1 ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ ΑΛΛΟ :(
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    αθηνα
    Posts
    300

    1 ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ ΑΛΛΟ :(

    Ηλπιζα οτι δε θα ξαναγραψω εδω ποτε. Ομως ειμαι απιστευτα χαλια. Η διαθεση μου ειναι στον πατο. Η αυτοεκτιμηση μου επισης. Εχω χασει τον εαυτο μου. Το επικεντρο μου. Εκει που παω να βαλω στοχους και να κανω νεα αρχη αφηνοντας τα ολα πισω, κατι γινεται, και πεφτω παλι στις αρνητικες σκεψεις, τη μιζερια και την καταθλιψη. Ουτε καν να κλαψω δε μπορω ρε πουστη μου. Να αντιδρασω. Μονη αντιδραση να γραψω ενα ακομα καταθλιπτικο ποστ στο φορουμ. Υπαρχει αραγε κανεις που να περναει το ιδιο με μενα;
    Εχω καταθλιψη εδω και ενα χρονο σχεδον. Ειναι ανυποφορο. Νιωθω πολυ εντονη μοναξια. Αισθημα κατωτεροτητας. Ζηλευω τους παντες. Οσους εχουν υλικα αγαθα που δεν εχω εγω, πιο ωραιο ντυσιμο, πιο ωραιο στυλ, οσους εχουν σχεση, οσους εχουν δουλεια, οσους εχουν προχωρησει τη ζωη τους και κυριως οσους εχουν αυτοπεποιθηση και αυτοεκτιμηση. Ξερετε ποσο βασανιστικο ειναι να βγαινω εξω και να εκτιθεμαι σε ολους αυτους; Να ζηλευω αγνωστους; Να θελω να ειμαι σαν αυτους;
    Εχω φαει πολυ απορριψη και αυτο εχει επιδεινωσει πολυ την κατασταση μου. Η αυτοεκτιμηση μου εχει παει στο -0.
    Στη σχολη μου τα εχω πολυ χαλια. Τοσο χαλια που υπαρχει περιπτωση και να με διαγραψουν και να παει χαμενος ενας ολοκληρος χρονος και τοσα λεφτα και να μην παρω το πτυχιο. Αλλη μια μεγαλη πληγη.
    Στη σχολη φετος δεν εκανα φιλους και οποτε πηγαινα εκει ενιωθα πολυ μοναξια. Ενιωθα επισης μοναξια πολλες φορες που γυρνουσα σπιτι και δεν ειχα κανεναν.
    Επισης, εχω καποια προβληματα υγειας και τα οποια εχω παραμελησει και με αγχωνουν πολυ.
    Θα ηθελα να διορθωσω καποια πραγματα στην εμφανιση μου, οπως πχ στραβα δοντια, αλλα φοβαμαι οτι οι γονεις μου θα μου πουν οτι δεν εχουν λεφτα.
    Καποιοι φιλοι που ειχα εφυγαν για παντα, αλλοι αποδειχτηκαν σκαρτοι. Στο παρελθον επισης ειχα πολυ κακους φιλους.
    Σχεση δεν εχω κανει ποτε. Σεξ εχω να κανω κατι αιωνες λογω της κακης μου ψυχολογιας.
    Σπανια περναω καλα πια. Ειμαι συνεχεια ανησυχος προβληματισμενος και θλιμμενος.
    Το παρελθον μου με βασανιζει.
    Συναναστρεφομαι συνεχεια ατομα τα οποια δεν εχουν να μου προσφερουν τιποτα. Κανω τσατ με ενα σωρο αχρηστους και ακυρους και δεν οδηγει πουθενα. Χανω το χρονο μου για το τιποτα.
    Και ενω προσπαθω να μην τα σκεφτομαι ολα αυτα δεν ειναι ευκολο. Ολα μου πανε στραβα τελευταια.
    Καμια φορα νομιζω οτι ο Θεος με τιμωρει για τα λαθη μου.
    Και ενω προσπαθω να βαλω στοχους και να προσπαθησω να τα ξεπερασω ολα αυτα, απογοητευομαι συνεχως και φοβαμαι μηπως δεν τα καταφερω.
    Παρα πολλες φορες σκεφτομαι ποσο ωραιο θα ηταν να μπορουσα να τα αλλαξω ολα σε μια στιγμη με ενα μαγικο τροπο.
    Ειμαι σχεδον ενα χρονο ετσι και δεν την παλευω αλλο. (

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Αχ ρε συ Στεφανε καταθλιψη νιωθουμε πολλοι κ επισης πολυ... ειναι δυσκολο κ ανυποφορο συναισθημα, δν το συζητω κ δν χωραει αμφισβητηση.. κι εγω χαλια ειμαι τελευταια.. σ χει μεινει καθολου διαθεση κ ενεργεια να κανεις καποια πραγματα π σε ευχαριστουν η σου χει φυγει τελειως?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #3
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    London/Thessaloniki
    Posts
    57
    tin agwgi sou tin pairneis kanonika ? dn voithaei katholou? psyxotherapia?
    You don't need to be jewish or gay to make it in Hollywood , just bipolar! :cool:

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    καταρχην το οτι γραφεις εδω αυτο ειναι καλο πιστεψε με εγω βρηκα τεραστια παρηγορια σε αυτη τη σελιδα εκανα φιλους μιλησα τα ειπα ηρεμισα ειναι πολυ χρισιμη.. δευτερον.. το μεγαλυτερο προβλημα σου ειναι η μοναξια χρειαζεσε φιλους πανω απ ολα ολα τα υπολυπα διορθονονται τωρα σχετικα με το οτι φοβασαι.. αυτο ειναι φυσικο ολοι φοβομαστε καπια στιγμη δεν ειναι τοσο κακο. υπηρξα χρονια καταθλιπτικος και ειμαι ακομα αλλα παιρνω μεγαλη δυναμη απο τη κοπελα μου που με στιριζει και την αντιμετοπιζω

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by McHouse View Post
    tin agwgi sou tin pairneis kanonika ? dn voithaei katholou? psyxotherapia?
    σε μενα αναφερεσαι? ναι, κανονικα την αγωγη, ζολοφτ 50 μγ, αμπιλιφαι 10 μγ, κ ινβεγκα 6 μγ.. βασικα θελω να μειωσω το ινβεγκα ειναι πολυ τα 6 μγ, θελω να το κανω 3 μγ.. θα ρωτησω τη γιατρο μηπως γινεται να ανεβασουμε το ζολοφτ.. αλλα δν νομιζω οτι θα αλλαξει κατι κ δν ξερω αν παιζουν ρολο τα φαρμακα....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κουραγιο μελος προσπαθησε,Κ εγω αντιμετωπισα καταθλιψη πανω απο 2 ετη κ σου λεω οτι τωρα περασε κ ειμαι καλυτερα επειδη στην ζωη μου ειναι ουσιαστικοι ανθρωποι οπως το αγορι μου κ οι φιλες μου εστω κ αν ειναι ολοι μακρυα κ οι δικοι μου εδωπερα,Πιστευω σου λειπουνε ουσιαστικοι ανθρωποι απο την ζωη σου η καταλληλη γυναικα κ ειλικρινεις φιλοι προσπαθησε εστω κ μεσω γνωστων να κανεις γνωριμια ειναι δυσκολο αν περιμενεις να τυχει στο ασχετο σε κανενα κλαμπ παραδειγμα προσπαθησε σε οικειο περιβαλλον ομως εγω τα καταφερα,Επισης δεν γνωριζω αμα το πιστευεις αλλα μου εκανε περοσσοτερο καλο απο οτι φανταζεσαι η επισκεψη μου σε πνευματικο εκκλησια κ το προτεινα κ σε κοσμο εδωπερα κ θα πανε,Καλο ειναι να απευθυνθεις κ σε ψυχολογο να πειτε για ολα οσα σε βασανιζουνε επισης να γυμναζεσαι κ να προσπαθησεις να κοιμασαι καλα

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    Κουραγιο μελος προσπαθησε,Κ εγω αντιμετωπισα καταθλιψη πανω απο 2 ετη κ σου λεω οτι τωρα περασε κ ειμαι καλυτερα επειδη στην ζωη μου ειναι ουσιαστικοι ανθρωποι οπως το αγορι μου κ οι φιλες μου εστω κ αν ειναι ολοι μακρυα κ οι δικοι μου εδωπερα,Πιστευω σου λειπουνε ουσιαστικοι ανθρωποι απο την ζωη σου η καταλληλη γυναικα κ ειλικρινεις φιλοι προσπαθησε εστω κ μεσω γνωστων να κανεις γνωριμια ειναι δυσκολο αν περιμενεις να τυχει στο ασχετο σε κανενα κλαμπ παραδειγμα προσπαθησε σε οικειο περιβαλλον ομως εγω τα καταφερα,Επισης δεν γνωριζω αμα το πιστευεις αλλα μου εκανε περοσσοτερο καλο απο οτι φανταζεσαι η επισκεψη μου σε πνευματικο εκκλησια κ το προτεινα κ σε κοσμο εδωπερα κ θα πανε,Καλο ειναι να απευθυνθεις κ σε ψυχολογο να πειτε για ολα οσα σε βασανιζουνε επισης να γυμναζεσαι κ να προσπαθησεις να κοιμασαι καλα
    συμφωνω σχεδον σε ολα...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Αθηνα
    Posts
    265
    lacrymosa,πως παει,εισαι καλυτερα? Αν οχι κανε υπομονη(αυτο κιανω κιεγω οταν με πιανουν τα φοβερα down),,Γνωριζω τα down tης κτθκλψς,και ειναι οντως φοβερα.Νομιζω οτι καταλαβαινω πως αισθανεσαι,αλλα δεν μπορω να κανω τιποτα.Οπως ειπα μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω,αλλα 'ξερω' οτι δεν μπορω.Ειθε να περασει γρηγορα(που θα περασει)αλλα κανε λιγο υπομονη.Ειναι δυσκολο,το καταλαβαινω,αλλα δεν υπαρχει αλλη λυση.Φιλικα και περαστικα.Αγγελος.
    Last edited by vagpap; 02-06-2013 at 00:56.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Οχι, το ιδιο ειμαι...

    (βαζε κενα αναμεσα στις λεξεις κ στα σημεια στιξης -κομματα, τελειες- για να μν σου κοβει το κειμενο)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #10
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    London/Thessaloniki
    Posts
    57
    gia ton stefano pigaine i erwtisi mou
    You don't need to be jewish or gay to make it in Hollywood , just bipolar! :cool:

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by McHouse View Post
    gia ton stefano pigaine i erwtisi mou
    ωχχχχ, σορρυ ρε συ....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #12
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    London/Thessaloniki
    Posts
    57
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    ωχχχχ, σορρυ ρε συ....
    ti sorry re... siga btw ki egw xalia eimai .. arxisa na peftw auti tin ebdomada
    You don't need to be jewish or gay to make it in Hollywood , just bipolar! :cool:

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by McHouse View Post
    ti sorry re... siga btw ki egw xalia eimai .. arxisa na peftw auti tin ebdomada
    εσυ ησουν σε υπομανια ομως! οποτε εζησες κ λιγο χαι κ ενταση κ παθος! οσο κ αν κρατησε!
    μετα την υπομανια συνηθως επακολουθει ανωμαλη προσγειωση γι αυτο προσδεσου καλα if u get me!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #14
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    London/Thessaloniki
    Posts
    57
    arxisa idi anti-ds citalopram(siloam) kai wellbutrin kai perimenw na dw... ousiastika epesa sto krevati dn exw dynami gia polla polla alla dn pisteuw na pesw poly. to na milaw gia auto pantws voithaei ...
    You don't need to be jewish or gay to make it in Hollywood , just bipolar! :cool:

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    αθηνα
    Posts
    300
    ναι παιρνω την αγωγη και παω στον ειδικο. καλος ειναι αλλα οχι τπτ φοβερο. αλλα τι να τα κανεις αυτα οταν ολα πανε στραβα; οταν οι συνθηκες καθε αλλο παρα ευνοικες ειναι; οταν δεν εχεις τα καταλληλα ατομα στο περιβαλλον σου; οταν δεν μπορεις μονος σου να καταλαβεις τι κανεις λαθος και να το σταματησεις. ηξερα τι μου κανει κακο αλλα το συνεχιζα...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ ΑΛΛΟ :(
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 18-11-2012, 16:49
  2. Καταθλιψη..Απλα δεν μπορω αλλο..
    By redwine in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 27-11-2011, 13:49
  3. ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-2011, 19:59
  4. Παλεύω με τις κρίσεις πανικού 9 χρόνια.Δεν αντέχω άλλο...
    By Alen in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 191
    Last Post: 09-03-2009, 15:32
  5. δυσθυμία, κατάθλιψη ή κατι άλλο?
    By feli in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 56
    Last Post: 06-06-2006, 00:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •