μαγνητική καταιγίδα...φόβος;; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 57
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Τι να μου πεις για την μαγνητικη καταιγιδα? Τωρα εγινες και Φυσικος?

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    294
    ξερω και εγώ τι είναι αυτή η μαγνητικοκαταιγίδα...πάντω� � εγώ μαγνητίστηκα στο άγχος!χαχαχα

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    ΟΧΙ!! ΠΛΗΖΖΖ ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ!!!!!!!

    http://www.youtube.com/watch?v=Drn6wTL5uHU

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by zouzounitsaaa View Post
    ξερω και εγώ τι είναι αυτή η μαγνητικοκαταιγίδα... πάντως εγώ μαγνητίστηκα στο άγχος! χαχαχα
    κι εγω γμτ....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Καλημέρα.. .διάβαζα πριν λίγο γιατί γίνεται αυτή η καταιγίδα, τι επηρεάζει κτλ κτλ... από φόβο μπήκα να δω τι είναι αλλά τελικά γέλασα πολύ!!! Επηρεάζει λέει την ανθρώπινη συμπεριφορά (μάλλον δε με έχουν δει οι επιστήμονες όταν είμαι αδιάθετη...με το συμπάθειο για τους άνδρες της παρέας), επηρεάζει λέει υποτασικούς, υπερτασικούς και ανθρώπους με καρδιακά προβλήματα... εγώ είμαι υποτασική, πολλές φορές νιώθω απαίσια, όπως φαντάζομαι κάθε άνθρωπος με κάποιο πρόβλημα, επίσης... πονοκεφάλους, ζαλάδες και ίσως προβλήματα ύπνου... ΝΑΙ!!!! 8ώρες στον υπολογιστή.. έτσι κ αλλιώς έχω πονοκεφάλους, ζαλάδες... όταν δε τρώω καλά και πίνω πολλούς καφέδες, προβλήματα ύπνου??!!! έλεος!!! λίγο πολύ, όλοι έχουμε αντιμετωπίσει!!! Μία συνάδελφος μου έιπε πριν λίγο γελώντας: Καλέ!!! αυτή είναι η καθημερινότητά μου!!!! Ζητώ συγγνώμη αν κάποιος αγχώθηκε παραπάνω.. αλλά όλοι ξέρουμε ότι "γουστάρουν" τα ΜΜΕ να μας ταράζουν παραπάνω!!! Μόνο αυτά διάβασα και να πω την αλήθεια... ξεαγχώθηκα!!!! Καλή ημέρα να έχετε!!!
    Ρόδα είναι και γυρίζει... Εγώ φοβάμαι ότι όταν τη δω θα χαρώ και αυτή θα με πατήσει!!! :P

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by VickyK View Post
    Καλημέρα.. .διάβαζα πριν λίγο γιατί γίνεται αυτή η καταιγίδα, τι επηρεάζει κτλ κτλ... από φόβο μπήκα να δω τι είναι αλλά τελικά γέλασα πολύ!!! Επηρεάζει λέει την ανθρώπινη συμπεριφορά (μάλλον δε με έχουν δει οι επιστήμονες όταν είμαι αδιάθετη...με το συμπάθειο για τους άνδρες της παρέας), επηρεάζει λέει υποτασικούς, υπερτασικούς και ανθρώπους με καρδιακά προβλήματα... εγώ είμαι υποτασική, πολλές φορές νιώθω απαίσια, όπως φαντάζομαι κάθε άνθρωπος με κάποιο πρόβλημα, επίσης... πονοκεφάλους, ζαλάδες και ίσως προβλήματα ύπνου... ΝΑΙ!!!! 8ώρες στον υπολογιστή.. έτσι κ αλλιώς έχω πονοκεφάλους, ζαλάδες... όταν δε τρώω καλά και πίνω πολλούς καφέδες, προβλήματα ύπνου??!!! έλεος!!! λίγο πολύ, όλοι έχουμε αντιμετωπίσει!!! Μία συνάδελφος μου έιπε πριν λίγο γελώντας: Καλέ!!! αυτή είναι η καθημερινότητά μου!!!! Ζητώ συγγνώμη αν κάποιος αγχώθηκε παραπάνω.. αλλά όλοι ξέρουμε ότι "γουστάρουν" τα ΜΜΕ να μας ταράζουν παραπάνω!!! Μόνο αυτά διάβασα και να πω την αλήθεια... ξεαγχώθηκα!!!! Καλή ημέρα να έχετε!!!
    εγω κατι αλλο βρηκα

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Μην ανησυχείτε για επιπτώσεις σε ανθρώπους από τέτοιου είδους διαταραχές. Δεν έχει αποδειχθεί κάτι τέτοιο επιστημονικά. Τέτοιου είδους καταιγίδες έχουμε πάαααααααααααααααααρα πολύ συχνά. Οπότε τσάμπα άγχος.

    Για όποιον διαβάζει αγγλικά, παραπέμπω στο wiki
    http://en.wikipedia.org/wiki/Substorm
    http://en.wikipedia.org/wiki/Geomagnetic_storm

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    και μενα με εχει πιασει κατι σαν δυσπνοια/ταχυκαρδια απ'τη κυριακη που ειχα πονοκεφαλο, αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι οφειλεται στη καταιγιδα.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    και μενα με εχει πιασει κατι σαν δυσπνοια/ταχυκαρδια απ'τη κυριακη που ειχα πονοκεφαλο, αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι οφειλεται στη καταιγιδα.
    KENO... εγώ τα είχα για χρόνια αυτά... δε νομίζω ότι οφείλεται στη καταιγίδα.... και τώρα μπορώ να πω ότι έχω ταχυπαλμία, μια νευρικότητα και κάποιον θέλω να δείρω... αλλά νομίζω ότι οφείλεται στο κυριούλη που είχα στη δουλειά πριν από λίγο και με σύγχισε τα μάλα, ο μ@λ@κ@ας!!!
    Ρόδα είναι και γυρίζει... Εγώ φοβάμαι ότι όταν τη δω θα χαρώ και αυτή θα με πατήσει!!! :P

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εχεις δικιο μαλλον στο αγχος και το παχος οφειλεται. πρεπει να ενταξω περπατημα μια ωρα τουλαχιστον στο προγραμμα μου. αλλα οταν ειμαι μεστη κινηση και τη φασαρια ολη μερα, αντε να μου ερθει ορεξη για κατι τετοιο.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Σε καταλαβαίνω.. νιώθω πιο ανάλαφρη μετά τη γυμναστική... κι εγώ θέλω να ξεκινήσω πάλι περπάτημα, ασκησούλες, ποδήλατο αλλά μετά τη δουλειά, γυρίζω και τεμπελιάζω για να είμαι ειλικρινής... αντε! στο εύχομαι να το πραγματοποιήσεις.. για να δω κι εγώ τι θα κάνω?!!!
    Ρόδα είναι και γυρίζει... Εγώ φοβάμαι ότι όταν τη δω θα χαρώ και αυτή θα με πατήσει!!! :P

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    όπου σκάνε τ'αστέρια
    Posts
    326
    Δεν υπάρχει τίποτε απειλητικό στη φύση που να μπορεί να ξεπεράσει την ανθρώπινη απειλή.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Συμφωνω Βικυ!! Τοσα χρονια εχω το αγχος μ κ τα νευρα μ κ το κοντο μ και το μακρυ μ, λες να περιμενα καμια μαγνητικη ή πυρηνικη ή σκληροπυρηνικη καταιγιδα να ρθει να με αποτελειωσει? Κ περιττο να σας πω οτι σημερα μια χαρα νιωθω, ουτε πονοκεφαλος ουτε τπτ.. μηπως επιασε προς νοτια η καταιγιδα διοτι εδω ειμαστε ολιγον χαλλλλαρα
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Lacrymosa,ειδικά σήμερα κ εγώ είχα πολύ κέφι!! Αν είναι έτσι να της γράψω τη δ/νση μου να περνάει κάπου κάπου!! Εεε τι να πω τώρα?!!
    Ρόδα είναι και γυρίζει... Εγώ φοβάμαι ότι όταν τη δω θα χαρώ και αυτή θα με πατήσει!!! :P

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Κι εγω δν ξερω, μαλλον μας επηρεασε ως προς το αντιθετο! αδικα αγχωνομασταν κ στενοχωριομασταν χτες βραδυ! η διαθεση μ ειναι καλη, θετικη κ αισιοδοξη!!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ,ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ...
    By POP in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 19-10-2021, 20:15
  2. Μαγνητική τομογράφια
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 9
    Last Post: 30-03-2013, 14:42
  3. Η Μαγνητική...
    By Nantina in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 42
    Last Post: 28-09-2011, 00:03
  4. Πως απο μία στάλα φτάσαμε στην καταιγίδα
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 24-10-2010, 16:36
  5. Μετά την "καταιγίδα"
    By Dimitris1979 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 13-06-2009, 20:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •