προβληματισμενος!!!Γνωμες??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323

    προβληματισμενος!!!Γνωμες??

    Εδώ και 4 χρόνια ταλαιπωρούμαι με βασική πηγη το άγχος.είχα κρισεις πανικου και υποχονδριαση αφού μέχρι να γίνει η διάγνωση περασα απο κάθε ειδικότητα ιατρικής καταλήγοντας στο ψυχίατρο κανοντας θεραπεία οι κρίσεις πανικού εξαφανίστηκαν.Νιώθω ομως οτι δεν έχω τελειώσει με το θέμα.Εδώ και ένα χρόνο δεν παίρνω τίποτα μονο περιστασιακά κανένα ηρεμιστικό σε ελάχιστη δοση λογω υπερέντασης και ανυσηχίας.
    Τώρα εχω μια ενόχληση εδώ και κάπιους μήνες .τα ποδια μου ειναι βαριά χωρίς προφανή λογο και ενώ γυμνάζομαι βλέπω οτι δέν εχει να κανει μ αυτο!είναι με τις μέρες τους.(έκανα μικροβιολογικες που συνέστησε ο νευρολόγος και καρδιολογικές ολα καθαρα οπως περίμενα αλλωστε)το εχει βιώσει αλλος??

    και ρωτάω τι κάνουμε τώρα.
    Οι επιλογές λογω μέρους περιορισμένες.

    Πάω στη μοναδική ψυχίατρο που έχουμε και η οποία δεν μ εμπνέει 100% εμπιστοσύνη και κανω δεύτερη θεραπεία?(με τα seropram εγινα περδικι)
    Κάνω συνεδρία skype με ψυχίατρο ψυχοθεραπευτή που σχετικά τυχαία θα βρώ ??
    ξεκινάω μόνος μου seropram παλι??
    Πάω στη μονάδα ψυχικής υγείας εδώ που και γι αυτη αλλοι τα λένε έτσι αλλοι αλλιώς?
    ειλικρινά ταλαιπωρούμε ενω έχω κάνει μεγάλη προσπάθεια γυμνάζομαι πάω για μπανιο βγαίνω!!θέλω να ευχαριστηθώ τα πάντα και αυτό με κρατάει πίσω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    οχι μονος σου seropram, θα συννενοηθεις με εναν γιατρο κ μετα.. το χεις ξαναπαρει θες να πεις? παντως οχι μονος σου
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    ναι το εχω ξαναπαρει...θα το σκεφτω πολυ να ξαναρχισω θα το παλεψω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    ναι βρε φιλαρακι μου δν λεω να μν το αρχισεις αλλα να συννενοηθεις με γιατρο προτου το ξαναξεκινησεις
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    ενταξει αγαπη μου!!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλα επουδενει μην παιρνεις ετσι με δικη σου πρωτοβουλια φαρμακο προτιμησε ροφηματα για το αγχος οπως τιλιο κ χαμομιλη για να κοιμασαι

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Καλησπέρα.. εγώ έχω αγχώδη διαταραχή με όλα τα συναφή... αλλά πήγαινα σε ψυχολόγο οπότε δε μιλήσαμε ποτέ για φάρμακα.. δεν είναι και πολύ υπερ γιατί το πάλεψα σε μεγάλο βαθμό και είδε ότι μπορώ να λειτουργήσω χωρίς φάρμακα! απλά εδώ και ένα χρόνο έχω ένα μικρό τρέμουλο κυρίως στο δεξί χέρι.. πήγα σε νευρολόγο και μου έδωσε κάποια χάπια που δε τα πήρα γιατί φοβήθηκα... εκείνη μου είπε ότι το έπαθα από στρες και επειδή εξάντλησα τον οργανισμό μου αφού δούλευα από τις 8 το πρωί εως τις 12,30 με 1 το βράδυ!!! άλλος γιατρός μου είπε ότι το έπαθα από τη δουλειά, είμαι 8ώρες σε έναν υπολογιστή εδώ και δέκα χρόνια περίπου... Δε ξέρω τι είναι αλλά Βλέπω ότι ελαφρώς έχει βελτιωθεί.. Δε ξέρω τη δική σου περίπτωση γιατί δεν είμαι ειδικός αλλά ίσως και να μπορείς να το παλέψεις μόνος!
    Ρόδα είναι και γυρίζει... Εγώ φοβάμαι ότι όταν τη δω θα χαρώ και αυτή θα με πατήσει!!! :P

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    τι χαπια σου βεδωσε γιατι εμενα μου ειχε δωσει μαγνησιο ας πουμε που δεν ειναι τιποτα γαι τα βαρια ποδια!!!μπορει και εσενα βιτααμινες να ειναι

Similar Threads

  1. bowtech - γνώμες ?
    By gossamer in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 20-01-2013, 17:22
  2. γνωμες για σωστο χειρισμο!
    By lilik in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 16-06-2012, 17:45
  3. Προβληματισμένος...
    By Chocolate_Puma in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 11-10-2010, 16:18
  4. Γνώμες
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 07-10-2007, 08:34
  5. Προβληματισμένος...
    By Liberty in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 12-01-2006, 21:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •