Αγχος για το γαμο μου!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041

    Αγχος για το γαμο μου!!

    Καλησπερα παιδια και καλο καλοκαιρι..
    Μεσα στο καλοκαιρι εχουμε αποφασισει με τον καλο μου που ημαστε πολλα χρονια να παντρευτουμε..
    το θεμα ειναι οτι ενω τα εχω κανονισει σχεδον ολα οπως θελω..πχ νυφικο,,πως θα γινει ο στολισμος κτλ...
    μεχρι και ποσοι θα ναι γιατι τον θελω καπως κλειστο τον γαμο ..πιστευω οτι εκεινη την ωρα θα αγχωθω!
    οκ πλ κλασικο θεμα αλλα αν και θα ειμαι χαρουμενη εκεινη την ωρα σιγουρα θα εχω καποια αγωνια αφου τα βλεμματα θα ναι στραμενα πανω μου!!

  2. #2
    Πίστεψε με εκείνη την στιγμή δεν θα σε ενδιαφέρει τίποτα, και δεν θα δώσεις σημασία σε τίποτα. Δεν θα σκέφτεσαι ότι θα αγχωθώ κλπ, θα χαλαρώσεις και θα το απολαύσεις. Μην σε κάνει τίποτα να χαλαστείς. Εύχομαι η ώρα η καλή!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα σου μελος κ εγω κ το αγορι μου θελουμε πραγματικα να παντρευτουμε οταν περασει ο καιρος μην σκεφτεσαι τετοιο πραγμα κ επικεντρωσου στον αντρα σου κ την τελετη μην δινεις σημασια αν καποιος σχολιασει αρνητικα την ολη οργανωση το νυφικο σου το κουστουμι του κ τετοια παντα ειναι τετοιοι κακοβουλοι ανθρωποι ομως θα ειναι κ αγαπημενα σου προσωπα στον κοσμο καλα στεφανα!

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    σας ευχαριστω πολυ και στα δικα σας!δεν με νοιαζει το θεμα του σχολιασμου οσο αν θα με πιασει πχ κριση πανικου η εντονο αγχος κατα την διαρκεια μην σας πω και πριν!
    ειναι ομορφο ολο αυτο και το απολαμβανω αλλα καταλαβαίνετε..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλα αγαπητο μελος ευχαριστουμε κ πιστευω οτι θα ειναι οπως για ολους ετσι κ για σας μια εμπειρια πρωτογνωρη οπωσδηποτε θα νιωσετε καποια αγωνια αλλα δεν ειναι αναγκη να την εκδηλωσετε προς τα εξω κ αν καταλαβαινεις τι εννοω πιστευω θα ειναι ευχαριστο κ οχι δυσαρεστο αυτο το συναισθημα της τελετης κ εφοσον ο γαμος σας θα ειναι κλειστος θα ειναι κ λιγοτερος κοσμος κ πιστευω αρα κ λιγοτερο το αγχος επειδη προκεται για ουσιαστικους για εσας ανθρωπους περισσοτερο κ οχι για ανθρωπους που εντελως τυπικα καλεσατε

  6. #6
    ...σαν, πρόσφατα παντρεύτηκε μια από τις κολλητές μου.
    Στην οργάνωση του γάμου βαρέθηκα να ακούω απ όλους πόσο νευρική και αγχώδης είναι εκείνη την ημέρα η νύφη και ότι είναι η μοναδική που δεν το απολαμβάνει. Μέχρι λοιπόν και το τελευταίο λεπτό που έφτασε στην εκκλησία την ντοπάραμε με σφηνάκια ανάμεσα σε γέλια και σε κλάμματα, απίστευτη συγκίνηση και αγχος. Από την ώρα που στάθηκε δίπλα στον άντρα της τελείωσαν όλα, δε σκεφτόταν τίποτα και το απόλαυσε μέχρι το τελευταίο του λεπτό.
    Μην κολλάς σε τέτοιες σκέψεις φρόντισε να το απολαύσεις και να το χαρείς. Αντι για σφηνάκια πχ, μίλα με τον ειδικό σου μήπως πάρεις κάποιο αγχολυτικό

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Εγω πιο πολυ θ αγωνιουσα για το τι θα γινει αφου σχολασει ο γαμος και οχι κατα τη διαρκεια...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    Κερασι ας τελειωσει ο γαμος και ολα καλα!!
    εχω ενα θεμα απλα . τον τελευταιιο καιρο αμα αγχωνομαι εχω ασταθειες η και ζαλαδες ,οποτε λεω να κραταω τον γαμπρο σε ολη την διαρκεια της τελετης!χαχα!

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μη το σκεφτεσαι.. χαλαρωσε και πριν να εχεις φαει και να εχεις κοιμηθει γιατι η αυπνια και το αδιο στομαχι κανουν ζαλαδες..... αυτα....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Θα συμφωνησω με τα παιδια παραπανω, δν εχω κατι αλλο να πω..
    Μην κολλας σε λεπτομερειες, απολαυσε το οσο μπορεις, κ πιστευω εκεινη τη στιγμη θα σου φυγουν ολα τα αγχη κ οι εμμονες!
    Η ωρα η καλη κ να ζησετε!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    όπου σκάνε τ'αστέρια
    Posts
    326
    Απίστευτο σε πόσες αηδίες βάζουμε με το ζόρι τον εαυτό μας να "ανταποκριθεί". Όλα τα γελαδίσια βλέματα πάνω σας.
    Be warned. My shite detector is on high alert.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    αυτο το ολα τα γελαδισια βλεμματα πανω σας!δεν θα το σχολιασω!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by sunset View Post
    αυτο το ολα τα γελαδισια βλεμματα πανω σας!δεν θα το σχολιασω!
    Και πολυ καλα θα κανεις κοπελια! Ζησε και απολαυσε την ομορφοτερη στιγμη της ζωης σου, κ να ξερεις οτι παντα θα υπαρχει καποιος μιζερος να σταξει τη χολη του οταν αλλοι ευτυχουνε, ειτε σημαινει σχεση, ειτε μια επιτυχια στη δουλεια, ειτε το πτυχιο μιας σχολης κτλ.. παντα καποιοι επειδη δν καταφεραν οι ιδιοι κατι τα ριχνουν σε αλλους τα κομπλεξ τους.. κατα βαθος να ξερεις οτι θα ηθελαν οι ιδιοι αυτο π κραζουν κ κατακρινουν, αλλα επειδη δν θελουν να προσπαθησουν να το επιτυχουν, τους φταινε ολοι οι αλλοι περα απο τον εαυτο τους! οχι αλλη αρνητικοτητα, νισαφι!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #14
    Quote Originally Posted by sunset View Post
    αυτο το ολα τα γελαδισια βλεμματα πανω σας!δεν θα το σχολιασω!
    ..αν θες να αποφύγεις όλο τον κακό χαμό, κάνε έννα πολιτικό να τελειώνεις ...
    Καλύτερα, φθηνότερα, γρηγορότερα και ξεκούραστα!

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    Πολιτικο εχω κανονισει και γενικα δεν ειμαι για πολλα πολλα εγω!!!
    σας ευχαριστω για τις συμβουλες ολους!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Δυσκολια προσαρμογης στο γαμο
    By Parilaos in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 18
    Last Post: 02-04-2015, 13:27
  2. ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ ΜΟΥ!!!!
    By ΝΙΚΙ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 06-03-2013, 12:35
  3. Με αφησε ενω ετοιμαζομασταν για Γαμο
    By alfapark2001 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 131
    Last Post: 17-02-2012, 19:07
  4. θελω να σωσω τον γαμο μου
    By κωστας1983 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 17-02-2012, 18:07
  5. Σεξουαλική κρίση στο γάμο
    By explorer2004 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 19-12-2006, 09:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •