Σκέψεις και αισθήματα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    1

    Σκέψεις και αισθήματα

    Λοιπόν είμαι δυστυχισμένος ή τουλάχιστον νομίζω πως είμαι ενώ επί τους ουσίας δεν είμαι.
    Καταρχάς να σας πω λίγα πράγματα για μένα είμαι 21 και είμαι παρθένος και το μόνο που έχω κάνει με κοπέλα είναι να την φιλήσω.
    Σαν άτομο με θεωρούμε ιδιαίτερα κοινωνικό, έχουν αληθινούς φίλους και φίλες που με αγαπούν και τους αγαπώ.Στα πλαίσια της παρέας κάνω πολύ χαβαλέ
    και με αγόρια και με κορίτσια δίχως θέμα η κάποιο κόλλημα και θεωρούμε από της "ηγετικές" φιγούρες μέσα στην παρέα. Από την άλλη έχω τρελό θέμα με την εμφάνιση μου
    επειδή είμαι πιο παχύς από το κανονικό γεγονός που με εμποδίζει γενικότερα πολύ.
    Το θέμα μου λοιπόν είναι πως εχω αρχίσει να αμφισβητώ τον εαυτό μου ΠΑΡΑ πολύ οτι είμαι ανίκανος, ότι δεν προσφέρω τιποτα οτι δεν είμαι αρκετός για τους
    φίλους μου. Τα έχω σκατώσει και με την σχολή χρωστάω της Μιχαλούς από μαθήματα και το βασικότερο ειναι οτι δεν νιωθω πια ο εαυτός μου δεν αναγνωριζω ουτε ενα
    κομμάτι μου με όλα αυτα τα κοπλεξ, τις σκέψεις και τις υπεραναλύσεις που κάνω στο μυαλό μου. Ήμουν ανθρωπος που έιχα όνειρα και τώρα τιποτα ενα κουφάρι που πηγαίνει απο
    μέρα σε μέρα το μόνο που ξέρω να κάνω είναι να κλαίγομαι και ένω ξέρω πως η λύση ειναι να ασχοληθώ με τον εαυτό μου και να κάνω πραγματα που γουστάρω και ποθο και να πάψω να
    ασχολούμαι με τα προβλήματα των αλλων ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ. ΓΙΑΤΙ????
    Εχω φτάσει σε σημείο να μην θέλω να βγαίνω απο το σπίτι και φοβούμενος οτι η κίνηση αυτη θα είναι παραξηγησιμη βγαίνω και δεν μπορώ να είμαι ο εαυτός μου, μου έχουν
    δημιουργηθεί τόσα πολλά θέματα που πραγματικά δεν αντέχω αλλό. Εχω φτάσει σε σημειό να μην θέλω να κάνω παρέα με τους κολλητους και να μην ειμαι ο ευατός μου οταν είμαι
    μαζί τους και δίχως να υπάρχει λόγος.Το κερασάκι στην τούρτα είναι εχώ ερωτευτει σε σημείο εμμόνης μια φιλή μου θέλω να ξερω τα πάντα για την ίδια, πως είναι καλα, πως περναεί καλα
    και βρισκέται συνεχώς στισ σκέψεις μου και την στιγμή μονο που θα μιλήσουμε αισθάνομαι καλα. Ειμαι σε σημείο που δεν μπορώ να κοιμηθω τα βραδία λογο της γενικότερησ κατάσταση. σημέρα μάλιστα
    απο το ανχός μου έκανα και εμέτο. Πραγματικα οτι να νε, δεν είμαι εγώ αυτος πραγματικά δεν είμαι.
    Κάθομαι τα σκέφτομαι λογικά αλλα ΔΕΝ, τα ζυγιαζω λέω "οπα μαλακά ξεκολλα ολα καλα μην τα σκέφτεσαι δεν γίνεται".Αλήθεια θέλω πίσω τον ευατο μου, ποτε άλλοτε δεν ήμουν τοσο αδύναμος και
    ευάλωτος.

    ΥΓ1 προκαταβολικό συγγνώμη τόσο για την έκταση του ποστ όσο και για τις random σκέψεις που πετάξα χυμα δίχως συννοχή και σύνδεση απλά έγγραφα όπως ένιωθα!
    ΥΓ2 Ελπίζω εδώ που γράφω να είναι σωστό section του φόρουμ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ποια ειναι αυτη που εχεις ερωτευτει? Μιλατε?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κουραγιο φιλε μου πιστευω οτι περνας μια φαση τωρα δυσκολη ομως οταν νιωσεις καλυτερα θα επανελθει ο εαυτος σου οπως ειναι χαρουμενος κ κοινωνικος κ η κοπελα πρεπει να την προσεγγισεις προσεκτικα προσπαθησε να μαθεις μεσα απο κοινους φιλους περισσοτερα για αυτην για να κανεις την κινηση που πρεπει κ ευελπιστω δεν θα δυσκολευτεις πολυ εφοσον ειναι ετσι ο χαρακτηρας σου,Μαθηματα κανονισε να δινεις το Σεπτεμβριο παντα κ εγω που χρωστουσα αυτο εκανα μην παραλλειποντας κανενα δεν καθυστερησα πολυ για την ορκομωσια μου,Ετσι κ συνεχιζει αυτη η κακη διαθεση για μερες το ιδιο επισκεψου ψυχολογο μηπως εισαι σε αρχες καταθλιψης κ προσπαθησε να πας κ σε γυμναστηριο πιστεψε με πραγματικα ηρεμει επισης πινε ροφηματα για το αγχος οπως τιλιο χαμομηλι κ να κοιμασαι καλα

Similar Threads

  1. σκέψεις....
    By mina@@ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 17-07-2012, 23:05
  2. Σκέψεις
    By Makis15n in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 09-03-2012, 21:27
  3. Σκεψεις
    By bandicoot in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 30-08-2010, 23:45
  4. Αισθήματα ανωτερότητας
    By fiatakias in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 21-06-2009, 13:03
  5. Σκεψεις
    By weird in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 162
    Last Post: 20-06-2008, 02:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •