλες εναλλακτικες (κ ρωσιδες οπως εχεις γραψει οτι σ αρεσουν)
    Ειναι δυνατον απο τοοοσα εκατομμυρια κοσμο να μν εχεις εστω μια κοπελα να ταυτιζεσαι?
    Μηπως φταει (κ μν θυμωσεις) οτι εισαι λιγακι παραξενος κ ιδιοτροπος?
    Αλλα κ παλι, υπαρχουν ενα σωρο κοπελες π εχουν τον χαρακτηρα σου (κ χειροτερο ακομα ), πως γινεται να μν εχεις βρει κατι?
    Δν ξερω ρε κενο κατσε σκεψου τα, γιατι ειναι κριμα ρε συ να ταλαιπωρεισαι, εισαι σε μια ηλικια π θα επρεπε να αρπαζεις τη ζωη κ να τη ζεις στο επακρο, κ οχι να μιζεριαζεις κ να το ριχνεις στο αλκοολ για να κοιμασαι..
    Αλλαξε λιγο κ τα πρακτικα της καθημερινοτητας, κανε πιο χαρουμενα κ ευχαριστα πραγματα.. (ξερω αρχικα θα σε ξενιζει αλλα προσπαθησε..) σταματα να ακους τα μεταλ κ ολα αυτα, ακου πιο χαρουμενα πραγματα, ντυσου πιο ωραια, ξεκινα να προσεχεις τον εαυτο σου κ την εμφανιση σου, πηγαινε εναν περιπατο η ενα ταξιδι, πανε ακομη κ σε μια πορεια ξερω γω, βγες εξω παντως κ προσπαθησε να συμμετεχεις σε κατι συλλογικο, ακομα κ να πας ενα ταξιδι μονος σου...
    φιλικα στα λεω ολα αυτα κ το ξερεις
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    αυτο αναρωτιεμαι κι εγω. μα που ζω και ποιος ειμαι τελος παντων, ο πανισχυρος μεγιστανας των νιντζα ? να γραφονται βιβλια για χαρη μου ? τρομαζω ομως με την ανακριβεια στη μουσικη. ναι ναι μονο εκει. γιατι μεταλλας ημουν οταν πηγαινα λυκειο, τοτε φορουσα συνεχεια μαυρα, κι ακουγα μονο τετοια. τωρα πια ακουω σχεδον τα παντα, αν θες να με ενταξεις με το ζορι σε καποιο ειδος, τοτε μαλλον προς ραπ ειμαι περισσοτερο. αν με γνωριζες εστω μεσω φεησμπουκ θα το ηξερες αυτο. αλλα μαντευω αυτα συμβαινουν οταν εισαι τοπ σελεμπριτυ στο εψυχολοτζυ ε ?

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ε ναι ρε εισαι μεγαλη φιρμα κ εισαι κ πολυ βεντετα, πειραζει? Δεν πειραζει!
    Βρε Κενο βαλε κανα ερκοντισιον σε εχει χτυπησει η ζεστη μ φαινεται κ την ψωνισες εντελως
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    νταξει Lacrymosa ειμαι ψωνισμενος εγω. εσυ τι θελεις και στελνεις συνεχεια σε εναν ψωνισμενο ? σου ειπε κανεις οτι ειναι καθε μερα ιδια να εχω διαθεση για χιουμορ και λοιπες μαλακιες που γραφονται εδω ? μπορεις απλα να με αγνοεις και τελειωνει εκει το θεματακι.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    το οτι σου απανταω σε ενα θεμα πανω σε κατι π γραφεις, αν εσυ λογω ψωνισματος το παιρνεις τοσο αρνητικα κ σε εκνευριζει, ε τι να πω.. τραβατε με κι ας κλαιω εισαι.. αν συμπεριφερεσαι ετσι κ στην κανονικη σου ζωη δν μ φαινεται περιεργο π μενεις μονος σου κ δν εχεις κανεναν... ξεκαβαλα λιγο το καλαμι γτ ξερεις τη συνεχεια μετα μν κλαιγεσαι π εισαι μονος σου.. εγω δν προκειται να ξανασχοληθω μαζι σου λοιπον, κατσε στη μιζερια σου να κλαιγεσαι γιατι σου πανε ολα στραβα κ γιατι ειναι τοσο ''ψωνισμενες οι ελλεηνιδες''.. κ πολυ ασχοληθηκα μαζι σου.. σου λεμε κατι κ το παιρνεις κ πανω σου κ κανεις κ τον θιγμενο.. αντε γεια
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δες τις ημερομηνιες, η απαντηση ηταν προχτες που ειχα καλη διαθεση, σημερα δεν εχω. και μη το συνεχισεις γιατι θα καταληξεις με ignore.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    ναι κενο δν το ξερα οτι θα επρεπε μαλιστα να ξερουμε ποτε εσενα σου σηκωνεται κ εχεις διαθεση κ ποτε σε εχει φαει η αγαμια.. πανε λυσε το θεματακι σου κ μετα τραβα να δεις αν ερχομαι.. σου δινουμε κ αξια κ την βλεπεις καπως..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    να με συγχωρεις που ειμαι ανθρωπος και δεν εχω την ορεξη σου καθε μερα Lacrymosa. εγω βλεπεις δε παιρνω φαρμακακια. αυτα και αντε στο καλο, αρκετα μιλησαμε.

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΩ;
    By Χάιντι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 168
    Last Post: 16-05-2010, 18:38
  2. Να τον παντρευτώ ?
    By alexloukoumaki in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 85
    Last Post: 24-01-2009, 01:19
  3. να τον παντρευτω????
    By deppy in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 25
    Last Post: 22-09-2008, 22:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •